Top 100 firme — Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi, București după marjă netă în 2022
1.463 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 66 %, iar liderul atinge 15.789,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROXI MED SRL▲ 1.262 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15.789,6 %— | — | 112,1 K RON | |
| 2 | 2.TRANSPOMAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 460,8 %— | — | 38,7 K RON | |
| 3 | 3.C&S SELECT PROSPERITY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 216,6 %— | — | — | 16,2 K RON |
| 4 | 4.ECO STAR RENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 157,2 %— | — | — | 108,8 K RON |
| 5 | 5.LION TOP S.R.L.▲ 1.087 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 147 %— | — | 42,1 K RON | |
| 6 | 6.PUBLIROM EXCLUSIV CONCEPT SRL▲ 733 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 105,4 %▲ 819,1 % | ▲ 819,1 % | 253,1 K RON | |
| 7 | 7.DIVA TRANSCOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 103,7 %— | — | 9,8 K RON | |
| 8 | 8.CMR CARGO TRANS SPEED SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97,5 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 15,6 K RON | |
| 9 | 9.FAST SHUTTLE SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97 %— | — | 33,8 K RON | |
| 10 | 10.EAS TOP INVEST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,9 %— | — | — | 50,2 K RON |
| 11 | 11.STEFHAN TRANSPORTURI CONCEPT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 48,2 K RON | |
| 12 | 12.SILVER DRIVER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96 %— | — | — | 287,4 K RON |
| 13 | 13.DASILVA SPEDITION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,9 %— | — | — | 36,6 K RON |
| 14 | 14.SPRINTER PLUS TRANS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,9 %— | — | — | 132,6 K RON |
| 15 | 15.ON TIME TRAVEL CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 94,6 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 16 | 16.ALEXANDRU DIVISION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 94,5 %— | — | — | 97,4 K RON |
| 17 | 17.HICEAG RIDESHARING S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 94,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 97,7 K RON | |
| 18 | 18.MEIN - BUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94,2 %— | — | 162,9 K RON | |
| 19 | 19.ALDYCAR MOVETRANS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,8 %— | — | — | 31,6 K RON |
| 20 | 20.MIRCEA OPREA 4INVESTMENTS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,2 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 30 K RON | |
| 21 | 21.ANA WINGS INTERNATIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 93 %— | — | — | 53,1 K RON |
| 22 | 22.CRZ PREMIUM CARS S.R.L.▲ 182 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 92,9 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 40 K RON | |
| 23 | 23.IDRIVE4U SMART SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92,4 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 24 | 24.HORUS GREEN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,2 %— | — | — | 126,1 K RON |
| 25 | 25.DRAGHICI TRANSPORT SRL▲ 1.132 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90,9 %— | — | 26,7 K RON | |
| 26 | 26.BYTE SIZED RESEARCH SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 90,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 143 K RON | |
| 27 | 27.GRIGAXA SOLUTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90,5 %— | — | 15,3 K RON | |
| 28 | 28.BEST RENT LIMOUSINE SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 89,8 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 59,5 K RON | |
| 29 | 29.GYG SCORPION S.R.L.▲ 1.210 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 88,8 %— | — | 10,3 K RON | |
| 30 | 30.MAO URBAN SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 87,9 %— | — | — | 259,7 K RON |
| 31 | 31.ANBO SRL▲ 909 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 86,8 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 32 | 32.PAS CU PAS INC S.R.L.▲ 112 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,2 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 24,6 K RON | |
| 33 | 33.DUMI URBAN SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,7 %— | — | — | 256,6 K RON |
| 34 | 34.QR ESTATE INVESTMENT S.R.L.▲ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 85,6 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 89,5 K RON | |
| 35 | 35.SMART INVEST & SHARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,6 %— | — | — | 25,3 K RON |
| 36 | 36.LUKADI TUR S.R.L.▲ 36 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 85,4 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 228,2 K RON | |
| 37 | 37.DUMI CARS URBAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,3 %— | — | — | 249,3 K RON |
| 38 | 38.GARRAIN TVD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 84,3 %— | — | — | 147 K RON |
| 39 | 39.HIPERBOREAN SERVICES S.R.L.▲ 157 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 84,2 %▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 2,3 K RON | |
| 40 | 40.LAMBO CARS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83,3 %— | — | — | 242,7 K RON |
| 41 | 41.ILYMAR SPOTLIGHT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82,2 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 42 | 42.DRIVER ACCES S.R.L.▲ 971 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 82,1 %— | — | 4,4 K RON | |
| 43 | 43.ROPA INTER TRANS GRAND SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 38,5 K RON | |
| 44 | 44.ANDALEX TRANSTUR SRL▲ 1.067 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 81,8 %— | — | 33,3 K RON | |
| 45 | 45.IUALEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 81,7 %— | — | 18,2 K RON | |
| 46 | 46.SHINE & DINE BUCHAREST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,7 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 20,6 K RON | |
| 47 | 47.MRM DRIVE CONSULT SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,3 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 212,8 K RON | |
| 48 | 48.VIKING ENGINEER S.R.L.▲ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 9,9 K RON | |
| 49 | 49.R.S.R. RIDE SHARING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81 %— | — | — | 91,1 K RON |
| 50 | 50.MARIDAV AUTO SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 81 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 386,5 K RON | |
| 51 | 51.NEST OF WASPS S.R.L.-D.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 80,9 %— | — | 16,2 K RON | |
| 52 | 52.ZEN RENT A CAR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80,4 %— | — | — | 195,3 K RON |
| 53 | 53.BUSINESS TRANSPORTER SUPPORT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 71,3 K RON | |
| 54 | 54.GREEN ECODRIVE S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79,5 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 15,6 K RON | |
| 55 | 55.ALIVAS LINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 79,5 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 56 | 56.FAST RIDE S.R.L.▲ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,1 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 52,4 K RON | |
| 57 | 57.DYNAMIC TOP RIDE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79 %— | — | — | 16 K RON |
| 58 | 58.ALDASERO MINI-CAB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 78,4 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 59 | 59.J.N.L. CONFORT TRANS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 78,1 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 60 | 60.ANDY'S FAST TRANSFERS S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 77,1 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 205 K RON | |
| 61 | 61.ARC GRID TRANSPORT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,1 %— | — | — | 260,8 K RON |
| 62 | 62.PRJ TRANSPEED SRL▲ 90 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 77,1 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 1,2 K RON | |
| 63 | 63.STEF URBAN SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 76,7 %— | — | — | 229,1 K RON |
| 64 | 64.MCS ECO BALANCE COLLECT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 76,6 %— | — | — | 419,6 K RON |
| 65 | 65.NACLEC SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 76,4 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 66 | 66.ACTIVE COROCO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,9 %— | — | — | 11,4 K RON |
| 67 | 67.NAD DRIVE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,4 %— | — | 9,8 K RON | |
| 68 | 68.V & V SUICĂ IMPEX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74,3 %— | — | — | 83,5 K RON |
| 69 | 69.COMPANIA DE TRANSPORT HIBRID S.R.L.▲ 664 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74,3 %▲ 511,6 % | ▲ 511,6 % | 163,4 K RON | |
| 70 | 70.ATHOS GLOBAL SERVICII S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 73,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 113,4 K RON | |
| 71 | 71.VALAHIA GRUP INVEST SRL▲ 108 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 73,3 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 39,7 K RON | |
| 72 | 72.TOLISA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,3 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 13 K RON | |
| 73 | 73.BRT PRIVAT CAB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 73,2 %— | — | — | 52,7 K RON |
| 74 | 74.SMART TRAVEL BUSINESS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,2 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 91,5 K RON | |
| 75 | 75.TOP MIX & SPARE PARTS SRL▲ 965 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 72,7 %— | — | 6,3 K RON | |
| 76 | 76.LIMOUSINE SERVICES SRL▲ 453 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 72,7 %▲ 179,3 % | ▲ 179,3 % | 139,2 K RON | |
| 77 | 77.SEVEN ROADS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 72,7 %— | — | 5,2 K RON | |
| 78 | 78.MASON BUSINESS TRANSPORT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 72,6 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 79 | 79.EKR VEHICLES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 71,9 %— | — | — | 40,4 K RON |
| 80 | 80.WOW CARS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,6 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 214,5 K RON | |
| 81 | 81.VRC CONFORT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 71,6 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 82 | 82.ETO RIDER WORLD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71 %— | — | — | 66,5 K RON |
| 83 | 83.FASTLINE RIDE S.R.L.▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 70,9 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 35,1 K RON | |
| 84 | 84.CLARA TOUR DRIVE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,4 %— | — | — | 204,3 K RON |
| 85 | 85.DUO BUSINESS GHE TRANS S.R.L.▲ 724 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 70,3 %▲ 1.127,1 % | ▲ 1.127,1 % | 67,1 K RON | |
| 86 | 86.ONEOBI BBY S.R.L.▲ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,3 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 79,8 K RON | |
| 87 | 87.MEDIA KARMA PRODUCTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,2 %— | — | — | 156,8 K RON |
| 88 | 88.SAHAR SERVICES S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,6 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 77,4 K RON | |
| 89 | 89.ELECTRIC SIDE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,4 %— | — | — | 93,7 K RON |
| 90 | 90.TRANS MOBILE INVEST S.R.L.▲ 143 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68,7 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 254,8 K RON | |
| 91 | 91.AFRI CONSTRUCT SERVICE COM S.R.L.▲ 856 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,8 %— | — | 1,4 K RON | |
| 92 | 92.TDG SMART MOVEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67,6 %— | — | — | 53,9 K RON |
| 93 | 93.DINAMIC AUTOMOTIVE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67,3 %— | — | — | 29,3 K RON |
| 94 | 94.EDUARD & NICOLAS BUSINESS S.R.L.▲ 42 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,3 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 165,1 K RON | |
| 95 | 95.DIALIBU SERVICES S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,1 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 8,2 K RON | |
| 96 | 96.START CAR LINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66,9 %— | — | — | 153,1 K RON |
| 97 | 97.CARS LUCKY STAR 2020 S.R.L.▲ 218 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66,7 %▲ 65 % | ▲ 65 % | 39,9 K RON | |
| 98 | 98.ALSTA MOBILITY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66,4 %— | — | — | 53,1 K RON |
| 99 | 99.ALESANDY DRIVER S.R.L.▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 33,9 K RON | |
| 100 | 100.ALLEGRIA SMART LINE S.R.L.▲ 482 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66 %▲ 186,6 % | ▲ 186,6 % | 189,7 K RON |