Top 100 firme — Activități profesionale, Buzău după marjă netă în 2024
976 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 71,2 %, iar liderul atinge 20.473,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LIVING PLASTIC INDUSTRY SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 20.473,1 %▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.F&H INTERNATIONAL CONSULTING S.R.L.▲ 986 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 3.404,2 %— | — | 655,4 K RON | |
| 3 | 3.STT GENERAL BUSINESS CONCEPT SRL= | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 926,3 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 1,4 K RON | |
| 4 | 4.BIOVET 96 SRL▲ 7 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 663,3 %▲ 362,4 % | ▲ 362,4 % | 207 K RON | |
| 5 | 5.MARIUCA & DAVID VET SRL▲ 4 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 411,8 %▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | 294,5 K RON | |
| 6 | 6.ECOS SRL▲ 611 | Sat Nemertea, Comuna Gura Teghii, Buzău | 378,5 %▲ 2.109,5 % | ▲ 2.109,5 % | 583 K RON | |
| 7 | 7.CEZAR I.P. VETERINAR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 149,2 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 50 K RON | |
| 8 | 8.ACUM SRL▲ 12 | Sat Colţu Pietrii, Comuna Siriu, Buzău | 145,6 %▲ 68 % | ▲ 68 % | 130,1 K RON | |
| 9 | 9.ANIMA SANVET SRL▲ 89 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 131,5 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 112,8 K RON | |
| 10 | 10.ALECON VET SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 125,3 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 54,7 K RON | |
| 11 | 11.VLAMIVET ANIMAL CARE SRL▲ 283 | Sat Amaru, Comuna Amaru, Buzău | 117,6 %▲ 141,9 % | ▲ 141,9 % | 135,5 K RON | |
| 12 | 12.RD CAPITAL TEX S.R.L.▲ 382 | Municipiul Buzău, Buzău | 116,1 %▲ 205,9 % | ▲ 205,9 % | 441,6 K RON | |
| 13 | 13.SAF KIPFARM SRL▲ 2 | Sat Coconari, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 97,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 401,4 K RON | |
| 14 | 14.HPI CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 94,9 %— | — | — | 294,3 K RON |
| 15 | 15.TRUE VIP EMOTION S.R.L.▲ 323 | Municipiul Buzău, Buzău | 91,8 %▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 562 K RON | |
| 16 | 16.OLIVER , OSCAR & CO S.R.L.nou | Sat Joseni, Comuna Berca, Buzău | 91,2 %— | — | — | 140,7 K RON |
| 17 | 17.ATELIER DE PROIECTARE EDILITARĂ SRL▲ 366 | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 90,2 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 777,8 K RON | |
| 18 | 18.HIGHVAS S.R.L.▲ 31 | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 87,9 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 693,9 K RON | |
| 19 | 19.CROMATIC CREATIV MOZAIC S.R.L.nou | Sat Florica, Comuna Florica, Buzău | 85,9 %— | — | — | 214,7 K RON |
| 20 | 20.WITTY MEDIA & PRODUCTION S.R.L.nou | Sat Movila Oii, Comuna Cilibia, Buzău | 85 %— | — | — | 569,4 K RON |
| 21 | 21.ERDNA CONSULT SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 84,9 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 62,2 K RON | |
| 22 | 22.CS TECHOWAVE SRL▲ 45 | Sat Bâscenii de Sus, Comuna Calvini, Buzău | 84,2 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 292,9 K RON | |
| 23 | 23.MAAWOURNEN SILJE S.R.L.▲ 111 | Sat Amaru, Comuna Amaru, Buzău | 84 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 23,4 K RON | |
| 24 | 24.ND U TEST SRL▲ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 84 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 334,4 K RON | |
| 25 | 25.TECHNICALL INNOVATION ZENTRUM S.R.L.▲ 16 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 83,7 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 250,1 K RON | |
| 26 | 26.MC CONTAB MASTER SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 83,6 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 159,1 K RON | |
| 27 | 27.IDB SERVICE EXPERT PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 83,6 %— | — | — | 125,6 K RON |
| 28 | 28.LUTART SRL▲ 271 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 83 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 731,1 K RON | |
| 29 | 29.ECO CONSULTING SRL▲ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 82,9 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 196 K RON | |
| 30 | 30.PET CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 82,5 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 494,5 K RON | |
| 31 | 31.AGENDA TRAINING SRL▲ 32 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 82,3 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 221,1 K RON | |
| 32 | 32.CONTEXPERT SRL▲ 83 | Municipiul Buzău, Buzău | 82,1 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 584,2 K RON | |
| 33 | 33.PROIECT PREMIUM SRL▲ 684 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 82 %▲ 880,2 % | ▲ 880,2 % | 65,5 K RON | |
| 34 | 34.ANAVICONT EXPERT SRL▲ 36 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 82 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 243,9 K RON | |
| 35 | 35.PRICELESS MEMORIES S.R.L.nou | Sat Bentu, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 81,9 %— | — | — | 8,7 K RON |
| 36 | 36.ABY BIROU CONTA S.R.L.▲ 40 | Municipiul Buzău, Buzău | 81,7 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 388,4 K RON | |
