Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Cluj după marjă netă în 2015
311 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 46,2 %, iar liderul atinge 356 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BPF CAPITAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 356 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 2 | 2.FIRST ADVISOR HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 265,5 %— | — | 112 K RON | |
| 3 | 3.LORION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 111 %— | — | 2,1 K RON | |
| 4 | 4.SIMADI ASIGURARI S.R.L.▲ 84 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 109,4 %▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 50,8 K RON | |
| 5 | 5.VIDEO MAGIC SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 108 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 121,4 K RON | |
| 6 | 6.INTER RESORT CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 11,5 K RON | |
| 7 | 7.DINAMIC DEV AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 39 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,8 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 155,3 K RON | |
| 8 | 8.ELRA TRAINING SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,2 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 224,4 K RON | |
| 9 | 9.DIANA NEGOESCU AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,5 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 10 | 10.NVC BROKER SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,9 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 17,5 K RON | |
| 11 | 11.INTELASIG SRL▼ 2 | Municipiul Dej, Cluj | 94,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 179,9 K RON | |
| 12 | 12.PLUTO ASIGURARI SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 93,5 %— | — | — | 42,9 K RON |
| 13 | 13.SMART PRO ASIST SRL▲ 21 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 93 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 96,1 K RON | |
| 14 | 14.GHIRAN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 92,8 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 134,1 K RON | |
| 15 | 15.GENIAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 92,8 %— | — | 45,6 K RON | |
| 16 | 16.CORE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 142 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,4 %▲ 282 % | ▲ 282 % | 4,6 K RON | |
| 17 | 17.COINFLUX SERVICES SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,8 %— | — | — | 34,9 K RON |
| 18 | 18.PODAR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 38 | Municipiul Turda, Cluj | 88,7 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 42,3 K RON | |
| 19 | 19.ASIMAR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,9 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 41,8 K RON | |
| 20 | 20.DASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,9 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 136,7 K RON | |
| 21 | 21.CHR MANAGEMENT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,2 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 124,6 K RON | |
| 22 | 22.ASF ASIST SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,7 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 194,3 K RON | |
| 23 | 23.SRS MANAGEMENT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,9 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 28,4 K RON | |
| 24 | 24.OARA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 8 | Municipiul Turda, Cluj | 81,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 59 K RON | |
| 25 | 25.ASIRIGHT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,2 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 182,4 K RON | |
| 26 | 26.BIA LUX SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,1 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 47,4 K RON | |
| 27 | 27.BT ASIOM AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,9 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 277,9 K RON | |
| 28 | 28.PROMPT INVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,8 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 19,1 K RON | |
| 29 | 29.ASS TRADING SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,6 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 108,3 K RON | |
| 30 | 30.AMANETTO SRL▲ 141 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78 %▲ 307,2 % | ▲ 307,2 % | 150,4 K RON | |
| 31 | 31.LARIFLY CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,7 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 127,5 K RON | |
| 32 | 32.ERS CONSULT SRL▲ 12 | Sat Cacova Ierii, Comuna Iara, Cluj | 76,5 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 27,5 K RON | |
| 33 | 33.AWD GOLD SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,1 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 122,3 K RON | |
| 34 | 34.NOVAS INSURANCE SRL▲ 69 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 74,6 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 105,8 K RON | |
| 35 | 35.WEB ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,5 %— | — | — | 10 K RON |
| 36 | 36.AUGUSTINA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 124 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,6 %▲ 218,3 % | ▲ 218,3 % | 41,9 K RON | |
| 37 | 37.PLAN GREEN AP SRL▲ 115 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,6 %▲ 204 % | ▲ 204 % | 42,6 K RON | |
| 38 | 38.METROLINK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,2 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 208,9 K RON | |
| 39 | 39.SMART RESOURCE LEASE S.R.L.▲ 23 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 72,7 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 189,8 K RON | |
| 40 | 40.FARAGAU DORIN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,8 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 75,1 K RON | |
| 41 | 41.SAFE CERTIFIED BUSINESS SRL▼ 28 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 71,7 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 105 K RON | |
| 42 | 42.BT SOLUTION ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,5 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 184,4 K RON | |
| 43 | 43.CLC FINANCIAL CONSULTING SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 66,2 K RON | |
| 44 | 44.DANIDUMI AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 194 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,4 %— | — | 61,9 K RON | |
| 45 | 45.PIATRA INVEST SRL▲ 138 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,8 %▲ 350,4 % | ▲ 350,4 % | 61,4 K RON | |
| 46 | 46.MEDIASIG CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,8 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 190,8 K RON | |
| 47 | 47.SAFE CAR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 20 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 67,8 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 58,1 K RON | |
| 48 | 48.BT SAFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,7 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 274,6 K RON | |
| 49 | 49.MRA AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,6 %— | — | — | 26,1 K RON |
| 50 | 50.NAPOCA BEST SRL▲ 227 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,6 %— | — | 263 RON | |
| 51 | 51.ROSKY INVEST SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,3 %▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 44,8 K RON | |
| 52 | 52.HOME FINANCE SRL▲ 31 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 66,2 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 32,8 K RON | |
