Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Cluj după marjă netă în 2015
152 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,7 %, iar liderul atinge 161,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SANDOR PERMANENT CONSTRUCT SRL▲ 42 | Comuna Sic, Cluj | 161,5 %▲ 481 % | ▲ 481 % | 491 RON | |
| 2 | 2.NAGEL GRUPPE SRL▲ 64 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 99,3 %▲ 914,5 % | ▲ 914,5 % | 425,6 K RON | |
| 3 | 3.NOVA ENERGIE SRL▲ 132 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97,7 %— | — | 16,2 K RON | |
| 4 | 4.VOICU CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 1,6 K RON | |
| 5 | 5.VERTICAL SERV SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,6 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 11,7 K RON | |
| 6 | 6.RAY & DAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 92,8 %— | — | — | 143,2 K RON |
| 7 | 7.ORIZONT ALPIN SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,5 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 124,2 K RON | |
| 8 | 8.MP SPORT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,7 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 9 | 9.LIVEMA SRL▲ 5 | Municipiul Dej, Cluj | 88,3 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 145,7 K RON | |
| 10 | 10.88 ALEX SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 86,1 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 55,8 K RON | |
| 11 | 11.VIGENT CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 84 %▲ 129,1 % | ▲ 129,1 % | 7,1 K RON | |
| 12 | 12.NED LIN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,3 %— | — | 116,9 K RON | |
| 13 | 13.EDIL ROM SRL▼ 4 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 81,7 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 75,1 K RON | |
| 14 | 14.EMATICA SRL▲ 8 | Municipiul Dej, Cluj | 78,2 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 147,5 K RON | |
| 15 | 15.ZOLTAN CONS PISCINE SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,5 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 23,3 K RON | |
| 16 | 16.ALPIN DEM CONSTRUCT SRL▲ 122 | Municipiul Dej, Cluj | 76,1 %— | — | 18,3 K RON | |
| 17 | 17.ALPUTIL SRL▲ 135 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,1 %— | — | 7,6 K RON | |
| 18 | 18.RAZVI SI MARIUS IMPEX SRL▲ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 70,9 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 155,6 K RON | |
| 19 | 19.TSH CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,6 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 20 | 20.RIC ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 66,8 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 63,4 K RON | |
| 21 | 21.DAVMIL DECOR SRLnou | Sat Fizeşu Gherlii, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 66,3 %— | — | — | 103,4 K RON |
| 22 | 22.VETRO MARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,3 %— | — | — | 64,5 K RON |
| 23 | 23.BELMI SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 58,6 %— | — | — | 55 K RON |
| 24 | 24.SOMEȘ-TOP-GRUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,8 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 158,2 K RON | |
| 25 | 25.REGNOMETAL SRL▼ 20 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 55,4 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 128,4 K RON | |
| 26 | 26.TRANS NEGRU MDR SRL▲ 1 | Sat Poieni, Comuna Poieni, Cluj | 55 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 29,3 K RON | |
| 27 | 27.MAVO TRANSILVANIA SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,8 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 67,7 K RON | |
| 28 | 28.SAAN RUTTRANS SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,9 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.SCAVICONSULT SRL▲ 88 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,8 %— | — | 54,6 K RON | |
| 30 | 30.ERMON TRADE SRL▼ 18 | Sat Vaida-Cămăraş, Comuna Căianu, Cluj | 52,6 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 16,4 K RON | |
| 31 | 31.UTYSOLUTION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,5 %— | — | — | 37,5 K RON |
| 32 | 32.TRANSILVANIA DRUM S.R.L.nou | Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj | 51,7 %— | — | — | 154,5 K RON |
| 33 | 33.IRCON STIL SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 50,9 %— | — | — | 110,1 K RON |
| 34 | 34.SANMAR INVEST SRL▼ 1 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 49,2 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 66,3 K RON | |
| 35 | 35.TDC IRON SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 48,9 %— | — | — | 104,8 K RON |
| 36 | 36.EXFIL BBV SRLnou | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 47,9 %— | — | — | 87 K RON |
| 37 | 37.KRISZDEN SRL▲ 19 | Municipiul Gherla, Cluj | 40,1 %▲ 129,4 % | ▲ 129,4 % | 258,8 K RON | |
| 38 | 38.UP&DOWN SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,5 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 75,1 K RON | |
| 39 | 39.CLAUS CONSTRUCT SRL▲ 80 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,4 %— | — | 60,2 K RON | |
| 40 | 40.VER BAU EPITOIPARI ES SZOLGALTATO SRL UNGARIA SUCURSALA CLUJnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,5 %— | — | 611,8 K RON | |
| 41 | 41.C & S CONS BS SRL▼ 37 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 38,1 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 83,3 K RON | |
| 42 | 42.ROMRACKS SRL▲ 32 | Municipiul Gherla, Cluj | 37,2 %▲ 414,4 % | ▲ 414,4 % | 56,5 K RON | |
| 43 | 43.STABIL AMBIENT SRL▼ 7 | Municipiul Turda, Cluj | 36,5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 241,7 K RON | |
| 44 | 44.ADQ COM SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,3 %▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 260,8 K RON | |
| 45 | 45.HOCATERMO CONSTRUCT SRLnou | Sat Corneşti, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 34,9 %— | — | — | 69 K RON |
| 46 | 46.DEANCUTA SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,9 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 29,7 K RON | |
| 47 | 47.VB DESIGN SRL▲ 61 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 34,8 %— | — | 29,6 K RON | |
| 48 | 48.RENT CONSTRUCT SRL▲ 76 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34 %— | — | 367,2 K RON | |
| 49 | 49.EXCA TRANS SAN SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,6 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 35 K RON | |
| 50 | 50.D I DESIGN CON SRL▼ 26 | Municipiul Gherla, Cluj | 31,5 %▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 11,5 K RON | |
| 51 | 51.SILVADCON SRL▲ 91 | Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 31,2 %— | — | 29,5 K RON | |
| 52 | 52.DANANDY TERMO SRL▼ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,9 %▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 42,5 K RON | |
| 53 | 53.MR ELIT CONSTRUCT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 118,7 K RON | |
| 54 | 54.ANDOR SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,5 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 241,3 K RON | |
| 55 | 55.EVOTIBCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 28,3 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 56 | 56.KAGHEMA SRL▲ 46 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 27,7 %— | — | 38,6 K RON | |
| 57 | 57.GEKO ALPIN SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,6 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 77,6 K RON | |
| 58 | 58.AUTO BENFRA SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,2 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 5,6 K RON | |
| 59 | 59.SAVYO SRL▲ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,5 %— | — | 11 K RON | |
| 60 | 60.MATRO SRL▼ 31 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 24 %▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 250,8 K RON | |
| 61 | 61.BOKACONSTRUCT S.R.L.▼ 38 | Municipiul Gherla, Cluj | 23,1 %▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 43,4 K RON | |
| 62 | 62.MORARU SERV INVEST SRL▼ 27 | Municipiul Turda, Cluj | 20 %▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 42,8 K RON | |
| 63 | 63.DANANDY PLUS SRL▲ 62 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,6 %— | — | 50,1 K RON | |
| 64 | 64.ROBIRSZEK CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 19,3 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 8,6 K RON | |
| 65 | 65.PRIMASTIL CONSTRUCT SRL▲ 45 | Municipiul Gherla, Cluj | 19 %— | — | 6,9 K RON | |
| 66 | 66.PRONT MURAL SRL▲ 66 | Municipiul Dej, Cluj | 18,7 %— | — | 38,4 K RON | |
| 67 | 67.ECHAPOZ COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,5 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 56,2 K RON | |
| 68 | 68.HIDROPLUS CONSTRUCT AT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,6 %— | — | — | 30,1 K RON |
| 69 | 69.VALIFLOR SRL▼ 20 | Municipiul Gherla, Cluj | 17,3 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 128,8 K RON | |
| 70 | 70.ESCORT DESIGN CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 15,8 %▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 574 K RON | |
| 71 | 71.DANYFER SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15 %▲ 4.323,5 % | ▲ 4.323,5 % | 25,6 K RON | |
| 72 | 72.CONDOR IM SRL▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15 %— | — | 26,5 K RON | |
| 73 | 73.ARH 2000 CONSTRUCT SRL▲ 54 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,1 %— | — | 27,6 K RON | |
| 74 | 74.SIMOVI SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,9 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 51,7 K RON | |
| 75 | 75.PITRICON SRL▲ 23 | Municipiul Gherla, Cluj | 13,4 %▲ 44.666,7 % | ▲ 44.666,7 % | 207,3 K RON | |
| 76 | 76.DC AUTO RENT SRL▼ 32 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 12,5 %▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 20,2 K RON | |
| 77 | 77.MEDINVEST SRL▼ 35 | Comuna Apahida, Cluj | 11,7 %▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 40,7 K RON | |
| 78 | 78.LUTU MIHA CONSTRUCTII SRL▲ 44 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 11,2 %— | — | 4,9 K RON | |
| 79 | 79.TERMO HOUSE SISTEM SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,1 %▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 16,4 K RON | |
| 80 | 80.BELATEO & ZAI SRL▼ 73 | Sat Jucu de Sus, Comuna Jucu, Cluj | 10,7 %▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 23,4 K RON | |
| 81 | 81.KVARC SRL▲ 4 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 10,7 %▲ 527,1 % | ▲ 527,1 % | 58,9 K RON | |
| 82 | 82.IUHOS TEAM SRL▲ 62 | Municipiul Gherla, Cluj | 9,8 %— | — | 2,6 K RON | |
| 83 | 83.IZOREF CONSTRUCTII SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,3 %▲ 163,8 % | ▲ 163,8 % | 813,9 K RON | |
| 84 | 84.TRANSFLOOR CONS SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 24,9 K RON | |
| 85 | 85.SAGRADA CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 78,7 K RON | |
| 86 | 86.SZEKY CONSTRUCT SRL▼ 56 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 8,6 %▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 5,9 K RON | |
| 87 | 87.ATK POLIURETAN SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,5 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 57,4 K RON | |
| 88 | 88.DMI FOREST CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 7,9 %▲ 19.700 % | ▲ 19.700 % | 65,9 K RON | |
| 89 | 89.CSD ECO SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 %▲ 577,8 % | ▲ 577,8 % | 206,4 K RON | |
| 90 | 90.DRY TEAM RO SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 %— | — | 236,9 K RON | |
| 91 | 91.VICRAL SRL▼ 13 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 5,1 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 900 RON | |
| 92 | 92.TUDDIANA CONSTRUCT SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 %— | — | 1,5 K RON | |
| 93 | 93.INWATECH ENVIRONMENT ROMANIA S.R.L.▲ 66 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 %— | — | 18,4 K RON | |
| 94 | 94.LOLAS INSTAL SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,1 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 25,5 K RON | |
| 95 | 95.MARGRAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 %— | — | 7,6 K RON | |
| 96 | 96.GGT METAL BAU SRL▼ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 %▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | 22,6 K RON | |
| 97 | 97.COVINSTAL SRL▼ 37 | Sat Coplean, Comuna Caseiu, Cluj | 2,6 %▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 4,5 K RON | |
| 98 | 98.FINTAR CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 %▲ 92 % | ▲ 92 % | 21 K RON | |
| 99 | 99.CFL INFRASTRUCTURA S.R.L.▼ 48 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,9 %▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | 3,4 K RON | |
| 100 | 100.EUCONSTRUCTII SRL▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 %— | — | 2,2 K RON |