Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2015
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -122,1 %, iar liderul atinge 96,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FINANCE VALU ASIG SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 96,1 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 172,5 K RON | |
| 2 | 2.DSA JOB SRLnou | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 95,9 %— | — | — | 97,5 K RON |
| 3 | 3.DAVIDOR BERT ASIG SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 95,2 %— | — | — | 75,5 K RON |
| 4 | 4.REALASIG BISTRITA SRL▼ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 94,6 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 141,2 K RON | |
| 5 | 5.HD ASIG SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 89,6 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 2 K RON | |
| 6 | 6.DENTILIS CLINIC S.R.L.▲ 16 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 89,5 %▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 20 K RON | |
| 7 | 7.SUCIUASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 89,2 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 13,9 K RON | |
| 8 | 8.DIVERTA CLASS SHOP SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 87,8 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 133,9 K RON | |
| 9 | 9.RINHAUSE FARBE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 86,2 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 40 K RON | |
| 10 | 10.AURASIG AAA CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 83,2 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 209,5 K RON | |
| 11 | 11.CONSULTING ASIGRAMO - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,5 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 12 | 12.G.T. BOND SOLUTIONS S.R.L.▼ 8 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 78,1 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 112 K RON | |
| 13 | 13.HUMANIK V & GOLD SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 14 | 14.HELLO ASIG SRLnou | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 77,8 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 15 | 15.J & V WEIGHT SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 76,9 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 226 K RON | |
| 16 | 16.BISTRITA ASIG SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 73,6 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 154,6 K RON | |
| 17 | 17.ALETARISASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 71,6 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 18 | 18.CRISTODASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 65,4 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 19 | 19.STARLANGENIS I.F.N. SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 65,3 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 112,2 K RON | |
| 20 | 20.RIAM EXPERT ASIG SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 63,2 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 45,6 K RON | |
| 21 | 21.BLAROS ASIGURARE SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 54,7 %— | — | 61,4 K RON | |
| 22 | 22.ODYSSEIA EXCHANGE SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52 %▲ 374,1 % | ▲ 374,1 % | 152,8 K RON | |
| 23 | 23.SIGUR CONFORT ASIG SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,1 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 54,4 K RON | |
| 24 | 24.ANISERGIU AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,2 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 64,9 K RON | |
| 25 | 25.GULIVER SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43 %▲ 115 % | ▲ 115 % | 23 K RON | |
| 26 | 26.INTER GASOVA ASIG SRL▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,1 %— | — | 29,5 K RON | |
| 27 | 27.STARLANGENIS S.R.L.▲ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,2 %— | — | 83,9 K RON | |
| 28 | 28.GELEDUNASIG SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,2 %— | — | 387 RON | |
| 29 | 29.NICVLADMIKI I.F.N. SRL▼ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 37,9 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 19,7 K RON | |
| 30 | 30.GTL GOLD INSURANCE SRL▲ 13 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 36 %▲ 11.140,6 % | ▲ 11.140,6 % | 21,3 K RON | |
| 31 | 31.SENPOLALEX SRL▼ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 34,3 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 40 K RON | |
| 32 | 32.REAL MUNDO ASIGURARI SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,6 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 88,5 K RON | |
| 33 | 33.ACTIVE DIDI CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,3 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 47,3 K RON | |
| 34 | 34.MULTY JOB SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 31,9 %▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 27,8 K RON | |
| 35 | 35.RALIMARASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,7 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 36 | 36.OFFICE BUSSINES TEAM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,4 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 37 | 37.ODYSSEIA AMANET SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,4 %▲ 245 % | ▲ 245 % | 60,1 K RON | |
| 38 | 38.SILVER HOUSE SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,2 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 22 K RON | |
| 39 | 39.ISUAJ SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,2 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 6,5 K RON | |
| 40 | 40.CENTRUL HISPANIC SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,2 %▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 14,2 K RON | |
| 41 | 41.COMSIG INSURANCE SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,4 %▼ 54 % | ▼ 54 % | 34,5 K RON | |
| 42 | 42.OFFICE CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21,8 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 103,7 K RON | |
| 43 | 43.DAVIDOR BERT SRL▼ 9 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 21,1 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 40 K RON | |
| 44 | 44.FIL ASIG-V AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,8 %— | — | 16,9 K RON | |
| 45 | 45.INTERMEDIA CENTER SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,6 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 4,9 K RON | |
| 46 | 46.ID ASIG.RO SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,5 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 24,6 K RON | |
| 47 | 47.ASSUANASIG SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,3 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 48 | 48.SELASIG PROFESSIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,9 %▲ 237,5 % | ▲ 237,5 % | 148 K RON | |
| 49 | 49.PBC ROMB INVEST SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,9 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 4,2 K RON | |
| 50 | 50.MONEYRENT SRL▼ 22 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 12,3 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 10,3 K RON | |
| 51 | 51.RODYASASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 11,5 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 52 | 52.COTARY GOLD SRL▼ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,4 %▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 17 K RON | |
| 53 | 53.CIPO COMPROD SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,1 %▲ 112,7 % | ▲ 112,7 % | 7,7 K RON | |
| 54 | 54.MONEY CHEST SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,6 %▼ 43 % | ▼ 43 % | 21,5 K RON | |
| 55 | 55.ANIMARASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 8,2 %— | — | — | 395 RON |
| 56 | 56.UNIC ASIG BISTRITA SRL▼ 49 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6 %▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | 7,7 K RON | |
| 57 | 57.BUSINESS GROUP TEMESAN SRL▼ 16 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 %▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 11 K RON | |
| 58 | 58.FRAILAND SRL▼ 8 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %— | — | 4,4 K RON | |
| 59 | 59.SENZATIONAL SRL▼ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 0,2 %— | — | 157 RON | |
| 60 | 60.SENZATIONAL UNIC SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -6 %▼ 802,4 % | ▼ 802,4 % | -5,6 K RON | |
| 61 | 61.PROTECT ASIG BISTRITA SRL▼ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -6,1 %▼ 112,6 % | ▼ 112,6 % | -1,3 K RON | |
| 62 | 62.COLINA ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -7,3 %— | — | — | -1,1 K RON |
| 63 | 63.MAR I TERRA S.R.L.nou | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | -16 %▼ 216,6 % | ▼ 216,6 % | -3,4 K RON | |
| 64 | 64.MICADI ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 19 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | -19,1 %— | — | -15,2 K RON | |
| 65 | 65.ŞOIMARASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -94,2 %— | — | — | -3,5 K RON |
| 66 | 66.TF INFOCONSULT BISTRIȚA S.R.L.▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -122,1 %— | — | -6,7 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bistrița-Năsăud
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
80 firme · 141,2 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
15 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
7 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
6 firme · 995,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 87,5 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
1 firme · 0 RON