| 53 | 53.IAHIM ASIG SRL▲ 250 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,4 %— | — | 106,1 K RON | |
| 54 | 54.A & F CONSULTANTA ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 65,3 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 163,5 K RON | |
| 55 | 55.CASA DIAMANT I.F.N. SRL▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,2 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 74,8 K RON | |
| 56 | 56.KCSR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 108,8 K RON | |
| 57 | 57.TRANSILVANIA CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,8 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 58 | 58.BCG ASIG SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,4 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 182 K RON | |
| 59 | 59.DESAMY SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,1 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 9,4 K RON | |
| 60 | 60.FINALOS SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,8 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 77,1 K RON | |
| 61 | 61.DOLARUL MARE S.R.L.▼ 24 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 63,2 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 75,8 K RON | |
| 62 | 62.DIAMARI NICOR SRL▼ 47 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Cluj | 63,1 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 4,7 K RON | |
| 63 | 63.DACRED FIN CONSULTING S.R.L.▲ 91 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,8 %▲ 161,2 % | ▲ 161,2 % | 15,8 K RON | |
| 64 | 64.TEO AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,7 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 99,1 K RON | |
| 65 | 65.LPA MAXI INVEST SRL▲ 71 | Municipiul Turda, Cluj | 61,4 %▲ 105,1 % | ▲ 105,1 % | 37,2 K RON | |
| 66 | 66.CLICK AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,5 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 266,8 K RON | |
| 67 | 67.LIVIU ASIG SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,2 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 26,5 K RON | |
| 68 | 68.CFC SPEED LOGISTIC S.R.L.▲ 70 | Municipiul Turda, Cluj | 60 %▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 18 K RON | |
| 69 | 69.DUNCA NICOLETA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,3 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 28,8 K RON | |
| 70 | 70.BELLROX GRAND SRL▲ 44 | Municipiul Gherla, Cluj | 58,9 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 22,6 K RON | |
| 71 | 71.DIRECT CONSULTING SRL▼ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,9 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 112,1 K RON | |
| 72 | 72.FINALEX SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 57,9 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 101,6 K RON | |
| 73 | 73.AIOS S.R.L.▲ 11 | Sat Dangău Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 57,5 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 65,7 K RON | |
| 74 | 74.ANDROMEDA ASIGURARI S.R.L.▲ 55 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,9 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 151,8 K RON | |
| 75 | 75.SAFIR GOLD SRL▼ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | 56,6 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 134,2 K RON | |
| 76 | 76.CRISTINA MANTOIU AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,9 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 27,8 K RON | |
| 77 | 77.PTH SERV SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,2 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 69 K RON | |
| 78 | 78.BT INTERMEDIERI AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 746,1 K RON | |
| 79 | 79.ACG TEO CONSULT ASIG SRL▲ 100 | Municipiul Turda, Cluj | 54,5 %▲ 224,6 % | ▲ 224,6 % | 2 K RON | |
| 80 | 80.MAGIC BOND SOLUTIONS SRL▲ 105 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 54,1 %▲ 274,5 % | ▲ 274,5 % | 155,5 K RON | |
| 81 | 81.AUTO SPORT ASIG SRL▲ 68 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54 %▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | 20,9 K RON | |
| 82 | 82.ASITEL AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,7 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 83 | 83.ROMCREDIS SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,6 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 82,6 K RON | |
| 84 | 84.ICARUS FIN SRL▲ 161 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,3 %— | — | 32,6 K RON | |
| 85 | 85.GICON SRL▲ 47 | Sat Bădeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 53,3 %▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 116,4 K RON | |
| 86 | 86.BT ASSET MANAGEMENT S A I SA▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 9,2 mil. RON | |
| 87 | 87.C A CREDIX SERVCOM SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,8 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 140,8 K RON | |
| 88 | 88.SEAL ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,2 %— | — | — | 82 K RON |
| 89 | 89.MCB INSURANCE CONSULTING SRL▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,9 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 62,5 K RON | |
| 90 | 90.EMESE ASIGURARI SRL▲ 110 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,7 %▲ 410,5 % | ▲ 410,5 % | 17,5 K RON | |
| 91 | 91.RISK LIFE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,7 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 92 | 92.BUBBLE BRAINS SRL▲ 64 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,2 %▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 458,2 K RON | |
| 93 | 93.UMBRELA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 22 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 51,1 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,8 K RON | |
| 94 | 94.SERVOS SRL▼ 77 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 50,5 %▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 32,9 K RON | |
| 95 | 95.MASTER BD AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,4 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 54,1 K RON | |
| 96 | 96.SABNET SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,7 %— | — | 7,7 K RON | |
| 97 | 97.EXPRESS CONSULT ASIG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,7 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 98 | 98.CREDO VEST IFN SRL▲ 173 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 49,4 %— | — | 24,5 K RON | |
| 99 | 99.ASIG FORCE CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,8 %— | — | 16,9 K RON | |
| 100 | 100.COMMERCIAL BUSINESS INNOVATION S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 46,2 %— | — | — | 15,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Cluj
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
3 firme · 15,6 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
3 firme · 790,1 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
46 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
308 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 129,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
21 firme · 87,9 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
127 firme · 47,1 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
1 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
67 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
48 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 462,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 425,8 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON