Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brăila după marjă netă în 2009
325 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 11 %, iar liderul atinge 2.326,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OMNIPESCA S.R.L.▲ 317 | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 2.326,5 %— | — | 520,7 K RON | |
| 2 | 2.EUROSILVA SRL▲ 9 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 180,9 %▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 36,4 K RON | |
| 3 | 3.MARVAL SILVIC SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 91,6 %— | — | — | 238,6 K RON |
| 4 | 4.FRONTIER INVEST GROUP SRL▲ 10 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 70,5 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 61,2 K RON | |
| 5 | 5.MONFERRATO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 62,6 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 6 | 6.ITALGRAU SRL▲ 15 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 57,7 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 270,8 K RON | |
| 7 | 7.MIDAGRA INVEST SRL▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 55,1 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 136,7 K RON | |
| 8 | 8.VILLABACO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 53,8 %— | — | — | 41,7 K RON |
| 9 | 9.FERMALIMENT SRLnou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 49,2 %— | — | — | 21,6 K RON |
| 10 | 10.DAMCOL COM SRL▲ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 49 %▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 7,4 K RON | |
| 11 | 11.SIPDERKA SRL▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 48,8 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 47,1 K RON | |
| 12 | 12.EVGHE SRL▲ 15 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 48,2 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 46,2 K RON | |
| 13 | 13.HOGART CASPER SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 47,8 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 14 | 14.AGRO GIUSFILI SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 47,3 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 15 | 15.CRAMELE VULTURENI SRL▲ 202 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 46,1 %▲ 4.755,8 % | ▲ 4.755,8 % | 414,8 K RON | |
| 16 | 16.PISCICOLA MACIN SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,4 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 523,2 K RON | |
| 17 | 17.VRA GRUP SRL▲ 240 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,9 %— | — | 40,5 K RON | |
| 18 | 18.LIVANDI SRLnou | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 40,7 %— | — | — | 20,5 K RON |
| 19 | 19.GREENLAND SRL▲ 131 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,3 %▲ 605,8 % | ▲ 605,8 % | 457,8 K RON | |
| 20 | 20.PLEASANT VIEW FARMS SRL▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,5 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 50,8 K RON | |
| 21 | 21.AGRO ECLAR SRL▲ 81 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,2 %▲ 229,5 % | ▲ 229,5 % | 48,5 K RON | |
| 22 | 22.AGRORUŞAVA SRL▲ 27 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 37,8 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 383,5 K RON | |
| 23 | 23.SOFALEX SRL▲ 12 | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 35,9 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 163,4 K RON | |
| 24 | 24.EUROM AGRICONSULTING SRL▼ 23 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 35,6 %▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 26,3 K RON | |
| 25 | 25.GORGOVA PROD SRL▲ 165 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 35,3 %▲ 1.403,4 % | ▲ 1.403,4 % | 400,8 K RON | |
| 26 | 26.HOLSTMILK SRL▼ 16 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 35,3 %▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 84,8 K RON | |
| 27 | 27.AGRINOVA SRL▼ 10 | Comuna Vădeni, Brăila | 35,2 %▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 55,7 K RON | |
| 28 | 28.AGROTERRA SRL▲ 54 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 34,5 %▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 560,8 K RON | |
| 29 | 29.EUROCRAT TRADE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 34,2 %— | — | — | 846 RON |
| 30 | 30.MISANA COM SRL▲ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 33,1 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 97,5 K RON | |
| 31 | 31.SILVIFOREST COM SRL▲ 67 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,3 %▲ 168,6 % | ▲ 168,6 % | 101,2 K RON | |
| 32 | 32.MARETU PROD COM SRL▲ 33 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 31,8 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.IURMAR AGRO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 31 %▲ 4.394,2 % | ▲ 4.394,2 % | 22,1 K RON | |
| 34 | 34.AGRO PODARU SRL▲ 9 | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 29,8 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 55,7 K RON | |
| 35 | 35.CANEURO IMPORT-EXPORT SRL▲ 111 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 29,5 %▲ 377,4 % | ▲ 377,4 % | 602,3 K RON | |
