Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Buzău după marjă netă în 2018
434 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 37,3 %, iar liderul atinge 7.421,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BALMORA GREEN ENERGY SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 7.421,2 %▲ 583,8 % | ▲ 583,8 % | 148,4 K RON | |
| 2 | 2.AGROMASS BIOFOOD SRL▲ 264 | Sat Băbeni, Comuna Topliceni, Buzău | 1.244,8 %▲ 9.482,7 % | ▲ 9.482,7 % | 165,5 K RON | |
| 3 | 3.BLOOMING HARMONY LIFE 168 S.R.L.nou | Sat Cozieni, Comuna Cozieni, Buzău | 933,5 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 4 | 4.GIMEX COM SRL▲ 77 | Municipiul Buzău, Buzău | 540,9 %▲ 821,4 % | ▲ 821,4 % | 112,1 K RON | |
| 5 | 5.KOSWASH MARAGRO POG S.R.L.nou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 497,9 %— | — | — | 123,4 K RON |
| 6 | 6.PIRUPANI SRL▲ 59 | Sat Cilibia, Comuna Cilibia, Buzău | 487,2 %▲ 635,3 % | ▲ 635,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.L & C ECOEUROPA SRL▲ 423 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 443,9 %— | — | 50,6 K RON | |
| 8 | 8.COMPLET AGRO PRODUCTION SRL▲ 327 | Sat Valea Banului, Comuna Cozieni, Buzău | 289 %▲ 7.860,3 % | ▲ 7.860,3 % | 94,5 K RON | |
| 9 | 9.DATCU DPD ACTIVAGRO SRL▲ 134 | Sat Vadu Soreşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 206,7 %▲ 413,5 % | ▲ 413,5 % | 83,1 K RON | |
| 10 | 10.AGROINDUSTRIAL FRASINU SA▲ 264 | Municipiul Buzău, Buzău | 205,7 %▲ 1.665,8 % | ▲ 1.665,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.AGRYPOP DAR PRODUCTION S.R.L.nou | Sat Glodeanu-Siliştea, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 176,8 %— | — | — | 44,1 K RON |
| 12 | 12.NANPREST ISACOT S.R.L.nou | Sat Ileana, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 165,7 %— | — | — | 26 K RON |
| 13 | 13.PAMANT AGROPAR 2017 SRLnou | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 161,9 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 14 | 14.OENOSTART SRL▼ 6 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 145,8 %▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 7,4 K RON | |
| 15 | 15.NANCU & NEPHEWS AGROLUCIU S.R.L.nou | Sat Luciu, Comuna Luciu, Buzău | 125,1 %— | — | — | 77,4 K RON |
| 16 | 16.AGROTERRA FARMING SRL▲ 159 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 122,2 %▲ 276,2 % | ▲ 276,2 % | 13,1 K RON | |
| 17 | 17.SPICUL VERDE RECOLTE BOGATE S.R.L.nou | Sat Costieni, Comuna Ziduri, Buzău | 111,3 %— | — | — | 54,4 K RON |
| 18 | 18.YRI DRAGOŞ AGRICOL SRL▼ 12 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 108,5 %▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 27,6 K RON | |
| 19 | 19.OXID ENERGY SRLnou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 104,2 %— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 20 | 20.ZETA ORIONIS SRL▲ 64 | Sat Aldeni, Comuna Cernăteşti, Buzău | 97 %▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 577 RON | |
| 21 | 21.FLOARE DE LA STĂVĂRĂŞTI SRL▲ 7 | Sat Stăvărăşti, Comuna Balta Albă, Buzău | 95,8 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 66,8 K RON | |
| 22 | 22.RURAL FOREST INVESTMENT S.R.L.nou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 94,2 %— | — | — | 749,4 K RON |
| 23 | 23.VISUL PESCARULUI S.R.L.▲ 4 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Merei, Buzău | 93,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 8,3 K RON | |
| 24 | 24.LIVADA DIN BISOCA SRLnou | Sat Lopătăreasa, Comuna Bisoca, Buzău | 93 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 25 | 25.USTUROI & CEAPĂ 23ENS SRL▼ 4 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Buzău | 92,3 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 56,7 K RON | |
| 26 | 26.ITAL AGRO 2007 SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,8 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 538,8 K RON | |
| 27 | 27.BARPOS FOREST UNIFORM S.R.L.nou | Sat Furtuneşti, Comuna Gura Teghii, Buzău | 87,1 %— | — | — | 48,8 K RON |
| 28 | 28.NAN COM SRL▲ 28 | Sat Tăbărăşti, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 85,8 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 49,2 K RON | |
| 29 | 29.IRIAL TOP AGRO SRL▲ 15 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 84,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 148,9 K RON | |
| 30 | 30.LALA SRL▲ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 83,5 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 136,2 K RON | |
| 31 | 31.AGRISTAR SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 83 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 366,6 K RON | |
| 32 | 32.AGRO GINTIL COM SRL▲ 43 | Sat Băile, Comuna Balta Albă, Buzău | 82,5 %▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 276,8 K RON | |
| 33 | 33.INFAGRO SRL▲ 204 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 82,1 %▲ 322,2 % | ▲ 322,2 % | 68,1 K RON | |
| 34 | 34.ERAM AGROPIA SRL▼ 16 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 81,9 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 35 | 35.AGRICULTURA VECHE S.R.L.▲ 186 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 81,7 %▲ 265,6 % | ▲ 265,6 % | 978,1 K RON | |
| 36 | 36.DELMON GREEN SRL▲ 1 | Sat Glodeanu-Siliştea, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 81 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,5 K RON | |
| 37 | 37.MANUVAL DĂSCĂLEASCA SRL▼ 27 | Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 77,2 %▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 602,6 K RON | |
