Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, București după marjă netă în 2021
589 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 66,8 %, iar liderul atinge 16.066,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVITOUR SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16.066,9 %▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 138,3 K RON | |
| 2 | 2.LIVADA CU NUCI ŞTEFEŞTI SRL▲ 539 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.324,8 %— | — | 51,1 K RON | |
| 3 | 3.CASA AGRIS DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.214,5 %— | — | 178,3 K RON | |
| 4 | 4.ARIS MILLENIUM SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3.758,3 %▲ 4.549,1 % | ▲ 4.549,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 5 | 5.VICTOR EXIM SRL▲ 159 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2.652 %▲ 8.239,5 % | ▲ 8.239,5 % | 588,1 K RON | |
| 6 | 6.BERSER S.R.L.▲ 528 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.634,2 %— | — | 13,9 mil. RON | |
| 7 | 7.TERANOVA NALBANT S.A.▲ 497 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 780,6 %— | — | 314,1 K RON | |
| 8 | 8.HORTI GREEN INVEST S.A.▲ 463 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 600,7 %— | — | 36,3 K RON | |
| 9 | 9.INFOCHEM INTERNATIONAL S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 504,8 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 885,4 K RON | |
| 10 | 10.PROPERTY SUD INVEST SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 487,8 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 922,4 K RON | |
| 11 | 11.A.J. REALTY INTERNATIONAL DEVELOPMENT SRL▲ 537 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 424,8 %— | — | 86,3 K RON | |
| 12 | 12.STAŢIUNEA DE CERCETARE ŞI PRODUCŢIE HORTICOLĂ BUNEA SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 396,7 %▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 298,5 K RON | |
| 13 | 13.BIO LEGUME FRUCTE MARTIN SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 268,9 %▲ 262,5 % | ▲ 262,5 % | 802,5 K RON | |
| 14 | 14.BIORAILEAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 254,6 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 15 | 15.RURAL DOBROGEA SRL▲ 187 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 244,5 %▲ 928 % | ▲ 928 % | 361,5 K RON | |
| 16 | 16.VENTEOL SRL▲ 343 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 213,3 %▲ 34.868,9 % | ▲ 34.868,9 % | 275,2 K RON | |
| 17 | 17.ADVANCED ECOLAND S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 178,8 %— | — | — | 3 K RON |
| 18 | 18.MIHANDRA LAND S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 175,4 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 112,7 K RON | |
| 19 | 19.DAROMAX PRO FISH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 174,2 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 984,3 K RON | |
| 20 | 20.EDIL INSTAL CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 168,4 %— | — | 111,2 K RON | |
| 21 | 21.AGRO NORD MCM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 144,5 %— | — | — | 42,7 K RON |
| 22 | 22.BLACK WOODS SRL▲ 236 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 137 %▲ 1.050,9 % | ▲ 1.050,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.PISCICOLA RATCA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 129,6 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 283,4 K RON | |
| 24 | 24.BALA AGRO INVEST S.R.L.▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 126,8 %▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 8,8 K RON | |
| 25 | 25.EUROMEC-CIOCĂNARI SRL▲ 383 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 126,5 %— | — | 171,7 K RON | |
| 26 | 26.FUTURE & BARRIES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 107,2 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 5,3 K RON | |
| 27 | 27.FERMA GOSPODARUL CHIBZUIT S.R.L.▲ 310 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 103,4 %▲ 4.516,1 % | ▲ 4.516,1 % | 41,8 K RON | |
| 28 | 28.EVI INTERPREST SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 98,2 %▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 31,1 K RON | |
| 29 | 29.SFANTU GHEORGHE TRANSPORT NAUTIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97,3 %— | — | 1,6 K RON | |
| 30 | 30.MAO PROJECTS DESIGN STUDIO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 31 | 31.CONLUX AGRO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97 %— | — | 5,2 K RON | |
| 32 | 32.TRANSPESCARIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 4,8 K RON | |
| 33 | 33.ENTROPIA CONSULT SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,3 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 388,9 K RON | |
| 34 | 34.VARIA SERVICII RETAIL SRL▲ 136 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 96,2 %▲ 213,2 % | ▲ 213,2 % | 82,8 K RON | |
| 35 | 35.AGROZOOTEHNICA OVIS MOLD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,9 %— | — | — | 58,3 K RON |
| 36 | 36.LIGA SERE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 95,7 %— | — | 6,1 K RON | |
