Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Cluj după marjă netă în 2019
1.493 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 66,6 %, iar liderul atinge 962,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROTUR DALEA SRLnou | Sat Buza, Comuna Buza, Cluj | 962,8 %— | — | — | 108,3 K RON |
| 2 | 2.R & B INTERNATIONAL SRL▲ 1.114 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 766,8 %— | — | 6,3 K RON | |
| 3 | 3.CIPTOURISM SRLnou | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 405,8 %— | — | 24,2 K RON | |
| 4 | 4.MEBELIS SRL▲ 5 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 334,9 %▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 22,1 K RON | |
| 5 | 5.NATURALVIT SRL▲ 1.043 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 292,2 %— | — | 159,1 K RON | |
| 6 | 6.COZY LIVING SRL▲ 1.286 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 288,6 %— | — | 161,2 K RON | |
| 7 | 7.MARTIN SOLUTION SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 205,8 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 585,4 K RON | |
| 8 | 8.DIESEL INVEST SRL▲ 1.239 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 159,4 %— | — | 41,9 K RON | |
| 9 | 9.JAWFM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 151,8 %— | — | 16,6 K RON | |
| 10 | 10.STIUCA CABANA ALIMENTATIE PUBLICA SRL▲ 96 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 151 %▲ 159 % | ▲ 159 % | 206,1 K RON | |
| 11 | 11.VITTI SRL▲ 1.264 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 145,1 %— | — | 8,7 K RON | |
| 12 | 12.LUCAS RESIDENCE SRL▲ 1.042 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 143,8 %— | — | 34,1 K RON | |
| 13 | 13.PONOTOUR SRL▲ 715 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 127,9 %▲ 1.924,1 % | ▲ 1.924,1 % | 491,3 K RON | |
| 14 | 14.JUKO SRLnou | Sat Gârbău, Comuna Gârbău, Cluj | 122,3 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 15 | 15.SAKRAF BOND LIMITED S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 116,4 %— | — | 743,2 K RON | |
| 16 | 16.APULUM TURISM S.R.L.▲ 763 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 108,9 %▲ 2.212,3 % | ▲ 2.212,3 % | 73 K RON | |
| 17 | 17.CASIOPEEA LORY S.R.L.▲ 41 | Municipiul Turda, Cluj | 105 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 23,8 K RON | |
| 18 | 18.DIVA EVENTS SRL▲ 58 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 101,3 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 295,9 K RON | |
| 19 | 19.LIFECELEBRATION SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 %0,0% | 0,0% | 10 RON | |
| 20 | 20.CARUSEL TRANSILVANIA SRL▼ 4 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 5,7 K RON | |
| 21 | 21.GABSAND SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 22 | 22.DOWNTOWN APART SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 12,5 K RON | |
| 23 | 23.CASA OMMA SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 48,5 K RON | |
| 24 | 24.ROTSIN CĂTĂLIN SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 25 | 25.PENSIUNEA MISCRIS SRLnou | Sat Ocolisel, Comuna Iara, Cluj | 97 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 26 | 26.THE LITTLE GREENERY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 76,3 K RON | |
| 27 | 27.PROIECTARE SI EXECUTIE CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.nou | Sat Jucu de Sus, Comuna Jucu, Cluj | 96,9 %— | — | 87,4 K RON | |
| 28 | 28.TRIBUT BISTRO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,8 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 146 K RON | |
| 29 | 29.BRAICOR GARDEN S.R.L.nou | Sat Brăişoru, Comuna Sâncraiu, Cluj | 96,7 %— | — | — | 19,3 K RON |
| 30 | 30.BABA RENT SRL▲ 111 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 72,8 K RON | |
| 31 | 31.GREAT CONSTRUCT INFRASTRUCTURE S.R.L.nou | Sat Finişel, Comuna Savadisla, Cluj | 96,5 %— | — | — | 145,8 K RON |
| 32 | 32.CAFENEA CULTURALA BONTIDA SRL▲ 316 | Sat Bonţida, Comuna Bonţida, Cluj | 96,3 %▲ 297,1 % | ▲ 297,1 % | 76,6 K RON | |
| 33 | 33.DEWEEKEND CONCEPT S.R.L.▼ 18 | Sat Tăuţi, Comuna Floreşti, Cluj | 96,2 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 66,1 K RON | |
| 34 | 34.FASHION ICE SRL▲ 259 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 95,7 %▲ 227,5 % | ▲ 227,5 % | 45,2 K RON | |
| 35 | 35.WOLF'S LAIR S.R.L.nou | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 95 %— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 36 | 36.WHY NOT BOEMIS SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,7 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 3,4 K RON | |
