Top 100 firme — Activități de asistență stomatologică după marjă netă în 2016
3.941 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 87,6 %, iar liderul atinge 395,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.S & G DENT SRL▲ 3.140 | Municipiul Brăila, Brăila | 395,3 %— | — | 94,9 K RON | |
| 2 | 2.SALDENT EXPERT SRL▲ 3.399 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 304,3 %— | — | 23,4 K RON | |
| 3 | 3.3 D DENTAL GRUP SRL▲ 3.243 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 272,4 %— | — | 508,1 K RON | |
| 4 | 4.OPTIMEX SRL▲ 3.241 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 219,1 %— | — | 109 K RON | |
| 5 | 5.BEST MEDICI SRL▲ 1.762 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 184,9 %▲ 2.594,9 % | ▲ 2.594,9 % | 134,5 K RON | |
| 6 | 6.KRIDENTA SRL▲ 2.828 | Municipiul Salonta, Bihor | 154,8 %— | — | 158,2 K RON | |
| 7 | 7.TOP MEDICAL ORL S.R.L.▲ 1.214 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 140 %▲ 789,5 % | ▲ 789,5 % | 1,9 K RON | |
| 8 | 8.ORTOGYN RAREŞ EXPERT SRL▲ 1.822 | Municipiul Piteşti, Argeş | 128,8 %▲ 2.120,2 % | ▲ 2.120,2 % | 231,4 K RON | |
| 9 | 9.DENT CRISTAL SRL▲ 3.140 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 118,9 %— | — | 140,2 K RON | |
| 10 | 10.VIVADENT SRL▲ 2.908 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 112,1 %— | — | 231,8 K RON | |
| 11 | 11.UNIQUE ART DENT SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 107 %— | — | — | 97,9 K RON |
| 12 | 12.YOURS CLINIC SRLnou | Sat Pria, Comuna Cizer, Sălaj | 100 %— | — | 1,3 K RON | |
| 13 | 13.SUSIDENT SRL▲ 2.713 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 99,2 %— | — | 110 K RON | |
| 14 | 14.TEHNIC ART MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 97,8 %▲ 891,9 % | ▲ 891,9 % | 22,6 K RON | |
| 15 | 15.SERCEL DENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97,1 %— | — | — | 85,6 K RON |
| 16 | 16.DENTAL LABOR SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 2,8 K RON | |
| 17 | 17.MICRO ENDO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97 %— | — | — | 2 K RON |
| 18 | 18.GEO DENT SRL▲ 122 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 97 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 747 RON | |
| 19 | 19.DENT LIFE SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 20 | 20.OPRIDENT GRUP SRL▲ 149 | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 97 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 3,2 K RON | |
| 21 | 21.DENTAL SCRAP MONSTER SRLnou | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 97 %— | — | — | 95,8 K RON |
| 22 | 22.SUPER DENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %— | — | 4,9 K RON | |
| 23 | 23.COS-AL DENT SRL▲ 70 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 97 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 89,8 K RON | |
| 24 | 24.PREMISE DENT SRL▲ 2.370 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 97 %▲ 34.542,9 % | ▲ 34.542,9 % | 2,3 K RON | |
| 25 | 25.ABCDENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 97 %— | — | — | 970 RON |
| 26 | 26.EVOCLINIQ SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 27 | 27.SILMA DENT SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 97 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 28 | 28.PEARL CRIS DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97 %— | — | 15,7 K RON | |
| 29 | 29.TOTAL SMILE DENT S.R.L.nou | Sat Urseiu, Comuna Vişineşti, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 644 RON |
| 30 | 30.GERMANSMILE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 31 | 31.BODEA E-DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 32 | 32.OLIDENTAL EXPERT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,9 %— | — | — | 428,5 K RON |
| 33 | 33.ANA CÎTU 2008 S.R.L.▼ 24 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 96,9 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 10,4 K RON | |
| 34 | 34.DR BÂLEA DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96,7 %— | — | — | 103,7 K RON |
| 35 | 35.CLINICA 32 IMPLANT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,6 %— | — | — | 434,6 K RON |
| 36 | 36.SANORA SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 96,6 %— | — | 6,5 K RON | |
| 37 | 37.N.S. TEAMDENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 96,6 %— | — | — | 36,6 K RON |
| 38 | 38.CP MICRO ENDODONTICS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,6 %— | — | — | 71,1 K RON |
| 39 | 39.PARODONTAL-FIX S.R.L.nou | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 96,4 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 40 | 40.PERIO IMPLANTS TEETH ESTHETICS SURGERY SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 96,4 %— | — | — | 432,6 K RON |
| 41 | 41.TT DENTAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,4 %— | — | 18,2 K RON | |
| 42 | 42.CENTRUL STOMATOLOGIC CONFORTDENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,2 %— | — | — | 77,8 K RON |
| 43 | 43.DENTAUR SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,2 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 2,5 K RON | |
| 44 | 44.DENTALINE SRL▲ 34 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 96,2 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 4,8 K RON | |
| 45 | 45.TT DENT OPTIMFRESH SRL-Dnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 96,2 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 46 | 46.ORTOSTANDARD SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 96 %— | — | — | 55,4 K RON |
| 47 | 47.DENTAL SORRISO SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 95,9 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 48 | 48.DIAFILL PETRA SRLnou | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 95,8 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 49 | 49.ARISTO DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,8 %— | — | — | 46,7 K RON |
| 50 | 50.DENTAL MASTERPIECE SRL▼ 27 | Municipiul Piteşti, Argeş | 95,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 406,7 K RON | |
