Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2020
43 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -82,6 %, iar liderul atinge 59,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ART CERAMIC ITALY S.R.L.▲ 38 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,5 %— | — | 42,1 K RON | |
| 2 | 2.GLAS FABRIK S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,4 %— | — | — | 61,6 K RON |
| 3 | 3.RAINA & CADER SRL▲ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 29,5 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 27,9 K RON | |
| 4 | 4.ROGVAIV COM SERV SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,1 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 48,7 K RON | |
| 5 | 5.STERO METAL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,3 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 67,8 K RON | |
| 6 | 6.MOLTIT PROD.COM. SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 23,3 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 7 | 7.TOP FINESTRA SRL▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,8 %▲ 17.400 % | ▲ 17.400 % | 96,6 K RON | |
| 8 | 8.GRIDAL- MAR SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,5 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 223,9 K RON | |
| 9 | 9.TEGO TEAM BUILDING S.R.L.▲ 18 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 17,9 %▲ 1.031,7 % | ▲ 1.031,7 % | 282,1 K RON | |
| 10 | 10.HEXAMET 2000 SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,2 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 557,7 K RON | |
| 11 | 11.LINDA ECOSTEEL SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15,8 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 267,1 K RON | |
| 12 | 12.FIER FORJAT BISTRITA SRL▲ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13,7 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 911,4 K RON | |
| 13 | 13.MC MULTI USO SRL▼ 10 | Sat Măluţ, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 13,3 %▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 19,7 K RON | |
| 14 | 14.DORYLUCAMAR SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,2 %— | — | — | 128,8 K RON |
| 15 | 15.EUROFASTENERS BISTRITA S.R.L.-D.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 23,7 K RON | |
| 16 | 16.PROMOTOR COLOR SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,9 %▲ 198,8 % | ▲ 198,8 % | 34,9 K RON | |
| 17 | 17.POMPI UNIC IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,3 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 50,3 K RON | |
| 18 | 18.NICOSOR INSTAL SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 73,4 K RON | |
| 19 | 19.SPLENDFIRE S.R.L.▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,5 %— | — | 19 K RON | |
| 20 | 20.FRANCESCA COMSERV SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,2 %— | — | 210,9 K RON | |
| 21 | 21.VALAHIA EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,8 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 85 K RON | |
| 22 | 22.DIFERIT SMF-AUDI S.R.L.▲ 10 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 6,8 %— | — | 84,9 K RON | |
| 23 | 23.PROELIEZER COM SRL▼ 6 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 5,7 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 211,5 K RON | |
| 24 | 24.PEK OFFICE SRL▲ 7 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 %— | — | 61,2 K RON | |
| 25 | 25.SANDY-COLA SRL▼ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 4,5 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 650,3 K RON | |
| 26 | 26.ACTUAL CONFORT SRL▼ 18 | Sat Galaţii Bistriţei, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 4 %▼ 77 % | ▼ 77 % | 20,5 K RON | |
| 27 | 27.UNIC-MARVAS COM SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6 %— | — | 7,6 K RON | |
| 28 | 28.PRIMACONSTRUCT SRL▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3,5 %▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 253,4 K RON | |
| 29 | 29.MR.D DOORS GATES HANDRAILS SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,2 %▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | 7,6 K RON | |
| 30 | 30.FERESTRE PRIMA S.R.L.▼ 12 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2,5 %▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 63,9 K RON | |
| 31 | 31.HYDROSFER INSTAL SRL▼ 6 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 1,9 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 50,6 K RON | |
| 32 | 32.STILEXPRIMA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 241,1 K RON | |
| 33 | 33.IDEAL FENSTER PROJEKT SRL▼ 13 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 17,9 K RON | |
| 34 | 34.DEY- CHIMICE S.R.L.▼ 10 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 4,2 K RON | |
| 35 | 35.GENERAL CONCEPT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,2 %▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | 10,3 K RON | |
| 36 | 36.SIG-BLAJENI SRL▼ 8 | Sat Blajenii de Sus, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 0,1 %▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 261 RON | |
| 37 | 37.METAL ZINC MAIERU S.R.L.nou | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 0 %— | — | 96 RON | |
| 38 | 38.TERMOMAR SRL▼ 33 | Sat Chintelnic, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 0 %▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | 74 RON | |
| 39 | 39.COLOROM COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -5 %— | — | -10,5 K RON | |
| 40 | 40.BERANDAX INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -13 %— | — | -13,8 K RON | |
| 41 | 41.ELTON EXPRESS SRL▼ 6 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | -21,9 %— | — | -46,4 K RON | |
| 42 | 42.PAVIMENTI D'ITALIA S.R.L.nou | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | -53,1 %— | — | — | -16,3 K RON |
| 43 | 43.MELACOM SERV SRL▼ 41 | Sat Rusu de Jos, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | -82,6 %▼ 301,7 % | ▼ 301,7 % | -9 K RON |