Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Cluj după marjă netă în 2012
83 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -3.321 %, iar liderul atinge 1.158.126,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRUMURI SI PODURI MIERCUREA-CIUC SRL▲ 87 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.158.126,9 %— | — | 13 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTEL COM SRL▲ 80 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,2 %— | — | 31,9 K RON | |
| 3 | 3.NAPOSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,2 %— | — | — | 135,7 K RON |
| 4 | 4.COMITROM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,1 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 407 RON | |
| 5 | 5.MELIMARK CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 74,5 %— | — | 14,3 K RON | |
| 6 | 6.JOINT VENTURE CONSORZIO GARBOLI CONICOS SPA TIRRENA SCAVI SPA ROMANIA SUCURSALA CLUJ SA▲ 29 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 59,9 %▲ 999,6 % | ▲ 999,6 % | 392,5 K RON | |
| 7 | 7.APOLODOR SA▲ 73 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,3 %— | — | 6,8 K RON | |
| 8 | 8.CONPROIECT SRL▼ 2 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 53 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 44,7 K RON | |
| 9 | 9.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII CCCF BUCURESTI SA FILIALA DRUMURI PODURI CLUJ▲ 74 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,1 %— | — | 6,9 K RON | |
| 10 | 10.BERALG SRL▲ 11 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 42,9 %▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 45 K RON | |
| 11 | 11.FLOROMAR PROD SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,5 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 552,2 K RON | |
| 12 | 12.BECHTEL INTERNATIONAL INC SRL RENO NEVADA SUA SUCURSALA CLUJ NAPOCA ROMANIA▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36 %▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | 21,7 mil. RON | |
| 13 | 13.NATURAL G & D SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,3 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 2,4 K RON | |
| 14 | 14.STRASSE CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,1 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 591,9 K RON | |
| 15 | 15.CF CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,2 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 244,9 K RON | |
| 16 | 16.DESK IMPEX S.R.L.▲ 54 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 33,1 %— | — | 50 K RON | |
| 17 | 17.ASOCIATIA PENTRU CONSTRUCTII SI TERASAMENTE CLUJ A C T SRL▲ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,1 %— | — | 177,2 K RON | |
| 18 | 18.ALINSERV SRL▼ 3 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 28,5 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 195,2 K RON | |
| 19 | 19.ENKA CONSTRUCTION AND DEVELOPMENT BV AMSTERDAM SUCURSALA CLUJ ROMANIA▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,4 %▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 21,6 mil. RON | |
| 20 | 20.DORISERV SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 12,2 K RON | |
| 21 | 21.MCG CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,9 %— | — | 17 K RON | |
| 22 | 22.AREX CTD SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,7 %— | — | 5 K RON | |
| 23 | 23.MINACCI ROM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24,9 %— | — | — | 891,6 K RON |
| 24 | 24.TARGET INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21,4 %▲ 113,1 % | ▲ 113,1 % | 354,4 K RON | |
| 25 | 25.TRIVERSA SRL▼ 16 | Sat Sălistea Noua, Comuna Baciu, Cluj | 20,6 %▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 24,7 K RON | |
| 26 | 26.ASPHADIF SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,6 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.YNCA TEAM SRL▲ 12 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 19,3 %▲ 521 % | ▲ 521 % | 168,6 K RON | |
| 28 | 28.CONSTRUCTII PAVAJE SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,2 %— | — | 81,1 K RON | |
| 29 | 29.R & G INVESTMENT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,1 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 68,1 K RON | |
| 30 | 30.TECHCONS SRL▲ 28 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 12,2 %— | — | 99 K RON | |
| 31 | 31.COSSI COSTRUZIONI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,7 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 32 | 32.DT BAUGRUP S.R.L.▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,9 %— | — | 32,3 K RON | |
| 33 | 33.SIRD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,6 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 34 | 34.LUCA PREST SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,5 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 35 | 35.SOCIETA ITALIANA PER CONDOTTE D'ACQUA SPA ROMA SUCURSALA CLUJ▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,4 %▲ 9.372,7 % | ▲ 9.372,7 % | 11,6 mil. RON | |
| 36 | 36.SAT REABILITARE RECICLARE SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,3 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.CARPAT FORT FOREST SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 9,9 %— | — | — | 125 K RON |
| 38 | 38.DIFERIT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,6 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 9,8 mil. RON | |
| 39 | 39.DACIA FABER SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,6 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 473,7 K RON | |
