Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Botoșani după marjă netă în 2015
498 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 17 %, iar liderul atinge 12.821,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FILIPAP VIO IMPEX SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12.821,6 %— | — | — | 155,8 K RON |
| 2 | 2.CORNĂŢELUL DIN DEAL COOPERATIVA AGRICOLĂ▼ 1 | Sat Vorona, Comuna Vorona, Botoşani | 8.863,5 %▲ 306,4 % | ▲ 306,4 % | 393,3 K RON | |
| 3 | 3.MEDA-INTERCOM SRLnou | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 889 %▲ 2.105,4 % | ▲ 2.105,4 % | 36 K RON | |
| 4 | 4.SCADIS SRL= | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 97 %0,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 5 | 5.COFETARIA BULEVARD SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 96,4 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 46,2 K RON | |
| 6 | 6.LADIES CLOTHS PROD SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 95,3 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 2,9 K RON | |
| 7 | 7.D.M.D. COMPANY SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 91,7 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 8 | 8.FLAVI COMPANY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 91 %— | — | — | 13,4 K RON |
| 9 | 9.PRECIZIA SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 87,4 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 3 K RON | |
| 10 | 10.EMAX IMPEX SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 85,3 %— | — | 5,1 K RON | |
| 11 | 11.ARC EXPERT SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 83 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 70,8 K RON | |
| 12 | 12.ADRIMEC MONTAGGI SRLnou | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 81 %— | — | 222,1 K RON | |
| 13 | 13.ROBOTIC CDT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 76,5 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 66,2 K RON | |
| 14 | 14.MALGADOREX PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,6 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 15 | 15.SIMIDO - TRANSBET SERVICE SRL▲ 49 | Sat Drislea, Comuna Truşeşti, Botoşani | 70,5 %▲ 206,8 % | ▲ 206,8 % | 6,8 K RON | |
| 16 | 16.AMENAJĂRI INTERNAV SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 66,7 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 17 | 17.ROM-PROD SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 65,9 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 21,2 K RON | |
| 18 | 18.TRICON ABATOR SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 65,7 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 15,8 K RON | |
| 19 | 19.TERMOLEMN SRL▲ 368 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 64,7 %— | — | 6 K RON | |
| 20 | 20.NAVEGAL SRL▼ 4 | Sat Draxini, Comuna Baluşeni, Botoşani | 63,5 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 17,6 K RON | |
| 21 | 21.RAPID-ROBOTICS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 62,8 %— | — | — | 23,1 K RON |
| 22 | 22.OVI AUTOMATIC SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 61,4 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 21,5 K RON | |
| 23 | 23.ROA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 61,1 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 24 | 24.HYERASUS-BABEI SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 60,7 %— | — | — | 74,5 K RON |
| 25 | 25.VLADROM SOCIETY SRLnou | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Botoşani | 56,8 %— | — | — | 9,9 K RON |
| 26 | 26.LUCIAS TRADING SRL▲ 80 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 54,9 %▲ 264,2 % | ▲ 264,2 % | 12,7 K RON | |
| 27 | 27.FERMA VALEA SIRETULUI SRL▼ 2 | Sat Sarafineşti, Comuna Corni, Botoşani | 54,4 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 42,3 K RON | |
| 28 | 28.PANSERVICE CARCEA SRLnou | Sat Mileanca, Comuna Mileanca, Botoşani | 53,4 %▲ 307,6 % | ▲ 307,6 % | 283,5 K RON | |
| 29 | 29.LILYCONF FASHION COMPANY SRL-Dnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 52,6 %— | — | — | 127,1 K RON |
| 30 | 30.APOLLO STAR SRL▲ 18 | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 52,3 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 12,1 K RON | |
| 31 | 31.MĂCINIŞ SRL▼ 7 | Sat Lozna, Comuna Lozna, Botoşani | 51,2 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 4,4 K RON | |
| 32 | 32.SILLAMBO SRL▲ 273 | Sat Silişcani, Comuna Gorbăneşti, Botoşani | 51 %▲ 14.888,2 % | ▲ 14.888,2 % | 23 K RON | |
| 33 | 33.COOPERATIVA SOCIALĂ STEJARUL SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Sat Pomârla, Comuna Pomârla, Botoşani | 49,2 %— | — | — | 4 K RON |
| 34 | 34.VORONA DISPLAY SRL▲ 5 | Sat Vorona, Comuna Vorona, Botoşani | 48,7 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.ITALIANA CONFECTII GROUP SRL▲ 239 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 48,7 %▲ 4.718,8 % | ▲ 4.718,8 % | 133,4 K RON | |
| 36 | 36.POTLUCK TRADING & MANUFACTURING SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 47,8 %— | — | 275,9 K RON | |
| 37 | 37.AGROZOOTEHNICA SAVIV COOPERATIVA AGRICOLĂ▲ 299 | Sat Sărata, Comuna Mihălăşeni, Botoşani | 47,5 %— | — | 9 K RON | |
| 38 | 38.ALBATROS SRL▲ 132 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 47,5 %▲ 674,6 % | ▲ 674,6 % | 61,6 K RON | |
| 39 | 39.OPTIM TRAFO SRL▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 46,7 %▲ 123,3 % | ▲ 123,3 % | 126,9 K RON | |
| 40 | 40.BRODERIE STYLE DESIGN SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 46,3 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 186,8 K RON | |
| 41 | 41.CNC-BT SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 46 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 128,5 K RON | |
| 42 | 42.CONSTANTYMAR CONF SRL▼ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 43,8 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 124,4 K RON | |
| 43 | 43.COVIEDOC GAZ SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 43,8 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 58,6 K RON | |
| 44 | 44.FÂNTÂNIŢA SRL▲ 433 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 42,8 %— | — | 1,3 K RON | |
| 45 | 45.KOSMIK SRL▲ 58 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 41,5 %▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | 63,4 K RON | |
| 46 | 46.SERIGRAFANDO SRL▼ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39,7 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 44,2 K RON | |
| 47 | 47.TERMOREF COMPANY SRL▼ 45 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39 %▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 1,5 K RON | |
| 48 | 48.SIGNUM HIT AG SRL▲ 377 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39 %— | — | 354,1 K RON | |
| 49 | 49.TEHNO-OPTICA SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 38,4 %▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 241,3 K RON | |
| 50 | 50.FOREST VLAD CLASS SRL▼ 42 | Sat Vorona, Comuna Vorona, Botoşani | 38,1 %▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 59,7 K RON | |
| 51 | 51.CARVIOLI SRL▼ 22 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 37,4 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 14 K RON | |
| 52 | 52.AGRISAD-COM SRL▲ 415 | Sat Sadoveni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 37,3 %— | — | 209,9 K RON | |
| 53 | 53.ŞTEFI ECOBLAT SRL▲ 412 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 35 %— | — | 56,1 K RON | |
| 54 | 54.MITICĂ IMPORT EXPORT SRL▼ 8 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 33,6 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 244,3 K RON | |
| 55 | 55.RUSBETON SRL▲ 418 | Sat Silişcani, Comuna Gorbăneşti, Botoşani | 33,4 %— | — | 94,1 K RON | |
| 56 | 56.PRESMODARSERV SRL▲ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 33 %▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 9,5 K RON | |
| 57 | 57.COMOARA SRL▲ 38 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 32,6 %▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 400 RON | |
| 58 | 58.PRIST TRADING SRL▼ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 32,1 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 26,9 K RON | |
| 59 | 59.AGRO-SOLOMONESCU SRL▲ 64 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 31,7 %▲ 158,7 % | ▲ 158,7 % | 270,6 K RON | |
| 60 | 60.PAJURA DIVERS SRL▲ 389 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 31,6 %— | — | 827 RON | |
| 61 | 61.STEFOR GATEX SRLnou | Sat Alba, Comuna Hudeşti, Botoşani | 30,7 %— | — | — | 97,3 K RON |
| 62 | 62.AGRO SPICUL SRL▲ 16 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 29,4 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 439,3 K RON | |
| 63 | 63.ELECTRO-LIGHTING SRL▲ 289 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 28,2 %— | — | 67 K RON | |
| 64 | 64.BLANCONF SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28,1 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 46,4 K RON | |
| 65 | 65.HAVRIS ALEXOAIE ET CO SNC▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 38 K RON | |
| 66 | 66.ROBY-ANTONY SRL▲ 51 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27,9 %▲ 104 % | ▲ 104 % | 57,6 K RON | |
| 67 | 67.MY GOLD BUSINESS SRL▼ 15 | Sat Todireni, Comuna Todireni, Botoşani | 27,8 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 212,5 K RON | |
| 68 | 68.RIDACOM SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27,6 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.MOFINI S.R.L.▲ 27 | Sat Cişmea, Comuna Răchiţi, Botoşani | 26,8 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 9,1 K RON | |
| 70 | 70.VATRA SITNEI SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,7 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 12,3 K RON | |
| 71 | 71.JADE FASHION SRL▲ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,4 %▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 748,1 K RON | |
| 72 | 72.DEMARCO SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,3 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 434,2 K RON | |
| 73 | 73.PETANIC PROD SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26 %— | — | 130 RON | |
| 74 | 74.DENOTTI SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 26 %— | — | 1 K RON | |
| 75 | 75.GLAUCOUS SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 21,4 K RON | |
| 76 | 76.INSEAR AGRO SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Botoşani | 25,7 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 77 | 77.RIA SRL▲ 48 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 25,1 %▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 359,2 K RON | |
| 78 | 78.ALINA PROD COM SRL▲ 323 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 23,3 %— | — | 1,3 K RON | |
| 79 | 79.TRIAGRA SRL▼ 18 | Sat Leorda, Comuna Leorda, Botoşani | 23,3 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 278,5 K RON | |
| 80 | 80.SAMI SRL▼ 21 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 22,1 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 43,6 K RON | |
| 81 | 81.ATOMEI GLASS ART SRL▲ 313 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 22,1 %— | — | 24,5 K RON | |
| 82 | 82.LUMINA SOARELUI SRL▲ 405 | Sat Havârna, Comuna Havârna, Botoşani | 21,3 %— | — | 1,2 K RON | |
| 83 | 83.RANIS INTERPAL SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21,2 %— | — | — | 8,7 K RON |
| 84 | 84.KUTY-CERAMICS SRL▼ 33 | Sat Broşteni, Comuna Durneşti, Botoşani | 21 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 10,7 K RON | |
| 85 | 85.LIAS SRL▲ 374 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 20,7 %— | — | 29,6 K RON | |
| 86 | 86.MARMOLUX DESIGN SRL▲ 43 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 20,5 %▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 125,1 K RON | |
| 87 | 87.COSMOTEC NEW SRL▼ 44 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 20,4 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 72,4 K RON | |
| 88 | 88.ELTEC SRL▼ 41 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,9 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 138,8 K RON | |
| 89 | 89.DAFELCO SRL▲ 129 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 19,5 %▲ 545,7 % | ▲ 545,7 % | 100,7 K RON | |
| 90 | 90.DOMA SRL▲ 11 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 19,2 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 91 | 91.BASTY SERV SRL▲ 180 | Sat Costeşti, Comuna Răchiţi, Botoşani | 19,2 %▲ 1.723,8 % | ▲ 1.723,8 % | 6,7 K RON | |
| 92 | 92.MILK SRL▼ 21 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 18,7 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 276,1 K RON | |
| 93 | 93.PALTINUL G.B. SRL▲ 59 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,3 %▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 2 mil. RON | |
| 94 | 94.TRICOLUX SRL▼ 4 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 18,2 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 28,5 K RON | |
| 95 | 95.ROPLASTO WINDOW CENTER SRL▲ 268 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 18,1 %— | — | 8,9 K RON | |
| 96 | 96.DRYVE COM SRL▲ 255 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,4 %— | — | 96,6 K RON | |
| 97 | 97.UNIC ZOOTEHNIC COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Tătărăşeni, Comuna Havârna, Botoşani | 17,3 %— | — | 3,6 K RON | |
| 98 | 98.BREHULACT SRL▲ 300 | Sat Brehuieşti, Comuna Vlădeni, Botoşani | 17,2 %— | — | 139 K RON | |
| 99 | 99.LORACOSIM XEBA SRL▼ 6 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 17 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 67,6 K RON | |
| 100 | 100.MALU COMPREST SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 103,7 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Botoșani
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
13 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 832,2 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
38 firme · 405,4 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
13 firme · 278,1 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
83 firme · 183,2 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
1 firme · 150,3 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
3 firme · 149,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
33 firme · 63,5 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
14 firme · 57,9 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
31 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
13 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
1 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 2364
Fabricarea mortarului
3 firme · 40,6 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
1 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
15 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
15 firme · 29 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
7 firme · 28 mil. RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
2 firme · 19,3 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
38 firme · 19 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
3 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
5 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
11 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
5 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
10 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
3 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
9 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
13 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
10 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
18 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
2 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
3 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
5 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
6 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
13 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
19 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
2 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
4 firme · 4 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
14 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
8 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
11 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
8 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
4 firme · 2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 890,7 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 888,2 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
4 firme · 808,4 K RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 777 K RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 705,7 K RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
3 firme · 672,4 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 670,1 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
1 firme · 618,4 K RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
6 firme · 584,5 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
3 firme · 571,7 K RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
2 firme · 554,3 K RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
17 firme · 534 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
2 firme · 530,5 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
9 firme · 507,3 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 414,7 K RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 405,7 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 370,7 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 341,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
2 firme · 334,4 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
5 firme · 321,7 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 276,8 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
1 firme · 276 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 260 K RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
1 firme · 238 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 226,1 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
1 firme · 184 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
2 firme · 177,8 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 113,6 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 103,9 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 95 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
1 firme · 81,9 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 81,6 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 36,2 K RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
2 firme · 31,9 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 24,2 K RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 20,2 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 14,9 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 12,1 K RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 10,1 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 5,7 K RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 0 RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 0 RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 0 RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 0 RON
CAEN 2733
Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 0 RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 0 RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 0 RON