Top 100 firme — Alte activități de servicii informaționale n.c. a după marjă netă în 2010
181 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 94,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOVACONT SRL▲ 226 | Municipiul Suceava, Suceava | 94,6 %— | — | 4,2 K RON | |
| 2 | 2.CRIS CONSULTING STAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,5 %— | — | 12,5 K RON | |
| 3 | 3.VALMITLOG SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 81,4 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 44 K RON | |
| 4 | 4.GIOVEST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 74,5 %— | — | 260,2 K RON | |
| 5 | 5.IKONODULA SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,3 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 79,2 K RON | |
| 6 | 6.HEALTHCARE DIGITAL INFO SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,2 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 157,3 K RON | |
| 7 | 7.CONSERG EXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 70,8 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 126,7 K RON | |
| 8 | 8.INFO-GEO-CAD SRL▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 67,6 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 7,4 K RON | |
| 9 | 9.LBA-ADMIN SRLnou | Sat Cădaciu Mare, Comuna Şimoneşti, Harghita | 65,6 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 10 | 10.BECEBE SRL▲ 72 | Loc. Săcueni, Oraş Săcueni, Bihor | 61,5 %▲ 333,6 % | ▲ 333,6 % | 16,4 K RON | |
| 11 | 11.KONTLEASING SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 57,5 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 146,1 K RON | |
| 12 | 12.GOURMET ONLINE SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,4 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 85,4 K RON | |
| 13 | 13.EVOLVE GROUP SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 56,5 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 135,2 K RON | |
| 14 | 14.BRUIN SOLUTION SRLnou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Harghita | 50,7 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 15 | 15.TOP 4 LEVELS SRL▲ 190 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,7 %— | — | 497,9 K RON | |
| 16 | 16.VOICU SRL▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 50,5 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 39,3 K RON | |
| 17 | 17.EXCEL COMMUNICATIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,3 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 64,8 K RON | |
| 18 | 18.PROF INFO CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46,1 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 197,6 K RON | |
| 19 | 19.STRATEGIC SHIFT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,5 %▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 79,9 K RON | |
| 20 | 20.FIT & FUN MEDIA S.R.L.▲ 120 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 41,2 %— | — | 32,9 K RON | |
| 21 | 21.ROHANYM INVEST SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 38,4 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 22 | 22.PENTEST SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,1 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 36 K RON | |
| 23 | 23.MY IDEEA SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,5 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 32 K RON | |
| 24 | 24.SRGM GARANTII MOBILIARE SRL▲ 54 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35,8 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 322,6 K RON | |
| 25 | 25.DEBT MANAGEMENT EXPERT SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35,2 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 85,1 K RON | |
| 26 | 26.ASSISTANCE LEX SRL▲ 15 | Municipiul Arad, Arad | 34 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 2,1 K RON | |
| 27 | 27.M NYC SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,4 %▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 37,5 K RON | |
| 28 | 28.OEDA SERV CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,9 %— | — | — | 649 RON |
| 29 | 29.CLEANING GUIDE SRL▲ 26 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 32,5 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 35,7 K RON | |
| 30 | 30.ELPOWER IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,2 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 7 K RON | |
| 31 | 31.VESCONT SRL▲ 55 | Municipiul Arad, Arad | 31,7 %▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 40,1 K RON | |
| 32 | 32.LIQUID STUDIOS SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 9,3 K RON | |
| 33 | 33.FITO PROTECT SRLnou | Comuna Tomşani, Prahova | 31,1 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 24,4 K RON | |
| 34 | 34.CAPERO IMEX SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,4 %▲ 335,3 % | ▲ 335,3 % | 47 K RON | |
| 35 | 35.MMS CONSULTING SRL▲ 29 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,3 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 151,6 K RON | |
| 36 | 36.ALSO MEDIA SRL▲ 33 | Municipiul Turda, Cluj | 28,6 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 22,2 K RON | |
| 37 | 37.SZEBENI COMP SRLnou | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 27,8 %— | — | — | 901 RON |