| 37 | 37.STARSEED INSIGHTS S.R.L.▲ 40 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 81,5 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 17,6 K RON | |
| 38 | 38.OFICE DESIGN TEAM S.R.L.▲ 645 | Municipiul Buzău, Buzău | 81,4 %▲ 599,5 % | ▲ 599,5 % | 35,7 K RON | |
| 39 | 39.REF CONSULT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 81,3 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 221 K RON | |
| 40 | 40.DEMAND LEADS CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 81,2 %— | — | — | 29 K RON |
| 41 | 41.INFOCONT EXPERT SOLUTIONS S.R.L.▲ 167 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 81,1 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 346 K RON | |
| 42 | 42.ELECTRO DAV PROIECT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 80,7 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 198 K RON | |
| 43 | 43.AMC MARA & CARMEN SRL▲ 47 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 80,5 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 239,8 K RON | |
| 44 | 44.ADM BUILD CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 80,4 %— | — | — | 198,9 K RON |
| 45 | 45.AS BUILDING ADVISORS S.R.L.nou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 80,2 %— | — | — | 49,3 K RON |
| 46 | 46.INSTACON SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 80,1 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 524 K RON | |
| 47 | 47.HV BIZHUB S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 79,7 %— | — | — | 45,4 K RON |
| 48 | 48.BIROU CONTABIL TUDORACHE SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 79,4 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 20,1 K RON | |
| 49 | 49.SISEMA MEDVET S.R.L.▲ 293 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,6 %▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 110,5 K RON | |
| 50 | 50.ACCENT CONSULTING DIAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,4 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 8,1 K RON | |
| 51 | 51.ARTCHILLERY S.R.L.▲ 163 | Oraş Patârlagele, Buzău | 78,2 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 212,1 K RON | |
| 52 | 52.ACTIV STAR MEDIA SRL▲ 338 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 78,2 %▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 453,7 K RON | |
| 53 | 53.BO.MA ARCHITECTURE S.R.L.▲ 835 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,1 %— | — | 53,1 K RON | |
| 54 | 54.PROCESS & OPERATIONS AGENCY S.R.L.▲ 63 | Municipiul Buzău, Buzău | 78 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 123,1 K RON | |
| 55 | 55.SILVER LEAF SRL▲ 539 | Sat Gura Siriului, Comuna Siriu, Buzău | 78 %▲ 295,4 % | ▲ 295,4 % | 229,8 K RON | |
| 56 | 56.DACTISED APĂ CANAL SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 77,8 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 62,2 K RON | |
| 57 | 57.FRIGO CLIMATRONIC S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 77,6 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 58 | 58.BUSINESS DEVELOPMENT ADVISING S.R.L.▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 77,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 71 K RON | |
| 59 | 59.THIRD MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 77,3 %— | — | — | 199,8 K RON |
| 60 | 60.REEAXNICKSOCIALS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 77,2 %— | — | — | 11 K RON |
| 61 | 61.NOVA CONT AUDIT SRL▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 76,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 159,8 K RON | |
| 62 | 62.CONSULT EXPERT MCM 95 S.R.L.▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 76,4 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 52,3 K RON | |
| 63 | 63.GG TOPO TRANS DECO S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 76,3 %— | — | — | 36,3 K RON |
| 64 | 64.GRMU TRAINING & MANAGEMENT S.R.L.▲ 88 | Municipiul Buzău, Buzău | 76,3 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 65 | 65.CONTA MAR OFFICE 2024 S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 76,1 %— | — | — | 152,2 K RON |
| 66 | 66.LEGAL ASIST CONSULTING SRL▼ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 76 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 8,2 K RON | |
| 67 | 67.CLIFF HOUSE PLANUNG SRL▼ 14 | Sat Greceanca, Comuna Breaza, Buzău | 75,6 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 278,8 K RON | |
| 68 | 68.TIM REDITUS S.R.L.▼ 45 | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 75,5 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 18,7 K RON | |
| 69 | 69.COMPACT PROTECT SECURITY S.R.L.▲ 35 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 75,5 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 20,7 K RON | |
| 70 | 70.HAOTIQ ARCHITECTURAL DESIGN STUDIO S.R.L.▲ 300 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 75,4 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 117,9 K RON | |
| 71 | 71.MIVALEX EXPERT STRUCTURAL SRL▲ 66 | Municipiul Buzău, Buzău | 75,2 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 46 K RON | |
| 72 | 72.INNOBOOST S.R.L.▲ 11 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 75,2 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 190,4 K RON | |
| 73 | 73.SPECTRUM FOTO SRL▲ 283 | Municipiul Buzău, Buzău | 75,2 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 1,9 K RON | |