| 38 | 38.BIO BERRIES PROD COM SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 74,6 %— | — | 9,3 K RON | |
| 39 | 39.MTD MACROTRADE S.R.L.▼ 13 | Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, Buzău | 71,8 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 12,4 K RON | |
| 40 | 40.CALIN BIO FRUITS SRL▲ 18 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 70,2 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 2,3 K RON | |
| 41 | 41.RUSTOK JOHN SRL▲ 336 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 69,4 %— | — | 117,6 K RON | |
| 42 | 42.VISAGRA REAL TOP SRL▲ 31 | Sat Rubla, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 67,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 33,8 K RON | |
| 43 | 43.ALX OVIMAR AGROVET SRL▲ 33 | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 67,8 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 197,7 K RON | |
| 44 | 44.VALENTINA & GABRIELA SRL▲ 56 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 66,7 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 805,8 K RON | |
| 45 | 45.VASILE BOLACHE AGRISOL IDEAL CONCEPT SRL▲ 19 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 66,3 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 108,2 K RON | |
| 46 | 46.PETRACHE LAND SRLnou | Sat Câmpulungeanca, Comuna Mărgăriteşti, Buzău | 65,8 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 47 | 47.VLĂDUŢ ATINGEREA NATURII SRLnou | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 65,5 %— | — | — | 495,4 K RON |
| 48 | 48.OPTIM RIC AGRO TIME SRL= | Sat Amara, Comuna Balta Albă, Buzău | 65,4 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 121,2 K RON | |
| 49 | 49.SEB COM SRL▲ 102 | Sat Nenciuleşti, Comuna Merei, Buzău | 64,8 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 942 K RON | |
| 50 | 50.MADY AGROPLANT EXPERT SRL▲ 3 | Sat Găvăneşti, Comuna Săgeata, Buzău | 63,6 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 29,6 K RON | |
| 51 | 51.VALENCĂLIN MANAGEMENT SRL▲ 58 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 63,4 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 458,8 K RON | |
| 52 | 52.GD INDUSTRIE SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 62,4 %— | — | 8,1 K RON | |
| 53 | 53.MIH CEREAL DISTRIB SRL▲ 13 | Sat Mihăileşti, Comuna Mihăileşti, Buzău | 62,4 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 32,2 K RON | |
| 54 | 54.VINIS SRL▲ 23 | Sat Săsenii Noi, Comuna Verneşti, Buzău | 61,9 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 635,6 K RON | |
| 55 | 55.ECO AGRO SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 61,2 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 94 K RON | |
| 56 | 56.AGROMIR ALY-CRYS TEAM S.R.L.nou | Sat Măcrina, Comuna Puieşti, Buzău | 61 %— | — | — | 16,3 K RON |
| 57 | 57.PRIMAGROCOM SRL▲ 2 | Sat Sergent Ionel Ştefan, Comuna Ruşeţu, Buzău | 60,2 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 233,3 K RON | |
| 58 | 58.GEMILO SRL▼ 39 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 57,7 %▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 361,2 K RON | |
| 59 | 59.BIO NATURA ORGANIC SRL▲ 112 | Sat Bozioru, Comuna Bozioru, Buzău | 56,9 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 248,9 K RON | |
| 60 | 60.IRISCOR BET SRL▲ 105 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 55,8 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 24 K RON | |
| 61 | 61.COSMITEO PRODFRESH S.R.L.nou | Sat Glodeanu Sărat, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 55,7 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 62 | 62.ILIAGRO 04 SRL▲ 34 | Sat Nicoleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 54,5 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 63 | 63.MEC AGRIFERM SRL▲ 36 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 53,6 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 275,2 K RON | |
| 64 | 64.RBC AGRIENI UDATI SRL▲ 39 | Sat Udaţi-Lucieni, Comuna Smeeni, Buzău | 51,9 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 218,8 K RON | |
| 65 | 65.LIVOLT CONAGRO SRL▲ 64 | Sat Balta Albă, Comuna Balta Albă, Buzău | 50,8 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 370,1 K RON | |
| 66 | 66.FERMA COMALEX SCUTELNICI S.R.L.nou | Sat Brăgăreasa, Comuna Scutelnici, Buzău | 49,7 %— | — | — | 445,3 K RON |
| 67 | 67.OLIV SERVICE SRL▲ 141 | Sat Balta Albă, Comuna Balta Albă, Buzău | 49,1 %▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 760,9 K RON | |
| 68 | 68.BEST LAND AGRO BĂRĂGAN SRL▼ 45 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Buzău | 49 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 675,2 K RON | |
| 69 | 69.RIZEA AGROFERM SRL▼ 7 | Sat Bâlhacu, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 48 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 109,6 K RON | |
| 70 | 70.RECRIS CATA FAM SRL▲ 52 | Sat Bâlhacu, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 46,1 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 531,4 K RON | |
| 71 | 71.INDAGRO PREST ALEX SRL▲ 88 | Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu, Buzău | 45,8 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 243 K RON | |
| 72 | 72.AGROFLOR CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Amara, Comuna Balta Albă, Buzău | 45,8 %▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 294,5 K RON | |
