Top 100 firme — Sănătate, Caraș-Severin după marjă netă în 2019
142 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 12,6 %, iar liderul atinge 180,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARADENT SRL▲ 113 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 180,7 %— | — | 148,6 K RON | |
| 2 | 2.VOINEA PHYSIO CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 180,7 %— | — | — | 103,5 K RON |
| 3 | 3.PSIHO EXPERT SRL▲ 11 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 118 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 253,8 K RON | |
| 4 | 4.CABINET MEDICAL SANMUN SRL▲ 11 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 86,5 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 20 K RON | |
| 5 | 5.DR.PREDA ICLINIC S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 84,7 %— | — | — | 145,7 K RON |
| 6 | 6.MEDICAL CLIO SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 83,7 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 154,2 K RON | |
| 7 | 7.PREDA MEDSAN SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 81,6 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 534,3 K RON | |
| 8 | 8.ECU TEHNOLOGY SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 81,5 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 366,7 K RON | |
| 9 | 9.RELIABLE LABORATORY S.R.L.nou | Sat Poiana, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 78,6 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 10 | 10.DOMDENTAL ESTHETIX SRL▲ 2 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 77,9 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 48,8 K RON | |
| 11 | 11.CABINET MEDICAL DR.GAVRA SRL▲ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 74,2 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 85,1 K RON | |
| 12 | 12.MEDICUS VIATRIX SRL▼ 3 | Sat Sicheviţa, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 73,9 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 345,9 K RON | |
| 13 | 13.CHIRURGIE SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 72 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 238,1 K RON | |
| 14 | 14.CABINET MEDICAL DR.BRIZU IOAN SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 71,5 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 71,3 K RON | |
| 15 | 15.CABINET RENALIS SRL▼ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 71,1 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 159,3 K RON | |
| 16 | 16.CABINET MEDICAL DR. BUNDA SRL▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 70,1 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 254,1 K RON | |
| 17 | 17.WELLNESS ZONE S.R.L.▲ 29 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 68,9 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 27,2 K RON | |
| 18 | 18.INTEGRATIVE PHYSICALTHERAPY INSTITUTE S.R.L.▼ 13 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 68,4 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 16 K RON | |
| 19 | 19.ORTOMED SRL▼ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 65,8 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 63,9 K RON | |
| 20 | 20.BUNA MED SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 64,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 246 K RON | |
| 21 | 21.DR. ON NICOLAE OCULARCENTER SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 61,4 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 326,9 K RON | |
| 22 | 22.ECHO.MED.ORL. SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 60,8 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 242 K RON | |
| 23 | 23.CABINET MEDICAL DV DR. ORBULESCU DANIELA SRL▲ 31 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 59,7 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 137,8 K RON | |
| 24 | 24.CABINET DR.BOSNEAC SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 59,4 %— | — | 144,5 K RON | |
| 25 | 25.CABINET MEDICAL ŞANDRU MAGNOLIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 58,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 46,4 K RON | |
| 26 | 26.RA DENT SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 58,6 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 17,9 K RON | |
| 27 | 27.TRAND - MEDICA 2003 SRL▲ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 58,5 %▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 133,4 K RON | |
| 28 | 28.CABINET MEDICAL DR. REITMAYER SRL▲ 14 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 57,8 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 157,4 K RON | |
| 29 | 29.CABINET MEDICAL DR. RADOSAVLEVICI SLAVIŢA SRL▲ 23 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 57,6 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 155,3 K RON | |
| 30 | 30.PURMEDICA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 57,4 %— | — | 204,8 K RON | |
| 31 | 31.VPS DENT DIVISION SRL= | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 55,1 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 19,6 K RON | |
| 32 | 32.SASHA CIOBANU S.R.L.▲ 18 | Sat Armeniş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 54,4 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 79,3 K RON | |
| 33 | 33.DIACONESCU DIADERM SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 54,4 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 82,4 K RON | |