| 40 | 40.TIRRENA SCAVI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 3 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 7,8 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 16,4 mil. RON | |
| 41 | 41.ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI A R L CLUJ SA▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,1 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 9,6 mil. RON | |
| 42 | 42.NEMZETKOZI BETONUT KFT BUDAPESTA SUCURSALA CLUJ NAPOCA▲ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 %— | — | 190,2 K RON | |
| 43 | 43.TIRRENA SCAVI SRL▼ 11 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 6,5 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 331,9 K RON | |
| 44 | 44.MEGASOFT SRL▼ 33 | Municipiul Turda, Cluj | 6,1 %▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 1,5 K RON | |
| 45 | 45.DMT CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 %▲ 192,4 % | ▲ 192,4 % | 328,5 K RON | |
| 46 | 46.ROMFEROVIA S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,8 %— | — | — | 53 K RON |
| 47 | 47.MBKS INNOVATOR S.R.L.▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 %▼ 67 % | ▼ 67 % | 4,3 K RON | |
| 48 | 48.PANPETROL COM SRL▲ 2 | Comuna Căpusu Mare, Cluj | 3,1 %▲ 15.550 % | ▲ 15.550 % | 2,6 mil. RON | |
| 49 | 49.PVG ASPHALT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 16,8 K RON | |
| 50 | 50.REIF INFRA SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 %▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.MARCAJRUT SRL▲ 5 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 1,9 %— | — | 25,3 K RON | |
| 52 | 52.RUNGIS SRL▼ 32 | Municipiul Dej, Cluj | 1,8 %▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 36,5 K RON | |
| 53 | 53.CONSTRUCTII RUTIERE CLUJ S.R.L.▼ 10 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,3 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 25,5 K RON | |
| 54 | 54.CRIDOV SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,7 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 135,9 K RON | |
| 55 | 55.KEMNA BAU ANDREAE GMBH & CO KG PINNEBERG GERMANIA SUCURSALA CLUJ NAPOCA SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6 %— | — | 19,5 K RON | |
| 56 | 56.IMPRESA PIZZAROTTI & C SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 422,5 K RON | |
| 57 | 57.GRAND SERV CONSTRUCT MM SRL▲ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | 0,5 %— | — | 2,5 K RON | |
| 58 | 58.CONSTRUCTII DRUMURI SI PODURI SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 11,6 K RON | |
| 59 | 59.NORD CONFOREST SA▲ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 0,4 %— | — | 39,7 K RON | |
| 60 | 60.DRUMURI ȘI PODURI JUDEȚENE CLUJ S.A.▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1 %▲ 450 % | ▲ 450 % | 42,1 K RON | |
| 61 | 61.TIRRENA SCAVI CONDOTTE COSSI GIE▼ 9 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 0 %— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.AGRO CKN FARM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -0,9 %— | — | — | -4,5 K RON |
| 63 | 63.DRUM BUN CONSTRUCT SRL▼ 45 | Municipiul Turda, Cluj | -2,2 %▼ 108,6 % | ▼ 108,6 % | -8 K RON | |
| 64 | 64.ALMIST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -2,2 %— | — | -3,4 K RON | |
| 65 | 65.DOMENIUL PUBLIC CIMPIA TURZII SA▼ 14 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -8,7 %▼ 87.400 % | ▼ 87.400 % | -375,8 K RON | |
| 66 | 66.TRANS PAVAJ SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -9,1 %— | — | -1,5 K RON | |
| 67 | 67.GREHIR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -10,7 %— | — | -19 K RON | |
| 68 | 68.ROAD INFRASTRUCTURE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -11 %— | — | — | -13,5 K RON |
| 69 | 69.DOMENIUL PUBLIC TURDA SA▼ 23 | Municipiul Turda, Cluj | -11 %▼ 1.675,7 % | ▼ 1.675,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.DELTA SERV SRL▼ 29 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | -13,6 %▼ 706,2 % | ▼ 706,2 % | -50,6 K RON | |
| 71 | 71.ESTRADA CONSTRUCTII SRL▼ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -20,1 %▼ 403,8 % | ▼ 403,8 % | -567,2 K RON | |
| 72 | 72.OZSAL-META CONSTRUCTION SRL▲ 12 | Municipiul Turda, Cluj | -27 %— | — | -72 K RON | |
| 73 | 73.VIAMOD CONSTRUCT SRL▼ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -32,3 %▼ 313,6 % | ▼ 313,6 % | -212,6 K RON | |
| 74 | 74.DUMIKA COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | -37,5 %— | — | — | -24,8 K RON |
| 75 | 75.SOLCREDO SRL▲ 1 | Sat Câmpeneşti, Comuna Apahida, Cluj | -45,5 %— | — | -34,3 K RON | |
| 76 | 76.APOLODOR DUE CONSTRUCTII SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -53,6 %— | — | -108,6 K RON | |
| 77 | 77.SFDRUM CONSTRUCT SRL▼ 73 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -82,4 %▼ 210,2 % | ▼ 210,2 % | -327,1 K RON | |
| 78 | 78.ANDYANA SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -102,3 %— | — | -71,6 K RON | |
| 79 | 79.TERINFO SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -132,7 %— | — | -8,8 K RON | |
| 80 | 80.ROSCAVI DI PERRONE & FIGLI IMPORT EXPORT SRL▼ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | -152,7 %— | — | -18,9 K RON | |
| 81 | 81.ARTEDIL SRL▼ 7 | Municipiul Dej, Cluj | -372,3 %— | — | -16,8 K RON | |
| 82 | 82.ATHOS BMB SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -2.385,2 %— | — | -588,2 K RON | |
| 83 | 83.DUCONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3.321 %— | — | -35,6 K RON |