| 37 | 37.COUSINS TO GO SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,5 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 70,6 K RON | |
| 38 | 38.BLACK & WHITE COCKTAIL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 127,4 K RON | |
| 39 | 39.FARCAS M&R MILANO SRL▼ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 92,6 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 102 K RON | |
| 40 | 40.MANUMIR AGREMENT SRL▲ 107 | Municipiul Dej, Cluj | 91,3 %▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 58,1 K RON | |
| 41 | 41.FULLTON PLAZA SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,5 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 231,1 K RON | |
| 42 | 42.BIADAN FAST RENT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,6 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 222,9 K RON | |
| 43 | 43.COD DIN VORBA-N VORBA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,2 %— | — | — | 101,9 K RON |
| 44 | 44.GDS APUSENI S.R.L.nou | Sat Giurcuţa de Sus, Comuna Beliş, Cluj | 87,8 %— | — | — | 40,8 K RON |
| 45 | 45.ELITE PLUS SRL▲ 78 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,3 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 109,7 K RON | |
| 46 | 46.SIERA MED SRL▼ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,9 %▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 47 | 47.PETRINJELUL SRLnou | Sat Băbuţiu, Comuna Vultureni, Cluj | 85,9 %— | — | 17,5 K RON | |
| 48 | 48.INTERCONT INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,8 %— | — | 32,9 K RON | |
| 49 | 49.CAZARE VIO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,7 %— | — | 3,8 K RON | |
| 50 | 50.BYBY DIANIS BAR S.R.L.▲ 1.272 | Sat Tioltiur, Comuna Corneşti, Cluj | 85,3 %— | — | 36,3 K RON | |
| 51 | 51.MTI BUSINESS CONSULT SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,1 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 45,4 K RON | |
| 52 | 52.PREMIER SERV SRL▲ 998 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,8 %— | — | 296,5 K RON | |
| 53 | 53.JOYOS LABORATORY S.R.L.nou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 84,7 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 54 | 54.FIADI IMPEX SRL▼ 18 | Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 84 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 41,6 K RON | |
| 55 | 55.PERSONAL TOUCH EVENTS SRL▲ 15 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 83,2 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 148,7 K RON | |
| 56 | 56.BOOHA BARS&CAFE SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,5 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 745,4 K RON | |
| 57 | 57.CREMA CLUB SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,4 %— | — | 66,7 K RON | |
| 58 | 58.VINO LA BIROU SRLnou | Sat Muntele Rece, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 82,2 %— | — | — | 128,5 K RON |
| 59 | 59.CASINO EVENTS SRL▲ 311 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 81,7 %▲ 252,6 % | ▲ 252,6 % | 342,4 K RON | |
| 60 | 60.CLAR COM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81 %— | — | 9,1 K RON | |
| 61 | 61.WOK & ROLL SRL▲ 1.202 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 62 | 62.TANDARICA SERVICII SRL▲ 104 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,1 %▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 131,9 K RON | |
| 63 | 63.MYSTIC NIGHT SRL▲ 1.219 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,4 %— | — | 102 K RON | |
| 64 | 64.MARMURA TRANSILVANA SRL▲ 382 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,8 %▲ 330,6 % | ▲ 330,6 % | 307,9 K RON | |
| 65 | 65.RUMSEM SERVICE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,3 %— | — | 28,8 K RON | |
| 66 | 66.B & J LINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,8 %— | — | 284,1 K RON | |
| 67 | 67.FOGADO KFT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,4 %— | — | — | 201,4 K RON |
| 68 | 68.BOBHOST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,1 %— | — | — | 28,9 K RON |
| 69 | 69.HAPPY MAGIC HOUSE S.R.L.nou | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | 75,9 %— | — | — | 31,6 K RON |
| 70 | 70.IVENTZ ON TOUR S.R.L.▲ 237 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,6 %▲ 172 % | ▲ 172 % | 70 K RON | |
| 71 | 71.HENDRIX PUB S.R.L.▲ 69 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 632,1 K RON | |
| 72 | 72.REMO IMPEX SRL▲ 42 | Municipiul Turda, Cluj | 74,9 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 27 K RON | |
