Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după marjă netă în 2022
629 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 42,8 %, iar liderul atinge 860,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LANŢUL TROFIC SRL▲ 3 | Sat Ciugudu de Jos, Comuna Unirea, Alba | 860,1 %▲ 195 % | ▲ 195 % | 196,2 K RON | |
| 2 | 2.ROCO TRADING SRL▲ 552 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 235,3 %— | — | 63,1 K RON | |
| 3 | 3.NATY & VLADY S.R.L.nou | Sat Totoi, Comuna Sântimbru, Alba | 97,5 %— | — | 2,1 K RON | |
| 4 | 4.VICIVET S.R.L.▲ 166 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 97,2 %▲ 239,1 % | ▲ 239,1 % | 4,9 K RON | |
| 5 | 5.GO GLAMPING HUB S.R.L.nou | Sat Izbita, Comuna Bucium, Alba | 97,1 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 6 | 6.LACUL ZÂNELOR SRL▲ 6 | Sat Burzoneşti, Comuna Sohodol, Alba | 97,1 %0,0% | 0,0% | 5,6 K RON | |
| 7 | 7.SC TRANSALPINA REFORMERS SRL▲ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 97 %0,0% | 0,0% | 489 RON | |
| 8 | 8.VASÎNC JUNIOR SRL▲ 15 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 97 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 1,9 K RON | |
| 9 | 9.ECO AVIA ALBA SRL▲ 69 | Sat Ceru-Băcăinţi, Comuna Ceru-Băcăinţi, Alba | 97 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 4,9 K RON | |
| 10 | 10.AGREMENT MUNTELE MARE S.R.L.▲ 4 | Sat Hodişeşti, Comuna Bistra, Alba | 97 %0,0% | 0,0% | 485 RON | |
| 11 | 11.PAPABOX S.R.L.▲ 8 | Municipiul Aiud, Alba | 95,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 5,5 K RON | |
| 12 | 12.TRANSILVANIA TURISM SRL▲ 19 | Sat Scărişoara, Comuna Scărişoara, Alba | 92,2 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 5 K RON | |
| 13 | 13.ALIMAR TÂRSA S.R.L.▲ 120 | Sat Târşa, Comuna Avram Iancu, Alba | 92,1 %▲ 159 % | ▲ 159 % | 38 K RON | |
| 14 | 14.FAGNATUR S.R.L.nou | Sat Poiana Galdei, Comuna Galda de Jos, Alba | 90,4 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 15 | 15.KONTAINERLOFT S.R.L.nou | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 90 %— | — | — | 30,2 K RON |
| 16 | 16.POIENIŢA VLĂDUŢ S.R.L.▲ 1 | Sat Popeştii de Jos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 89,7 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 32,3 K RON | |
| 17 | 17.ADESTROIE CAFFE SRL▲ 5 | Municipiul Sebeş, Alba | 89,2 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.LISEBA SRL▲ 22 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 86,5 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 37,5 K RON | |
| 19 | 19.AXEL TOUR S.R.L.▲ 15 | Oraş Teiuş, Alba | 86,2 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 9,1 K RON | |
| 20 | 20.ROMANA MED SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 85,3 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 129,6 K RON | |
| 21 | 21.ADRIATICA BLUE SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 84,8 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 96,3 K RON | |
| 22 | 22.RAREȘ ȚOC S.R.L.▼ 13 | Sat Lunca, Comuna Vidra, Alba | 84,6 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 3,6 K RON | |
| 23 | 23.ART & TRADICIO BY ILONA S.R.L.nou | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 82,7 %— | — | — | 12,9 K RON |
| 24 | 24.PUNCT GASTRONOMIC LOCAL LA MESENTEA S.R.L.nou | Sat Mesentea, Comuna Galda de Jos, Alba | 82,7 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 25 | 25.SARRA NICOL SRL▲ 58 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 79,4 %▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 618,8 K RON | |
| 26 | 26.ȘTEFAN SUPER SELECT S.R.L.▲ 45 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 75,9 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 650 K RON | |
| 27 | 27.FINANSII ANCĂU ȘI PAȘCA S.R.L.nou | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 74,4 %— | — | — | 70,3 K RON |
| 28 | 28.BOOMBOX COCKTAIL SOLUTIONS S.R.L.▲ 364 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 73,6 %▲ 2.879 % | ▲ 2.879 % | 38,9 K RON | |
| 29 | 29.COJO RENT S.R.L.nou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 73,4 %— | — | — | 108,8 K RON |
| 30 | 30.PENSIUNEA GHEŢAR SCĂRIŞOARA SRL▲ 8 | Sat Gheţari, Comuna Gârda de Sus, Alba | 73 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 291,1 K RON | |
| 31 | 31.CIUGOOD TOUR S.R.L.▲ 531 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 72,5 %— | — | 214,4 K RON | |
| 32 | 32.POENIŢA TURISM S.R.L.nou | Sat Poiana Ampoiului, Comuna Meteş, Alba | 72,4 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 33 | 33.VALEA CERULUI RESORT S.R.L.nou | Sat Ceru-Băcăinţi, Comuna Ceru-Băcăinţi, Alba | 71,2 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 34 | 34.BRI GIORGIO FOOD S.R.L.▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 71 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 36,1 K RON | |