| 51 | 51.KABO CLINIC SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 158 K RON | |
| 52 | 52.DENTAL HOSPITAL ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,4 %— | — | — | 147 K RON |
| 53 | 53.DOCHIOIU DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 95,1 %— | — | — | 3 K RON |
| 54 | 54.MATEI TRĂISTARU DENTAL CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,1 %— | — | — | 84,1 K RON |
| 55 | 55.SENTIO DENTIS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 95 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 56 | 56.CLINICA IMPLANT DENTIST SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 57 | 57.CHIVU SMILE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95 %— | — | — | 93,2 K RON |
| 58 | 58.DENTALORIGAMI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,9 %— | — | — | 31,5 K RON |
| 59 | 59.DTZ FINDENT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 94,7 %— | — | — | 91,3 K RON |
| 60 | 60.SOSIPATRU MED SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 200,6 K RON | |
| 61 | 61.ORTODONȚIE DR. DESPINA MICIULICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94 %— | — | — | 418 K RON |
| 62 | 62.TRIODENT SRL▼ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,9 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 22,7 K RON | |
| 63 | 63.JFK DENT S.R.L.▼ 54 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,6 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 23,4 K RON | |
| 64 | 64.CONTELMAN DENTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 93,6 %— | — | — | 39,3 K RON |
| 65 | 65.LIGIA - FLORIN DENTAL OFFICE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 93,5 %— | — | — | 277,9 K RON |
| 66 | 66.DR. BUSUIOC MD SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,4 %— | — | — | 26,4 K RON |
| 67 | 67.ESTHE PREMIUM DENTAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 93 %— | — | — | 24,2 K RON |
| 68 | 68.DENTAL PRACTICE CONCEPT SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 92,7 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 331,6 K RON | |
| 69 | 69.JADENT DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 92,6 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 70 | 70.MATEESCU DENT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 92,2 %— | — | — | 17,8 K RON |
| 71 | 71.NEWARK BETH MEDICAL CENTER SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 92,2 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 173,3 K RON | |
| 72 | 72.GHERGHINA CARMEN DENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92 %— | — | — | 29,1 K RON |
| 73 | 73.ZIA PRIME DENTISTRY SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 92 %— | — | — | 35,7 K RON |
| 74 | 74.ORTOPRIMA DENT SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 91,6 %— | — | — | 269,6 K RON |
| 75 | 75.SILVADENT CENTER SRL-Dnou | Municipiul Codlea, Braşov | 91,3 %— | — | — | 10,7 K RON |
| 76 | 76.IPARO EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,1 %— | — | — | 127,7 K RON |
| 77 | 77.KORALL DENTAL DESIGN GROUP SRLnou | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 90,8 %— | — | — | 28,6 K RON |
| 78 | 78.PRECIOUS SMILE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,5 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 79 | 79.TEHNICA STOMATO SRL▲ 42 | Municipiul Craiova, Dolj | 90,4 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 407,3 K RON | |
| 80 | 80.DENTIST FAMILY SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 90,3 %— | — | — | 271 RON |
| 81 | 81.DR. BARBU IOANA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,3 %— | — | — | 23,3 K RON |
| 82 | 82.DOMDENTAL ESTHETIX SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 90,1 %— | — | — | 47,9 K RON |
| 83 | 83.ARB MED SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,1 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 84 | 84.CLINICA DOCTOR IRINA PATEGA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 90,1 %— | — | — | 98,4 K RON |
| 85 | 85.ZENT DENTAL CLINIC SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 90,1 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 10,6 K RON | |
| 86 | 86.GEO & ND DENTAL SRL-Dnou | Municipiul Bacău, Bacău | 89,9 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 87 | 87.ORTOPRACTICE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 89,8 %— | — | — | 147,6 K RON |
| 88 | 88.GEPI DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,8 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 89 | 89.ANAIS STOMATOLOGIE S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 89,6 %— | — | — | 90,7 K RON |
| 90 | 90.ESSADENT MAX SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 89,4 %— | — | — | 98,7 K RON |
| 91 | 91.SMILE DENT THERAPY SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 88,9 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 349,5 K RON | |
| 92 | 92.JARAF ABEH SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 88,7 %— | — | — | 30,2 K RON |
| 93 | 93.ALBI DENT EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 88,7 %— | — | 88,5 K RON | |
| 94 | 94.SAB ORTHO DENTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 88,1 %— | — | — | 208 K RON |
| 95 | 95.WISDOM TOOTH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 88,1 %— | — | — | 58,1 K RON |
| 96 | 96.DENTALBIOTECH SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 87,9 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 97 | 97.MUŞAT LILIANA DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 87,6 %— | — | — | 15,7 K RON |
| 98 | 98.DENTLIFE STUDIO S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 87,6 %— | — | — | 16,9 K RON |
| 99 | 99.ONE TOOTH CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 87,6 %— | — | — | 13,5 K RON |
| 100 | 100.RAI DENTAL LABORATORIES SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 87,6 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 61,4 K RON |