Top 100 firme — Transport și depozitare, Botoșani după marjă netă în 2017
256 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,3 %, iar liderul atinge 2.080,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IUNIS-TRANS SRL▲ 235 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2.080,6 %— | — | 51,3 K RON | |
| 2 | 2.MISS ANDREEA SRL▲ 193 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 466,8 %— | — | 948,6 K RON | |
| 3 | 3.DRAGUMAR EXPLORE SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 424,5 %▲ 773 % | ▲ 773 % | 242,2 K RON | |
| 4 | 4.AMOPOP SRL▲ 181 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 221,1 %— | — | 465,7 K RON | |
| 5 | 5.LUCIANO VIRD SRL▲ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 125,8 %▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 13,3 K RON | |
| 6 | 6.GHERASIM TRANSGHEM SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 99 %— | — | — | 68,6 K RON |
| 7 | 7.RIZAC TRANS SRLnou | Sat Maghera, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 97 %— | — | 1,5 K RON | |
| 8 | 8.CONSTANTINO & FIGLI TRANSPORT SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 94,6 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 46,2 K RON | |
| 9 | 9.THAR-HELEN SPEED SRL-D▼ 5 | Sat Joldeşti, Comuna Vorona, Botoşani | 91 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 53,7 K RON | |
| 10 | 10.IMOBIL PIPERA 1 S.R.L.nou | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 87,2 %— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 11 | 11.FAHRDIENST SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Podriga, Comuna Drăguşeni, Botoşani | 81,2 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 12 | 12.LEVIN SRL▼ 11 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 79,3 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 3,4 K RON | |
| 13 | 13.NILDANCOS EXPRESS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 77,9 %— | — | — | 151,8 K RON |
| 14 | 14.SPEED POST TEAM S.R.L.▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 68 %▲ 150,3 % | ▲ 150,3 % | 116,4 K RON | |
| 15 | 15.COSTRACOM TRANSMARF SRL▲ 66 | Sat Dumeni, Comuna George Enescu, Botoşani | 64,4 %▲ 523,5 % | ▲ 523,5 % | 97,8 K RON | |
| 16 | 16.R.V.G. CONSTRUCT SRL▲ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 59,7 %▲ 264,9 % | ▲ 264,9 % | 719,7 K RON | |
| 17 | 17.YORTAVIMIT TRANS SRLnou | Sat Copălău, Comuna Copălău, Botoşani | 59,6 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 18 | 18.FABRIO TRADING SRL▼ 7 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 58,8 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 73,5 K RON | |
| 19 | 19.MISHU EUROP LOV SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 57,6 %— | — | — | 72,7 K RON |
| 20 | 20.DOMBAS SRL▲ 153 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 56,7 %— | — | 60 K RON | |
| 21 | 21.ELCRIST SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,7 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 29,3 K RON | |
| 22 | 22.FLORINYC SPEED TAXI SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 49,9 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 20,2 K RON | |
| 23 | 23.SORGENTE FULVIA SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 49,9 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 160,9 K RON | |
| 24 | 24.IEAVORSCHI TRANSPORT SRL▲ 174 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 49,7 %— | — | 2,5 K RON | |
| 25 | 25.TAXI JAK MILAN SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 48,8 %— | — | — | 12 K RON |
| 26 | 26.CHELSIU BOGDAN CYB TRANS SRLnou | Sat Corni, Comuna Corni, Botoşani | 47,9 %— | — | — | 28,6 K RON |
| 27 | 27.RAZVAN COMPANY SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 46,1 %▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 5,5 K RON | |
| 28 | 28.JJMARINE SHIPPING & TRADING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 45,1 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 238,6 K RON | |
| 29 | 29.FIU TRANSBUTIUC SRLnou | Sat Cerbu, Comuna Copălău, Botoşani | 44,3 %— | — | — | 112,1 K RON |
| 30 | 30.TAXI-RAMY-STELU SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 43,3 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 31 | 31.MARIUS-TEAM SRL▲ 41 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 38,9 %▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 9,7 K RON | |
| 32 | 32.GILBERT PILOT SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 36,4 %— | — | — | 16,3 K RON |
| 33 | 33.PAVRA COM SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 35,4 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 775,1 K RON | |
| 34 | 34.PRISCOM TRAVEL SRL▼ 12 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 34,5 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 52,2 K RON | |
| 35 | 35.EXPLORATOR AUTOTRANS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34,5 %— | — | — | 483 RON |
| 36 | 36.EXPRESS TRAVEL COMMUNITY SRL▲ 56 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34,2 %▲ 315 % | ▲ 315 % | 42,1 K RON | |
| 37 | 37.PUYTRANS MOLIE S.R.L.nou | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 33,7 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 38 | 38.YGA MAPAMOND SPEDITION SRL▼ 21 | Sat Siliştea, Comuna Stăuceni, Botoşani | 32,8 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 56,2 K RON | |
| 39 | 39.AMICAL TRANS SRL▼ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 31,4 %▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 37,7 K RON | |
| 40 | 40.PONTUS - MARIOLUK TRANS SRL▲ 74 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,4 %▲ 479,2 % | ▲ 479,2 % | 150,7 K RON | |
| 41 | 41.DIMI RECYCLE S.R.L.nou | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 29,4 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 42 | 42.GO AUTOPREST SPEED SRL▼ 39 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 29,2 %▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 2,7 K RON | |
| 43 | 43.TRANS QUICK ACTIVITY SRL▲ 18 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 27,7 %▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 502,4 K RON | |
| 44 | 44.GESTAR GROUP SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27,5 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 34,4 K RON | |
| 45 | 45.GIUMBY TRANS SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27,1 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 243,4 K RON | |
| 46 | 46.SEVEN LOGISTIC GROUP SRL▼ 21 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 26,3 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 27,9 K RON | |
| 47 | 47.EUROP CYU TOURTRANS SRL▲ 111 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 24,9 %▲ 2.900 % | ▲ 2.900 % | 450,7 K RON | |
| 48 | 48.IULIMED SRL▲ 170 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 24,2 %— | — | 1,5 K RON | |
| 49 | 49.TAXISTAR OSTAFE SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 24,1 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 50 | 50.EDUARD - MONDIAL SRL▼ 36 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 23,3 %▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 12,2 K RON | |
| 51 | 51.NEC BROTHERS TRANS SRL▲ 86 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22,2 %▲ 913,7 % | ▲ 913,7 % | 318,6 K RON | |
| 52 | 52.CORNACI - EXPRESS S.R.L.-D.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22,1 %— | — | — | 827 RON |
| 53 | 53.ROBERTO TRANSMARF SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21,9 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 270,6 K RON | |
| 54 | 54.LUNA FLORA TRANS SRL▲ 72 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21,8 %▲ 484,5 % | ▲ 484,5 % | 88,3 K RON | |
| 55 | 55.TRASERBUS SRL▲ 88 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 21,6 %▲ 1.152,9 % | ▲ 1.152,9 % | 430,4 K RON | |
| 56 | 56.TAXI FLY POSTEUCĂ SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 20,9 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 57 | 57.GRUN SRL▲ 73 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 20,5 %▲ 514,1 % | ▲ 514,1 % | 20,8 K RON | |
| 58 | 58.ARIFLOR SPEED HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,6 %— | — | — | 2 K RON |
| 59 | 59.WEST LOGISTICS SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,2 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 274,3 K RON | |
| 60 | 60.MEȘTERUL EUGEN S.R.L.▼ 28 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 19,1 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 29,1 K RON | |
| 61 | 61.TATISOR SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 13,3 K RON | |
| 62 | 62.INFINITY ANIGOM SRL▲ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 18,9 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 92 K RON | |
| 63 | 63.GULDAGER CARGO SRL▼ 39 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,4 %▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 27 K RON | |
| 64 | 64.MICROBUZUL SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,6 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 740,6 K RON | |
| 65 | 65.VEANDREGABY TRANS SRL▲ 10 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 17,3 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 62 K RON | |
| 66 | 66.LEMON TAXI GRUP SRL▲ 118 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,9 %— | — | 5 K RON | |
| 67 | 67.TRANS-PODARU MMC SRL▲ 46 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,5 %▲ 210,6 % | ▲ 210,6 % | 119,5 K RON | |
| 68 | 68.SAMDOREX SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,3 %▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 16,7 K RON | |
| 69 | 69.CORAZZO FRESH STYLE SRL▼ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,2 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 24,5 K RON | |
| 70 | 70.NEW ERA TRANSPORT AUTO SRLnou | Sat Cotârgaci, Comuna Roma, Botoşani | 15,7 %— | — | — | 18 K RON |
| 71 | 71.CHIHAIA TOUR & TRAVEL SRLnou | Oraş Flămânzi, Botoşani | 15,7 %— | — | — | 67,6 K RON |
| 72 | 72.INTERSERV-DOL SRL▲ 140 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 15,7 %— | — | 38,2 K RON | |
| 73 | 73.VIMAR SPEED SRL▲ 68 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 15,5 %▲ 741,3 % | ▲ 741,3 % | 52,8 K RON | |
| 74 | 74.AYANA SERV SRL▲ 17 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 15,2 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 82,8 K RON | |
| 75 | 75.ROCAR-TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15,1 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 29,5 K RON | |
| 76 | 76.NORD EXPRESS TRANS SRL▲ 18 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 14,8 %▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 3,9 K RON | |
| 77 | 77.DAVYSTA EXPERT CARGO SRL▼ 11 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 14,7 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 23 K RON | |
| 78 | 78.LTH AND PARTNERS SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,3 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 26,5 K RON | |
| 79 | 79.AGP ARCOM SRL▼ 38 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 14,1 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 658 RON | |
| 80 | 80.FIRST EURO SPEDITION SRL▲ 90 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13 %— | — | 46,1 K RON | |
| 81 | 81.COSTIBAL SRL▼ 35 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 11,9 %▼ 41 % | ▼ 41 % | 315,5 K RON | |
| 82 | 82.ANAIS TRANS COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,7 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 15,6 K RON | |
| 83 | 83.AGA-TRANS SRL▼ 40 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 11,4 %▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 333,4 K RON | |
| 84 | 84.GALAXI - DAV SRL▲ 136 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,1 %— | — | 9,6 K RON | |
| 85 | 85.MUGUR TOUR SRL▲ 36 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,8 %▲ 151,3 % | ▲ 151,3 % | 23,6 K RON | |
| 86 | 86.BRAVARIS BIG SRL▲ 39 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 10,1 %▲ 170,1 % | ▲ 170,1 % | 48,2 K RON | |
| 87 | 87.ROSY IULYUS TRANSPORT SRL▼ 36 | Sat Braeşti, Comuna Braeşti, Botoşani | 10 %▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 11,7 K RON | |
| 88 | 88.APETRANS LOGISTIC S.R.L.▼ 46 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,7 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 140,1 K RON | |
| 89 | 89.GEO-VIC COMIMPEX SRL▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,5 %▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 6,6 K RON | |
| 90 | 90.PRIS COM UNIVERS SRL▼ 21 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 8,6 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 291,8 K RON | |
| 91 | 91.TRANS CURIER DRAGOB SRL▲ 90 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,4 %— | — | 5 K RON | |
| 92 | 92.TRANSGEO MARFĂ INTERNAŢIONAL SRL▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,4 %▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 89,3 K RON | |
| 93 | 93.WAY NORTH TRANS S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 8,1 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 94 | 94.PANDORAS COURIER SRL▼ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8 %▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 49,7 K RON | |
| 95 | 95.AWAY NETWORK TRANS & TRAVEL SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,7 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 96 | 96.TRANSDOREL SRL▲ 19 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 7,4 %▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 22,8 K RON | |
| 97 | 97.BYL-VAL TRUCKS SRL▼ 58 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,4 %▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 5,5 K RON | |
| 98 | 98.RINFLO SRL▲ 59 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,7 %▲ 672,4 % | ▲ 672,4 % | 226,4 K RON | |
| 99 | 99.EMIDOR INTERTRANS SRL▲ 29 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6,5 %▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 5,6 K RON | |
| 100 | 100.MIHALACHE CLC SPEDITION SRLnou | Sat Stănceşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 6,3 %— | — | — | 7,7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Botoșani
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
272 firme · 284,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
38 firme · 123,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 72,5 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
58 firme · 60,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 35,5 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 9 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
91 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 697,6 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 343,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 331,3 K RON
CAEN 5210
Depozitări
2 firme · 70,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 52,1 K RON