Top 100 firme — Sănătate, Cluj după marjă netă în 2009
357 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 17,4 %, iar liderul atinge 154 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.THE DENTAL CLINIQUE SA▲ 330 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 154 %— | — | 961 RON | |
| 2 | 2.OFTESTET MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,3 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 154 K RON | |
| 3 | 3.UNIMEDPLUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,5 %— | — | — | 583 RON |
| 4 | 4.LASEREX MED SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,6 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 117,8 K RON | |
| 5 | 5.HARMONY HEALTH CLINIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,9 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 366,3 K RON | |
| 6 | 6.OPTIPRAX SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,1 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 112,3 K RON | |
| 7 | 7.OCULENS SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95 %0,0% | 0,0% | 112,1 K RON | |
| 8 | 8.OCULENS MED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,5 %— | — | — | 73,7 K RON |
| 9 | 9.VISUMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,3 %— | — | — | 73,5 K RON |
| 10 | 10.LASER EXCIMER SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 92,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 360,5 K RON | |
| 11 | 11.CABINET MEDICAL DR SPATAR SRL▲ 69 | Comuna Iclod, Cluj | 91,9 %▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | 66,3 K RON | |
| 12 | 12.DOCFAM SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,1 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 96,9 K RON | |
| 13 | 13.ARETAEUS STUDII CLINICE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,1 %0,0% | 0,0% | 101,1 K RON | |
| 14 | 14.CORIMED SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,1 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 14,5 K RON | |
| 15 | 15.CLINICA MARIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,4 %▲ 199,7 % | ▲ 199,7 % | 86,6 K RON | |
| 16 | 16.CDNBM STUDII CLINICE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,4 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 59,5 K RON | |
| 17 | 17.ORTOMED SRL▲ 259 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,6 %— | — | 90 K RON | |
| 18 | 18.TRIMED SERV SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 95,8 K RON | |
| 19 | 19.OPTILENS MICRO SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,2 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 269 K RON | |
| 20 | 20.MEDLEGEXPERT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,7 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 21 | 21.MEDEX SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,1 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 66,4 K RON | |
| 22 | 22.OPTINIS SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,1 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 12,9 K RON | |
| 23 | 23.CENTRUL DE EXCELENTA IN INSTRUIRE SMART SRL▲ 288 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 70,2 %— | — | 7,7 K RON | |
| 24 | 24.GINE T SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,3 %— | — | 10,3 K RON | |
| 25 | 25.IPMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64 %— | — | — | 12,7 K RON |
| 26 | 26.MEDICAL CENTER SRL▲ 32 | Municipiul Turda, Cluj | 61,8 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 226,9 K RON | |
| 27 | 27.TEFAS MEDPREVENT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 62 K RON | |
| 28 | 28.FARMPREV SRL▲ 225 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,2 %— | — | 44,9 K RON | |
| 29 | 29.UNO MED SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,4 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 78,4 K RON | |
| 30 | 30.AMBULANTA DEY SECURITY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,4 %— | — | — | 62,5 K RON |
| 31 | 31.TERASAN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54,3 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 54,1 K RON | |
| 32 | 32.MEDIPED SRL▼ 3 | Municipiul Gherla, Cluj | 52,5 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 58,7 K RON | |
| 33 | 33.RADERM SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 26,1 K RON | |
| 34 | 34.PROPACIENT SRLnou | Sat Stejeriş, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 50,1 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 35 | 35.DENTIX GROUP SRL▲ 230 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49 %— | — | 9 K RON | |
| 36 | 36.CABMED DR ROS SIMONA SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 42,9 K RON | |
| 37 | 37.HERAMED CABINET MEDICAL SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,1 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 74,7 K RON | |
| 38 | 38.VIAMED SRL▲ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,9 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 81,1 K RON | |
| 39 | 39.CLINICA PROFESOR TOMA T MUGEA SRL▲ 105 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,1 %▲ 311,6 % | ▲ 311,6 % | 197,5 K RON | |
| 40 | 40.MEDSTAR GRUP SRL▲ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,2 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 135,8 K RON | |
| 41 | 41.HATHOR SERVCOM SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,5 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 170,9 K RON | |
| 42 | 42.LUMED SRL▲ 36 | Municipiul Gherla, Cluj | 44,2 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 6,5 K RON | |
| 43 | 43.DOCTOR FRANDES SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,7 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 55,5 K RON | |
| 44 | 44.ONA MED CONSULTING SRL▲ 262 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,4 %— | — | 19,9 K RON | |
| 45 | 45.HAPPY DENT CLINIC SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,3 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 44,5 K RON | |
| 46 | 46.BOTE SAN CLINIQUE SRL▲ 118 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,4 %▲ 456,3 % | ▲ 456,3 % | 54,8 K RON | |
| 47 | 47.HYGEIA CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,8 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 1,8 K RON | |
| 48 | 48.SORIDENT SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,6 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 17,7 K RON | |
| 49 | 49.DENTIS MED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,2 %— | — | — | 8,5 K RON |
| 50 | 50.ADISAN SRL▲ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 13,4 K RON | |
| 51 | 51.RC FIZIOMED SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,8 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 8,2 K RON | |
| 52 | 52.OSTEOACUMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,4 %— | — | — | 15,7 K RON |
| 53 | 53.NEUROCONSULT SRL▲ 92 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,1 %▲ 262 % | ▲ 262 % | 46,8 K RON | |
| 54 | 54.ATY DENT SRL▲ 20 | Municipiul Turda, Cluj | 35,8 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 55 K RON | |
| 55 | 55.ADSAN SRL▲ 69 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,5 %▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 49,5 K RON | |
