Top 100 firme — Construcții, Argeș după marjă netă în 2008
1.372 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 44,1 %, iar liderul atinge 235,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CON & EX & PRO SRL | Sat Broşteni, Oraş Costeşti, Argeş | 235,7 %— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 2 | 2.CONDOR GROUP SRL | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 97,5 %— | — | — | 107,3 K RON |
| 3 | 3.E.G.M.A. ELECTRO INSTAL CO. SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 97,2 %— | — | — | 25,6 K RON |
| 4 | 4.MONDO STAR COMPANY SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 97 %— | — | — | 381 RON |
| 5 | 5.INSTAL DARIGAZ 2008 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 94,6 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 6 | 6.CONREP WATER DRAIN SRL | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 94,4 %— | — | — | 331,4 K RON |
| 7 | 7.MARIPERS INTER ELECTRIC SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 92,9 %— | — | — | 37,2 K RON |
| 8 | 8.INDUSTRIAL SERV & CONSTRUCT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 92,8 %— | — | — | 99,5 K RON |
| 9 | 9.PRODCON CONCEPT 2007 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 92 %— | — | — | 84,9 K RON |
| 10 | 10.SIACONS EUROTRUST SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 92 %— | — | — | 119,5 K RON |
| 11 | 11.MONTAJ TOP CMC 2007 SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 90,6 %— | — | — | 315,5 K RON |
| 12 | 12.SIM CONSTRUCT 2006 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 87 %— | — | — | 60,3 K RON |
| 13 | 13.CONITI DORCAT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 86,4 %— | — | — | 259,6 K RON |
| 14 | 14.BELLA IMOBILIARE SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 86,4 %— | — | — | 264,9 K RON |
| 15 | 15.PEDROS HOLDING 2008 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 83,8 %— | — | — | 157,7 K RON |
| 16 | 16.BET PREF CONSTRUCT 2006 SRL | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 83,8 %— | — | — | 50,7 K RON |
| 17 | 17.TOPSTAR TEHNOSTIL SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 83,7 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 18 | 18.RAFELY SRL | Sat Bârlogu, Comuna Negraşi, Argeş | 83,6 %— | — | — | 31,6 K RON |
| 19 | 19.INSTAL EUROPREST SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 83,6 %— | — | — | 137,3 K RON |
| 20 | 20.SAVINNI-CONVETRA SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 83,4 %— | — | — | 213,7 K RON |
| 21 | 21.COSDOR FLOMAR 2008 SRL | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 83,1 %— | — | — | 19,2 K RON |
| 22 | 22.FILIP FORAJ 1960 SRL | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 81,5 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 23 | 23.STAR DANIEL RAP SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 81,3 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 24 | 24.INTERNATIONAL SALES AGENCY (IN.S.A.) ROM SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 80,2 %— | — | — | 58,6 K RON |
| 25 | 25.VALDEK SERV ALIMENT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 79,7 %— | — | — | 160,9 K RON |
| 26 | 26.D.ST. IMAG-CREATIV SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 79,7 %— | — | — | 14,8 K RON |
| 27 | 27.ANDY PREST CONSULTING 2006 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 79,5 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 28 | 28.GLOBAL CONINSTAL SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 79 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 29 | 29.MIRELGI INTERPRES SRL | Sat Cârciumăreşti, Comuna Leordeni, Argeş | 78,7 %— | — | — | 23 K RON |
| 30 | 30.TEODARTYO SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 78,5 %— | — | — | 253,2 K RON |
| 31 | 31.AMA SERVICE NIC SRL | Comuna Merişani, Argeş | 76,8 %— | — | — | 49,1 K RON |
| 32 | 32.CONSTRUCT PETROPROTECT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 75,7 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 33 | 33.LEONTE RO BUILDING SRL | Oraş Mioveni, Argeş | 75,3 %— | — | — | 18,1 K RON |
| 34 | 34.ALNI DESIGN COM SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 75 %— | — | — | 78,4 K RON |
| 35 | 35.ROMDYL ŞTEF CONSTRUCT SRL | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 74,9 %— | — | — | 29,8 K RON |
| 36 | 36.CAM.A GALACTIC COM SRL | Sat Purcăreni, Comuna Miceşti, Argeş | 73,9 %— | — | — | 235,7 K RON |
| 37 | 37.IVET CONCEPT S.R.L. | Municipiul Piteşti, Argeş | 73,7 %— | — | — | 288,7 K RON |
| 38 | 38.PAIWAS B 2000 SRL | Sat Tutana, Comuna Băiculeşti, Argeş | 72,9 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 39 | 39.REMO SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 72,3 %— | — | — | 35,8 K RON |
| 40 | 40.SEBIRAZ CONSTRUCT SRL | Sat Fureşti, Comuna Dobreşti, Argeş | 71,3 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 41 | 41.EDEN INSTAL 2007 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 71,1 %— | — | — | 42,7 K RON |
| 42 | 42.DRAGON INSTAL LMD SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 69,7 %— | — | — | 92 K RON |
| 43 | 43.SIMCOS DECOR 2007 SRL | Comuna Aninoasa, Argeş | 69,6 %— | — | — | 40,3 K RON |
| 44 | 44.EURO PRO CONSTRUCT 2004 SRL | Sat Topliţa, Comuna Mălureni, Argeş | 68,8 %— | — | — | 31 K RON |
| 45 | 45.ELECTRO RUX-DONI SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 66 %— | — | — | 97,2 K RON |
| 46 | 46.CLIMA ARY VECTOR SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 66 %— | — | — | 55,1 K RON |
| 47 | 47.LIV-GEAN DECOR SRL | Oraş Mioveni, Argeş | 65,1 %— | — | — | 18,3 K RON |
| 48 | 48.CONTEROM BETA SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 64,9 %— | — | — | 410,7 K RON |
| 49 | 49.MUŞAT CONSTRUCT AG SRL | Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti, Argeş | 64,4 %— | — | — | 43,4 K RON |
| 50 | 50.DALEXMAN TEHNOCONSTRUCT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 63,5 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 51 | 51.MIRUNA CONSTRUCT AG SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 63,2 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 52 | 52.CHIRALI CONSTRUCT SRL | Oraş Mioveni, Argeş | 62,9 %— | — | — | 47,6 K RON |
| 53 | 53.MARIEN DESIGN CONSTRUCT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 62,8 %— | — | — | 62,3 K RON |
| 54 | 54.MIKE TERMOINSTAL SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 61,4 %— | — | — | 84,4 K RON |
| 55 | 55.MARMOR & BUILDING COM SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 59,4 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 56 | 56.CONSTRUCŢII ARHIDOL SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 59,2 %— | — | — | 59,8 K RON |
| 57 | 57.PERFORMANT CONSFIN SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 59,1 %— | — | — | 95,9 K RON |
| 58 | 58.MECANO-CON UTIL SRL | Comuna Bascov, Argeş | 58,8 %— | — | — | 41,3 K RON |
| 59 | 59.NELCRIS CONSTRUCT CONFORT SRL | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 58,7 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 60 | 60.ALEX PATYGENERAL SRL | Sat Mareş, Comuna Albota, Argeş | 58,5 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 61 | 61.AMDO CONSTRUCT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 58,4 %— | — | — | 6 K RON |
| 62 | 62.SAMUEL COMEXIM 2004 SRL | Comuna Lereşti, Argeş | 58,3 %— | — | — | 35,7 K RON |
| 63 | 63.LUX DECOR 74 SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 58,1 %— | — | — | 64,8 K RON |
| 64 | 64.GALA STIL PARCHET SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 56,6 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 65 | 65.VETGAZ INSTAL-VN SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 56,1 %— | — | — | 127,8 K RON |
| 66 | 66.MESTERUL CASEI SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 55,6 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 67 | 67.DEEA CONSTRUCT ARG SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 55,2 %— | — | — | 11 K RON |
| 68 | 68.FLAVIO-COCO TOTAL SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 54,8 %— | — | — | 85,4 K RON |
| 69 | 69.ILINCA INSTAL EXCLUSIV SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 53,8 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 70 | 70.CONSTRUCT DARIANA COM SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 53,7 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 71 | 71.CLIMA FOX TESA SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 53,2 %— | — | — | 57,1 K RON |
| 72 | 72.PREST TEHNOMOND SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 52,1 %— | — | — | 185,9 K RON |
| 73 | 73.VECTRUM SOLUTIONS SRL | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 51,7 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 74 | 74.IMPERIAL ALPIN PREST SRL | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 50,1 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 75 | 75.SAMPRODUCT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 50 %— | — | — | 180,8 K RON |
| 76 | 76.LENA IZOCON SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 49,8 %— | — | — | 163 K RON |
| 77 | 77.CONSULT IMA 2008 SRL | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 49,3 %— | — | — | 174,7 K RON |
| 78 | 78.COMING TRADE SERV 2003 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 49,3 %— | — | — | 36,1 K RON |
| 79 | 79.PROCONSULT EXPERT 2004 SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 49,3 %— | — | — | 187,2 K RON |
| 80 | 80.MIHNEA ADRIAN CONSTRUCT SRL | Comuna Dragoslavele, Argeş | 49 %— | — | — | 80 K RON |
| 81 | 81.BAC CONSTRUCŢII SERVICII SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 49 %— | — | — | 32,5 K RON |
| 82 | 82.TOTAL ELECTROCONSTRUCT VG SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 48,8 %— | — | — | 13,5 K RON |
| 83 | 83.DACRIN CONSTRUCT 2008 SRL | Sat Galeşu, Comuna Brăduleţ, Argeş | 48,6 %— | — | — | 971 RON |
| 84 | 84.REFORMA CONSTRUCT TOTAL 2005 SRL | Comuna Moşoaia, Argeş | 48,2 %— | — | — | 102,5 K RON |
| 85 | 85.PROVAS TOP DESIGN SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 48,2 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 86 | 86.DOMAR UNION SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 47,7 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 87 | 87.PAVIMENTI AMBIENT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 47,1 %— | — | — | 17,8 K RON |
| 88 | 88.ANDRU AMBIENT SRL | Sat Hârseşti, Comuna Hârseşti, Argeş | 47,1 %— | — | — | 104,2 K RON |
| 89 | 89.NEMIRALEX PROINVEST SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 47 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 90 | 90.ART-DECOR CONSTRUCT FAM SRL | Municipiul Câmpulung, Argeş | 46,5 %— | — | — | 22,7 K RON |
| 91 | 91.CDLA ARG CONSULT SRL | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 46,5 %— | — | — | 112,1 K RON |
| 92 | 92.DIANA CONSTRUCT 2007 SRL | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 45,8 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 93 | 93.GARCOM IMPEX CM SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 45,7 %— | — | — | 13,7 K RON |
| 94 | 94.FRAN CONSTRUCT DIVIZION SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 45,7 %— | — | — | 7,7 K RON |
| 95 | 95.FERO CONSTRUCT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 45,5 %— | — | — | 17,1 K RON |
| 96 | 96.UTIL BIA SIM SRL | Sat Oeştii Pământeni, Comuna Corbeni, Argeş | 44,9 %— | — | — | 55,2 K RON |
| 97 | 97.MARKETING & IT DEVELOPMENT SRL | Municipiul Piteşti, Argeş | 44,7 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 98 | 98.CASIRO SRL | Oraş Mioveni, Argeş | 44,7 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 99 | 99.LARRY CONSTRUCT SRL | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Argeş | 44,7 %— | — | — | 12 K RON |
| 100 | 100.COMPACT TEAM AG SRL | Sat Sălătrucu, Comuna Sălătrucu, Argeş | 44,1 %— | — | — | 63 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Argeș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
307 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
824 firme · 969,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
51 firme · 734,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 439,1 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
245 firme · 269,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
87 firme · 178 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
66 firme · 176,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 150,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
36 firme · 94,2 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
65 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
16 firme · 44,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 35,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
76 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
36 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
23 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 405 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 314,9 K RON