Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Argeș după marjă netă în 2011
156 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -3,5 %, iar liderul atinge 118,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUCAPOD FOREST SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 118,3 %▲ 591 % | ▲ 591 % | 2,4 K RON | |
| 2 | 2.ION SI FIII SRL▲ 158 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Argeş | 100 %— | — | 3,4 K RON | |
| 3 | 3.DIAGOM TRANS 2006 SRLnou | Sat Birseştii de Jos, Comuna Tigveni, Argeş | 100 %— | — | 1,4 K RON | |
| 4 | 4.PROSPER DEBIT INVEST SRLnou | Sat Păcioiu, Comuna Coşeşti, Argeş | 51,6 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 5 | 5.SERGMONA SRL▲ 132 | Sat Jupăneşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 37,5 %— | — | 957 RON | |
| 6 | 6.MAIN TRADE SRL▼ 5 | Sat Sălătrucu, Comuna Sălătrucu, Argeş | 36,3 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 9,3 K RON | |
| 7 | 7.HONEY FOREST SRL▲ 67 | Municipiul Piteşti, Argeş | 32,8 %▲ 5.854,6 % | ▲ 5.854,6 % | 559 K RON | |
| 8 | 8.BUCIUM PROD LEMN SRL▲ 119 | Sat Corbi, Comuna Corbi, Argeş | 32,6 %— | — | 79,3 K RON | |
| 9 | 9.ALINCA AL-SID SRL= | Sat Drăganu-Olteni, Comuna Drăganu, Argeş | 28,3 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 241,1 K RON | |
| 10 | 10.DIACONU RETEVOIESTI SRL▲ 123 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 25,3 %— | — | 82,1 K RON | |
| 11 | 11.PODEANU SALATRUCU SRL▲ 35 | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 21,9 %▲ 684,2 % | ▲ 684,2 % | 49,5 K RON | |
| 12 | 12.REX-ROM & P.G.D. SRL▲ 99 | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,7 %— | — | 9,5 K RON | |
| 13 | 13.LEMNRO PRODPIN 2005 SRL▲ 14 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 18,2 %▲ 183,8 % | ▲ 183,8 % | 610,2 K RON | |
| 14 | 14.EDIDIA PRO FOREST 2004 SRL▼ 12 | Comuna Dragoslavele, Argeş | 17,7 %▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 1,4 K RON | |
| 15 | 15.FOREST PIETROŞANI 2005 SRL▲ 107 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 17 %— | — | 16,5 K RON | |
| 16 | 16.CIOCOLATA SRLnou | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 15,5 %— | — | 1,1 K RON | |
| 17 | 17.CARPENUL MIC SRL▲ 121 | Sat Corbi, Comuna Corbi, Argeş | 14,6 %— | — | 1,8 K RON | |
| 18 | 18.BOGANDI & MAD 2009 SRL▲ 30 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 14 %▲ 440,2 % | ▲ 440,2 % | 14,3 K RON | |
| 19 | 19.SANING INDUSTRY SRL▲ 94 | Sat Ciocăneşti, Comuna Călineşti, Argeş | 13,8 %— | — | 91 K RON | |
| 20 | 20.MILFOR MAGIC M.D.A. SRL▼ 15 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 13 %▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 97,1 K RON | |
| 21 | 21.SILVA ROM GOLDEN SRL▼ 4 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 11,8 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 22 | 22.KLIMBO EUROPEAN SRLnou | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 10,2 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 23 | 23.DIANA MARIA COM SRL▲ 30 | Comuna Domneşti, Argeş | 10 %▲ 374,8 % | ▲ 374,8 % | 59,9 K RON | |
| 24 | 24.NICU & NUŢĂ NMH SRL▲ 78 | Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti, Argeş | 9,7 %— | — | 4,5 K RON | |
| 25 | 25.EURO PRO CONSTRUCT 2004 SRLnou | Sat Topliţa, Comuna Mălureni, Argeş | 9,3 %— | — | 248,6 K RON | |
| 26 | 26.DANEK-RET SRL▲ 9 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 8,5 %▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 297,8 K RON | |
| 27 | 27.LELE EURO ROMAVI SRL▲ 51 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 7,5 %▲ 2.776,9 % | ▲ 2.776,9 % | 14,9 K RON | |
| 28 | 28.GHEBO FAG SRL▲ 56 | Sat Nămăeşti, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 7,4 %▲ 24.566,7 % | ▲ 24.566,7 % | 7,3 K RON | |
| 29 | 29.LEMNPROD FOREST ELA SRL▲ 30 | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 7,3 %▲ 314,8 % | ▲ 314,8 % | 135,2 K RON | |
| 30 | 30.FORESTA ARGEŞ SA▲ 45 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 6,7 %▲ 2.123,3 % | ▲ 2.123,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 31 | 31.GHIROM ANDREAS INVEST SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 6,4 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 32 | 32.CRINEX RET SRL▲ 8 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 6,3 %▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 167,7 K RON | |
| 33 | 33.APROMAR FOREST 2001 SRL▼ 10 | Sat Dealu Obejdeanului, Comuna Morăreşti, Argeş | 6,2 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 143,4 K RON | |
| 34 | 34.SIMPET SILVIC 2005 SRLnou | Sat Slănic, Comuna Aninoasa, Argeş | 6 %— | — | 7,7 K RON | |
| 35 | 35.TOPOLOGU LEMN S.R.L.▲ 14 | Sat Sălătrucu, Comuna Sălătrucu, Argeş | 5,5 %▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 71,8 K RON | |
| 36 | 36.CRYSTY & ADY EXPRES CRYO SRL▲ 16 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 5,3 %▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | 79,9 K RON | |
| 37 | 37.TRANSFAGARASAN SRL▲ 98 | Sat Corbeni, Comuna Corbeni, Argeş | 5,3 %— | — | 5,3 K RON | |
| 38 | 38.PAM CARMINIS 2001 SRL▼ 1 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 5,2 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 71,3 K RON | |
| 39 | 39.ANGEL ROBERT PRODCOM SRLnou | Sat Coteşti, Comuna Godeni, Argeş | 5,2 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 40 | 40.TIMPEX-COM SRL▼ 30 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 4,9 %▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 27,4 K RON | |
| 41 | 41.ARIAN-MIRIAM SRL▲ 25 | Sat Priboieni, Comuna Priboieni, Argeş | 4,5 %▲ 374,5 % | ▲ 374,5 % | 9,3 K RON | |
| 42 | 42.ELIAS MOB STAR SRL▼ 18 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 4,3 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 177,4 K RON | |
| 43 | 43.HANDEL SUN GARDEN SRLnou | Sat Argeşani, Comuna Băiculeşti, Argeş | 4,2 %— | — | — | 206 RON |
| 44 | 44.GHIROM FOREST SRL▲ 26 | Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 4 %▲ 472,9 % | ▲ 472,9 % | 219,2 K RON | |
| 45 | 45.ALEXCRIS LAND 2007 SRL▼ 17 | Sat Colibaşi, Oraş Mioveni, Argeş | 4 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 767 RON | |
| 46 | 46.DOI BRAZI VERZI SRL▼ 12 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 3,8 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 636,7 K RON | |
| 47 | 47.ROMSEL INDUSTRIES SRL▲ 8 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 3,6 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 46,4 K RON | |
| 48 | 48.POPESCU LEMN EXPERT SRL▲ 13 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 3,6 %▲ 132 % | ▲ 132 % | 14,5 K RON | |
| 49 | 49.RANDOM PRODUCTIE SRL▲ 11 | Comuna Domneşti, Argeş | 3,3 %▲ 117 % | ▲ 117 % | 11 K RON | |
| 50 | 50.CODRANIM DAV SRLnou | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 3,3 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 51 | 51.LOG SILVA BION SRL▼ 25 | Sat Uliţa, Comuna Bălileşti, Argeş | 3,2 %▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 28,9 K RON | |
| 52 | 52.SORANY GEOTERM SRL▲ 49 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 3,1 %— | — | 2,3 K RON | |
| 53 | 53.SILVO-COM LERESTI SRL▲ 68 | Comuna Lereşti, Argeş | 2,9 %— | — | 8,4 K RON | |
| 54 | 54.MOŞNEANUL NĂMĂEŞTI SRL▲ 42 | Sat Nămăeşti, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 2,5 %— | — | 8,1 K RON | |
| 55 | 55.ANDRIS SRL▲ 3 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 2,3 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 115,1 K RON | |
| 56 | 56.ANTONIO & RIANA TOP SRL▼ 6 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 2,2 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 10,1 K RON | |
| 57 | 57.DIMITRIS FAG 2005 SRL▼ 16 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 2 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 10,3 K RON | |
| 58 | 58.NICO ŞTEF CORTAR MADERA SRLnou | Sat Valea Danului, Comuna Valea Danului, Argeş | 1,8 %— | — | — | 416 RON |
| 59 | 59.TAMASI SRL▲ 18 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,8 %▲ 563 % | ▲ 563 % | 779 RON | |
| 60 | 60.ALPIN DEBIT FOREST SRL▲ 57 | Sat Negreni, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 1,7 %— | — | 2,3 K RON | |
| 61 | 61.GIC & GER FOREST LAND SRL▲ 12 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 1,5 %▲ 155 % | ▲ 155 % | 6,1 K RON | |
| 62 | 62.TRANS ALPIN PIETROSANI 2004 SRL▼ 5 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 1,4 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 45,9 K RON | |
| 63 | 63.CHERESTA DIMBOVICIOARA SRL▼ 21 | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 1,4 %▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 61,9 K RON | |
| 64 | 64.MONTAN FOREST 2002 SRL▲ 50 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 1,3 %— | — | 6,7 K RON | |
| 65 | 65.S.I.P.-COM SRL▼ 22 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 1 %▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 6,4 K RON | |
| 66 | 66.BINALEXPERT MOB SRL▼ 19 | Sat Schiau, Comuna Bascov, Argeş | 1 %▼ 61 % | ▼ 61 % | 9,6 K RON | |
| 67 | 67.MARIO EXPORT COLIBAŞI SRL▲ 20 | Oraş Mioveni, Argeş | 1 %— | — | 2,6 K RON | |
| 68 | 68.G.M.G. PLUS EXCEPT SRL▼ 14 | Comuna Valea Danului, Argeş | 0,9 %▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 9,7 K RON | |
| 69 | 69.ANY CIUBUC CRISTIAN SRL▲ 17 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,9 %— | — | 3,8 K RON | |
| 70 | 70.GIGI VALENTINA LILI SRL▲ 69 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,8 %— | — | 533 RON | |
| 71 | 71.RAFIZ FORSILVA SRL▼ 8 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 0,8 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 1,5 K RON | |
| 72 | 72.COSMIN & DEEA FOREST SRL▲ 16 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 0,7 %— | — | 529 RON | |
| 73 | 73.COROLA & EUFRAT SRL▼ 44 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 0,7 %▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | 13,8 K RON | |
| 74 | 74.SILVA FORESTAR 2005 SRL▼ 23 | Sat Nămăeşti, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 0,7 %▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 565 RON | |
| 75 | 75.DELTA COMPANY SRL▲ 72 | Sat Corbi, Comuna Corbi, Argeş | 0,6 %— | — | 1,9 K RON | |
| 76 | 76.MUSCEL IND FOREST 2003 SRL▼ 12 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 0,6 %▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 8,5 K RON | |
| 77 | 77.PRODCOM-IMPORT-EXPORT SRLnou | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,6 %— | — | 2,7 K RON | |
| 78 | 78.ALEX RALU IDEAL SRL▼ 16 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 0,6 %▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 4,6 K RON | |
| 79 | 79.EL-AL CORAL IMPERIAL SRL▲ 72 | Sat Priseaca, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,6 %— | — | 607 RON | |
| 80 | 80.DENY ROMYS SRL▲ 49 | Sat Albeşti, Comuna Albeştii de Muscel, Argeş | 0,6 %— | — | 5 RON | |
| 81 | 81.ELMOB INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Sat Mihăeşti, Comuna Mihăeşti, Argeş | 0,5 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 3,6 K RON | |
| 82 | 82.BUCUREL FOREST WOOD SRL▼ 51 | Municipiul Piteşti, Argeş | 0,4 %▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 4,2 K RON | |
| 83 | 83.ALEXIA PREST FOREST SRL▼ 47 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 0,4 %▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 1,9 K RON | |
| 84 | 84.CASICO - CONFLEMN SRL▲ 7 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,4 %— | — | 5,9 K RON | |
| 85 | 85.ADFORESTA INVEST 2005 SRL▼ 3 | Comuna Berevoeşti, Argeş | 0,3 %▲ 300 % | ▲ 300 % | 1,5 K RON | |
| 86 | 86.FORESTANA PROD SRL▲ 8 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,3 %— | — | 2 K RON | |
| 87 | 87.RENA LUCIMAR SRL▲ 11 | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,3 %— | — | 1,9 K RON | |
| 88 | 88.PLEY MONTAN 2003 SRL▼ 8 | Comuna Dragoslavele, Argeş | 0,3 %▲ 200 % | ▲ 200 % | 965 RON | |
| 89 | 89.VIRODI PROD LEMN SRL▼ 51 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 0,3 %▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 2,1 K RON | |
| 90 | 90.IRIS COSDAV 2004 SRL▼ 21 | Sat Conţeşti, Comuna Davideşti, Argeş | 0,2 %▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 539 RON | |
| 91 | 91.ARSENE SRL▲ 16 | Sat Boteni, Comuna Boteni, Argeş | 0,2 %— | — | 618 RON | |
| 92 | 92.FOREST DOI BRAZI ANCUTA SRL▲ 64 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,2 %— | — | 49 RON | |
| 93 | 93.EXPRESIV PROMET SRL▼ 14 | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 0,1 %▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 3,4 K RON | |
| 94 | 94.EDEVIL FOREST SRL▼ 4 | Comuna Domneşti, Argeş | 0,1 %— | — | 419 RON | |
| 95 | 95.EDUARD PRODCOMTRANS SRL▼ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | -0,5 %— | — | -12,1 K RON | |
| 96 | 96.GRUP DIANA FOREST SRL▼ 78 | Sat Valea Bădenilor, Comuna Stoeneşti, Argeş | -0,7 %▼ 106,4 % | ▼ 106,4 % | -1,5 K RON | |
| 97 | 97.DRINKS INTERPROD & DISTRIBUTION SRL▼ 29 | Sat Mustăţeşti, Comuna Valea Iaşului, Argeş | -2 %▼ 325 % | ▼ 325 % | -12,2 K RON | |
| 98 | 98.ANDLOR VASILICĂ 2011 SRLnou | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | -2 %— | — | — | -1,3 K RON |
| 99 | 99.ALEXIA MARIA 2005 SRL▼ 83 | Comuna Rucăr, Argeş | -2,8 %▼ 119,8 % | ▼ 119,8 % | -1,8 K RON | |
| 100 | 100.MELI-RAZ TRANSPORT SRL▲ 59 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | -3,5 %— | — | -3,8 K RON |