Top 100 firme — Sănătate, Călărași după marjă netă în 2024
139 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,7 %, iar liderul atinge 89,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CABINET MEDICAL DR.POSTOVAN ANGELA S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 89,9 %— | — | — | 103,5 K RON |
| 2 | 2.ALFA DENT EXPERT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 84 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 86,4 K RON | |
| 3 | 3.ONCOTRIAL PLUS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 81,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 71,7 K RON | |
| 4 | 4.REMMED CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 80,6 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 5 | 5.SANITA INTERMEDICUS S.R.L.= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 78,4 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 71,3 K RON | |
| 6 | 6.ZECOSGIN S.R.L.▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 77,6 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 245,7 K RON | |
| 7 | 7.MED INT SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 75,7 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 179,8 K RON | |
| 8 | 8.ZET CORE EDUCATION SRL▲ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 75 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 314 K RON | |
| 9 | 9.SATYA MEDISAN SRL▲ 12 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 74,3 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 541,4 K RON | |
| 10 | 10.GRINEI LIFE SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 72,9 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 350,9 K RON | |
| 11 | 11.CECOI DENTAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 71,5 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 672,5 K RON | |
| 12 | 12.CABINET MEDICAL FLOREA OLGUȚA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 69,7 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 374,4 K RON | |
| 13 | 13.ONCOLOGIE MEDICALĂ SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 69,6 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 17,7 K RON | |
| 14 | 14.DERZELAS PAX SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 68,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 644,5 K RON | |
| 15 | 15.CABINET MEDICAL DR. MÂINECI MARIA SRL▲ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 68,5 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 600,1 K RON | |
| 16 | 16.CABINET MEDICAL DR. TUDOR NICOLETA SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 66,8 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 415 K RON | |
| 17 | 17.ACS MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 62,6 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 163,3 K RON | |
| 18 | 18.PULMODENT SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 61,6 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 133,1 K RON | |
| 19 | 19.C.M.I. DR. POPESCU OTILIA SIMONA S.R.L.▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 59,6 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 484 K RON | |
| 20 | 20.MUSTĂȚEA MEDICAL EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 59,3 %— | — | — | 355,6 K RON |
| 21 | 21.OLGA ENDO STYLE S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 57,3 %— | — | — | 65 K RON |
| 22 | 22.IVANCIUSTOMA S.R.L.▲ 112 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 57,3 %— | — | 46,2 K RON | |
| 23 | 23.CABINET MEDICAL VITAL TOP SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 56,9 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 178,5 K RON | |
| 24 | 24.CENTRUL DE SANATATE VITAL SRL▲ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 53,9 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 708,8 K RON | |
| 25 | 25.PROMEDICAL SERVICES SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 53,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 361,8 K RON | |
| 26 | 26.DR. MOIA SORINA SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52,9 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 474,1 K RON | |
| 27 | 27.CABINET MEDICAL MOLDOVAN MARIUS S.R.L.▲ 14 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 52,3 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 376,4 K RON | |
| 28 | 28.MEDMIN SRL▲ 81 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52,1 %▲ 869,7 % | ▲ 869,7 % | 341,8 K RON | |
| 29 | 29.CABINET MEDICAL DR. POPA MIHAI S.R.L.▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 51,3 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 273,9 K RON | |
| 30 | 30.HIOHI MED SRL▼ 10 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 50,3 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 211 K RON | |
| 31 | 31.INA DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 50 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 32 | 32.ORTHOSTREAM S.R.L.▲ 42 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 49,4 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 167,4 K RON | |
| 33 | 33.PRO NEUROMED S.R.L.▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48,6 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 191,4 K RON | |
| 34 | 34.MEDICAL-KOV S.R.L.▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 145,7 K RON | |
| 35 | 35.RDC PROSMILE DENT S.R.L.▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 47,8 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 63,1 K RON | |
| 36 | 36.ANCA MED SRL▲ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 47,8 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 518,9 K RON | |
| 37 | 37.GRINEI MEDICAL SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 47 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 174 K RON | |
| 38 | 38.PSIHOMED SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 46,7 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 468,9 K RON | |
| 39 | 39.GALUCI DENT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 46,5 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 104,4 K RON | |
| 40 | 40.BAC MEDICAL CABINET SRL▼ 30 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 44,8 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 285,8 K RON | |
| 41 | 41.RECUPANA CLINIC SRL▲ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 43 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 954,3 K RON | |
| 42 | 42.MED FAM APOLO SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 457,2 K RON | |
| 43 | 43.QUATERNAR CENTER S.R.L.▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,5 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 446 K RON | |
| 44 | 44.MITAN ORTOPEDIE S.R.L.nou | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 40 %— | — | — | 57,2 K RON |
| 45 | 45.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT MEDISAN SRL▼ 1 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 39,6 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 92,9 K RON | |
| 46 | 46.SMILE KEEPER S.R.L.▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 39,6 %▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 227,3 K RON | |
| 47 | 47.MEDFAM MAZILU S.R.L.▲ 9 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 38,5 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 126,7 K RON | |
| 48 | 48.GOLOGAN DENT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,1 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 145,8 K RON | |
| 49 | 49.FORMED SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 37,1 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 100,1 K RON | |
| 50 | 50.OCULO MED SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 35,5 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 121 K RON | |
| 51 | 51.ONCO MED SILVANIA S.R.L.▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,1 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 87,6 K RON | |
