Top 100 firme — Construcții, Arad după marjă netă în 2018
932 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 71,7 %, iar liderul atinge 4.788,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALPHAVILLE DEVELOPMENT S.A.nou | Municipiul Arad, Arad | 4.788,7 %— | — | 406,1 K RON | |
| 2 | 2.PERFORMANCE SPECIAL BUILDINGS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1.634 %— | — | — | 17,4 K RON |
| 3 | 3.METRONOM SRL▲ 793 | Municipiul Arad, Arad | 1.230,9 %— | — | 32 K RON | |
| 4 | 4.VIVALIA PARTNERS & MANAGEMENT S.R.L.▲ 254 | Municipiul Arad, Arad | 900,1 %▲ 2.802,7 % | ▲ 2.802,7 % | 268,4 K RON | |
| 5 | 5.CERERIA RONCA INTERNAŢIONAL SRL▲ 833 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 281,9 %— | — | 303,7 K RON | |
| 6 | 6.T.G.X. CONSTRUCT SRL▲ 714 | Municipiul Arad, Arad | 207 %— | — | 672,6 K RON | |
| 7 | 7.DIMER & RUGGERO SRLnou | Sat Socodor, Comuna Socodor, Arad | 193,5 %— | — | 6 K RON | |
| 8 | 8.ARTEX BUILDING S.R.L.nou | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 176,9 %— | — | 865 K RON | |
| 9 | 9.B & B INVESTIŢII ŞI SERVICII SRL▼ 1 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 152,1 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 112,8 K RON | |
| 10 | 10.COREMANS VIBOLA S.R.L.▲ 822 | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 147,9 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.ALINVEST SRL▲ 500 | Municipiul Arad, Arad | 134,3 %▲ 2.512,8 % | ▲ 2.512,8 % | 262,4 K RON | |
| 12 | 12.ŞARPANTE ŞI TERASAMENTE SRL▲ 422 | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 130,5 %▲ 1.028,6 % | ▲ 1.028,6 % | 196,9 K RON | |
| 13 | 13.ALMAX CONS IMPEX SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 104,1 %— | — | 16,2 K RON | |
| 14 | 14.PROMOŢII ŞI CONSTRUCŢII MOŢ SRL▲ 11 | Municipiul Arad, Arad | 101,8 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 699,9 K RON | |
| 15 | 15.BETARCON SRL▼ 10 | Municipiul Arad, Arad | 100,4 %▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 92,4 K RON | |
| 16 | 16.AQUA UTILITY SRL▼ 7 | Sat Mănăştur, Comuna Vinga, Arad | 97 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 291 RON | |
| 17 | 17.M.D.O. UNISERVICE SRL▲ 2 | Sat Şofronea, Comuna Şofronea, Arad | 97 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 21,3 K RON | |
| 18 | 18.ELECTRICAL PROFESSIONAL TEAM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 97 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 19 | 19.MARCO-ALEX SRL▲ 792 | Municipiul Arad, Arad | 97 %— | — | 13,1 K RON | |
| 20 | 20.CONSTRUCTII ISTORICE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 97 %— | — | — | 24,2 K RON |
| 21 | 21.LA GORUNUL VERDE SRLnou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 96,8 %— | — | — | 49,1 K RON |
| 22 | 22.CHIRIAC MIHAI M.G.B. CONSTRUCT SRL▲ 180 | Municipiul Arad, Arad | 96,7 %▲ 134 % | ▲ 134 % | 14,5 K RON | |
| 23 | 23.A & S DRUM EXECUTION SRLnou | Sat Buteni, Comuna Buteni, Arad | 96,5 %— | — | 82 RON | |
| 24 | 24.SANTAMARIA MACARALE SRL▼ 10 | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 96 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 183 K RON | |
| 25 | 25.FULL SERVICE HOUSE AND GARDEN S.R.L.nou | Oraş Pecica, Arad | 96 %— | — | — | 51,9 K RON |
| 26 | 26.COMPLEX INSTAL THERMO CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 96 %— | — | — | 15,4 K RON |
| 27 | 27.JONIANDRE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 96 %— | — | — | 102,6 K RON |
| 28 | 28.ISAAC CONSTRUCT SRLnou | Sat Horia, Comuna Vladimirescu, Arad | 95,9 %— | — | 59,3 K RON | |
| 29 | 29.GARISCO ARDRUM S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 95,7 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 30 | 30.FEKETE FAMIL.CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 95,7 %— | — | — | 36,4 K RON |
| 31 | 31.LEIA BENY CONSTRUCTION S.R.L.nou | Sat Gurahonţ, Comuna Gurahonţ, Arad | 95,6 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 32 | 32.LUPŞA STARCONS S.R.L.nou | Sat Rădeşti, Comuna Almaş, Arad | 95 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 33 | 33.TAGIA VALTIM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Şiştarovăţ, Comuna Şiştarovăţ, Arad | 94,6 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 34 | 34.MESTERUL MANOLE SRLnou | Sat Gurahonţ, Comuna Gurahonţ, Arad | 94,5 %— | — | 3,7 K RON | |
| 35 | 35.SRC PERFECT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Secusigiu, Comuna Secusigiu, Arad | 93,8 %— | — | — | 32,4 K RON |
| 36 | 36.EXPERT TENCO VEST S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 92,9 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 37 | 37.MONTAJE SERVICE MATES SRLnou | Comuna Livada, Arad | 92,7 %— | — | 129,8 K RON | |
| 38 | 38.CONMAR P.M.I. 2018 S.R.L.nou | Sat Mănăştur, Comuna Vinga, Arad | 92,7 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 39 | 39.YOTKA CLASSIC CONSTRUCT 2001 S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 91,2 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 40 | 40.HUSARCIUC CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Vinga, Comuna Vinga, Arad | 91 %— | — | — | 79,9 K RON |
| 41 | 41.TEODORA & IONUŢ S.R.L.▲ 815 | Sat Hălmagiu, Comuna Hălmagiu, Arad | 90,4 %— | — | 16,1 K RON | |
| 42 | 42.K.N.G. COPERTURE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 90,2 %— | — | — | 431,4 K RON |
| 43 | 43.TECHNIC STEEL DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 89,6 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 44 | 44.ATH DC FOCUS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 88,4 %— | — | — | 17,7 K RON |
| 45 | 45.PRIORIDEY SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 88,1 %— | — | 15,2 K RON | |
| 46 | 46.TIMBERFRAME CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 87,6 %— | — | 28,9 K RON | |
| 47 | 47.ASIPRAM PAKIRIS SRL▲ 22 | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 87,3 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 369 K RON | |
| 48 | 48.VULCAN VEST SA▲ 845 | Municipiul Arad, Arad | 87,1 %— | — | 149,2 K RON | |
| 49 | 49.CATESO CAMAR SRL▼ 25 | Municipiul Arad, Arad | 86 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 117,7 K RON | |
| 50 | 50.PRODELVAS AMBIENT SRL▼ 33 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 85,8 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 64,4 K RON | |
| 51 | 51.SOPHIA METAL OFFERTS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 85,7 %— | — | — | 271,1 K RON |
| 52 | 52.ENTORNO REABILITĂRI SRL▲ 822 | Municipiul Arad, Arad | 85,3 %— | — | 46,6 K RON | |
| 53 | 53.ILVAN CONSTRUCT SRL▲ 370 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 85 %▲ 571,9 % | ▲ 571,9 % | 2,1 K RON | |
| 54 | 54.MAXI INSTALATII SRL▼ 26 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 85 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 4,8 K RON | |
| 55 | 55.FLY SYSTEM CONSTRUCTION S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 84,6 %— | — | — | 429,4 K RON |
| 56 | 56.REGIA AUTONOMA DE DRUMURI MUNICIPALE ARAD▲ 801 | Municipiul Arad, Arad | 84,5 %— | — | 51,6 K RON | |
| 57 | 57.GREEN KIRI GROUP SRL▼ 21 | Municipiul Arad, Arad | 83,9 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 40,1 K RON | |
| 58 | 58.MARIUS'RAT COSTRUTTORI S.R.L.nou | Loc. Caporal Alexa, Oraş Sântana, Arad | 83,5 %— | — | — | 86,3 K RON |
| 59 | 59.AM-CDH 2018 S.R.L.nou | Sat Bătuţa, Comuna Bârzava, Arad | 83,4 %— | — | — | 158,4 K RON |
| 60 | 60.DAVID RAMO CONS SRL▼ 11 | Sat Mişca, Comuna Mişca, Arad | 83,2 %0,0% | 0,0% | 34,4 K RON | |
| 61 | 61.TRANSILVANA MIXT SRL▼ 10 | Municipiul Arad, Arad | 83,1 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 77 K RON | |
| 62 | 62.THINK IN MOTION SRL▲ 113 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 82,6 %▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.HVAC PRACTICE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 82,4 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 214,2 K RON | |
| 64 | 64.LUDOVIC & LUDOVIC CONSTRUCT S.R.L.▼ 27 | Sat Adea, Comuna Sintea Mare, Arad | 82,4 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 99,6 K RON | |
| 65 | 65.GALDUCU SERV SRL▲ 339 | Municipiul Arad, Arad | 81,8 %▲ 471,7 % | ▲ 471,7 % | 5,7 K RON | |
| 66 | 66.BELMANN INSTAL SRL▲ 21 | Sat Sânpaul, Comuna Şofronea, Arad | 80,8 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 35,2 K RON | |
| 67 | 67.INFRASTRUCTURA FEROVIARĂ ŞI RUTIERĂ SRL▲ 552 | Municipiul Arad, Arad | 80,7 %▲ 14.057,9 % | ▲ 14.057,9 % | 326,7 K RON | |
| 68 | 68.CONCEPT PARDOMAT S.R.L.nou | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 80,3 %— | — | — | 26,8 K RON |
| 69 | 69.ELECTRIC COMPOUNDING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 80,3 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 72,6 K RON | |
| 70 | 70.ADYMIR DRUMCONSTRUCT SRLnou | Sat Zăbrani, Comuna Zăbrani, Arad | 80,1 %— | — | 8,6 K RON | |
| 71 | 71.EMIL FLOOR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 79,6 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 72 | 72.INSTAL GAS SRL▲ 34 | Municipiul Arad, Arad | 79,6 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 219,9 K RON | |
| 73 | 73.DUAL DECOR IMOBILIAR S.R.L.nou | Sat Sederhat, Oraş Pecica, Arad | 79,5 %— | — | — | 184,2 K RON |
| 74 | 74.INSTAL PÂRV CONS 2017 SRL▼ 32 | Sat Cermei, Comuna Cermei, Arad | 79,3 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 190,2 K RON | |
| 75 | 75.STANDARD UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 78,9 %— | — | — | 43,5 K RON |
| 76 | 76.PAM & ALE WHITE S.R.L.nou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 78,4 %— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 77 | 77.SISTEM BAU TIM SRL▼ 10 | Sat Chisindia, Comuna Chisindia, Arad | 78 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 806,1 K RON | |
| 78 | 78.WELLDAN 10 SANITERM SRL▼ 16 | Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad | 77,7 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 167,6 K RON | |
| 79 | 79.C & C VELEA BUILDING SRL▼ 61 | Sat Bârsa, Comuna Bârsa, Arad | 77,4 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 165,5 K RON | |
| 80 | 80.CIPRIAN CONTROSOFFITTI SRL▲ 51 | Municipiul Arad, Arad | 77 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 407,3 K RON | |
| 81 | 81.ISANDRA URBANA SRLnou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 76,3 %— | — | 11 K RON | |
| 82 | 82.ELCAD HATCU PROIECT S.R.L.▲ 707 | Sat Chisindia, Comuna Chisindia, Arad | 76,1 %— | — | 39,4 K RON | |
| 83 | 83.BATISAM ENTREPRISE SRL▲ 9 | Municipiul Arad, Arad | 76,1 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 140,9 K RON | |
| 84 | 84.GHIŢĂ FINISAJ CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 75,9 %— | — | — | 28,3 K RON |
| 85 | 85.ANALOGHIA HRISU S.R.L.nou | Sat Măderat, Oraş Pâncota, Arad | 75,9 %— | — | — | 164 K RON |
| 86 | 86.M.A.C.O. CONSTEVENTS S.R.L.nou | Sat Turnu, Oraş Pecica, Arad | 75,7 %— | — | — | 206,3 K RON |
| 87 | 87.THRUST HOLZHAUSE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 75,5 %— | — | — | 41,5 K RON |
| 88 | 88.ZED INVEST SRL▲ 771 | Municipiul Arad, Arad | 75,4 %— | — | 32,8 K RON | |
| 89 | 89.PRIMO YAR TRANSCOM SRLnou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 75,1 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 437,9 K RON | |
| 90 | 90.SMARCON EUROPE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 75,1 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 91 | 91.ADEMAR ŞTEFAN INSTAL S.R.L.nou | Sat Săvârşin, Comuna Săvârşin, Arad | 74,9 %— | — | — | 110,1 K RON |
| 92 | 92.SIGMA SERVICII ARAD S.R.L.▼ 76 | Municipiul Arad, Arad | 74,5 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 131,3 K RON | |
| 93 | 93.STEL - CON - SERV 2016 SRL▲ 47 | Sat Apateu, Comuna Apateu, Arad | 73,8 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 153,9 K RON | |
| 94 | 94.EDIL FADMOL S.R.L.▲ 153 | Municipiul Arad, Arad | 73,7 %▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 54,2 K RON | |
| 95 | 95.COMPANIA TOMA SRL▲ 124 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 73,7 %▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 472,8 K RON | |
| 96 | 96.GFR CONS-PROD CONCEPT SRL▼ 24 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 73,3 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 16 K RON | |
| 97 | 97.DONIAM CONSTRUCT VEST S.R.L.nou | Sat Gurahonţ, Comuna Gurahonţ, Arad | 73 %— | — | 187,5 K RON | |
| 98 | 98.HERDA BUILDING SRL▲ 96 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 72,1 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 88,5 K RON | |
| 99 | 99.EUNIS MIRANDO SRLnou | Oraş Pecica, Arad | 71,8 %— | — | 16,1 K RON | |
| 100 | 100.DRAGOBUILD STRUCTURE SRL▲ 229 | Municipiul Arad, Arad | 71,7 %▲ 235,6 % | ▲ 235,6 % | 208,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Arad
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
645 firme · 921,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 305,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
227 firme · 280,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
157 firme · 265,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 234,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 112,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 82 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
64 firme · 66 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 54,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
78 firme · 43 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
9 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
58 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
39 firme · 7 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
6 firme · 911 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 699,2 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 248,4 K RON