| 56 | 56.CRINOPTIC SRL▲ 9 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 35,1 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 16,6 K RON | |
| 57 | 57.ENDODENT SRL▲ 46 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 34,8 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 35,2 K RON | |
| 58 | 58.STOMARIX SRL▲ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,9 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 27,9 K RON | |
| 59 | 59.RIVMED SRL▲ 201 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,5 %— | — | 97,2 K RON | |
| 60 | 60.CRIMEDO ELECTROMED SRL▼ 28 | Municipiul Dej, Cluj | 33,3 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 49,1 K RON | |
| 61 | 61.MEDISANA MS SRL▼ 34 | Municipiul Gherla, Cluj | 33,2 %▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 30,1 K RON | |
| 62 | 62.DENTIMAGE INVEST SRL▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,4 %▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 9,5 K RON | |
| 63 | 63.VITRUVIAN SRL▲ 249 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,2 %— | — | 7,9 K RON | |
| 64 | 64.PRAXIMED SERV SRL▲ 64 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,1 %▲ 112,8 % | ▲ 112,8 % | 67,7 K RON | |
| 65 | 65.GASTROENDOS PRESTARI SERVICII SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31,9 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 44,2 K RON | |
| 66 | 66.SANPREV SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31,1 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 157,7 K RON | |
| 67 | 67.ANEMA MED SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,3 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 3,9 K RON | |
| 68 | 68.PROMPT URG SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,8 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 391,4 K RON | |
| 69 | 69.CABINET MEDICAL DR LIGIA SIMONESCU COLAN SRL▲ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,5 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 5,3 K RON | |
| 70 | 70.CABINET DE ONCOLOGIE DR CRISTINA VITOC SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,9 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 10,6 K RON | |
| 71 | 71.PEDIPAT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,9 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 50,4 K RON | |
| 72 | 72.BIOGEN SRL▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,8 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 150 K RON | |
| 73 | 73.SCOLCA MEDFAM SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,8 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 42,1 K RON | |
| 74 | 74.ALPHA DENT SRL▲ 127 | Comuna Floreşti, Cluj | 26,1 %▲ 1.303,8 % | ▲ 1.303,8 % | 9,4 K RON | |
| 75 | 75.NEW MEDICA SRL▼ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26 %▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 59,4 K RON | |
| 76 | 76.DENTAL FRASIN SRL▲ 80 | Municipiul Gherla, Cluj | 25,9 %▲ 220 % | ▲ 220 % | 33,3 K RON | |
| 77 | 77.ONCO SURG SRL▲ 245 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,6 %— | — | 60,2 K RON | |
| 78 | 78.MEDFAM SRL▼ 52 | Municipiul Dej, Cluj | 25,1 %▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 30,6 K RON | |
| 79 | 79.FORTUNA REMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24,7 %— | — | — | 48,1 K RON |
| 80 | 80.CABINET MEDICAL DR MANDUC SRL▼ 45 | Municipiul Gherla, Cluj | 24,6 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 15,5 K RON | |
| 81 | 81.A MEDICA CENTRU MEDICAL SRL▼ 79 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24,1 %▼ 75 % | ▼ 75 % | 11,9 K RON | |
| 82 | 82.ADIMAR H SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,8 %▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 3,4 K RON | |
| 83 | 83.PRIFAM SRL▼ 28 | Sat Lujerdiu, Comuna Corneşti, Cluj | 23,4 %▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 21 K RON | |
| 84 | 84.CABINET OFTA DR TOMI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,3 %— | — | — | 43,8 K RON |
| 85 | 85.COSTIN PEDI ECO SRL▼ 36 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 23 %▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 26,7 K RON | |
| 86 | 86.CBC LABORATORIES SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,6 %— | — | — | 3,6 mil. RON |
| 87 | 87.PRO OPTIC SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 17,7 K RON | |
| 88 | 88.DENTOCALM SRL▲ 161 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21,3 %— | — | 10,8 K RON | |
| 89 | 89.POLIMED EXPERT GRUP SRL▼ 78 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 20,9 %▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 41,3 K RON | |
| 90 | 90.PANI DENT TURDA SRL▲ 44 | Municipiul Turda, Cluj | 20,5 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 14,9 K RON | |
| 91 | 91.MS CARE SRL▼ 60 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,5 %▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 110,3 K RON | |
| 92 | 92.B D COMPLEX STOMATOLOGIC SRL▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,2 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 42,8 K RON | |
| 93 | 93.G & E DENTA SRL▲ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 3,5 K RON | |
| 94 | 94.IOVANESCU MEDFAM SRL▼ 31 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 19,7 %▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 17,8 K RON | |
| 95 | 95.MORSADENT SRL▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,4 %▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 24,3 K RON | |
| 96 | 96.DENTAVIT SRL▲ 75 | Municipiul Turda, Cluj | 19 %▲ 174,6 % | ▲ 174,6 % | 5,4 K RON | |
| 97 | 97.OFTA G MED SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,9 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 3,2 K RON | |
| 98 | 98.FLORISAN SRL▲ 74 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18 %▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 10,5 K RON | |
| 99 | 99.ANADENT SRL▲ 121 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,8 %— | — | 36,4 K RON | |
| 100 | 100.RADU DENT SRL▼ 67 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 17,4 %▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 5,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Cluj
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
878 firme · 857,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
699 firme · 478,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
42 firme · 242,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
158 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
180 firme · 93,2 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
9 firme · 30,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
37 firme · 26,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
23 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 207,1 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 182,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 158,7 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 109 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 79,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON