Top 100 firme — Fabricarea altor produse din material plastic, București după marjă netă în 2020
55 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -263,3 %, iar liderul atinge 239,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AUTOPLAST ENGINEERING S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 239,4 %▲ 141,9 % | ▲ 141,9 % | 157,4 K RON | |
| 2 | 2.EUROPLAST SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75,9 %— | — | 15,4 K RON | |
| 3 | 3.NECO PLAST DESIGN SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 54 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 28,7 K RON | |
| 4 | 4.ENERGETIC SPINE OSTEOPATHY S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 41 %▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 173,7 K RON | |
| 5 | 5.PLEXIROM SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,1 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 14,2 mil. RON | |
| 6 | 6.ALVIPROF SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31,6 %— | — | 15,4 K RON | |
| 7 | 7.EUROGALVANIC SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,5 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 188,8 K RON | |
| 8 | 8.ASINED AUTOMOTIVE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,7 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 865,1 K RON | |
| 9 | 9.WIPLAST CONCEPT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26,3 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 66,7 K RON | |
| 10 | 10.DORO-IRIS PROD COM SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,4 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 714,6 K RON | |
| 11 | 11.TECHNIC PROD SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,3 %— | — | 26,8 K RON | |
| 12 | 12.ECOBLUE INVEST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25 %— | — | — | 80,9 K RON |
| 13 | 13.CONSTANT TRADING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23,8 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 26,4 K RON | |
| 14 | 14.ASTRAL '93 PROD COM SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23 %▲ 150,6 % | ▲ 150,6 % | 190,1 K RON | |
| 15 | 15.DORNA PLAST SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,3 %— | — | 23,8 K RON | |
| 16 | 16.METAL INTER CO LTD SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,4 %▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 75 K RON | |
| 17 | 17.SFERA PLASTIC DESIGN SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,4 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 335,7 K RON | |
| 18 | 18.IDEAL PLAST & MOULD SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,4 %— | — | 300,2 K RON | |
| 19 | 19.RomSeal - Jet SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,8 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 134,3 K RON | |
| 20 | 20.COMAUTOPLAST - ADI SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,4 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 10,7 K RON | |
| 21 | 21.CHIMCOM IMPEX SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,6 %▲ 527,4 % | ▲ 527,4 % | 252,4 K RON | |
| 22 | 22.HIP COM 3 SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,8 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 25,8 K RON | |
| 23 | 23.REFLEX SERV CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,1 %— | — | 216 K RON | |
| 24 | 24.PRIMEX MEDICAL SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,4 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 131,4 K RON | |
| 25 | 25.MANZ GALVANO TEC SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,9 %▲ 187,1 % | ▲ 187,1 % | 230,9 K RON | |
| 26 | 26.ROMTATAY SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,9 %▲ 193,1 % | ▲ 193,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.HELLENIC PLASTIC SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 423,6 K RON | |
| 28 | 28.SMARTECH FIBER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,5 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 29 | 29.TERRA PLAST TRADE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 %▲ 528,4 % | ▲ 528,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.METAPLAST SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5 %▼ 49 % | ▼ 49 % | 12,3 mil. RON | |
| 31 | 31.S.V. DORA PROD COM SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 %▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 5 K RON | |
| 32 | 32.IMAKE3D FABLAB SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,3 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 102,8 K RON | |
| 33 | 33.CROMPLASTIC SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,7 %▲ 1.217,9 % | ▲ 1.217,9 % | 106,3 K RON | |
| 34 | 34.ECOLOGIC-INSTAL SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5 %▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 1,4 K RON | |
| 35 | 35.PHOENIX TRADING SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 %▼ 90 % | ▼ 90 % | 31,7 K RON | |
| 36 | 36.NICPREM IMPEX SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,9 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 37 | 37.FIRM-RECOM SA▼ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 %▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | 10,5 K RON | |
| 38 | 38.ROMTAG PLAST SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 %▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | 8,2 K RON | |
| 39 | 39.AUSTRIA CARD SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 %▲ 241,5 % | ▲ 241,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 40 | 40.OCHI DE TIGRU PROD SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0,9 %▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 1,8 K RON | |
| 41 | 41.RODALEX COMERT SI SERVICII SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,2 %▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 2,5 K RON | |
| 42 | 42.DONEX SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,1 %▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 36 RON | |
| 43 | 43.TNL LIFT SANDA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -2 %— | — | -3,9 K RON | |
| 44 | 44.TACCO PLAST SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -4,6 %▼ 118,9 % | ▼ 118,9 % | -81,2 K RON | |
| 45 | 45.TEHNICA NOUA LIBERA SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -5,5 %— | — | -70,9 K RON | |
| 46 | 46.SUMER PLASTIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -7,3 %— | — | — | -7,6 K RON |
| 47 | 47.REFLEXIS COM MP SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -7,6 %— | — | -899 RON | |
| 48 | 48.H N D IMPEX SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -7,8 %— | — | -2 K RON | |
| 49 | 49.SMARTFORM SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -16,2 %— | — | -18,1 K RON | |
| 50 | 50.HOBBY PLAST SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -16,4 %— | — | -20,2 K RON | |
| 51 | 51.BALDAFAB SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -17,3 %— | — | -1,6 K RON | |
| 52 | 52.PLAST GALVAN IMPEX SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -24,8 %— | — | -19,7 K RON | |
| 53 | 53.PIESEAUTO2000 MOBILSERV SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -93,2 %— | — | -10,9 K RON | |
| 54 | 54.MYDEX HOLSTERS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -93,8 %— | — | — | -4 K RON |
| 55 | 55.SOARE MAGIC SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -263,3 %— | — | -1,9 K RON |