| 36 | 36.AGRI SUAV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 29,4 %— | — | — | 650 RON |
| 37 | 37.AGRI DELTA SERV SRL▲ 21 | Comuna Vădeni, Brăila | 28,8 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 38 | 38.AGRO CONSTDUM SRL▲ 37 | Sat Satuc, Comuna Galbenu, Brăila | 26,8 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 116,9 K RON | |
| 39 | 39.CONTARA SRL▼ 23 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 26,3 %▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.HORTY FLORA SRL▲ 17 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 25,8 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 124,3 K RON | |
| 41 | 41.MARYGRIG TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,4 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 123,1 K RON | |
| 42 | 42.CULTAGRO SRL▲ 83 | Municipiul Brăila, Brăila | 25 %▲ 204,6 % | ▲ 204,6 % | 85,9 K RON | |
| 43 | 43.AGRITUR SRL▲ 126 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 24,4 %▲ 530,2 % | ▲ 530,2 % | 106 K RON | |
| 44 | 44.PADVERDE SRL▲ 154 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 24 %▲ 1.148,4 % | ▲ 1.148,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.GLIA SAnou | Municipiul Brăila, Brăila | 22,9 %— | — | — | 46,5 K RON |
| 46 | 46.LIXAND COM SRL▲ 71 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 22,7 %▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 319,4 K RON | |
| 47 | 47.DAVEX AGRO SRLnou | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 22,6 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 48 | 48.HELIANTUS AGRA SRL▼ 4 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 22,3 %▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 457,9 K RON | |
| 49 | 49.AGROCARSPICO SRL▲ 69 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,2 %▲ 155,8 % | ▲ 155,8 % | 5,1 K RON | |
| 50 | 50.AGRO ALEX SRL▼ 30 | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 22 %▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 51,2 K RON | |
| 51 | 51.FERMA ADAM S.R.L.▲ 42 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 21,9 %▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 195,6 K RON | |
| 52 | 52.CONFELI IMPEX SRL▼ 16 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 21,7 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 387,6 K RON | |
| 53 | 53.MARAGRI IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 20,9 %▲ 208.500 % | ▲ 208.500 % | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.AGROCONSERV SRL▲ 126 | Comuna Vădeni, Brăila | 20,4 %▲ 582,9 % | ▲ 582,9 % | 329,5 K RON | |
| 55 | 55.CON-AGROTEHNICA SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,8 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 277,9 K RON | |
| 56 | 56.AGROFIT PROD SRL▲ 172 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 19,5 %▲ 3.151,7 % | ▲ 3.151,7 % | 118,6 K RON | |
| 57 | 57.DACOMI AGRO SRL▼ 19 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 19,4 %▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 116,1 K RON | |
| 58 | 58.NIKAGRI SRL▲ 15 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 19,1 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 258,6 K RON | |
| 59 | 59.PUNTO PROD SRL▼ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 19 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 793,9 K RON | |
| 60 | 60.STIPANIDA SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 19 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 119,1 K RON | |
| 61 | 61.SISMAD AGRO SRL▼ 9 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 18,9 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 137,7 K RON | |
| 62 | 62.AGROAREND SRL▲ 90 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 18,9 %▲ 238,8 % | ▲ 238,8 % | 331,8 K RON | |
| 63 | 63.ZOOPREPI IMPEX SRL▲ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,8 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 19,9 K RON | |
| 64 | 64.ADIROM FOR SRL▼ 41 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,4 %▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 38,6 K RON | |
| 65 | 65.CRI MARIA SRLnou | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 18,3 %▲ 184,3 % | ▲ 184,3 % | 17,5 K RON | |
| 66 | 66.GHERDA SRL▲ 57 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 17,2 %▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | 98,1 K RON | |
| 67 | 67.AGRODIR SERV SRL▼ 4 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 17,1 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 146,5 K RON | |
| 68 | 68.RINAMIA SRLnou | Sat Dudescu, Comuna Zăvoaia, Brăila | 16,2 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 24,8 K RON | |
| 69 | 69.AGRISUPORT SRL▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,8 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 28,3 K RON | |
| 70 | 70.AGRODANCOS SRL▼ 4 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 15,7 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 7,9 K RON | |
| 71 | 71.I.C. & COMPANY SRL▲ 68 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,6 %▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | 7 K RON | |
| 72 | 72.ZEVALM IMPEX SRL▲ 194 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,4 %— | — | 16,7 K RON | |
| 73 | 73.SIMIROM PROD IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,9 %▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 25 K RON | |
| 74 | 74.BOGLAN AGRO SRL▼ 46 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 14,9 %▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 10,7 K RON | |
| 75 | 75.AGRO AVEVO SRLnou | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 14,9 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 76 | 76.ECOSILV PROD SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,5 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 77,1 K RON | |
| 77 | 77.CALEXAGRO SRL▲ 13 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 14,5 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 140,7 K RON | |
| 78 | 78.DANSARDI AGRO SRLnou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 14,2 %— | — | — | 356 RON |
| 79 | 79.AGROPROTECT SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,1 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 456,9 K RON | |
| 80 | 80.ESRA COMPANY SRL▲ 171 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 14 %— | — | 33,5 K RON | |
| 81 | 81.AGROCHIVE CAMELIA SRL▲ 120 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 13,9 %▲ 683,6 % | ▲ 683,6 % | 125,9 K RON | |
| 82 | 82.ABRAHAM PROD SRL▼ 73 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,8 %▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 81 K RON | |
| 83 | 83.JASON IASONIDIS SRL▼ 68 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 13,6 %▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 17,1 K RON | |
| 84 | 84.NAMPO TRADE SRL▼ 16 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 13,3 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 55,1 K RON | |
| 85 | 85.ELDOMIR IMPEX SRL▲ 9 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 12,9 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 3,6 mil. RON | |
| 86 | 86.AGRITRANS SRL▼ 35 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,8 %▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 40,3 K RON | |
| 87 | 87.AGRO DANIEL SRL▲ 18 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 12,6 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 146,8 K RON | |
| 88 | 88.RONOM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 12,4 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 89 | 89.FERM PROD SRL▼ 58 | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 12,3 %▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 392,9 K RON | |
| 90 | 90.PETMAR TRADING SRL▼ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,2 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 25,4 K RON | |
| 91 | 91.CHARON AGRO SRL▲ 74 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 12,1 %▲ 188,3 % | ▲ 188,3 % | 109,7 K RON | |
| 92 | 92.CALEDONIA IMPEX SRL▲ 53 | Sat Liscoteanca, Comuna Bordei Verde, Brăila | 12 %▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 49,6 K RON | |
| 93 | 93.FLORISAL SRL▼ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,9 %▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 30,5 K RON | |
| 94 | 94.NUGADOR AGRO SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 15,3 K RON | |
| 95 | 95.PETROSU SRL▼ 56 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,7 %▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 236,4 K RON | |
| 96 | 96.DIACRIS PROD SRL▲ 116 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 11,7 %▲ 931 % | ▲ 931 % | 71,4 K RON | |
| 97 | 97.HANSILVA SRL▼ 41 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,6 %▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 120,5 K RON | |
| 98 | 98.AGRIMON SRL▲ 61 | Sat Oprişeneşti, Oraş Ianca, Brăila | 11,4 %▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 10,7 mil. RON | |
| 99 | 99.GRADESCHI PROD SRL▲ 83 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 11,3 %▲ 284 % | ▲ 284 % | 75,9 K RON | |
| 100 | 100.RODAVA PREST SRL▼ 23 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 11 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 109,9 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brăila
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
450 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 81 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
16 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 14 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 928,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 881,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 336,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 310,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 19,7 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 0 RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 0 RON