Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Brașov după marjă netă în 2008
137 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -13,9 %, iar liderul atinge 125,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ACTIVA CONSTRUCTII SA | Municipiul Braşov, Braşov | 125,8 %— | — | — | 4,6 mil. RON |
| 2 | 2.SKY SCO SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 92,5 %— | — | — | 21,3 K RON |
| 3 | 3.BETONTECHNIK SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 90,4 %— | — | — | 315,3 K RON |
| 4 | 4.RAPEL CONSTRUCT SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 88 %— | — | — | 150 K RON |
| 5 | 5.LOGOSOL RENT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 87,5 %— | — | — | 280 K RON |
| 6 | 6.PRIMES BUILDING GROUP SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 84,2 %— | — | — | 40,6 K RON |
| 7 | 7.IDEAL CONFORT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 80 %— | — | — | 118,7 K RON |
| 8 | 8.RAITA CONSTRUCT SRL | Municipiul Făgăraş, Braşov | 79,5 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 9 | 9.VITAL ALPIN SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 73,2 %— | — | — | 201,6 K RON |
| 10 | 10.ZAR COMPANY SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 68,4 %— | — | — | 20,7 K RON |
| 11 | 11.PROJEKT-BAU SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 68,1 %— | — | — | 160,6 K RON |
| 12 | 12.DAVI & IRI CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 67,5 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 13 | 13.MURAL PRODUCTION SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 66,3 %— | — | — | 7 K RON |
| 14 | 14.FUTURA SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 64,4 %— | — | — | 277 K RON |
| 15 | 15.QUANTUM INVEST SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 64,3 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 16 | 16.LIVCOM SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 62,9 %— | — | — | 5,6 K RON |
| 17 | 17.CRISANDY CONSTRUCT SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 59,6 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 18 | 18.CONNIKADY SRL | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 59,5 %— | — | — | 24,3 K RON |
| 19 | 19.MIRIZO COM SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 58,5 %— | — | — | 30,8 K RON |
| 20 | 20.NEFER CONS SRL | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 58,4 %— | — | — | 31,9 K RON |
| 21 | 21.MIRAVI CONSULT SRL | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 57,8 %— | — | — | 22,9 K RON |
| 22 | 22.BEMIDAX CONS SRL | Comuna Tărlungeni, Braşov | 54,3 %— | — | — | 187,7 K RON |
| 23 | 23.T-BEDRIJF SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 51,8 %— | — | — | 40,8 K RON |
| 24 | 24.MOTCAR RENT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 51,3 %— | — | — | 77,3 K RON |
| 25 | 25.BUILDING OPTAGON SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 51 %— | — | — | 55,8 K RON |
| 26 | 26.BALNIC SERV SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 48,4 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 27 | 27.TEOBOG INVEST SRL | Sat Vad, Comuna Şercaia, Braşov | 47,5 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 28 | 28.TOMEK TRANS SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 44,1 %— | — | — | 53,9 K RON |
| 29 | 29.CANATAN BUILDING SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 41,8 %— | — | — | 51,7 K RON |
| 30 | 30.VAMAR SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 39,8 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 31 | 31.FORMIR SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 33,1 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 32 | 32.ALPIN MEGA CONSTRUCT SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 33 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 33 | 33.FILIP BUILDING & CONSULTING SRL | Municipiul Săcele, Braşov | 32,9 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 34 | 34.HAUA SRL | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 32,3 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 35 | 35.VOCHIDE COM SRL | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 31,8 %— | — | — | 21,2 K RON |
| 36 | 36.SUN-GRIG SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 31,6 %— | — | — | 68,4 K RON |
| 37 | 37.ROPE ACCESS SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 31,3 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 38 | 38.VERTIKAL MAST SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 31,1 %— | — | — | 80,5 K RON |
| 39 | 39.CORALCONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 30,1 %— | — | — | 37 K RON |
| 40 | 40.MARAMU CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 28,1 %— | — | — | 261,2 K RON |
| 41 | 41.TONIZ CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 25,9 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 42 | 42.FEDO PUTI SRL | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 25,5 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 43 | 43.LADIS SERV SRL | Sat Hoghiz, Comuna Hoghiz, Braşov | 24,9 %— | — | — | 39,9 K RON |
| 44 | 44.MESINA SERVICE SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 24,1 %— | — | — | 13,2 K RON |
| 45 | 45.CONANDRA INVEST SRL | Municipiul Făgăraş, Braşov | 22,4 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 46 | 46.EXTREM ALPIN SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 21 %— | — | — | 11,5 K RON |
| 47 | 47.DORFAN CONSTRUCTII SRL | Sat Drăguş, Comuna Drăguş, Braşov | 20,3 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 48 | 48.BRUMACOS CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 19,7 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 49 | 49.GEIGER CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 17,1 %— | — | — | 24,2 K RON |
| 50 | 50.LARDAN CONSTRUCT SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 16 %— | — | — | 12,6 K RON |
| 51 | 51.MAT TRUST SRL | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 13,3 %— | — | — | 15,7 K RON |
| 52 | 52.PROMPT SI UTIL SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 13,3 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 53 | 53.GRUP OLIGOPOL SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 12,1 %— | — | — | 808,3 K RON |
| 54 | 54.MARMOSIN CONSTRUCT SRL | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 11,1 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 55 | 55.ECLIPS ARCON SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 10 %— | — | — | 30,8 K RON |
| 56 | 56.MADUAL CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 10 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 57 | 57.LEO DECOR SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 9,7 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 58 | 58.KRONWERK SRL | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 9,1 %— | — | — | 40 K RON |
| 59 | 59.TONIZ INSTAL SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 %— | — | — | 3 K RON |
| 60 | 60.TRANS-ANDREI CONSTRUCT SRL | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 6,2 %— | — | — | 33,4 K RON |
| 61 | 61.EDILIZIA ARTIGEANA SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 5,9 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 62 | 62.B.M.L. CONSTRUCT SRL | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 5,7 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 63 | 63.NOVA CONSTRUCT SRL | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 4,9 %— | — | — | 18,3 K RON |
| 64 | 64.EDELWAISALP SERV SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 65 | 65.EREN MONTAJ SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 3,3 %— | — | — | 657,4 K RON |
| 66 | 66.TUCOR PROD SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 3,3 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 67 | 67.RAI CONSTRUCT SRL | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 3,1 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 68 | 68.DECONATUR SRL | Municipiul Săcele, Braşov | 2,7 %— | — | — | 33,1 K RON |
| 69 | 69.FLABO COM SRL | Municipiul Codlea, Braşov | 2,2 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 70 | 70.BUSECRIST-CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 %— | — | — | 8,7 K RON |
| 71 | 71.RAPEL ALP SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 2,1 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 72 | 72.TIBCONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 73 | 73.REICON SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 74 | 74.CONSTERRA SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 %— | — | — | 17,1 K RON |
| 75 | 75.STOVYON CONSTRUCT SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 1,8 %— | — | — | 738 RON |
| 76 | 76.ALLODIA-IMPEXCOM SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4 %— | — | — | 30,8 K RON |
| 77 | 77.CRIGOMET CONS SRL | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,3 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 78 | 78.SEFORED SRL | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,2 %— | — | — | 314 RON |
| 79 | 79.CONSTRUCT VALTIN SRL | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0,9 %— | — | — | 326 RON |
| 80 | 80.CLISU CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 81 | 81.KRONVEST CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7 %— | — | — | 453,5 K RON |
| 82 | 82.B.N.N. CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 83 | 83.MIRACONS SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0,4 %— | — | — | 850 RON |
| 84 | 84.VOCI AUTO SRL | Comuna Cata, Braşov | 0,3 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 85 | 85.SALT ALPIN SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3 %— | — | — | 411 RON |
| 86 | 86.PERENA SRL | Municipiul Săcele, Braşov | 0,2 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 87 | 87.KRONSTARR BAU COMPANY SRL | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1 %— | — | — | 522 RON |
| 88 | 88.VITAL EXIM SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -0,8 %— | — | — | -4,7 K RON |
| 89 | 89.REUTLICOM SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -3,5 %— | — | — | -5,7 K RON |
| 90 | 90.REINBEK COMPANY SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -4,8 %— | — | — | -2,8 K RON |
| 91 | 91.SAN CLIMA CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -4,9 %— | — | — | -13,7 K RON |
| 92 | 92.ENYANDRE SRL | Sat Apaţa, Comuna Apaţa, Braşov | -4,9 %— | — | — | -7,7 K RON |
| 93 | 93.ZIDAS SRL | Sat Toderiţa, Comuna Mândra, Braşov | -5,2 %— | — | — | -2,5 K RON |
| 94 | 94.CRIS EDIL SRL | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | -5,5 %— | — | — | -1,8 K RON |
| 95 | 95.MIRAJ TRADE SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -9,1 %— | — | — | -13,6 K RON |
| 96 | 96.MONDO COM SRL | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | -10 %— | — | — | -77,1 K RON |
| 97 | 97.TESSAL BUILDING SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -10,8 %— | — | — | -19,2 K RON |
| 98 | 98.OGREAN CONSTRUCT SRL | Municipiul Braşov, Braşov | -13,3 %— | — | — | -116,3 K RON |
| 99 | 99.DAVINA SRL | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | -13,8 %— | — | — | -34,4 K RON |
| 100 | 100.RESTACO SRL | Municipiul Codlea, Braşov | -13,9 %— | — | — | -41,1 K RON |