| 52 | 52.MUSTĂŢEA CLINIC EXPERT S.R.L.= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 32,3 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 772,6 K RON | |
| 53 | 53.CABINET MEDICAL DOCTOR ȘTEFAN CARMEN S.R.L.▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,6 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 1,1 K RON | |
| 54 | 54.MED OR DENTAL S.R.L.▲ 69 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 30,4 %— | — | 7,8 K RON | |
| 55 | 55.NEUROCHIRURGIE MARANDICI S.R.L.▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30 %▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 134,2 K RON | |
| 56 | 56.ANTI AGING & BODY SCULPTING S.R.L.▲ 27 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 29,4 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 680,6 K RON | |
| 57 | 57.IVO SRL▲ 70 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 27,5 %— | — | 415 RON | |
| 58 | 58.CABINET MEDICAL CIOBANU MĂDĂLINA SRL▲ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26,7 %▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 103,2 K RON | |
| 59 | 59.ZAS KINETO S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25,7 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 60 | 60.REUMAPROF SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,6 %▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 132,2 K RON | |
| 61 | 61.DENTARION SRL▲ 9 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 24,4 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 272,5 K RON | |
| 62 | 62.DISPO MED PLUS S.R.L.▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,4 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 111,7 K RON | |
| 63 | 63.CRISTINA STANCIU DENT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 23,9 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 187,3 K RON | |
| 64 | 64.PSIHOMED UDESKOM S.R.L.= | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 21,5 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 39,9 K RON | |
| 65 | 65.MERKABA HEALING CENTER S.R.L.▲ 73 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,9 %— | — | 73 K RON | |
| 66 | 66.ROYALMED SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,8 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 203,9 K RON | |
| 67 | 67.EXPERT-MED 2003 SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,3 %▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 35,5 K RON | |
| 68 | 68.CABINET MEDICAL DRAGOMIR ANCA MANUELA S.R.L.▲ 39 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Călăraşi | 20,3 %▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 108,2 K RON | |
| 69 | 69.TOP EYE CENTER S.R.L.▲ 70 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,9 %— | — | 53,2 K RON | |
| 70 | 70.CAB.MED.KINETOTERAPIE PROF. CIOBANU EUGENIA S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,5 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 71 | 71.CRS 86 MIRAL OPTIC S.R.L.▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,1 %▼ 51 % | ▼ 51 % | 83,2 K RON | |
| 72 | 72.CARPATINA FARM SRL▼ 40 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17,9 %▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.BLUE MEDICAL SERVICES S.R.L.▼ 42 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,1 %▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 29,3 K RON | |
| 74 | 74.ANES HEALTH CONCEPT SRL▼ 73 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 16 %▼ 84 % | ▼ 84 % | 320 RON | |
| 75 | 75.AZTAR MEDICON S.R.L.▲ 54 | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Călăraşi | 15,6 %— | — | 25,6 K RON | |
| 76 | 76.MEDMOBIL SERVICII MEDICALE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,4 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 66,7 K RON | |
| 77 | 77.ALPHA CLINIC CĂLĂRAȘI S.R.L.▲ 44 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,3 %— | — | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.CLINICILE DR ARDELEANU S.R.L.▲ 26 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 15,3 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.DENTAL CLAS BY DR. BENGA SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,7 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 843,2 K RON | |
| 80 | 80.GETGUIDED S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 13 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 81 | 81.CABINET STOMATOLOGIC DR. MIRUNA STAN S.R.L.nou | Sat Jegălia, Comuna Jegălia, Călăraşi | 12,4 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 82 | 82.ASIST MED PLUS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,2 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 75,2 K RON | |
| 83 | 83.SAFE LIFE MED S.R.L.▼ 18 | Sat Dorobanţu, Comuna Plătăreşti, Călăraşi | 11,3 %▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 62,6 K RON | |
| 84 | 84.LASER ACU MED S.R.L.▼ 22 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 11,1 %▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 18 K RON | |
| 85 | 85.PRODENTAL ESTETICA S.R.L.▲ 29 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,6 %▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 66,5 K RON | |
| 86 | 86.EXQUISITE MEDICAL SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,2 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 218,9 K RON | |
| 87 | 87.ALPHA MEDICAL INVEST SRL▲ 14 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 10,2 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 88 | 88.CABINET MEDICAL DR.TOPOLOGEANU GABRIELA SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,8 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 115,4 K RON | |
| 89 | 89.ESTETIC ARK MED CLINIC SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,6 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 303,8 K RON | |
| 90 | 90.ECOSER MED SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,4 %▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 90,9 K RON | |
| 91 | 91.INTERMED OPTIC VISIO SRL▲ 27 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 8,2 %— | — | 59,4 K RON | |
| 92 | 92.EVA MIRAL OPTIC S.R.L.▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,2 %▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 18,4 K RON | |
| 93 | 93.ESTETIX BY ROXANA TOMEK - ENESCU S.R.L.▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,8 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 13,8 K RON | |
| 94 | 94.CENTRUL MEDICAL SFÂNTUL DUMITRU SRL= | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 7,5 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 11,2 K RON | |
| 95 | 95.DENTAL CARE GRUIU S.R.L.▲ 25 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | 7 %— | — | 19,5 K RON | |
| 96 | 96.MEDSURG MON S.R.L.▲ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7 %— | — | 28,1 K RON | |
| 97 | 97.MAGIC LARIDENT S.R.L.▲ 35 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,9 %— | — | 5,3 K RON | |
| 98 | 98.BIODENT SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,1 %▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 31,4 K RON | |
| 99 | 99.MINCU EXA DENT S.R.L.nou | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 5,9 %— | — | — | 672 RON |
| 100 | 100.SAN CRIS SRL▲ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,7 %▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 76,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Călărași
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
41 firme · 52 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
46 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
28 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 778 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 594,5 K RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 534,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 7,1 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 1 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON