Top 100 firme — Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) după marjă netă în 2020
1.374 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 87,9 %, iar liderul atinge 740,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADVANCED BUSINESS SYSTEMS SRL▲ 1.348 | Municipiul Arad, Arad | 740,2 %— | — | 11,5 K RON | |
| 2 | 2.C & R LINGUA SRL▲ 337 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 409 %▲ 587,7 % | ▲ 587,7 % | 6,2 K RON | |
| 3 | 3.T & T TRANSLATION SERVICES SRL▲ 800 | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 405,7 %▲ 1.942,7 % | ▲ 1.942,7 % | 445,5 K RON | |
| 4 | 4.SPIRIT ANCESTRAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,5 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 21,1 K RON | |
| 5 | 5.CARPE NOCTEM SRL▲ 377 | Municipiul Oradea, Bihor | 120,3 %▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 116,4 K RON | |
| 6 | 6.LINGUA SPIRIT SRL▲ 86 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 102,8 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 23,6 K RON | |
| 7 | 7.PRO VERBA TIM SRL▲ 68 | Municipiul Timişoara, Timiş | 102,1 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 94,2 K RON | |
| 8 | 8.STICKS & STONES S.R.L.▲ 57 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 98,8 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 76,4 K RON | |
| 9 | 9.WINSBERG CONSULTING S.R.L.nou | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 97,6 %— | — | — | 88,4 K RON |
| 10 | 10.ENTRADO TRANSLATION S.R.L.-D.nou | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 97,3 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 11 | 11.FLOR DIS EEA SRL▲ 58 | Sat Priboieni, Comuna Priboieni, Argeş | 97,2 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 140 RON | |
| 12 | 12.SMART TRAD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | 10,9 K RON | |
| 13 | 13.MONIOANA TRANSLATIONS SRL▲ 1.162 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | 551 RON | |
| 14 | 14.ACUSTICA ECO-LOGIC SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 97 %— | — | 970 RON | |
| 15 | 15.VARDI DAN TRADUCERI S.R.L.▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 97 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 138,9 K RON | |
| 16 | 16.AGLER TRADING SRL▲ 171 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 6 K RON | |
| 17 | 17.DENYDOR TRADUCERI S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 97 %— | — | 223 RON | |
| 18 | 18.VERBALATHLETHES SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 96,8 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 225,6 K RON | |
| 19 | 19.COLL TRANSLATE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,4 %— | — | — | 12 K RON |
| 20 | 20.UNICA PUNTA TRAD S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 96,4 %— | — | — | 1 K RON |
| 21 | 21.TECH TRANSLATE SRL▲ 93 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,4 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 49 K RON | |
| 22 | 22.CARE CONCEPT SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,1 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 269,2 K RON | |
| 23 | 23.ROXADOXA SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 96,1 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 52,7 K RON | |
| 24 | 24.BIO TRANSLATION SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 96,1 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 124,5 K RON | |
| 25 | 25.DIGITAL TRANSLATIONS DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,1 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 26 | 26.TRADUCLEAR S.R.L.▲ 94 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 32,4 K RON | |
| 27 | 27.JIM & DANA BROWN S.R.L.▲ 30 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 95,9 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 28,1 K RON | |
| 28 | 28.BRITANNIC BOLD S.R.L.▲ 1.116 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,9 %— | — | 5,2 K RON | |
| 29 | 29.CEZAR TOP CONSULTING SRL▲ 1.121 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,9 %— | — | 14,7 K RON | |
| 30 | 30.CROSSWORLDS SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,6 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 250,1 K RON | |
| 31 | 31.SIMICO-MANAGEMENT SRL▲ 94 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 95,5 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 56 K RON | |
| 32 | 32.AMC LETRAS S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 95,3 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 33 | 33.BABTRANSLATE SOLUTIONS SRL▲ 15 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 95,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 87,3 K RON | |
| 34 | 34.DELTA TRANSLATIONS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,2 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 38,4 K RON | |
| 35 | 35.AS PAGE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,2 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 36 | 36.SABRA TRADUCERI S.R.L.▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,2 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 11,3 K RON | |
| 37 | 37.TEXT TRADE SRL▲ 373 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 94,9 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 57 K RON | |
| 38 | 38.GET TRANSLATE BUSINESS S.R.L.▲ 57 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94,9 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 83,8 K RON | |
| 39 | 39.AGER TRAD TRANSLATIONS SRL▲ 313 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,8 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 17,9 K RON | |
| 40 | 40.TRANSFIDEL SRL▲ 60 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 94,6 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 22,5 K RON | |
| 41 | 41.RUKINO INTERNATIONAL SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 94,4 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 27,9 K RON | |
| 42 | 42.POLYGLOSSA S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 35,7 K RON | |
| 43 | 43.EDUCONSULT-TRANS-LG SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,3 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 12,7 K RON | |
| 44 | 44.AZITRAD SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 94,3 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 65,6 K RON | |
| 45 | 45.AVA TRAD LINE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 94,2 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 11,5 K RON | |
| 46 | 46.AZA ZEVALD SRL▲ 41 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 94,2 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 2 K RON | |
| 47 | 47.GERMAN TRANSLATIONS SERVICES SRL▲ 21 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 94,2 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 281,6 K RON | |
| 48 | 48.COLOUR TRANSLATE S.R.L.▲ 196 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 94,2 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 11,4 K RON | |
| 49 | 49.HERA CENTER S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 94 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 26,5 K RON | |
| 50 | 50.LMG HELP S.R.L.▲ 154 | Municipiul Craiova, Dolj | 94 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 11,7 K RON | |
| 51 | 51.JAKUBIK TRANSLATIONS SRL▲ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 93,9 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 66,8 K RON | |
| 52 | 52.SMARTEX MIND SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,9 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 125 K RON | |
| 53 | 53.THE ART OF RIGHT CONSULTING SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,9 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 62,2 K RON | |
| 54 | 54.EDITURA ALICE BOOKS S.R.L.▼ 44 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 93,8 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 81,2 K RON | |
| 55 | 55.PAPEL TRANSLATIONS & CONSULTING S.R.L.▲ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,7 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 5,6 K RON | |
| 56 | 56.ROX TRANSLATIONS S.R.L.▲ 107 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,7 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 4,4 K RON | |
| 57 | 57.ROAZ TRADUCERI SRL▼ 10 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 93,6 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 24,7 K RON | |
| 58 | 58.TAMARIS BUSINESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,6 %— | — | — | 70,4 K RON |
| 59 | 59.TRADUCATORUL S.R.L.▲ 1.215 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 93,4 %— | — | 2,6 K RON | |
| 60 | 60.NEED 4 GAMES S.R.L.▲ 14 | Sat Olteni, Comuna Clinceni, Ilfov | 93 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 175,4 K RON | |
| 61 | 61.BENCORAD SRL▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 93 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 8,1 K RON | |
| 62 | 62.AVANTA OPTIMA SRL▲ 130 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,9 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 132,8 K RON | |
| 63 | 63.INIMA LA INIMA CENTRE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 92,8 %— | — | — | 121,4 K RON |
| 64 | 64.BRIGE LANGUAGE EXPERT S.R.L.▼ 37 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 92,8 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 55,5 K RON | |
| 65 | 65.SINOLINGUA S.R.L.▼ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 92,5 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 144,5 K RON | |
| 66 | 66.DUTCH TRANSLATIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 92,5 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 67 | 67.TRADUCERI VLAD FLORIN SRL▲ 23 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 92,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 21,8 K RON | |
| 68 | 68.ETIQUETTE TRANSLITERA SRL▼ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 92 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 425,5 K RON | |
| 69 | 69.JAZZY JACKS S.R.L.▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 91,6 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 68,9 K RON | |
| 70 | 70.NARELL TRANSLATIONS SRL▲ 142 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,6 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 8,5 K RON | |
| 71 | 71.ROBERT CONN TRANSLATIONS SRL▲ 18 | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 91,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 241,4 K RON | |
| 72 | 72.LFD IZIOLA TRAD S.R.L.▲ 16 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 91,6 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 77,3 K RON | |
| 73 | 73.DSB TRADUCERI S.R.L.▲ 28 | Sat Răcăuţi, Comuna Buciumi, Bacău | 91,6 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 24 K RON | |
| 74 | 74.E - FICIENT TRADUCERI SRL▼ 3 | Municipiul Arad, Arad | 91,3 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 68 K RON | |
| 75 | 75.CODESS SOLUTIONS SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 91,2 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 9,9 K RON | |
| 76 | 76.REDDENDI VERBUM SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 91,2 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 80,8 K RON | |
| 77 | 77.TB EAST-TRAD S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,1 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 78 | 78.ALBU TRADART SRL▲ 48 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 8,3 K RON | |
| 79 | 79.TECHCUBE SERVICES SRL▲ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 91 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 239,4 K RON | |
| 80 | 80.KRK TRADE S.R.L.▲ 81 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 91 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 25,5 K RON | |
| 81 | 81.OANA NEGUŢ TRANSLATIONS BUREAU SRL▲ 1.231 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,8 %— | — | 12,5 K RON | |
| 82 | 82.CYBERGEN SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,6 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 83,8 K RON | |
| 83 | 83.CRIS-IRON TRADUCERI SRL▲ 238 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,3 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 17,3 K RON | |
| 84 | 84.GENIUS SPECTRUM S.R.L.▼ 49 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 90,3 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 2,1 K RON | |
| 85 | 85.LOCALIZATION TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 191 K RON | |
| 86 | 86.ME TA FORM S.R.L.-D.▲ 454 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 90,1 %▲ 117,1 % | ▲ 117,1 % | 3,5 K RON | |
| 87 | 87.ANDARE INTERNATIONAL S.R.L.▲ 256 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 89,8 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 156,4 K RON | |
| 88 | 88.INTER-TRAD SRL▲ 57 | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,8 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 5,4 K RON | |
| 89 | 89.THEMIS AG SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 89,6 %— | — | 73,7 K RON | |
| 90 | 90.TRADOFLUENT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 89,5 %— | — | — | 153,9 K RON |
| 91 | 91.ORIA LINGUA TRAD S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 89,5 %— | — | — | 36,8 K RON |
| 92 | 92.CBS TRANSLATIONS SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 331,8 K RON | |
| 93 | 93.DREAMWEAVER S.R.L.▲ 116 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 88,5 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 153,2 K RON | |
| 94 | 94.ELIT AMI TRAD SRL▲ 16 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 88,5 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 256,5 K RON | |
| 95 | 95.SCHWARTZZEITSERV S.R.L.▲ 95 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,4 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 65,8 K RON | |
| 96 | 96.LEXISGLOSSA SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 88,3 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 52 K RON | |
| 97 | 97.LOST IN TRANSLATIONS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 88,3 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 98 | 98.HOCKDIHI S.R.L.▲ 61 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88,2 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 94,9 K RON | |
| 99 | 99.MANIFEST TRANSLATIONS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88,1 %— | — | — | 44,5 K RON |
| 100 | 100.INTELLECTUS LEXICO SRL▲ 79 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 87,9 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 24,4 K RON |