Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2021
92 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -174,2 %, iar liderul atinge 324,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STEMMACOM IMPEX SRL▲ 82 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 324,9 %— | — | 65,1 K RON | |
| 2 | 2.SUPER-ENTIE IMPEX SRL▲ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 63,4 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 79,9 K RON | |
| 3 | 3.VALIALEX GRAND CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 50,9 %— | — | — | 82,1 K RON |
| 4 | 4.ELARCA SRL▲ 62 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,3 %— | — | 9,3 K RON | |
| 5 | 5.EDUARD FASHION DOI S.R.L.▲ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,2 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 27,9 K RON | |
| 6 | 6.PAVIRA IMPEX SRL▲ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44 %▲ 308,9 % | ▲ 308,9 % | 12,6 K RON | |
| 7 | 7.VIDOR AUTO-SERVICE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,3 %— | — | 392 RON | |
| 8 | 8.COVORUL MAGIC SRL▲ 47 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39 %— | — | 55,3 K RON | |
| 9 | 9.VASIROX-MAR SRL▲ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33 %▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 25,3 K RON | |
| 10 | 10.FLORAL TEXTIL SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,6 %▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 63,9 K RON | |
| 11 | 11.MK MIA COSTAN S.R.L.▼ 4 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 32,3 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 7,5 K RON | |
| 12 | 12.SERENIA FASHION S.R.L.▲ 27 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 32,1 %▲ 239,7 % | ▲ 239,7 % | 62 K RON | |
| 13 | 13.DASA DRESS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,6 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 14 | 14.MIRI FASHION SHOP SRL▲ 49 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,4 %— | — | 22,2 K RON | |
| 15 | 15.VIOMAR SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 26,7 K RON | |
| 16 | 16.ELRO MARIA SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,5 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 45,2 K RON | |
| 17 | 17.WEB HOUSE AGENCY S.R.L.▲ 41 | Loc. Valea Borcutului, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 26,4 %— | — | 15 K RON | |
| 18 | 18.DOMI NOMI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,7 %— | — | 14,1 K RON | |
| 19 | 19.ANDREEA-ALY SHOP SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,3 %▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 22 K RON | |
| 20 | 20.NICO - LARA BEST SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,4 %▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 36,8 K RON | |
| 21 | 21.NANECLASEXPERT SRL▲ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21,7 %— | — | 63,8 K RON | |
| 22 | 22.GBDBIANCADIA S.R.L.▲ 54 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21,6 %— | — | 3,8 K RON | |
| 23 | 23.VIORINALIN SRL▼ 5 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 20,3 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 21,1 K RON | |
| 24 | 24.ANTOPOPCORN S.R.L.▼ 1 | Sat Lunca Leşului, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 20,3 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 8,5 K RON | |
| 25 | 25.ANONIMUL COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20 %— | — | 95,9 K RON | |
| 26 | 26.EURONARCIS COM SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,4 %▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 5,2 K RON | |
| 27 | 27.CĂMARA GOSPODARULUI BIO S.R.L.▲ 38 | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 19,1 %— | — | 20,8 K RON | |
| 28 | 28.ASTERIA BOUTIQUE S.R.L.▲ 5 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,5 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 16,3 K RON | |
| 29 | 29.PATRISIA FRANCESCA SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,4 %▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 14,5 K RON | |
| 30 | 30.BERUDI S.R.L.▲ 11 | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 17,4 %▲ 196,1 % | ▲ 196,1 % | 36,3 K RON | |
| 31 | 31.IDEAL SPORT BISTRIȚA S.R.L.▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17 %▲ 1.419,6 % | ▲ 1.419,6 % | 450 K RON | |
| 32 | 32.EDUARD FASHION SRL▲ 27 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 16,4 %— | — | 17,2 K RON | |
| 33 | 33.PAPILLON SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15,9 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 35,6 K RON | |
| 34 | 34.BELGIUM DANA SRL▼ 13 | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 15,7 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 1,1 K RON | |
| 35 | 35.SAM-MARI COM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15,2 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 6,2 K RON | |
| 36 | 36.DENIS ANOMIS S.R.L.▼ 2 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 14,8 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 36,9 K RON | |
| 37 | 37.NICOBEA STYLE SRL▲ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14 %— | — | 32,8 K RON | |
| 38 | 38.DAMAVAS TEX SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,9 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 2,2 K RON | |
| 39 | 39.RAYELLE FASHION S.R.L.▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,7 %▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 73,9 K RON | |
| 40 | 40.MIGUEL TINO SRL▲ 46 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 12,5 %— | — | 41,8 K RON | |
| 41 | 41.CMC BRANDS 1903 S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,3 %— | — | — | 21,3 K RON |
| 42 | 42.POIANA AZUGA SRL▲ 10 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 12,3 %▲ 1.138,4 % | ▲ 1.138,4 % | 12,3 K RON | |
| 43 | 43.RETA-GELA SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,1 %▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 110,4 K RON | |
| 44 | 44.PRESTIGE P&M SRL▼ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,1 %▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 4,2 K RON | |
| 45 | 45.TRANS-DUCALEX SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,8 %▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 15,8 K RON | |
| 46 | 46.SAPTE CULORI SRL▼ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,5 %▼ 95 % | ▼ 95 % | 58,9 K RON | |
| 47 | 47.LINDALORE LUX SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11 %▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 30 K RON | |
| 48 | 48.VENIMIM IMOBIL SRL▼ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,2 %▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 3,9 K RON | |
| 49 | 49.RESAL AGFOREST S.R.L.nou | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 10,2 %— | — | — | 248 RON |
| 50 | 50.GOLDACTIV S.R.L.▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,6 %▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 1,7 K RON | |
| 51 | 51.FARNABTEX SRL▼ 16 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7,9 %▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 3 K RON | |
| 52 | 52.BERUDI SHOP S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 6,6 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 53 | 53.DANMELSEB COM SRL▲ 14 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 5 %— | — | 16,2 K RON | |
| 54 | 54.BOLDIS BOUTIQUE S.R.L.= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 4,8 %— | — | 2,7 K RON | |
| 55 | 55.ZELUX FIAMA SRL▼ 40 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 4,5 %▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 774 RON | |
| 56 | 56.BEST FINANCIAR DISTRIBUTION S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,4 %▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | 10,8 K RON | |
| 57 | 57.DASA BOUTIQUE S.R.L.▼ 31 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7 %▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 8,3 K RON | |
| 58 | 58.VELVET STYL SRL▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 %— | — | 5,9 K RON | |
| 59 | 59.AURMARI CHIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 %— | — | 1,4 K RON | |
| 60 | 60.NANASTORY S.R.L.▲ 15 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,2 %— | — | 308 RON | |
| 61 | 61.BDM FASHION SELECT S.R.L.▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 1,2 K RON | |
| 62 | 62.MODA REAL SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1 %▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 4,1 K RON | |
| 63 | 63.DORALDOR FASHION SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,9 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 5 K RON | |
| 64 | 64.LITLEBIGSHOP SRL▼ 60 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8 %▼ 99 % | ▼ 99 % | 3,2 K RON | |
| 65 | 65.RAMOVI SHOP S.R.L.▼ 45 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 %▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 66 | 66.MATERAM KIDS SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -0,8 %— | — | -250 RON | |
| 67 | 67.MODERN SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -2,5 %— | — | -341 RON | |
| 68 | 68.BUSINESS UNIKT STAR S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -2,8 %— | — | -606 RON | |
| 69 | 69.INCANDESCENT PRODCOM SRL▼ 67 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -3,4 %▼ 102 % | ▼ 102 % | -2,3 K RON | |
| 70 | 70.ELLA ULTRAFASHION S.R.L.▼ 51 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | -4,4 %▼ 115,8 % | ▼ 115,8 % | -1,6 K RON | |
| 71 | 71.PLAY FASHION SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -6,7 %▼ 313,3 % | ▼ 313,3 % | -3,5 K RON | |
| 72 | 72.TREBOL SRL▼ 1 | Sat Viile Tecii, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | -10,9 %— | — | -11,9 K RON | |
| 73 | 73.AUTENTIC ALYO SRL▲ 11 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | -15,9 %— | — | -21,7 K RON | |
| 74 | 74.IONEMAR STYLE S.R.L.▼ 17 | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | -24,1 %— | — | -72,1 K RON | |
| 75 | 75.LUCAS MALL FASHION SRL▲ 7 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | -30,6 %— | — | -14,6 K RON | |
| 76 | 76.COSANDRE PIA SRL▲ 15 | Sat Cepari, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | -34 %— | — | -1,2 K RON | |
| 77 | 77.TAREBO STYLE SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -37,6 %— | — | -16 K RON | |
| 78 | 78.CLAUDIA STAR SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -45,1 %— | — | -50,2 K RON | |
| 79 | 79.SARAH B-TIQUE S.R.L.▼ 10 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | -53,4 %— | — | -28,9 K RON | |
| 80 | 80.TURQUAZ ARSLAN S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -57,3 %— | — | — | -2,3 K RON |
| 81 | 81.CAIAN. HNG S.R.L.▼ 54 | Sat Posmus, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | -60 %▼ 390,6 % | ▼ 390,6 % | -8,8 K RON | |
| 82 | 82.DAIANA SIMONA BOUTIQUE S.R.L.-D.▼ 26 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | -60 %— | — | -4,8 K RON | |
| 83 | 83.DIALI BISTRITA S.R.L.nou | Sat Chintelnic, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | -60,5 %— | — | -16,9 K RON | |
| 84 | 84.UNIC PLAY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -79,6 %— | — | -50,6 K RON | |
| 85 | 85.NAIRDA FASHION BOUTIQUE S.R.L.-D.nou | Sat Coldău, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | -82,7 %— | — | -10,5 K RON | |
| 86 | 86.R&A FINANCIAL INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -109,4 %— | — | — | -21,4 K RON |
| 87 | 87.INVEST TYM GRUP SRL▼ 6 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | -112,2 %— | — | -21,4 K RON | |
| 88 | 88.NEW FRANCESCA FASHION SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -121,2 %— | — | -112 K RON | |
| 89 | 89.TYNA FASHION BRIDE S.R.L.nou | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | -163,5 %— | — | — | -16,1 K RON |
| 90 | 90.EVEREST 2008 SRL▼ 16 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | -168,4 %— | — | -5,7 K RON | |
| 91 | 91.IMPERIUM LINE SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | -171,9 %— | — | -36,6 K RON | |
| 92 | 92.FINMANDOR S.R.L.▼ 3 | Sat Cociu, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | -174,2 %— | — | -31,7 K RON |