Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Alba după marjă netă în 2009
110 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -84,2 %, iar liderul atinge 82,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANIRAY SRLnou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 82,3 %— | — | — | 74,8 K RON |
| 2 | 2.EDGE MEDIA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 48,6 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 3 | 3.BOGDAN FOREST SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 39,4 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 6,8 K RON | |
| 4 | 4.ALNUS FOREST SRL▲ 40 | Sat Izvoarele, Comuna Gârda de Sus, Alba | 30,9 %▲ 1.149,8 % | ▲ 1.149,8 % | 48,8 K RON | |
| 5 | 5.ALCUBRO SRL▲ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 26,4 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 129 K RON | |
| 6 | 6.CRAI TRANS SRL▲ 77 | Sat Trifeşti, Comuna Horea, Alba | 25,9 %— | — | 12,3 K RON | |
| 7 | 7.BOGDAN VOICU SRL▲ 105 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 23,1 %— | — | 48,2 K RON | |
| 8 | 8.ITA MOBILA SRL▲ 24 | Municipiul Aiud, Alba | 14,3 %▲ 226,9 % | ▲ 226,9 % | 10,2 K RON | |
| 9 | 9.MARCHETA SRL▲ 75 | Sat Lăzeşti, Comuna Scărişoara, Alba | 12,2 %— | — | 1,3 K RON | |
| 10 | 10.DRAGEA TRANSILVANIA SRL▲ 39 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 11,8 %▲ 515,1 % | ▲ 515,1 % | 354 RON | |
| 11 | 11.INTERNAŢIONAL VALENTIN COMPANY SRLnou | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 10,7 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 12 | 12.ALEX SERVICE SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 10 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 9,3 K RON | |
| 13 | 13.ANCA FOREST SRL▲ 23 | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 9,1 %▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 121,8 K RON | |
| 14 | 14.ALBANI FOREX SRL▲ 21 | Municipiul Sebeş, Alba | 8,4 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 339 K RON | |
| 15 | 15.HANUL CODRUTEI SRL▲ 33 | Sat Limba, Comuna Ciugud, Alba | 8,2 %▲ 264,3 % | ▲ 264,3 % | 89,3 K RON | |
| 16 | 16.CIP & LAU FOREST SRL▲ 17 | Sat Valea Şesii, Comuna Bucium, Alba | 8 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 1,8 K RON | |
| 17 | 17.FRINCU SRL▲ 11 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 7,9 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 23 K RON | |
| 18 | 18.GARDIAM SRL▲ 69 | Municipiul Sebeş, Alba | 7,7 %— | — | 214,1 K RON | |
| 19 | 19.MESTEACANUL SRL▲ 91 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 7,7 %— | — | 8 K RON | |
| 20 | 20.RARIDA MOLID SRL▼ 14 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 7,6 %▼ 66 % | ▼ 66 % | 54,1 K RON | |
| 21 | 21.DUMIMON SRL▼ 4 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 7,6 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 6,1 K RON | |
| 22 | 22.INDUSTRIAL EURO STAR SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7,3 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 5,1 K RON | |
| 23 | 23.MADERA FOREST SRL▲ 16 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 7,1 %▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 5 K RON | |
| 24 | 24.BRADALM FOREST SRL▼ 14 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 7,1 %▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 9,5 K RON | |
| 25 | 25.TRANS RUBEN SRL▼ 4 | Sat Lazuri, Comuna Sohodol, Alba | 6,1 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 7,6 K RON | |
| 26 | 26.DORA SRL▲ 4 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 5,6 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 196,6 K RON | |
| 27 | 27.DRAGOLIV FOREST SRL▼ 9 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 4,8 %▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 9,6 K RON | |
| 28 | 28.CROMA IMPEX SRL▲ 12 | Sat Războieni-Cetate, Oraş Ocna Mureş, Alba | 4,7 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 12,2 K RON | |
| 29 | 29.MĂDĂ & DIA HOUSE SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 4,4 %— | — | — | 769 RON |
| 30 | 30.ALBINA DE MUNTE SRL▲ 55 | Sat Gura Sohodol, Comuna Sohodol, Alba | 4,3 %— | — | 6,7 K RON | |
| 31 | 31.SORIN FOREST SRL▲ 45 | Sat Ciuldeşti, Comuna Bistra, Alba | 4,3 %— | — | 1,2 K RON | |
| 32 | 32.FIN FAN FOREST SRL▲ 13 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 4,2 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 21,1 K RON | |
| 33 | 33.CODRY PYS SRL▲ 63 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,7 %— | — | 4,1 K RON | |
| 34 | 34.OCOALE CĂLINEASA SRL▲ 16 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 3,6 %▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 3,3 K RON | |
| 35 | 35.NATURAL PRODUCT SRL▼ 6 | Municipiul Aiud, Alba | 2,7 %▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 3,4 K RON | |
| 36 | 36.DRAGOS & PAPPA REALE SRL▲ 17 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 2,6 %▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 35 K RON | |
| 37 | 37.CRISTINA MARIA TRANS SRL▼ 24 | Sat Muncelu, Oraş Baia de Arieş, Alba | 2,5 %▼ 77 % | ▼ 77 % | 1,8 K RON | |
| 38 | 38.ERIKA STAR SRL▲ 17 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 2 %▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 222 K RON | |
| 39 | 39.RAUL BEST GROUP SRLnou | Sat Hănăşeşti, Comuna Gârda de Sus, Alba | 2 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 40 | 40.NACROS SRL▲ 20 | Sat Pătrângeni, Oraş Zlatna, Alba | 1,9 %▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 6,9 K RON | |
| 41 | 41.SOLARYS COMPANY SRL▲ 17 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,7 %▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 3,9 K RON | |
| 42 | 42.URSOAIA SRL▲ 19 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 1,6 %▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 6,2 K RON | |
| 43 | 43.CINPROD SRL▼ 16 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,6 %▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 76,8 K RON | |
| 44 | 44.TRANS LUP FOREST SRL▲ 35 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 1,6 %— | — | 4,2 K RON | |
| 45 | 45.IOANIS FOREST SRLnou | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 1,6 %— | — | — | 602 RON |
| 46 | 46.ALREDIA SRL▲ 19 | Municipiul Aiud, Alba | 1,5 %▲ 264,3 % | ▲ 264,3 % | 119,7 K RON | |
| 47 | 47.BEXA SRL▲ 44 | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 1,4 %— | — | 3,7 K RON | |
| 48 | 48.MARC PRIM SRL▲ 22 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 1,3 %▲ 412 % | ▲ 412 % | 2,5 K RON | |
| 49 | 49.M SI N FOREST '94 SRL▲ 13 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 1,1 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 25,9 K RON | |
| 50 | 50.NELVAS SRL▼ 38 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 1,1 %▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | 2,5 K RON | |
| 51 | 51.MONOLIT UNIVERS SRLnou | Sat Pârâu lui Mihai, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 1,1 %— | — | — | 196 RON |
| 52 | 52.NACROS COMPANY SRL▼ 26 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,8 %▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 320 RON | |
| 53 | 53.ADENEUL SRL▼ 15 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 0,7 %▼ 81 % | ▼ 81 % | 898 RON | |
| 54 | 54.CIA BENEFIC TEAM S.R.L.▲ 13 | Sat Petreasa, Comuna Horea, Alba | 0,6 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 5,7 K RON | |
| 55 | 55.VANCU SRL▲ 9 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 0,6 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 1,7 K RON | |
| 56 | 56.ARGAS COM 95 SRL▼ 14 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 0,6 %▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.RIC & SIM SRL▼ 49 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 0,5 %▼ 97,5 % | ▼ 97,5 % | 1,1 K RON | |
| 58 | 58.MOBI LEMN AIUD SRL▼ 17 | Municipiul Aiud, Alba | 0,5 %▼ 85 % | ▼ 85 % | 1,8 K RON | |
| 59 | 59.TOPUC SRL▲ 4 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,4 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 708 RON | |
| 60 | 60.TRANSLIGNUM SRL▲ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,3 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 15,3 K RON | |
| 61 | 61.MARA POP SRL▲ 8 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 0,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 558 RON | |
| 62 | 62.HAN IOAN SRL▲ 4 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 0,2 %▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 415 RON | |
| 63 | 63.WOODLAND SRL▲ 10 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,2 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 4,1 K RON | |
| 64 | 64.NEMESIS BD SRL▼ 44 | Municipiul Aiud, Alba | 0,2 %▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | 546 RON | |
| 65 | 65.DIASPOLO SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 0,1 %— | — | — | 745 RON |
| 66 | 66.KYSS TRANS SRL▼ 12 | Sat Rogoz, Comuna Albac, Alba | 0,1 %▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | 174 RON | |
| 67 | 67.DOBRA ALBAC SRL▼ 15 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 0,1 %▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 294 RON | |
| 68 | 68.TRANSPORT-MONTANA SRL▲ 7 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 0,1 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 732 RON | |
| 69 | 69.GEORGE & MIHAI SRLnou | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | -1,6 %— | — | — | -2,3 K RON |
| 70 | 70.ANNA LUX SRL▼ 51 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -4,2 %▼ 142,3 % | ▼ 142,3 % | -17,6 K RON | |
| 71 | 71.CONBRAD SRL▼ 37 | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | -5 %▼ 216 % | ▼ 216 % | -12,6 K RON | |
| 72 | 72.NISTOR SRL▼ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | -6 %▼ 1.984,4 % | ▼ 1.984,4 % | -31,8 K RON | |
| 73 | 73.HECOM SRL▲ 36 | Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | -7,1 %— | — | -4,5 K RON | |
| 74 | 74.BRATA SRLnou | Sat Ocoliş, Comuna Ocoliş, Alba | -9,3 %— | — | — | -2,3 K RON |
| 75 | 75.ADERAL SRL▼ 52 | Sat Galaţi, Oraş Zlatna, Alba | -10,3 %▼ 255,3 % | ▼ 255,3 % | -23,7 K RON | |
| 76 | 76.DANCORNEL SRL▲ 23 | Sat Dealu Frumos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | -12,1 %— | — | -12 K RON | |
| 77 | 77.TÂMPLĂRIA VÂLTORI SRL▼ 72 | Sat Vâltori, Oraş Zlatna, Alba | -12,3 %▼ 152,5 % | ▼ 152,5 % | -5,8 K RON | |
| 78 | 78.TÎMPLĂRIE SCULPTURĂ OŢEL SRL▼ 53 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -18,3 %▼ 382,4 % | ▼ 382,4 % | -21,9 K RON | |
| 79 | 79.CAMPAN FOREST SRL▲ 32 | Sat Dâmbureni, Comuna Bistra, Alba | -18,6 %— | — | -9,5 K RON | |
| 80 | 80.BOCŞA FOREST SRL▲ 18 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | -19,6 %— | — | -2,7 K RON | |
| 81 | 81.FLANDRA FOREST SRL▲ 16 | Sat Popeştii de Jos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | -21,2 %— | — | -8,9 K RON | |
| 82 | 82.FOREST CASI SRL▼ 81 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | -21,2 %▼ 137 % | ▼ 137 % | -17 K RON | |
| 83 | 83.DANUT HOLDING SRL▼ 2 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | -23,6 %— | — | -40,2 K RON | |
| 84 | 84.ANTONIO FAMILY SRL▲ 2 | Sat Hodişeşti, Comuna Bistra, Alba | -26,2 %— | — | -30,7 K RON | |
| 85 | 85.TOP STEFANUT ILIE SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -26,3 %— | — | -26,8 K RON | |
| 86 | 86.SUN INDUSTRY SRL▲ 8 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | -26,8 %— | — | -72,7 K RON | |
| 87 | 87.ALSTING SRL ALBA IULIA FILIALA ZLATNA▲ 1 | Sat Feneş, Oraş Zlatna, Alba | -27,5 %— | — | -95 K RON | |
| 88 | 88.TOTAL WOOD SRL▼ 84 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | -32,2 %▼ 205,3 % | ▼ 205,3 % | -16,5 K RON | |
| 89 | 89.EXPIND LEMN SRL= | Municipiul Sebeş, Alba | -34,5 %— | — | -41,4 K RON | |
| 90 | 90.CODRIŞORUL MUNŢILOR SRL▼ 53 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | -35,8 %▼ 987,3 % | ▼ 987,3 % | -10,9 K RON | |
| 91 | 91.CMA VULTURAR SRL▲ 2 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | -39,1 %— | — | -16,3 K RON | |
| 92 | 92.MEGA COM STAR SRL▼ 2 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | -47,3 %— | — | -21,3 K RON | |
| 93 | 93.FOREST GĂUREASA SRLnou | Sat Tăuţi, Comuna Meteş, Alba | -55,8 %— | — | — | -7,3 K RON |
| 94 | 94.COM-STEJARUL SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | -62,2 %— | — | — | -24,9 K RON |
| 95 | 95.GEOPAL SRL▼ 38 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | -63,7 %▼ 7.686,9 % | ▼ 7.686,9 % | -71 K RON | |
| 96 | 96.RALEXMIR TRANS SRL▼ 53 | Loc. Baia de Arieş, Oraş Baia de Arieş, Alba | -68,7 %▼ 2.681,6 % | ▼ 2.681,6 % | -134,3 K RON | |
| 97 | 97.PASMIR DOR SRL▼ 17 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | -75,9 %— | — | -30,5 K RON | |
| 98 | 98.COMPANI FAM SRLnou | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | -76,5 %— | — | -25 K RON | |
| 99 | 99.LARISA STAR SRLnou | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | -83,9 %— | — | — | -38,4 K RON |
| 100 | 100.TRANSFOREST SRLnou | Sat Muşca, Comuna Lupşa, Alba | -84,2 %— | — | — | -55,2 K RON |