| 74 | 74.EXPERT OPRISANU SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 74,8 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 223,6 K RON | |
| 75 | 75.ENVIRONMENT SECURE SOLUTIONS SRL▲ 36 | Municipiul Buzău, Buzău | 74,7 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 223,1 K RON | |
| 76 | 76.METROPOLITAN INTERCORP MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Bâsca Rozilei, Oraş Nehoiu, Buzău | 74,5 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 77 | 77.IRON TAMER S.R.L.nou | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 73,8 %— | — | — | 331,2 K RON |
| 78 | 78.LAURION TEAM CONSULT S.R.L.▼ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,7 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 60,8 K RON | |
| 79 | 79.IVA EXPERT TAX S.R.L.▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,6 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 114,9 K RON | |
| 80 | 80.ZAM CD CONSULTING SECURITY S.R.L.▼ 21 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 73,4 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 219,7 K RON | |
| 81 | 81.CREATE THE FUTURE S.R.L.▲ 29 | Sat Cozieni, Comuna Cozieni, Buzău | 73,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 65,3 K RON | |
| 82 | 82.SCUTVET SRL▲ 88 | Sat Tăbărăşti, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 73,2 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 237,2 K RON | |
| 83 | 83.GORAN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 73,2 %— | — | 155,6 K RON | |
| 84 | 84.ATELIERUL DE FISCALITATE ȘI CONTABILITATE S.R.L.▲ 378 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,1 %▲ 137,9 % | ▲ 137,9 % | 1 mil. RON | |
| 85 | 85.ELEREX ENERGY SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 73,1 %▲ 136,5 % | ▲ 136,5 % | 352,7 K RON | |
| 86 | 86.DORA TEHNIC CONSULTING S.R.L.nou | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 72,8 %— | — | 8 K RON | |
| 87 | 87.M&M CONSULTANTA SI PROGRAMARE CNC S.R.L.▲ 54 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,6 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 96 K RON | |
| 88 | 88.OPTIM PROJECT CONSULTING GBA S.R.L.▲ 669 | Sat Ziduri, Comuna Ziduri, Buzău | 72,6 %▲ 1.354,5 % | ▲ 1.354,5 % | 3,4 K RON | |
| 89 | 89.CCM MARBUZAU CONSULTING S.R.L.▼ 44 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,3 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 6,1 K RON | |
| 90 | 90.KAD CRISIRIM PROJECT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,2 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 109,1 K RON | |
| 91 | 91.PROCONSULTING SRL▲ 231 | Municipiul Buzău, Buzău | 72 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 1,2 mil. RON | |
| 92 | 92.DACTISED SERVICII SRL▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 72 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 36 K RON | |
| 93 | 93.CS TOPO SIS CADASTRU SRL▲ 570 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,8 %▲ 443 % | ▲ 443 % | 130,7 K RON | |
| 94 | 94.BDA FINEXPERT CAPITAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 49 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,7 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 324,7 K RON | |
| 95 | 95.DAIA TOTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 71,4 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 96 | 96.MONDO CONT SRL▲ 53 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,4 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 194,5 K RON | |
| 97 | 97.ABCASA TRADING SOLUTIONS S.R.L.▼ 5 | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 71,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 413,5 K RON | |
| 98 | 98.POLO VET SRL▼ 88 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Beceni, Buzău | 71,3 %▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 163,1 K RON | |
| 99 | 99.SKID ASS PROD & CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,2 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 377,1 K RON | |
| 100 | 100.CONSTOTAL SRL▲ 142 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,2 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 832,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Buzău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
201 firme · 403,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 61 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
88 firme · 50 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
160 firme · 45 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
110 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
114 firme · 34,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 23 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
72 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
19 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
11 firme · 866,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 649,8 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
8 firme · 522,7 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 521,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
5 firme · 447,2 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
3 firme · 271,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 146,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
3 firme · 113,1 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 0 RON