| 35 | 35.ONELIA SRL▲ 22 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 70,1 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 723,9 K RON | |
| 36 | 36.LA NOI LA MUNTE S.R.L.▲ 30 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 70 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 725,3 K RON | |
| 37 | 37.TURISM MOŢESC S.R.L.nou | Sat Orgeşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 69,3 %— | — | — | 151,2 K RON |
| 38 | 38.TIMI & MANU SRL▲ 253 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 68,2 %▲ 414,6 % | ▲ 414,6 % | 3,1 K RON | |
| 39 | 39.CASA PETRI ROSIA MONTANA S.R.L.▼ 19 | Sat Roşia Montană, Comuna Roşia Montană, Alba | 68,1 %▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 281,2 K RON | |
| 40 | 40.MARISA EVA CARLA S.R.L.nou | Sat Gârde, Comuna Bistra, Alba | 67,5 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 41 | 41.TELSTEY SRL▲ 40 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,4 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 83,2 K RON | |
| 42 | 42.COCOR SRL▲ 18 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 65,9 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 113,8 K RON | |
| 43 | 43.DARIUȘA S.R.L.▲ 94 | Sat Benic, Comuna Galda de Jos, Alba | 64,9 %▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 105,9 K RON | |
| 44 | 44.BUON RISTORO S.R.L.▲ 173 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 64,1 %▲ 181,6 % | ▲ 181,6 % | 48,2 K RON | |
| 45 | 45.PENSIUNEA RUSTIK LANCRĂM SRL▲ 72 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 63,8 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 1,3 mil. RON | |
| 46 | 46.ALEX ANDREI SRL▲ 36 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 63,7 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 31 K RON | |
| 47 | 47.PENSIUNEA BUONA NOTTE S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 62 %— | — | — | 66,2 K RON |
| 48 | 48.ZANZI BAR EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 61,6 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 49 | 49.CABANA LOREDANA SRL▲ 62 | Sat Popeştii de Jos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 60,5 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 310,6 K RON | |
| 50 | 50.VIOLETA & MARCELA SRL▼ 23 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 60,2 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 27,8 K RON | |
| 51 | 51.GYOPAR RIMETEA S.R.L.▼ 14 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 59,7 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 176,3 K RON | |
| 52 | 52.GYCLASSIC SRL▲ 21 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 59,5 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 231,7 K RON | |
| 53 | 53.MELOLONTHA SRLnou | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 57,2 %— | — | 19,6 K RON | |
| 54 | 54.AIUDTEI SRL▲ 127 | Municipiul Aiud, Alba | 56,7 %▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 65,3 K RON | |
| 55 | 55.CAROLINA CENTER S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 56,4 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 56 | 56.ANNA GOLD HOUSE S.R.L.nou | Sat Tărtăria, Comuna Săliştea, Alba | 56 %— | — | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.LUCA GRAND GROUP SRL▼ 51 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 55,8 %▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 24,6 K RON | |
| 58 | 58.FLORINA PLUS SRL▲ 97 | Municipiul Sebeş, Alba | 55,5 %▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 521,4 K RON | |
| 59 | 59.BIHARIA TURISM S.R.L.▲ 270 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 55,3 %▲ 510,3 % | ▲ 510,3 % | 201,5 K RON | |
| 60 | 60.ALENLAND S.R.L.nou | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 55,3 %— | — | — | 387 RON |
| 61 | 61.HERMES RENT S.R.L.▲ 25 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 55,1 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 132,3 K RON | |
| 62 | 62.ALPIN ȘUREANU S.R.L.▼ 44 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 55,1 %▼ 43 % | ▼ 43 % | 21,2 K RON | |
| 63 | 63.AURELIANO SRL▲ 286 | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 54,8 %▲ 758,2 % | ▲ 758,2 % | 33,7 K RON | |
| 64 | 64.VÂRFUL BIHOR S.R.L.nou | Sat Vidra, Comuna Vidra, Alba | 53,9 %▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | 79 K RON | |
| 65 | 65.MIDAR FOOD CATERING SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 53,8 %— | — | 44,7 K RON | |
| 66 | 66.STAGE SOCIETY S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 53,6 %— | — | — | 201,4 K RON |
| 67 | 67.DRINKHUB EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 53,5 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 68 | 68.DORTURISM SRLnou | Sat Faţa Cristesei, Comuna Arieşeni, Alba | 53,3 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 81,9 K RON | |
| 69 | 69.LASZLO'S COFFEE SHOP S.R.L.▲ 49 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 52,9 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 55,3 K RON | |
| 70 | 70.ANIA EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 52,7 %— | — | 142,4 K RON | |
| 71 | 71.SIESTA JAZZ S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 52,6 %— | — | — | 19,7 K RON |
| 72 | 72.MIRIFIC TOUR SRLnou | Sat Sub Piatră, Comuna Sălciua, Alba | 52,1 %— | — | 2,2 K RON | |
| 73 | 73.DOINA & HOREA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 52 %— | — | 69,5 K RON | |
| 74 | 74.ADRI MAG CUGIR SRL▲ 486 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 50,7 %— | — | 64,1 K RON | |
| 75 | 75.SAIGAM CARGO S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 50,5 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 89,2 K RON | |
| 76 | 76.OVI GYM MOTO SRL▲ 49 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 50,1 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 747,6 K RON | |
| 77 | 77.CASA TRANSALPINA S.R.L.▲ 10 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 50 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 23,5 K RON | |
| 78 | 78.MERCUR SRL▲ 82 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 49 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 6,7 mil. RON | |
| 79 | 79.PAGUS BECOFERM S.R.L.▲ 22 | Municipiul Aiud, Alba | 48,9 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 914,1 K RON | |
| 80 | 80.CABANA PARAUL CU NISIP S.R.L.▲ 429 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 48,7 %— | — | 5,5 K RON | |
| 81 | 81.CLUB LA MĂRIȘANA S.R.L.▼ 5 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 48,6 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 12,6 K RON | |
| 82 | 82.INTRE CASCADE S.R.L.nou | Sat Brăzeşti, Oraş Baia de Arieş, Alba | 48,3 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 83 | 83.TERMOZONE ALBA S.R.L.nou | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 47,5 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 84 | 84.STEAUA APUSENILOR S.R.L.▲ 60 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 47,5 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 85 | 85.PUȘCAȘ SOFT S.R.L.▲ 90 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 47,2 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 82,7 K RON | |
| 86 | 86.ENTERGLOBE CATERING S.R.L.▼ 6 | Sat Draşov, Comuna Şpring, Alba | 47,2 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 946,8 K RON | |
| 87 | 87.JINAR TURIST SRL▲ 63 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 47 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 391 K RON | |
| 88 | 88.ZENIT SIRIUS SRL▼ 42 | Municipiul Aiud, Alba | 46,7 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 7,4 K RON | |
| 89 | 89.REX GALAXY SRL▲ 21 | Sat Niculeşti, Comuna Horea, Alba | 46,4 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 5,4 K RON | |
| 90 | 90.MATEROS PLAY S.R.L.▲ 420 | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 45,9 %— | — | 22,6 K RON | |
| 91 | 91.ARTEMIS EVENTS TRANSILVANIA S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,7 %— | — | — | 982,4 K RON |
| 92 | 92.EISENFOOD & DRINK S.R.L.-D.nou | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 45,7 %— | — | — | 18,2 K RON |
| 93 | 93.BODROGENI CĂSUŢE SRL▲ 291 | Sat Poiana Aiudului, Comuna Livezile, Alba | 45,2 %▲ 1.283,2 % | ▲ 1.283,2 % | 282,6 K RON | |
| 94 | 94.MURESUL GALTIUPROD S.R.L.nou | Sat Galtiu, Comuna Sântimbru, Alba | 45,1 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 95 | 95.LA BREZEA SRL▲ 56 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 44,9 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 781,6 K RON | |
| 96 | 96.EXIGUL S.R.L.▼ 70 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 44,9 %▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 282,8 K RON | |
| 97 | 97.CETATEA BASTIONARA S.R.L.▲ 46 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 43,8 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 488 K RON | |
| 98 | 98.TOUCH NIRVANA SRL▲ 5 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 43,3 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 124,7 K RON | |
| 99 | 99.MEVALE CUGIR S.R.L.nou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 42,9 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 100 | 100.TOPSIN INNOVATION SRL▲ 133 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42,8 %▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 71,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON