Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Brașov după marjă netă în 2020
256 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 48,5 %, iar liderul atinge 35.709,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TEO ACTIVE S.R.L.▲ 256 | Municipiul Braşov, Braşov | 35.709,9 %— | — | 4,3 mil. RON | |
| 2 | 2.ALLIANCE COR SRL▲ 198 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 109,5 %▲ 752,4 % | ▲ 752,4 % | 79,5 K RON | |
| 3 | 3.ELGAV INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 99,8 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 173,1 K RON | |
| 4 | 4.B.A. KRONSTADT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 4,5 K RON | |
| 5 | 5.SO ASIG CONSULTANŢĂ SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,4 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 244,2 K RON | |
| 6 | 6.GLOBAL MOND ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 4 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 96,3 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 80,3 K RON | |
| 7 | 7.R & O BUSINESS SOLUTIONS SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 96,1 %— | — | 44 K RON | |
| 8 | 8.REMUS UNGUREANU-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 95,5 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 149,2 K RON | |
| 9 | 9.IBDCV SOLUTIONS S.R.L.▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,9 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 179,4 K RON | |
| 10 | 10.NICO EXPERTLIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,4 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 159,5 K RON | |
| 11 | 11.VEPA INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,8 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 408 K RON | |
| 12 | 12.GTI 89 D & I AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 92,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 122,7 K RON | |
| 13 | 13.DOROBANŢU MONEY SOLUTION S.R.L.▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 92 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 40 K RON | |
| 14 | 14.IVAIONDAN SRL▼ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 91,5 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 53,1 K RON | |
| 15 | 15.HTR TRAVEL S.R.L.▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,6 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 43,6 K RON | |
| 16 | 16.ALBON ASIG SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 89,8 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 194,8 K RON | |
| 17 | 17.FAMIS ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 89 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 94,1 K RON | |
| 18 | 18.H & G ASY EXPERT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 88,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 84,4 K RON | |
| 19 | 19.NENCIU ASIG SRL▼ 3 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 88,1 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 255,4 K RON | |
| 20 | 20.GIL CONSTRUCTII SI RESURSE UMANE SRL▼ 7 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 87,6 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 9,3 K RON | |
| 21 | 21.CLEANING PRECIOUS HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 87,5 %— | — | 70,1 K RON | |
| 22 | 22.THIRDEYE FINANCE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 87,3 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 13,5 K RON | |
| 23 | 23.GABRIELLI CRIS EXPERT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 86,2 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 54,1 K RON | |
| 24 | 24.GRAND FEDERAL IFN SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 85,2 %— | — | 274,2 K RON | |
| 25 | 25.MAX & FOX ANIROS SRL▲ 211 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,4 %— | — | 9,4 K RON | |
| 26 | 26.SHIRO TEAM AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,2 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 312,2 K RON | |
| 27 | 27.DACIS CITRIN-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 84 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 34,2 K RON | |
| 28 | 28.DELNORY-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 83,8 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 291,5 K RON | |
| 29 | 29.MLG SOLUTION SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 82,5 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 44,5 K RON | |
| 30 | 30.M.M.M. TRADE SUPORT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 82,3 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 31 | 31.PEROTA SUNA SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 81,4 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 67,4 K RON | |
| 32 | 32.NLP SOLLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 80,5 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 465,9 K RON | |
| 33 | 33.LUIZA MARIA CREŢU ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 80,2 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 143,6 K RON | |
| 34 | 34.TEAM RONEXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 78,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 499 K RON | |
| 35 | 35.B.C.I. CARS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 211 | Sat Grid, Comuna Părău, Braşov | 78,1 %— | — | 41,8 K RON | |
| 36 | 36.E-TITAN COMM S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 77,7 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 37 | 37.ASIRES VOX S.R.L.nou | Oraş Ghimbav, Braşov | 77,5 %— | — | — | 37 K RON |
| 38 | 38.OLDRASIG CONSULTING SRL▲ 22 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 77,1 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 98,3 K RON | |
| 39 | 39.G & L ACTIV ASISTENT IN BROKERAJ SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 76,5 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 171,5 K RON | |
| 40 | 40.FAST CREDIT CONSULTING SRL▲ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 75,2 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 49,9 K RON | |
| 41 | 41.ANIS CONSULT-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,8 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 83,5 K RON | |
| 42 | 42.FREE CASH POINT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 74,6 %— | — | — | 29,8 K RON |
| 43 | 43.CLAIN ADRIAN ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,5 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 22,4 K RON | |
| 44 | 44.C & C BEST LOAN S.R.L.▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,5 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 28,2 K RON | |
| 45 | 45.KIKI BACI SRL▲ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 73,2 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 6,1 K RON | |
| 46 | 46.STUDIO MAX SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 72,7 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 106,1 K RON | |
| 47 | 47.MIGNON INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 179 | Municipiul Braşov, Braşov | 71,1 %— | — | 7,8 K RON | |
| 48 | 48.KRONKAR I & K ASIG SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,9 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 188,7 K RON | |
| 49 | 49.ASIMON - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,8 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 77,5 K RON | |
| 50 | 50.CISMARU M.G. ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 74 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,7 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 61,4 K RON | |
| 51 | 51.GOB MANAGEMENT SRL▲ 28 | Sat Rotbav, Comuna Feldioara, Braşov | 69,8 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 45,1 K RON | |
| 52 | 52.EURO-VIRGIL INTERMED SRL▲ 74 | Municipiul Braşov, Braşov | 69,7 %▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 99,6 K RON | |
| 53 | 53.SPORASIG S.R.L.▼ 38 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 69 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 73,3 K RON | |
| 54 | 54.MORARU GILBERT MANUEL-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 68,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 121 K RON | |
| 55 | 55.CEROX PARTNER S.R.L.▼ 5 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 68,1 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 41,2 K RON | |
| 56 | 56.INSURANCE RISK S.R.L.▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 67,7 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 38 K RON | |
| 57 | 57.M. RĂDUȘ ASIDAN AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,3 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 56,1 K RON | |
| 58 | 58.SORASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 10 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 66,1 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 89,8 K RON | |
| 59 | 59.ASSO BROKER SRL▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 65,7 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 131,7 K RON | |
| 60 | 60.JASMIN GOLD IFN SRL▲ 204 | Municipiul Braşov, Braşov | 65,6 %— | — | 163,5 K RON | |
| 61 | 61.EUROAS CONSULTING PRIMA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 65,5 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 34,2 K RON | |
| 62 | 62.RADUS ASIG-DAUNE S.R.L.▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,8 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 37,2 K RON | |
| 63 | 63.MANAGEMENT SOLUTIONS SUM SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,7 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 79 K RON | |
| 64 | 64.PREMIER EXELERO SRL▲ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 64 %▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 63,4 K RON | |
| 65 | 65.TEHNOLOGII MODERNE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 63,3 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 158,8 K RON | |
| 66 | 66.DOMI CONSULTING-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 61,8 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 83,3 K RON | |
| 67 | 67.SAFE ASSIST SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 61,6 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 53,6 K RON | |
| 68 | 68.IRINA UNGUREANU-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,7 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 247 K RON | |
| 69 | 69.M.D.I. ACTUAL CONSULT SRL▲ 138 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,3 %▲ 474,7 % | ▲ 474,7 % | 49 K RON | |
| 70 | 70.BRASOVIA CREDIT SRL▼ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,3 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 23,6 K RON | |
| 71 | 71.JADE SRL▲ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 59 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 27,6 K RON | |
| 72 | 72.CONFIDENSPAC AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 58,6 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 77,3 K RON | |
| 73 | 73.MIRASIG F.M. SRL▼ 22 | Municipiul Codlea, Braşov | 58,1 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 113,7 K RON | |
| 74 | 74.ADIST EXPRESS ASIG SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,9 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 21,2 K RON | |
| 75 | 75.SOUCA SERGIU PROCONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,5 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 122 K RON | |
| 76 | 76.NATYSOF CONSULT S.R.L.▼ 49 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 57,1 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 39,8 K RON | |
| 77 | 77.A.D.L. PROCONS HR S.R.L.▲ 42 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 56,9 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 27,6 K RON | |
| 78 | 78.NEVERLAND ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,6 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 9,3 K RON | |
| 79 | 79.MARICAV - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 56,4 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 13,7 K RON | |
| 80 | 80.BEASTARWITHUS S.R.L.▲ 122 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,1 %▲ 404,6 % | ▲ 404,6 % | 145,3 K RON | |
| 81 | 81.COSMO & PETRA ASIG S.R.L.▲ 46 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 56 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 76,8 K RON | |
| 82 | 82.KOLN & MORE SRL▼ 21 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 56 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 57,8 K RON | |
| 83 | 83.CANT EXCHANGE SRL▼ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 56 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 84 | 84.ZEIDEN ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 53 | Municipiul Codlea, Braşov | 55,7 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 52,6 K RON | |
| 85 | 85.NIRWAD M.C. SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 55,3 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 4,7 K RON | |
| 86 | 86.SIGURAS S.R.L.▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 54,2 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 116,6 K RON | |
| 87 | 87.TASSILOTONUS SRL▲ 167 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 53,2 %— | — | 179,8 K RON | |
| 88 | 88.ZARCLI ASIG S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 52,9 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 42,7 K RON | |
| 89 | 89.M.C.O. & TERRA SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 52,7 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 185,8 K RON | |
| 90 | 90.CREDIT PLANET SRL▲ 62 | Municipiul Braşov, Braşov | 52,7 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 38,9 K RON | |
| 91 | 91.RKT TRADEASIG S.R.L.▼ 29 | Municipiul Codlea, Braşov | 52,5 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 50,1 K RON | |
| 92 | 92.ALTIUS FACILIS S.R.L.▲ 151 | Municipiul Braşov, Braşov | 51,6 %— | — | 95 K RON | |
| 93 | 93.FREE CASH IFN S.R.L.nou | Municipiul Codlea, Braşov | 50,9 %— | — | — | 80,6 K RON |
| 94 | 94.EXCHANGE OFFICE CANDY SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 95 | 95.D & M TEAM BUSINESS SRL▼ 2 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 50,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 29,6 K RON | |
| 96 | 96.BIAEVAL SRL▲ 87 | Municipiul Braşov, Braşov | 49,9 %▲ 198,5 % | ▲ 198,5 % | 9,9 K RON | |
| 97 | 97.VERPAPI ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 89 | Municipiul Codlea, Braşov | 49,9 %▼ 46 % | ▼ 46 % | 789 RON | |
| 98 | 98.GOLDEN TYGER AMANET S.R.L.▲ 98 | Municipiul Braşov, Braşov | 49,6 %▲ 269,3 % | ▲ 269,3 % | 177,7 K RON | |
| 99 | 99.MARIS SOLUTIONS SRL▲ 146 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 49,6 %— | — | 34,4 K RON | |
| 100 | 100.AVOLIN TRADE S.R.L.▲ 5 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 48,5 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 35,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Brașov
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
205 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
25 firme · 37,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
77 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
19 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
14 firme · 4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
7 firme · 908,4 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 312,7 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
12 firme · 138 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 71 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
1 firme · 0 RON