| 34 | 34.VEGMED SRL▼ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 54,4 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 20,5 K RON | |
| 35 | 35.DENTA-VITAL SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 53,8 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 21,8 K RON | |
| 36 | 36.OPTIC-PLUS SRL▼ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 53,2 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 40 K RON | |
| 37 | 37.MAGENTA SRL▲ 29 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 53,1 %▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 192,2 K RON | |
| 38 | 38.LUKI DR.PREDA SRL▼ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 52,4 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 20,8 K RON | |
| 39 | 39.FIBIDENT SRL▲ 34 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 51,9 %▲ 105,5 % | ▲ 105,5 % | 97,1 K RON | |
| 40 | 40.DR.SCHMELAS MEDICAL SRL▲ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 51,8 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 128,1 K RON | |
| 41 | 41.C.M.I. DR.NICOLAESCU SIMONA-MARIA S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 51,7 %— | — | — | 76,6 K RON |
| 42 | 42.DR.BRATESCU SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 51,5 %— | — | 150,1 K RON | |
| 43 | 43.CABINET MEDICAL DR. MATEI CRISTIAN-RADU SRL▲ 1 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 51,1 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 162,2 K RON | |
| 44 | 44.SANADAN SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,6 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 108 K RON | |
| 45 | 45.SMILE TECHNICAL DENTAL SRL▲ 65 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 48,4 %— | — | 15,3 K RON | |
| 46 | 46.AG ACADIA MED SRL▼ 24 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 48,3 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 28,5 K RON | |
| 47 | 47.ECHOMED PRAXIS SRL▲ 59 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 47,4 %— | — | 199,5 K RON | |
| 48 | 48.CABINET MEDICAL DR. RUHMANN SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 47,2 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 35,1 K RON | |
| 49 | 49.CABINET MEDICAL M.G DR.MARIN S.R.L.nou | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 46,5 %— | — | — | 25,6 K RON |
| 50 | 50.POLICLINICA POPOVICI PRAXIS SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 45,7 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 322,6 K RON | |
| 51 | 51.CENTRUL DE TERAPIE OCUPAŢIONALĂ ŞI RECUPERARE PRO VITAM REŞIŢA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 45,4 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 52 | 52.CABINET MEDICAL DR. SEVERINEANU SRL▼ 26 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 45,4 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 63,7 K RON | |
| 53 | 53.CABINET MEDICAL DR. DUMITRU ION SRL▼ 8 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 45 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 145,2 K RON | |
| 54 | 54.MED LUCA FAM SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 44,8 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 147,5 K RON | |
| 55 | 55.CABINET MEDICAL DR. ULARU SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 44,5 %— | — | 103,5 K RON | |
| 56 | 56.DR. BĂLAN ANCUŢA SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 44,1 %— | — | 78 K RON | |
| 57 | 57.L & I CLINICA EVE SRL▼ 27 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 44,1 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 46,5 K RON | |
| 58 | 58.GOTTRICHDENTAL S.R.L.▲ 13 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 43,7 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 78,6 K RON | |
| 59 | 59.COZMA MED SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 42,8 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 98,8 K RON | |
| 60 | 60.MEDFAM IMBREA SRL▲ 2 | Sat Dalboşeţ, Comuna Dalboşeţ, Caraş-Severin | 42,4 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 58,8 K RON | |
| 61 | 61.MARMARA TOUR SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 41,6 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 122,5 K RON | |
| 62 | 62.TECH DELIDENT SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,5 %▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 235,4 K RON | |
| 63 | 63.CABINET MEDICAL DR.MOLDOVEANU SILVIA S.R.L.nou | Sat Ezeriş, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 40,3 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 64 | 64.DACOR CARDIO SRL▼ 24 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 39,9 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 40,6 K RON | |
| 65 | 65.DOCTOR IONICĂ-JIVA MONICA SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 39,2 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 38 K RON | |
| 66 | 66.BĂILE VENERA SRL▲ 47 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 38,3 %— | — | 41,9 K RON | |
| 67 | 67.CABINET MEDICAL DR.GUGA CĂLIN SRL▼ 33 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 37,4 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 79,3 K RON | |
| 68 | 68.CABINET MEDICAL GRUBIŞICI SRL▼ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 37,1 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 148,9 K RON | |