| 73 | 73.FEMAR TOUR SRL-D▲ 86 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,7 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 306,3 K RON | |
| 74 | 74.PROKAROLINA MDV S.R.L.▲ 1.223 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74 %— | — | 909 RON | |
| 75 | 75.COVRIMOBIL S.R.L.▲ 1.258 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,8 %— | — | 7,2 K RON | |
| 76 | 76.KEPLER LINE SRL▲ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,7 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 217,1 K RON | |
| 77 | 77.SANDWICHUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,5 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 78 | 78.BOOK MY PLACE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,1 %— | — | — | 50 K RON |
| 79 | 79.GOLD FOOD INFINIT SRL▼ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 104,9 K RON | |
| 80 | 80.SKYLINE CONSULTING SRL▲ 622 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73 %▲ 921,9 % | ▲ 921,9 % | 30,6 K RON | |
| 81 | 81.SUNNYBOATS S.R.L.▲ 326 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 72,8 %▲ 247 % | ▲ 247 % | 13,2 K RON | |
| 82 | 82.ERIK S WORLD SRL▲ 1.256 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,7 %— | — | 86,1 K RON | |
| 83 | 83.CANDEX ALURA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,7 %— | — | — | 54,9 K RON |
| 84 | 84.MMG DABICONTUR S.R.L.▲ 340 | Sat Moara de Pădure, Comuna Băişoara, Cluj | 72,3 %▲ 265,1 % | ▲ 265,1 % | 130,4 K RON | |
| 85 | 85.VILA ALPIN SRL▲ 77 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,8 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 339,7 K RON | |
| 86 | 86.D&A BALCAU S.R.L.▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 71,1 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 400,1 K RON | |
| 87 | 87.DTI FOOD HOUSE SRL▲ 314 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,9 %▲ 229,2 % | ▲ 229,2 % | 384,6 K RON | |
| 88 | 88.DIADIS TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,3 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 136,6 K RON | |
| 89 | 89.VERITAL COMMERCIAL S.R.L.▲ 422 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 70,1 %▲ 373,9 % | ▲ 373,9 % | 429,9 K RON | |
| 90 | 90.BLOOMING SRL▲ 101 | Municipiul Dej, Cluj | 70,1 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 75,2 K RON | |
| 91 | 91.HANADM S.R.L.▲ 414 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 70,1 %▲ 365,6 % | ▲ 365,6 % | 1 K RON | |
| 92 | 92.BRISAS HOTEL SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,8 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 134 K RON | |
| 93 | 93.CLUB FLASH SRL▲ 626 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,6 %▲ 973,3 % | ▲ 973,3 % | 166,1 K RON | |
| 94 | 94.DEVEGA LOGISTICS S.R.L.▲ 1.307 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 68,8 %— | — | 167,1 K RON | |
| 95 | 95.GIRO ZODIAC SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,3 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 77,7 K RON | |
| 96 | 96.SLOTS MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,1 %— | — | — | 571 K RON |
| 97 | 97.HIMAS SRL▲ 5 | Sat Moldoveneşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 67 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 692,2 K RON | |
| 98 | 98.CALIFOOD SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,7 %— | — | 2,3 K RON | |
| 99 | 99.TEODORUS SRL▲ 261 | Municipiul Dej, Cluj | 66,6 %▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 64,6 K RON | |
| 100 | 100.CONMET R B IMPORT EXPORT SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,6 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 37,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Cluj
CAEN 5610
Restaurante
595 firme · 672,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
274 firme · 564,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
163 firme · 498,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
457 firme · 282,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
135 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
399 firme · 95,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
134 firme · 77,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
22 firme · 31,7 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
11 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
27 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
20 firme · 865,4 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 403,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON