Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Alba după marjă netă în 2024
159 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16,9 %, iar liderul atinge 150,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELBA GAMA "IFN" SRL▲ 24 | Municipiul Aiud, Alba | 150,6 %▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 101,9 K RON | |
| 2 | 2.ALEX RIO GOLD S.R.L.▲ 9 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 87,5 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 546 K RON | |
| 3 | 3.EXPLORIZE HOLDINGS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 87,3 %— | — | — | 60,6 K RON |
| 4 | 4.COSTY KLAUS INVEST SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 86,3 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.KING INVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 85,1 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 56,7 K RON | |
| 6 | 6.HDGG SMARTFINANCE S.R.L.nou | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 83,9 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 7 | 7.R.R. PLANIFICARE&CONSULTANTA S.R.L.= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,6 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 45,6 K RON | |
| 8 | 8.ALEX GOLD "IFN" SRL▲ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,1 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 729 K RON | |
| 9 | 9.GADO EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 82,6 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 887,6 K RON | |
| 10 | 10.ALLE PROFESSIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 82,2 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 34,2 K RON | |
| 11 | 11.SEBES 2 PAWNBROKER S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 81,7 %— | — | — | 379,7 K RON |
| 12 | 12.LIFE ASIGURĂRI AGENT DE ASIGURĂRI SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 80,2 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 61,2 K RON | |
| 13 | 13.PIESSE FINANZIARIA S.R.L.▼ 5 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 79,7 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 28,1 K RON | |
| 14 | 14.OFFICEASIG S.R.L.▼ 2 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 77,6 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 112,1 K RON | |
| 15 | 15.AIUD 2 PAWNBROKER S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 75,9 %— | — | — | 112,8 K RON |
| 16 | 16.SC LOVALIN GOLD IFN SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 75,6 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 224,6 K RON | |
| 17 | 17.SEBES 1 PAWNSHOP S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 74,5 %— | — | — | 98,7 K RON |
| 18 | 18.CRISTEA ASIGURĂRI SRL▲ 17 | Sat Gârbova de Jos, Municipiul Aiud, Alba | 74,2 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 58,2 K RON | |
| 19 | 19.ATRACTIV ASIGURĂRI S.R.L.▲ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 73,8 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 126,9 K RON | |
| 20 | 20.FOR INSURANCE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 31 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 72,7 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 33,4 K RON | |
| 21 | 21.SIERA ENERGY S.R.L.▲ 10 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 69,2 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 242,1 K RON | |
| 22 | 22.OMS 1 PAWNBROKER S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 69,1 %— | — | — | 24,7 K RON |
| 23 | 23.NIŢĂ AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 68,6 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 115,7 K RON | |
| 24 | 24.RISK CONTROL STRATEGIES AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 35 | Municipiul Sebeş, Alba | 68,1 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 28,9 K RON | |
| 25 | 25.MIRAL GAMA AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 64,7 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 32,8 K RON | |
| 26 | 26.GOOD LIFE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 63,9 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 67 K RON | |
| 27 | 27.CUGIR 1 PAWNBROKER S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 62,4 %— | — | — | 29,1 K RON |
| 28 | 28.DENISA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 62 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 39,2 K RON | |
| 29 | 29.ASISTENT ÎN BROKERAJ CORSA ASIG SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 61,6 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 14,8 K RON | |
| 30 | 30.RB CONSULTANCY ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 53 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 61,4 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 22 K RON | |
| 31 | 31.ALBA CONSULT ASIG - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 107 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 61,2 %— | — | 7,5 K RON | |
| 32 | 32.AMANET TURDA 1 SRL▲ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 61,2 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 248 K RON | |
| 33 | 33.DIANA OPORTUNITY CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 33 | Municipiul Blaj, Alba | 60,7 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 279,8 K RON | |
| 34 | 34.ASICOM ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,7 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 89,9 K RON | |
| 35 | 35.GEORGE NEW BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 35 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,4 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 287,5 K RON | |
| 36 | 36.IOSIF TEAM S.R.L.▼ 17 | Municipiul Sebeş, Alba | 59,1 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 73,6 K RON | |
| 37 | 37.HORUS "IFN" SRL▼ 33 | Municipiul Aiud, Alba | 59 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 688,4 K RON | |
| 38 | 38.ASIAG AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 9 | Sat Ighiel, Comuna Ighiu, Alba | 58,1 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 60,8 K RON | |
| 39 | 39.COSMOGOLD SRL▲ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,9 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 253,3 K RON | |
| 40 | 40.RADO FINANCE SRL▼ 19 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,1 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 4,4 K RON | |
| 41 | 41.DITEX GOLD S.R.L.▼ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 56,9 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 58,6 K RON | |
| 42 | 42.TURDA 1 PAWNBROKER S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 55,7 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 43 | 43.ECORAL FINANCE SOLUTIONS S.R.L.▲ 36 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 55,6 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 21,1 K RON | |
| 44 | 44.CAMELIA CONSULTING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 55,5 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 46,1 K RON | |
| 45 | 45.RONIXGOLD SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 55,4 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 261,6 K RON | |
| 46 | 46.THYON BROKER S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 55,2 %▲ 13.705 % | ▲ 13.705 % | 60,5 K RON | |
| 47 | 47.BEN GIA ASIG SRL▲ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 55,2 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 378 K RON | |
| 48 | 48.ADIASIG CONSULTING S.R.L.▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 55,2 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 118,2 K RON | |
| 49 | 49.AMANET AIUD DOI SRL▼ 33 | Municipiul Aiud, Alba | 54,8 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 337,1 K RON | |
| 50 | 50.TURDA 2 PAWNSHOP S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 54,1 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 51 | 51.ASIG CONSULTING CENTER SRL▼ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 52,5 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 246,8 K RON | |
| 52 | 52.CORINT ASIG SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 52,1 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 40,2 K RON | |
| 53 | 53.LMA NICK GOLD ''IFN'' S.R.L.▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 51,3 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 133,4 K RON | |
| 54 | 54.ADADEX S.R.L.▲ 58 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 51,2 %▲ 242,6 % | ▲ 242,6 % | 13,6 K RON | |
| 55 | 55.ALFA EXCHANGE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 50 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 342 K RON | |
| 56 | 56.BLAJ 2 PAWNBROKER S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 49,7 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 57 | 57.RADOASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 48,6 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 56,2 K RON | |
| 58 | 58.MACABA "IFN" SRL▼ 57 | Municipiul Aiud, Alba | 48,3 %▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | 160,7 K RON | |
| 59 | 59.LAVI-DIA GOLD IFN SRL▼ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,3 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 199,5 K RON | |
| 60 | 60.PHB EXCHANGE SOLUTION SRL▼ 57 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 45,1 %▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 109,8 K RON | |
| 61 | 61.NITA NEW CONSULTING S.R.L.▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 43,3 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 107,7 K RON | |
| 62 | 62."IFN" STAR GOLD LADY SRL▲ 29 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 43,1 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 27,7 K RON | |
| 63 | 63.LEONES AGENT DE ASIGURĂRI SRL▲ 57 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 43 %▲ 259,1 % | ▲ 259,1 % | 405,7 K RON | |
| 64 | 64.ELOHIM AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 41,9 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 63,4 K RON | |
| 65 | 65.BLAJ 1 PAWNSHOP S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 40,7 %— | — | — | 12,5 K RON |
| 66 | 66.RIB - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 40,7 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 218,6 K RON | |
| 67 | 67.TRAVEL HUB SERVICE S.R.L.▲ 85 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 40,1 %— | — | 6 K RON | |
| 68 | 68.AIUD 1 PAWNSHOP S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 39,3 %— | — | — | 8,9 K RON |
| 69 | 69.SCAD PROMPT S.R.L.▲ 47 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 39,3 %▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 14,4 K RON | |
| 70 | 70.SIMASONE CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 37,5 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 4,3 K RON | |
| 71 | 71.ORHIDEEA GOLD SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36,1 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 74,7 K RON | |
| 72 | 72.APULUM TRANSILVANIA SRL▲ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 80,8 K RON | |
| 73 | 73.AMANET CUGIR 1 SRL▲ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 34,9 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 56 K RON | |
| 74 | 74.MARC ŞTEFAN GOLD SRL▼ 60 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 34,9 %▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 25,9 K RON | |
| 75 | 75.ENISEI GOLD SRL▼ 53 | Municipiul Aiud, Alba | 34,9 %▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 87,5 K RON | |
| 76 | 76.GOODLIFE FINANCIAL CONSULTING S.R.L.▼ 15 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 34,7 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 238 RON | |
| 77 | 77.FRĂŢILĂ CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 34,7 %▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 133,1 K RON | |
| 78 | 78.MONEY FINANCES SRL▲ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 34,4 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 68,5 K RON | |
| 79 | 79.TEAM SUN ASIG SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 33,8 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 69,1 K RON | |
| 80 | 80.RA & RA TRADING SRL▼ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 32,8 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 37 K RON | |
| 81 | 81.FARTUSNIC AGENT DE ASIGURARI S.R.L.▼ 44 | Sat Valea Lungă, Comuna Valea Lungă, Alba | 31,6 %▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 31,1 K RON | |
| 82 | 82.EDEN INVESTMENT SRL▲ 63 | Sat Fărău, Comuna Fărău, Alba | 30,2 %— | — | 3,7 K RON | |
| 83 | 83.PROTECT ASIG SRL▲ 12 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,5 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 49,1 K RON | |
| 84 | 84.AMANET OCNA 1 SRL▲ 10 | Municipiul Aiud, Alba | 28,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 37,3 K RON | |
| 85 | 85.VIO PAD INVEST SRL▼ 10 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 27,6 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 49,4 K RON | |
| 86 | 86.AMANET BLAJ 1 SRL▲ 2 | Municipiul Aiud, Alba | 26,8 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 50,1 K RON | |
| 87 | 87.INTER AGRO-TIM PRODUCTION SRL▲ 50 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 26,6 %— | — | 3,5 K RON | |
| 88 | 88.AMANET CLUJ 1 SRL▲ 29 | Municipiul Aiud, Alba | 26,3 %▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 46,2 K RON | |
| 89 | 89.IGNAT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26,2 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 10,2 K RON | |
| 90 | 90.DIASAF ALEX SRL▲ 2 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 24,4 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 507,2 K RON | |
| 91 | 91.ANA DUNA AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 42,5 K RON | |
| 92 | 92.GHERMAN BUSINESS CREDIT SRL▲ 42 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24 %▲ 1.240,8 % | ▲ 1.240,8 % | 840 RON | |
| 93 | 93.LEUL DE AUR SEBEȘ SRL▼ 12 | Municipiul Sebeş, Alba | 22,4 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 266,5 K RON | |
| 94 | 94.AMANET AIUD 1 SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 22,1 %▼ 34 % | ▼ 34 % | 16,5 K RON | |
| 95 | 95.RIMBEK "IFN" SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,9 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.ASIREB S.R.L.▼ 73 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,8 %▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 944 RON | |
| 97 | 97.IOSIF ASIGURĂRI SRL▼ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 20,4 %▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 50,5 K RON | |
| 98 | 98.ALMATEO STAR S.R.L.▲ 29 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17,5 %▲ 156,8 % | ▲ 156,8 % | 32 K RON | |
| 99 | 99.RISCO ASIG SRL▼ 51 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17,2 %▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 6,7 K RON | |
| 100 | 100.FAMILY DAY SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 16,9 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 18 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Alba
CAEN 6492
Alte activități de creditare
40 firme · 19 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
92 firme · 15 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
7 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
17 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 990,6 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
3 firme · 584,7 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 266,8 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 258,3 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
1 firme · 140,3 K RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
1 firme · 52,2 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 0 RON