| 37 | 37.GREEN WAY AGRO EXPORT SRL▲ 229 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,5 %▲ 791 % | ▲ 791 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.ROMTRACTARI EXPRESS SERVICE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,1 %— | — | — | 16,2 K RON |
| 39 | 39.FABMAR PRODUCTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 95 %— | — | 10,9 K RON | |
| 40 | 40.SOLITREE SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,8 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 521,7 K RON | |
| 41 | 41.AGRO-ALSA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,8 %— | — | 128 K RON | |
| 42 | 42.IMPULS RESIDENCE SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94,7 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 77,4 K RON | |
| 43 | 43.ANNAPIS FARM & FACTORY S.R.L.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,7 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 893,7 K RON | |
| 44 | 44.ANCIP INVEST SRL▲ 396 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 94,4 %— | — | 356,2 K RON | |
| 45 | 45.AGRIECO TRUST SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,4 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 62,6 K RON | |
| 46 | 46.IORGA ANA-MARIA DANCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,9 %— | — | 34,3 K RON | |
| 47 | 47.CRISAGRO BORCEA SRL▲ 380 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,7 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 48 | 48.ALEX TZALĂ STUDIOS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 90,7 %— | — | 1,9 K RON | |
| 49 | 49.AGRO SUD MUNTENIA PRODUCTIE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,4 %— | — | — | 180,2 K RON |
| 50 | 50.VATRA STUPINEI S.R.L.▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 97,6 K RON | |
| 51 | 51.ECOLAND SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,7 %▲ 105,1 % | ▲ 105,1 % | 866,7 K RON | |
| 52 | 52.ARTEFLORA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,1 %— | — | 22,6 K RON | |
| 53 | 53.FAGET ALPIN SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 263,1 K RON | |
| 54 | 54.GERONI MANAGEMENT CONCEPT S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 88,1 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 79,5 K RON | |
| 55 | 55.DOMENIILE PERSU-EMINESCU SRL▲ 245 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 88 %▲ 1.253,5 % | ▲ 1.253,5 % | 356,3 K RON | |
| 56 | 56.FAST STREAM S.R.L.▲ 246 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87,9 %▲ 1.277,9 % | ▲ 1.277,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 57 | 57.R - NUTS SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 87,2 %▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 54,2 K RON | |
| 58 | 58.TERRAPROD M & M SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87,1 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 11,3 K RON | |
| 59 | 59.AGROPOD LEKFARM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 87,1 %— | — | — | 191,7 K RON |
| 60 | 60.AGROGER INTERNATIONAL SRL▲ 376 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,9 %— | — | 628,9 K RON | |
| 61 | 61.FRENCHIE HOUSE KENNEL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 86,3 %— | — | — | 733,3 K RON |
| 62 | 62.REBEL IKA 2006 SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 69,3 K RON | |
| 63 | 63.VIOCAD INTERNATIONAL SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 84,6 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 225,8 K RON | |
| 64 | 64.AUTO LOGEX SRL▲ 229 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,2 %▲ 1.025,1 % | ▲ 1.025,1 % | 4 mil. RON | |
| 65 | 65.CAROLINA PRODIMPEX '94 SRL▲ 338 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84 %— | — | 3,2 mil. RON | |
| 66 | 66.ACCOUNTING MASTER LEADER S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83,9 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 173,9 K RON | |
| 67 | 67.BC CODRU VRATA SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,3 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.GINA & OANA PROD COM SRL▲ 142 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 82,9 %▲ 278,1 % | ▲ 278,1 % | 34 K RON | |
| 69 | 69.VIVA FRUTA MARKET SRL▲ 478 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82,8 %— | — | 71,3 K RON | |
| 70 | 70.AGRO DUET ŞTEFĂNESCU S.R.L.▲ 30 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82,7 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 325,5 K RON | |
| 71 | 71.ALFA & OMEGA PESCA SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,6 %▲ 180,9 % | ▲ 180,9 % | 23,2 K RON | |
| 72 | 72.MIHAGRO INVEST SRL▲ 125 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 81,1 %▲ 228,8 % | ▲ 228,8 % | 139,6 K RON | |
| 73 | 73.SERE MARTIN SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 79,7 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 237 K RON | |
| 74 | 74.SYMBIO CONECT S.R.L.▼ 71 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 79,6 %▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 7,5 K RON | |