| 69 | 69.DIA MEDICAL DR. GHERHARDT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 35,3 %— | — | — | 34,9 K RON |
| 70 | 70.SANA MEDPREST 2000 SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 33,5 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 210,1 K RON | |
| 71 | 71.DALEA DIABET S.R.L.▲ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 33,4 %▲ 185,5 % | ▲ 185,5 % | 3,1 K RON | |
| 72 | 72.CABINET MEDICAL DR.HARAMUZ ANESIA SRL▼ 16 | Sat Eftimie Murgu, Comuna Eftimie Murgu, Caraş-Severin | 31,6 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 41,2 K RON | |
| 73 | 73.IDENTIST MCO S.R.L.▼ 12 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 31,3 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 216,1 K RON | |
| 74 | 74.AMERICAN MEDICAL HOME SERVICES S.R.L.nou | Sat Eftimie Murgu, Comuna Eftimie Murgu, Caraş-Severin | 31,1 %— | — | — | 21,6 K RON |
| 75 | 75.SPLIT-MEDINT SRL▼ 34 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,1 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 3,1 K RON | |
| 76 | 76.NICMED ORL SRL▼ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 28,8 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 55,4 K RON | |
| 77 | 77.LAURA DENTAL SRL▲ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 28,3 %▲ 266,2 % | ▲ 266,2 % | 27,6 K RON | |
| 78 | 78.CENTRUL MEDICAL MEDIC CRIVER SRL▼ 10 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 27,8 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 37,3 K RON | |
| 79 | 79.HB MEDYLIFE SRL▲ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 27,8 %▲ 368,9 % | ▲ 368,9 % | 45,8 K RON | |
| 80 | 80.CABINET MEDICAL SIMED SRL▲ 16 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Caraş-Severin | 26,5 %▲ 820,5 % | ▲ 820,5 % | 93 K RON | |
| 81 | 81.LABORATOR DENTAR ADRIADENT SRL▲ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 26,3 %▲ 354,3 % | ▲ 354,3 % | 232 K RON | |
| 82 | 82.CABINET MEDICAL DR. MIHAI CODRUȚA S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 25,7 %— | — | — | 23,9 K RON |
| 83 | 83.DR. ONOFREI MEDICAL SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 25,6 %▲ 1.797,8 % | ▲ 1.797,8 % | 66,5 K RON | |
| 84 | 84.OPHTAPRAXIS SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,4 %▲ 176,2 % | ▲ 176,2 % | 130,5 K RON | |
| 85 | 85.CABINET MEDICAL DR. NEFF SRL▼ 50 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,2 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 2,9 K RON | |
| 86 | 86.BANDENT SRL▼ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 23,4 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 82,4 K RON | |
| 87 | 87.CABINET MEDICAL MEDICINĂ GENERALĂ DR.SIMESCU ILEANA SRL▼ 59 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 21,5 %▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 9,8 K RON | |
| 88 | 88.DOCTOR ONEA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21,1 %▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 55,7 K RON | |
| 89 | 89.CABINET MEDICAL DR. ŞTIRBAN SRL▼ 22 | Sat Zăvoi, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 21 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 50,1 K RON | |
| 90 | 90.TUDYDENTIMIS SRL▼ 39 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,5 %▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 100,1 K RON | |
| 91 | 91.COMPOZIT SRL▼ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 22,3 K RON | |
| 92 | 92.CLARIDENT SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,6 %— | — | 12,8 K RON | |
| 93 | 93.MED.AS SRL▼ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,9 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 63,9 K RON | |
| 94 | 94.VPS WELLNESS CENTRE SRL▲ 26 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 18,2 %— | — | 30 K RON | |
| 95 | 95.MEDICAL PREST SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,2 %▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 119,8 K RON | |
| 96 | 96.MANDY DENTAMBIENT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15,8 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 97 | 97.TERAPII PRIETENOASE S.R.L.nou | Loc. Jupa, Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 15,3 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 98 | 98.FIZIOMED SRL▼ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 15 K RON | |
| 99 | 99.ALTENPFLEGE 24 MINNIE S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 13,7 %— | — | — | 35,8 K RON |
| 100 | 100.MEN SANA MEDICA SRL▼ 63 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,6 %▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 3,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Caraș-Severin
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
7 firme · 51,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
51 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
65 firme · 22,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
41 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
29 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
1 firme · 676,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 423,8 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 408,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 6,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON