Top 100 firme — Construcții, Brașov după marjă netă în 2016
1.760 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 86,3 %, iar liderul atinge 732,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EREN MONTAJ SRL▲ 1.264 | Municipiul Braşov, Braşov | 732,4 %— | — | 332,7 K RON | |
| 2 | 2.AELA COMIMPEX SRL▲ 1.338 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 612,4 %— | — | 105,8 K RON | |
| 3 | 3.AERO-COMPOZITE SRL▲ 1.623 | Municipiul Braşov, Braşov | 508,5 %— | — | 111,8 K RON | |
| 4 | 4.LEADER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 468,3 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 170,7 K RON | |
| 5 | 5.IZOLATORUL SRL▲ 1.258 | Municipiul Braşov, Braşov | 375 %— | — | 198,6 K RON | |
| 6 | 6.FLOMIL BUS SRL▲ 337 | Sat Rucăr, Comuna Vistea, Braşov | 369,1 %▲ 840,8 % | ▲ 840,8 % | 24 K RON | |
| 7 | 7.G.R.S. DISTRICONTECH SRL▲ 1.598 | Municipiul Braşov, Braşov | 214,3 %— | — | 16,6 K RON | |
| 8 | 8.ICCO ELECTRIC SRL▲ 993 | Municipiul Braşov, Braşov | 187,9 %▲ 9.245,8 % | ▲ 9.245,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 9 | 9.ROMEDIA COD SRL▲ 1.292 | Municipiul Codlea, Braşov | 141,1 %— | — | 126,1 K RON | |
| 10 | 10.ANGICA CONSTRUCT SRL▲ 88 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 140 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 267,9 K RON | |
| 11 | 11.SOCOMONA SERVICE SRL▲ 135 | Municipiul Braşov, Braşov | 136,3 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 12,2 K RON | |
| 12 | 12.BRONZE BUSINESS CENTER SRL▲ 1.519 | Municipiul Braşov, Braşov | 132,9 %— | — | 475,2 K RON | |
| 13 | 13.COBCO LOGISTIC SRL▲ 259 | Municipiul Braşov, Braşov | 130,5 %▲ 171,5 % | ▲ 171,5 % | 35,1 K RON | |
| 14 | 14.DAEM PRODCOM S.R.L.▲ 444 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 117,6 %▲ 329,8 % | ▲ 329,8 % | 372,2 K RON | |
| 15 | 15.IZOCON SA▲ 1.412 | Municipiul Braşov, Braşov | 111,3 %— | — | 497,4 K RON | |
| 16 | 16.PROCONEX SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 104,4 %▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 120,9 K RON | |
| 17 | 17.TUNELE SA▲ 1.448 | Municipiul Braşov, Braşov | 99,5 %— | — | 8,1 mil. RON | |
| 18 | 18.MITGRUS SRLnou | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 97,3 %— | — | 11,7 K RON | |
| 19 | 19.GAB-CONSTRUCT SRL▲ 103 | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 17,5 K RON | |
| 20 | 20.MONTAN MARC C.T. SRL▲ 7 | Municipiul Codlea, Braşov | 97 %0,0% | 0,0% | 56,7 K RON | |
| 21 | 21.L.C. ENDOMAR SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 22 | 22.G.L.B. EDIL TRUST SRLnou | Sat Dejani, Comuna Recea, Braşov | 97 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 23 | 23.BORMONTAJ PVC SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 97 %— | — | — | 679 RON |
| 24 | 24.RAMBA GESSI SRL▲ 10 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 191,3 K RON | |
| 25 | 25.MINORISA ARCHITECTS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | 1,1 K RON | |
| 26 | 26.MAGROF SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | 1,1 K RON | |
| 27 | 27.LEGNOARTE CERTO SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 108,3 K RON | |
| 28 | 28.ROM-ALLEMANDIA HAUS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,9 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 339 RON | |
| 29 | 29.BELAFOD JR. CONS SRL▲ 1.411 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 96,9 %— | — | 10,7 K RON | |
| 30 | 30.INSTALATII MONTAJ 91 SA▲ 1.315 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,7 %— | — | 365,9 K RON | |
| 31 | 31.ANVINA COMPANY SRL▲ 36 | Municipiul Săcele, Braşov | 96,6 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 18,4 K RON | |
| 32 | 32.SIMIGHIAN TERMO INSTAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,6 %— | — | 1,2 K RON | |
| 33 | 33.MDL CONSTRUCT SRL▲ 46 | Comuna Sânpetru, Braşov | 96,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 391 K RON | |
| 34 | 34.GREEN GARDEN P.G. SRL▼ 16 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 96,4 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 30,2 K RON | |
| 35 | 35.PIMAG SRL▲ 1.373 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,4 %— | — | 94,5 K RON | |
| 36 | 36.ROLANDO L.D. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,4 %— | — | — | 60,7 K RON |
| 37 | 37.P.M.A. POPIKĂ SRLnou | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 96,2 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 38 | 38.FAREMI DESIGN SRL▲ 179 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,1 %▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 266,7 K RON | |
| 39 | 39.CONSULT-SMARCO SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 96 %— | — | — | 31,9 K RON |
| 40 | 40.ZALICONS MATY INVEST SRL▼ 2 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 95,8 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 206,1 K RON | |
| 41 | 41.VALINEL COM SRLnou | Comuna Cristian, Braşov | 95,7 %— | — | 3,1 K RON | |
| 42 | 42.EDIL EREMIA SRL▲ 38 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 95,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 44,1 K RON | |
| 43 | 43.ABSAIL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 95,5 %— | — | — | 119,1 K RON |
| 44 | 44.EXOTIC CLIMA SRL▼ 21 | Municipiul Săcele, Braşov | 95,4 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 7,8 K RON | |
| 45 | 45.ECLIPS ARCON SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 95,4 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 136 K RON | |
| 46 | 46.CASA EUGENIA HOSPITALITY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 95,3 %— | — | — | 28,6 K RON |
| 47 | 47.ROPESAL SRLnou | Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni, Braşov | 95,3 %— | — | — | 129,4 K RON |
| 48 | 48.REINVENT NOVA CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 95 %— | — | — | 222,5 K RON |
| 49 | 49.IZOVITAS GROUP SRL▲ 187 | Municipiul Braşov, Braşov | 94,9 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 61,4 K RON | |
| 50 | 50.CAMARAD CONSTRUCŢII CIVILE SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 94,9 %— | — | — | 178,5 K RON |
| 51 | 51.CLARES PLUS & SERVICES SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 94,9 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 278,8 K RON | |
| 52 | 52.MELISE BY '76 SRL-D▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 94,6 %0,0% | 0,0% | 181,1 K RON | |
| 53 | 53.BIONIC BELENERGY SRL▲ 13 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 94,6 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 222,8 K RON | |
| 54 | 54.CONSTRUCT CARSO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 94,5 %— | — | 11,9 K RON | |
| 55 | 55.PRACZER CONSTRUCT SRL▼ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 94,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 75,5 K RON | |
| 56 | 56.EZRA CONSTRUCT SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 94,3 %— | — | 9,6 K RON | |
| 57 | 57.CAMEI KRONINSTAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 94,2 %— | — | — | 10 K RON |
| 58 | 58.L.T. EURO STRONG TRUST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 93,8 %— | — | — | 50 K RON |
| 59 | 59.SIMI INVEST SRL▼ 11 | Sat Cata, Comuna Cata, Braşov | 93,6 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 7,5 K RON | |
| 60 | 60.TOP LEVEL ACCESS SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 93,5 %— | — | — | 90,5 K RON |
| 61 | 61.CRIS & BOG CONSTRUCT SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 93,5 %— | — | — | 205,2 K RON |
| 62 | 62.BOG STAR CONSTRUCT DESIGN 86 SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 93,5 %— | — | — | 57,5 K RON |
| 63 | 63.T.R.M. CONSULTING SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,4 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 204,7 K RON | |
| 64 | 64.LUC FIN SRL▲ 80 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,9 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 13,9 K RON | |
| 65 | 65.CRISBO L.T.K. SRLnou | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 92,9 %— | — | — | 45,7 K RON |
| 66 | 66.CONEX ADENET SRL▼ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,6 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 13 K RON | |
| 67 | 67.M & M CERAMIC DESIGN SRLnou | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 92,6 %— | — | — | 113 K RON |
| 68 | 68.LOM REAL ESTATE SERVICES SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,5 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 128,7 K RON | |
| 69 | 69.FRATELLI VLAD SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 92,4 %— | — | — | 10,1 K RON |
| 70 | 70.RICC MATTIA SERV SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 92,1 %— | — | — | 244,2 K RON |
| 71 | 71.SCADA & POWER SRL▼ 20 | Municipiul Săcele, Braşov | 91,7 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 131,9 K RON | |
| 72 | 72.GRIGAB DESIGN SRL▼ 22 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 91,5 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 17,4 K RON | |
| 73 | 73.SINDESTRO SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 91,4 %— | — | — | 32,1 K RON |
| 74 | 74.CASA DECOR MONTAJE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 91,3 %— | — | — | 200,3 K RON |
| 75 | 75.M.M.I. TEHNIC SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 91 %— | — | — | 49,9 K RON |
| 76 | 76.TIMEX SERV SRL▲ 511 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,8 %▲ 427,7 % | ▲ 427,7 % | 235 K RON | |
| 77 | 77.MONTIFISH SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,7 %— | — | — | 18,1 K RON |
| 78 | 78.RICH CAPITAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,6 %— | — | — | 142,1 K RON |
| 79 | 79.MOBEMIC SRL-Dnou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,5 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 80 | 80.A.C.R. INSTAL TERMO S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 90,4 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 81 | 81.TERRAPOINT D.G. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,4 %— | — | — | 58,9 K RON |
| 82 | 82.B.P.A. EDIL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 89,8 %— | — | — | 163,4 K RON |
| 83 | 83.RUMA DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 89,8 %— | — | — | 112,3 K RON |
| 84 | 84.ITMEMBRANE DISTRIBUTION S.R.L.▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 89,6 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 148,2 K RON | |
| 85 | 85.G.M.D. CONSTRUCT FAMILY SRLnou | Sat Sinca Veche, Comuna Şinca, Braşov | 89,6 %— | — | — | 116,4 K RON |
| 86 | 86.UNICUL FER CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 89,5 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 34,9 K RON | |
| 87 | 87.MIKAOVI PLUS SRL▼ 56 | Sat Toderiţa, Comuna Mândra, Braşov | 89,4 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 2,2 K RON | |
| 88 | 88.MASSETTI E SOTTOFONDI SRLnou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 89,1 %— | — | — | 98,1 K RON |
| 89 | 89.MYRAMAR ALLFAST SRL-Dnou | Municipiul Braşov, Braşov | 89 %— | — | — | 22,9 K RON |
| 90 | 90.AXEL PROFESSIONAL SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 88,4 %— | — | — | 188,2 K RON |
| 91 | 91.INTERVENTIE LA MINUT SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 88,4 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 92 | 92.DINO ELTECH SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 88,3 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 93 | 93.DEZARIS SRL▲ 1.521 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 88,3 %— | — | 39,7 K RON | |
| 94 | 94.COVEX D.M. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 88,2 %— | — | 5 K RON | |
| 95 | 95.JAGER EXPLOATĂRI SRL▲ 97 | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 88,1 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 21,2 K RON | |
| 96 | 96.NICOIULI CONSTRUCTCION S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 88 %— | — | — | 191,4 K RON |
| 97 | 97.BRIGHT EVOLUTION SRL▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 87,2 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 79,3 K RON | |
| 98 | 98.FRUBO CONSTRUCT SRL▼ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 87 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 138,2 K RON | |
| 99 | 99.MIO & T.D.N. CONSTRUCT SRL-D▲ 1.176 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 86,5 %— | — | 41,6 K RON | |
| 100 | 100.ARVUMI INVEST SRL▼ 4 | Oraş Ghimbav, Braşov | 86,3 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 27,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Brașov
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.217 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
423 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
341 firme · 727,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
370 firme · 650,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
152 firme · 298,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
26 firme · 289,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
44 firme · 287,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
229 firme · 271 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 106,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
111 firme · 71,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
55 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
32 firme · 44,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
85 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
28 firme · 29 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
61 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 21 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
19 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
16 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 114 K RON