| 75 | 75.OPTIM GREEN PLANTS SRL▲ 399 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79,3 %— | — | 19,6 K RON | |
| 76 | 76.ABC AGROTIKI SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 79 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 77 | 77.BIMOBIL360 SMART GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 79 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 78 | 78.AGROSEL GREEN SRL▲ 102 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 76,7 %▲ 169,7 % | ▲ 169,7 % | 387,6 K RON | |
| 79 | 79.RURAL BIOAGRICOL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,2 %— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 80 | 80.FILOTOPIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 75,2 %— | — | — | 105,3 K RON |
| 81 | 81.NOVATERRA PLUS SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 75,2 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 7,8 K RON | |
| 82 | 82.AXXIS TEL COMPANY SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 75,1 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 122,5 K RON | |
| 83 | 83.DURABIL TOP CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,5 %— | — | 134,3 K RON | |
| 84 | 84.E&B SERVICES INC S.R.L.▼ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,5 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 419,7 K RON | |
| 85 | 85.BOGFLOWERS PROD COM SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 72,2 %▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 86 | 86.PLATON MILLENIUM SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72,1 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 62,3 K RON | |
| 87 | 87.CATINAPLANT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 8,2 K RON | |
| 88 | 88.APOLLON 2000 SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71,7 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 28,2 K RON | |
| 89 | 89.BELEZA STORE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 71,6 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 200,4 K RON | |
| 90 | 90.HORTECO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,5 %— | — | — | 63,3 K RON |
| 91 | 91.THE FIELDS HOLDING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,5 %— | — | — | 23,4 K RON |
| 92 | 92.DONA TRAVEL CONCEPT SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,4 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 90,2 K RON | |
| 93 | 93.ILIOS MILLENIUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,9 %— | — | 804 RON | |
| 94 | 94.COMOARA PIVNITEI SRL▲ 248 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 69,5 %▲ 4.217,4 % | ▲ 4.217,4 % | 891,6 K RON | |
| 95 | 95.PRODIT SRL▲ 309 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,4 %— | — | 68,3 K RON | |
| 96 | 96.DAVALY GRUP SRL▲ 147 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,4 %▲ 376,5 % | ▲ 376,5 % | 85,2 K RON | |
| 97 | 97.CORNEANCA LAC SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 68,7 %▲ 98 % | ▲ 98 % | 40,5 K RON | |
| 98 | 98.AGRIMEDIA IMPEX SRL▲ 307 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 68,7 %— | — | 773,2 K RON | |
| 99 | 99.MYCWINE AGRO SRL▲ 450 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,2 %— | — | 77,2 K RON | |
| 100 | 100.HEBE AGRO SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,8 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 339,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — București
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
19 firme · 3,1 mld. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
298 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
30 firme · 584,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
60 firme · 103 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
35 firme · 96 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
40 firme · 93,8 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
65 firme · 93,7 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
23 firme · 92,8 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
20 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
77 firme · 31,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
18 firme · 15 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
25 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
16 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
5 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
6 firme · 4 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
15 firme · 3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
13 firme · 924,2 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
2 firme · 362,6 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
3 firme · 311,3 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
10 firme · 262,4 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 150,8 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
2 firme · 130,7 K RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 37,2 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 4,3 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
3 firme · 0 RON
CAEN 0114
Cultivarea trestiei de zahăr
1 firme · 0 RON