| 73 | 73.CRIDACOS AGROBUSINESS SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,5 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 164,3 K RON | |
| 74 | 74.VIITORUL & SPERANŢA SRL▲ 58 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 45,4 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 74 K RON | |
| 75 | 75.DISCO BAR MARINA SRL▲ 5 | Sat Vintileanca, Comuna Săhăteni, Buzău | 45,3 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 305 K RON | |
| 76 | 76.AGRO ALDECON SRL▲ 32 | Sat Lunca, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 45,2 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 554,3 K RON | |
| 77 | 77.M & A & D AGRO SERV SRL▼ 25 | Sat Amara, Comuna Balta Albă, Buzău | 45 %▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 759,1 K RON | |
| 78 | 78.ASCENS SOLAR SRL▼ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 44,7 %▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 277 RON | |
| 79 | 79.GEO CHERRY SRL▼ 70 | Sat Podgoria, Comuna Podgoria, Buzău | 44,6 %▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | 160,4 K RON | |
| 80 | 80.ELISAV AGRONOMY SRL▼ 30 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 44,3 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 231,2 K RON | |
| 81 | 81.TARA AGRORURAL SRL▲ 7 | Sat Găvăneşti, Comuna Săgeata, Buzău | 44 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 267,1 K RON | |
| 82 | 82.OPREA FLORIAN TEAM SRL▲ 57 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 43,5 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.MUNTEANU ACTUAL CAMP SRL▲ 12 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 42,4 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 738,1 K RON | |
| 84 | 84.AGRIMAL SRL▲ 185 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 42,2 %▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 262,8 K RON | |
| 85 | 85.BAF SATIVUM SRL▲ 63 | Sat Rubla, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 42 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 369,2 K RON | |
| 86 | 86.COM AGRA ICHIM 96 SRL▲ 52 | Loc. Căldărăşti, Oraş Pogoanele, Buzău | 41,6 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 398,9 K RON | |
| 87 | 87.AGROPOT 2008 SRL▲ 49 | Sat Roşioru, Comuna Cochirleanca, Buzău | 41,4 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.AURONINI NATURAL FRUITS & VEGETABLES S.R.L.nou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 41,2 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 89 | 89.AGRORADMIR SRL▼ 64 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 41,1 %▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 2 mil. RON | |
| 90 | 90.AGROINTER SRL▼ 4 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 41 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.TOTAL GICOS CONSTANT SRL▲ 62 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,9 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 41,1 K RON | |
| 92 | 92.AGRICOLA PROD EMB SRL▲ 187 | Sat Clondiru, Comuna Ulmeni, Buzău | 40,9 %▲ 282,8 % | ▲ 282,8 % | 481,7 K RON | |
| 93 | 93.DENY DUPLEX SRL▼ 3 | Sat Boldu, Comuna Boldu, Buzău | 40,8 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 370,9 K RON | |
| 94 | 94.DAN GRIGORE CONCEPT SRL▲ 232 | Sat Baniţa, Comuna Săgeata, Buzău | 40,5 %▲ 821,4 % | ▲ 821,4 % | 112,3 K RON | |
| 95 | 95.COŞUL CU FRUCTE SRL▲ 17 | Sat Oratia, Comuna Podgoria, Buzău | 40,4 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 403,7 K RON | |
| 96 | 96.AGRIPRESTCOM MĂDĂ SRL▲ 39 | Sat Colţi, Comuna Colţi, Buzău | 40,3 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 1 mil. RON | |
| 97 | 97.ANMARVAL FOREST SRL▲ 139 | Municipiul Buzău, Buzău | 39,1 %▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 175,1 K RON | |
| 98 | 98.PREDMAG PROD SRL▲ 100 | Sat Costieni, Comuna Ziduri, Buzău | 38,7 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 264,7 K RON | |
| 99 | 99.DR BRAUN SRL▲ 68 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 37,7 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 539,4 K RON | |
| 100 | 100.AGROSANTEX SRL▼ 68 | Comuna Gherăseni, Buzău | 37,3 %▼ 59 % | ▼ 59 % | 87 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Buzău
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
285 firme · 582 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
16 firme · 330,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
9 firme · 130,9 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
33 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
75 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
16 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
5 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
10 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
21 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
13 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 794,2 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 324,4 K RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
5 firme · 274,8 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 267,2 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 75,3 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 32,1 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 25,3 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 0 RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 0 RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 0 RON