Top 100 firme — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii după marjă netă în 2009
1.416 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 74,1 %, iar liderul atinge 32.814 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PADEL CLUB BUCURESTI SRL▲ 349 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32.814 %▲ 110.683,2 % | ▲ 110.683,2 % | 535,2 K RON | |
| 2 | 2.LA-GHI IMPORT EXPORT SRL▲ 1.380 | Municipiul Timişoara, Timiş | 25.830,4 %— | — | 438,3 K RON | |
| 3 | 3.SPILL ROMANA SRL▲ 212 | Sat Chereluş, Comuna Şicula, Arad | 12.846,8 %▲ 21.744,5 % | ▲ 21.744,5 % | 385,4 K RON | |
| 4 | 4.DISCOVER-TRADE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 7.655,8 %— | — | — | 1,9 mil. RON |
| 5 | 5.MESHICA GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4.258,4 %— | — | — | 242,7 K RON |
| 6 | 6.MASTER IMOBILIARE SRL▲ 876 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3.173,1 %— | — | 86,1 K RON | |
| 7 | 7.EMMETRE REAL SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 2.476,2 %— | — | 4,9 mil. RON | |
| 8 | 8.MARCOTEL SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2.039,6 %▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 323,2 K RON | |
| 9 | 9.JACOB TEL SHEVA S.R.L.▲ 1.339 | Municipiul Oradea, Bihor | 1.479,6 %— | — | 77,9 K RON | |
| 10 | 10.REZIDENT COM SA▲ 300 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.376,2 %▲ 3.693,3 % | ▲ 3.693,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.TRANSYL ECONO INVEST SRL▲ 1.239 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 618,9 %— | — | 63,1 K RON | |
| 12 | 12.ATLAS IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 578,9 %— | — | — | 173,7 K RON |
| 13 | 13.AIRAM IMOBILIARE SRL▲ 410 | Sat Zădăreni, Comuna Zădăreni, Arad | 472,5 %▲ 2.490,2 % | ▲ 2.490,2 % | 59,7 K RON | |
| 14 | 14.ORION AGRICULTURA S.R.L.▲ 738 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 469,5 %— | — | 273,1 K RON | |
| 15 | 15.SOLID INVEST SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 451,8 %— | — | — | 90,4 K RON |
| 16 | 16.AGRIBEROM INVERSIONES SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 397,3 %— | — | — | 289,6 K RON |
| 17 | 17.EUROPA GROUP REALTY SRL▲ 1.131 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 394,6 %— | — | 2,4 mil. RON | |
| 18 | 18.MEROTIMI SRL▼ 3 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 367,3 %▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | 63,1 K RON | |
| 19 | 19.EUROIMOB SA▲ 700 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 365,9 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.G.S. IMOBILIARA SRL▲ 41 | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 351,7 %▲ 190,9 % | ▲ 190,9 % | 355,9 K RON | |
| 21 | 21.EUROVEST REAL ESTATE PROJECT DEVELOPMENT SRL▲ 97 | Oraş Chitila, Ilfov | 324,6 %▲ 290,7 % | ▲ 290,7 % | 50,2 K RON | |
| 22 | 22.OMB GRUP INVEST SAnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 304,7 %— | — | — | 74,6 K RON |
| 23 | 23.IMOBILIARE ITALIANA SA▲ 2 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 294,9 %▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 24 | 24.R.H.I. GRUP INVEST SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 286,8 %▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.TURN NEGRU SRLnou | Municipiul Salonta, Bihor | 265,2 %— | — | — | 95,6 K RON |
| 26 | 26.ALNICE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 243,3 %— | — | 191,2 K RON | |
| 27 | 27.MULTICONSTRUCT MORENI S.R.L.nou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 243,1 %— | — | — | 282,4 K RON |
| 28 | 28.EDILO SRL▲ 381 | Municipiul Timişoara, Timiş | 224,2 %▲ 960,1 % | ▲ 960,1 % | 151,8 K RON | |
| 29 | 29.INTER ALEX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 207,9 %— | — | — | 74 K RON |
| 30 | 30.EFFECI ROM SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 196,5 %▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.LAURODA SRLnou | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | 186,7 %— | — | — | 16,5 K RON |
| 32 | 32.IMOBIL NUROFIN SRL▲ 1.201 | Municipiul Oradea, Bihor | 186 %— | — | 1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.WILHELM IMPEX SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 176,6 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 34 | 34.G & C IMOBIL SERVICE SRL▲ 1.018 | Municipiul Piteşti, Argeş | 170,6 %— | — | 76,9 K RON | |
| 35 | 35.FAMAC IMOBILIARE S.R.L.▲ 1.183 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 164,9 %— | — | 63,9 K RON | |
| 36 | 36.TIME SHOW SRL▲ 1.150 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 164,8 %— | — | 568,6 K RON | |
| 37 | 37.AGS SILOZ S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 164,7 %▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | 28,2 K RON | |
| 38 | 38.SALAMINA DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 162,5 %— | — | — | 64,9 K RON |
| 39 | 39.PRO TRUST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 160,4 %▲ 289,8 % | ▲ 289,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 40 | 40.REVOLUTION SRL▲ 593 | Municipiul Timişoara, Timiş | 156,2 %▲ 33.858,7 % | ▲ 33.858,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.S.I.R. SOCIETATEA DE INVESTITII ROBERTO S.R.L.▲ 325 | Municipiul Arad, Arad | 154,9 %▲ 473,9 % | ▲ 473,9 % | 47,8 K RON | |
| 42 | 42.GALAN IMOBILIARE SRL▲ 1.224 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 151,5 %— | — | 62,7 K RON | |
| 43 | 43.HAWKSWORTH LAND SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 150,3 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 44 | 44.YEYO CORPORATION SRL▲ 1.110 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 144,5 %— | — | 4,4 mil. RON | |
| 45 | 45.ANJAMA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 125,4 %— | — | — | 35 K RON |
| 46 | 46.DINU REAL ESTATE SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 124,4 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 255,5 K RON | |
| 47 | 47.BRALDINI S.R.L.▲ 860 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 117,3 %— | — | 586,1 K RON | |
| 48 | 48.MANAGEMENT ADVICE GROUP PDH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 103,6 %— | — | — | 19,6 K RON |
| 49 | 49.ARIES REAL ESTATE SRL▲ 569 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100 %▲ 10.004 % | ▲ 10.004 % | 381,2 K RON | |
| 50 | 50.PIERFIN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 99,1 %— | — | — | 25 K RON |
| 51 | 51.IASAR INVEST IMOB SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 97,4 %— | — | — | 58,4 K RON |
| 52 | 52.PANGRAM IMOBILIARE SRL▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 96,8 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 178,9 K RON | |
| 53 | 53.European Investitii SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,4 %— | — | — | 141,4 K RON |
| 54 | 54.DORON DVIR INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 95,4 %— | — | — | 232,4 K RON |
| 55 | 55.NEW STYLE ARTIST CENTER SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,6 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 219,4 K RON | |
| 56 | 56.TEPILORA INVEST SRL▲ 315 | Municipiul Brăila, Brăila | 92,6 %▲ 253,2 % | ▲ 253,2 % | 112,8 K RON | |
| 57 | 57.AXA PLUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 92,3 %— | — | — | 389,1 K RON |
| 58 | 58.MOBINVEST SRL▲ 855 | Municipiul Craiova, Dolj | 92,2 %— | — | 9,3 K RON | |
| 59 | 59.ALFA SOFT INDUSTRY SRL▲ 31 | Municipiul Piteşti, Argeş | 92,2 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 362,5 K RON | |
| 60 | 60.AIRALIN SRLnou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 92,1 %— | — | — | 77,5 K RON |
| 61 | 61.MANHOUSE SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 90,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 65,2 K RON | |
| 62 | 62.I&T IMOBILE SRL▲ 45 | Municipiul Carei, Satu Mare | 90,9 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 120,1 K RON | |
| 63 | 63.I.A.R. RECONSE SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 89,2 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 309,4 K RON | |
| 64 | 64.INTERNATIONAL CONSULT SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,9 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 248,3 K RON | |
| 65 | 65.ISRAEL QUEEN IMOB SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 88 %— | — | — | 37 K RON |
| 66 | 66.GIBRIG SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 87,6 %— | — | — | 73,9 K RON |
| 67 | 67.INNOTECH DESIGN SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87,2 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 348,7 K RON | |
| 68 | 68.DIACONTACT SRL▲ 183 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 87 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 66,2 K RON | |
| 69 | 69.PRESTIGE PROPERTIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,6 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 70 | 70.HOFFNER SRL▲ 894 | Municipiul Timişoara, Timiş | 86,5 %— | — | 89,4 K RON | |
| 71 | 71.PRELIPCEAN INVESTMENT SRL▲ 86 | Municipiul Brăila, Brăila | 86 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 361,5 K RON | |
| 72 | 72.DOWNTOWN AUTOSERV SRL▲ 130 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,8 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 127,1 K RON | |
| 73 | 73.MOISE CHT IMPEX S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 85,4 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 59,8 K RON | |
| 74 | 74.VIMPEX GROUP INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 85,1 %— | — | — | 46,8 K RON |
| 75 | 75.COMIMPEX ESCO PROPERTIES SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,7 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 136,1 K RON | |
| 76 | 76.AHMEYA PHARM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 83,5 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 77 | 77.BENEFICIUM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 82,5 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 78 | 78.BEST INVEST SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 81,3 %— | — | — | 24,4 K RON |
| 79 | 79.ITACA SRL▲ 146 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,2 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 131,6 K RON | |
| 80 | 80.MIRZON MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 81,1 %— | — | — | 32,4 K RON |
| 81 | 81.DISTRI LOGISTICA SRL▲ 136 | Municipiul Arad, Arad | 80,8 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 56,8 K RON | |
| 82 | 82.PATRIMONIAL PLUS PRIVAT SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 279,7 K RON | |
| 83 | 83.KASRO CONSULT SRL▲ 21 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 80,1 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 137,6 K RON | |
| 84 | 84.CRIS IMOB BUSINESS SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 79,9 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 106,8 K RON | |
| 85 | 85.IMOBILE CASTELLI SRL▲ 253 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 79,2 %▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | 520,8 K RON | |
| 86 | 86.DAICHI & VEIKKO MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 78,9 %— | — | — | 577,5 K RON |
| 87 | 87.SOLID IMOB SRL▲ 124 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 78,5 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 132,4 K RON | |
| 88 | 88.MP TERENURI SI IMOBILE SRL▲ 1.182 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 78,3 %— | — | 470,8 K RON | |
| 89 | 89.I.GE.CO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 78 %— | — | — | 393,3 K RON |
| 90 | 90.BIAFASIM SRL▲ 82 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77,6 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 102,3 K RON | |
| 91 | 91.VETA ELPINICA SRLnou | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 77,4 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 92 | 92.TERRA FIRMA SRL▲ 131 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 76,7 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 67 K RON | |
| 93 | 93.ANGLO SAXON INVESTMENT CONSTRUCTION & PROMOTION 2000 SRL▲ 77 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,2 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 255,1 K RON | |
| 94 | 94.EMPORIO GENERAL HOLDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 76 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 95 | 95.DELMAT SRLnou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 75,7 %— | — | — | 31,4 K RON |
| 96 | 96.EVIDENT LAW SOLUTIONS SRLnou | Comuna Glina, Ilfov | 75,3 %— | — | 296,3 K RON | |
| 97 | 97.ALBIFLORA SRL▼ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,8 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 26,1 K RON | |
| 98 | 98.AGRILAND COMPANY SRL▲ 909 | Oraş Voluntari, Ilfov | 74,5 %— | — | 257,2 K RON | |
| 99 | 99.INVEST MAPADOR SRL▲ 70 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,4 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 123,2 K RON | |
| 100 | 100.REAL SERVICE SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 74,1 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 184,7 K RON |