Top 100 firme — IT și comunicații, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2017
145 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,9 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CHIRALEŞ TOUR SRL▲ 5 | Sat Chirales, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 97 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 29,2 K RON | |
| 2 | 2.KAMIRA INOVATYV SRL-D▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 97 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 4,9 K RON | |
| 3 | 3.HIGH CODE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 96,9 %— | — | — | 8,8 K RON |
| 4 | 4.NONO ARTMEDIA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 96,9 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 5 | 5.FLUG STAR SRL▲ 97 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 96 %— | — | 9,9 K RON | |
| 6 | 6.MESAGERUL MEDIA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 95,8 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 7 | 7.BULLSTAMP S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 95,3 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 8 | 8.VERONICA SERVICE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 93 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 179,9 K RON | |
| 9 | 9.MUNRA SOFTWARE= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 92,8 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 100,9 K RON | |
| 10 | 10.DINERAS STUDIO SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 92,6 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 11 | 11.VERA IKON MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 92,4 %— | — | — | 23,3 K RON |
| 12 | 12.DESIGN 24 SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 91,7 %— | — | — | 13,5 K RON |
| 13 | 13.GESOFTSIST SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,9 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 147,5 K RON | |
| 14 | 14.STEFI SOFT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,6 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 15 | 15.WAT-MONTAJ GROUP S.R.L.▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,6 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 61,1 K RON | |
| 16 | 16.MONTANA MOTORS S.R.L.▼ 2 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 90,5 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 33,6 K RON | |
| 17 | 17.SILVY ORION S.R.L.▲ 92 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 89,5 %— | — | 1,1 K RON | |
| 18 | 18.BALADA MEDIA S.R.L.▼ 16 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 87,2 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 279,3 K RON | |
| 19 | 19.TCN EASYSOFTDEV SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 86,4 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 266,6 K RON | |
| 20 | 20.WEB CIM SOLUTIONS SRL▲ 42 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 86,2 %▲ 351,6 % | ▲ 351,6 % | 15,2 K RON | |
| 21 | 21.UNDA MIRABIS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 82,7 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 22 | 22.EMILIANO FOREST SRL▲ 11 | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 81,7 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 242,9 K RON | |
| 23 | 23.METALOGIC SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 80,8 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 86,3 K RON | |
| 24 | 24.NARBOWEB SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 79,2 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 49,4 K RON | |
| 25 | 25.HACKTECH S.R.L.▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 79 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 52,3 K RON | |
| 26 | 26.BISTRITA ONLINE SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,1 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 35,6 K RON | |
| 27 | 27.MEX AMBIENTAL&DECOR SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78 %— | — | — | 73 K RON |
| 28 | 28.ART PLUS INNOVATIONS SRL▲ 15 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 73,8 %▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 38,6 K RON | |
| 29 | 29.CONFORMWEB SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 72,9 %— | — | — | 112,5 K RON |
| 30 | 30.SIDTECH SOFTWARE AND SERVICES SRL▼ 27 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 72,5 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 239,9 K RON | |
| 31 | 31.DUTY LABS S.R.L.nou | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Bistriţa-Năsăud | 71,2 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 32 | 32.HIGH-TECH CONTROL SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 111,5 K RON | |
| 33 | 33.TUDEL PUBLIS SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,2 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 8,1 K RON | |
| 34 | 34.ALOCPRIM SOFT SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,4 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 81,5 K RON | |
| 35 | 35.BRDU-DIGITAL MARKET SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,8 %— | — | — | 46,9 K RON |
| 36 | 36.LOGICONT SOFT SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,2 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 92 K RON | |
| 37 | 37.INTERNATIONAL TELECOM SRL▲ 5 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 59,8 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 170,2 K RON | |
| 38 | 38.BN NEWS LBM MEDIA SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,6 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 82,2 K RON | |
| 39 | 39.CIVITAS DATASOFT SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,5 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 62,7 K RON | |
| 40 | 40.PROSOFT CALCULATOARE SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,7 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 63 K RON | |
| 41 | 41.BIO TEHNIC SYSTEM SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 54,1 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 76,3 K RON | |
| 42 | 42.L.D. INC CONSULTING SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 54 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 43 | 43.TOPTECH PROJECTS SRL▲ 64 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,6 %— | — | 108,2 K RON | |
| 44 | 44.GENTA LEATHER PRODUCTS S.R.L.▼ 22 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 52,9 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 37,6 K RON | |
| 45 | 45.OKTO CREATIVE STUDIO SRL▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,6 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 73,7 K RON | |
| 46 | 46.DATACONT HR POINT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,8 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 43,5 K RON | |
| 47 | 47.MOZUMY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,9 %— | — | 7 K RON | |
| 48 | 48.STROMMEL 2SAT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,4 %— | — | — | 38,2 K RON |
| 49 | 49.MOSHOI GROUP S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47,8 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 205,8 K RON | |
| 50 | 50.NETACCES INTERNATIONAL SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,2 %▲ 336,7 % | ▲ 336,7 % | 41,7 K RON | |
| 51 | 51.ASOSOFT COMPUTER SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,9 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 57 K RON | |
| 52 | 52.LINCA MEDIA SPORT SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,9 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 22,4 K RON | |
| 53 | 53.STRES SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,8 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 50,3 K RON | |
| 54 | 54.OFFICE WEB ARTISAN S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,8 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 68,3 K RON | |
| 55 | 55.MOLDI DECOR▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,2 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 42,5 K RON | |
| 56 | 56.MZD WEB STUDIO SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,8 %— | — | 685 RON | |
| 57 | 57.BLUEGRAPH DESIGN S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,7 %▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 15,8 K RON | |
| 58 | 58.CODEXWORKS TECHNOLOGIES SRLnou | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 42,3 %— | — | — | 79 K RON |
| 59 | 59.PRODUSINARDEAL SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 38,2 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 60 | 60.SALPROG SRL▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,3 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 23,2 K RON | |
| 61 | 61.DIGITAL-MEDIA SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 34,9 %— | — | — | 60,6 K RON |
| 62 | 62.CASE SOFTWARE SRL▼ 6 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 33,7 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 114,5 K RON | |
| 63 | 63.SOFT CAD CAM SRL-D▲ 4 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,9 %▲ 101 % | ▲ 101 % | 56,7 K RON | |
| 64 | 64.TOTALAUDIT PRIM SRL▼ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,4 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 15,8 K RON | |
| 65 | 65.LEBADA PRODCOM SRL▲ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,9 %— | — | 27,9 K RON | |
| 66 | 66.ERITREEA SOFT SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,9 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 65,7 K RON | |
| 67 | 67.PROFESIONAL SISTEM SRL▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,5 %▲ 577,2 % | ▲ 577,2 % | 52 K RON | |
| 68 | 68.KARMA TELECOM SRL▼ 23 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 28,3 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 46 K RON | |
| 69 | 69.NET DESIGN SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,4 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.METAL SOFT MILL SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,6 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 39 K RON | |
| 71 | 71.DYNAMIC EDGE S.R.L.▼ 56 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,5 %▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 7,2 K RON | |
| 72 | 72.MIROMAT VIDEO SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,2 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 33,5 K RON | |
| 73 | 73.RAILCO SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,2 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 63,5 K RON | |
| 74 | 74.TRINITY SOFT SRL▲ 37 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 22,4 %— | — | 45,2 K RON | |
| 75 | 75.BACKSTAGE SRL▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22 %▲ 9.886,4 % | ▲ 9.886,4 % | 32,6 K RON | |
| 76 | 76.DIVISION INTERACTIVES SRL▲ 36 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 21,2 %— | — | 41,1 K RON | |
| 77 | 77.CODEXBIT SOFTWARE S.R.L.▲ 46 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,6 %— | — | 8,5 K RON | |
| 78 | 78.INTER DEVELOPMENTS SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 30 RON | |
| 79 | 79.DANOVICI DESIGN SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,9 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 80 | 80.RAWMANIACOLLECTIVE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,1 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 81 | 81.COPART HELLA SRL▼ 74 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,3 %▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | 773 RON | |
| 82 | 82.IDEOVET SERV SRL▼ 16 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 17,3 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 103,6 K RON | |
| 83 | 83.COMPUTER HOUSE TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,7 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 43,9 K RON | |
| 84 | 84.CORDIAL COMPUTER SRL▼ 12 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,6 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 1,5 K RON | |
| 85 | 85.MICRONET SOFT SRL▼ 38 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15,4 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 22,5 K RON | |
| 86 | 86.PIM CORPORATION SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,9 %▲ 132 % | ▲ 132 % | 118,6 K RON | |
| 87 | 87.NAMEBOX S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,3 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 77,5 K RON | |
| 88 | 88.LINUXSHIP SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13,9 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 15,9 K RON | |
| 89 | 89.COMPUTEK SOFT SRL-D▼ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13,5 %▼ 58 % | ▼ 58 % | 7 K RON | |
| 90 | 90.SYSEXPERT SRL▼ 33 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,6 %▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 13,1 K RON | |
| 91 | 91.AUDIO VIOCRIS SRL▼ 9 | Sat Căianu Mare, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 12 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 10,6 K RON | |
| 92 | 92.PROJECTIX SOFTWARE SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,8 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 43,1 K RON | |
| 93 | 93.ROMAUT MEDIA VENTURE SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11 %— | — | 94,1 K RON | |
| 94 | 94.MXT CREATION SRLnou | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 10,8 %— | — | 27,1 K RON | |
| 95 | 95.STUDIO COOLPHOTO S.R.L.▼ 18 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 10,2 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 1,2 K RON | |
| 96 | 96.OVI CONSULTING SRL▼ 5 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7,8 %▲ 149,5 % | ▲ 149,5 % | 62,5 K RON | |
| 97 | 97.GREENLINUXNETWORKS S.R.L.▼ 62 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,5 %▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 4 K RON | |
| 98 | 98.CLOUD TECH SOFT SRL▼ 46 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,4 %▼ 76 % | ▼ 76 % | 21,8 K RON | |
| 99 | 99.MICROPOWER SRL▼ 46 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 7,3 %▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | 470 RON | |
| 100 | 100.EDITURA GEORGE COSBUC SRL▼ 69 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,9 %▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 2,8 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bistrița-Năsăud
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
125 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
80 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
8 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
29 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
19 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
18 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
3 firme · 902,7 K RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
8 firme · 729,9 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
9 firme · 493,6 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
4 firme · 457,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 418,5 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
4 firme · 385,2 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
3 firme · 384,2 K RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
5 firme · 376,7 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
3 firme · 291,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 256,6 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
2 firme · 146,6 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
3 firme · 106,4 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 78,9 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 0 RON