| 38 | 38.NETSYS SRL▲ 29 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 26,3 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 43,2 K RON | |
| 39 | 39.CALI SOFT TAD SRL▼ 3 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 25,3 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 28,3 K RON | |
| 40 | 40.IV EVENTS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,1 %▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 144,1 K RON | |
| 41 | 41.DARINET SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,6 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 13,7 K RON | |
| 42 | 42.MAN AGER SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22,8 %▼ 69,1 % | ▼ 69,1 % | 14,4 K RON | |
| 43 | 43.MEDIAFOREST SRL▲ 198 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,3 %— | — | 26,5 K RON | |
| 44 | 44.ULTRA VISION SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,2 %▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 32,4 K RON | |
| 45 | 45.DAPYX IT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,7 %— | — | — | 296 RON |
| 46 | 46.DIRECTWEB SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,6 %▲ 154,6 % | ▲ 154,6 % | 101,7 K RON | |
| 47 | 47.GIB SRL▲ 85 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,9 %— | — | 19,2 K RON | |
| 48 | 48.SAMBAN SERVICES S.R.L.▼ 21 | Oraş Otopeni, Ilfov | 18,8 %▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 48,9 K RON | |
| 49 | 49.A.G.V. RU SRL▼ 35 | Municipiul Craiova, Dolj | 18,4 %▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 16 K RON | |
| 50 | 50.SASHA EVENTS & DESIGN SRL▲ 140 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,8 %— | — | 11,6 K RON | |
| 51 | 51.CONFLUENCE CONSULTING SRL▲ 160 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,7 %— | — | 3,2 K RON | |
| 52 | 52.CONSULT-INVEST SRL▼ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 16,6 %▼ 66 % | ▼ 66 % | 20 K RON | |
| 53 | 53.ATLAS ON LINE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,6 %▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 1,3 K RON | |
| 54 | 54.MILEN & MARC SRL▲ 39 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 7 K RON | |
| 55 | 55.MAGFIN SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 15 %— | — | 1,6 K RON | |
| 56 | 56.QUARTZ DATA RECOVERY SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,8 %▲ 270,9 % | ▲ 270,9 % | 21,5 K RON | |
| 57 | 57.DIRECT NET SRL▼ 33 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 13,1 %▼ 80 % | ▼ 80 % | 11,6 K RON | |
| 58 | 58.B.A.D. WEBSOLUTIONS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 59 | 59.UNN X SRL▲ 48 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,4 %▲ 145,3 % | ▲ 145,3 % | 10,5 K RON | |
| 60 | 60.INFOSTAR SRL▲ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 11 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 26,7 K RON | |
| 61 | 61.N.S. DESIGN SRL▲ 133 | Municipiul Săcele, Braşov | 9,8 %— | — | 3 K RON | |
| 62 | 62.J. J. ANGEL DESIGN SRL▲ 44 | Sat Cocoşeşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 8,9 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 25,4 K RON | |
| 63 | 63.METRO ONLINE SRL▲ 55 | Municipiul Oradea, Bihor | 8,5 %▲ 400 % | ▲ 400 % | 78,7 K RON | |
| 64 | 64.PRO 3 1 SOFT SRL▲ 73 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2 %— | — | 8,6 K RON | |
| 65 | 65.GENERAL CONSENG SRL▲ 96 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,7 %— | — | 4,6 K RON | |
| 66 | 66.GPS FLEET MANAGEMENT SRL▲ 79 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7 %— | — | 38,1 K RON | |
| 67 | 67.CARBON ENERGY S.R.L.▲ 23 | Oraş Voluntari, Ilfov | 6,7 %▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 885,8 K RON | |
| 68 | 68.STUDIO EDIL CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Oradea, Bihor | 6,7 %▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 156,7 K RON | |
| 69 | 69.REVOX SYSTEMS SRL▲ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,3 %▲ 660,2 % | ▲ 660,2 % | 5,7 K RON | |
| 70 | 70.MAN SOFT SRL▲ 15 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 6,3 %▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 2,1 K RON | |
| 71 | 71.DRIMARTEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 1,1 K RON | |
| 72 | 72.INNOBIT SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5 %▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 4,6 K RON | |
| 73 | 73.ACCENTURE SERVICES SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,4 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 74 | 74.MICOMAD SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5 %— | — | 34 K RON | |
| 75 | 75.TENAHOF SRLnou | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 4,8 %— | — | 3,3 K RON | |
| 76 | 76.CSATACOM SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,5 K RON | |
| 77 | 77.CEDEXX SERVICES SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5 %▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 2,3 K RON | |
| 78 | 78.ATUDESIGN SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 %▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | 3,6 K RON | |
| 79 | 79.RISC CONSULTING SRL▼ 37 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,6 %▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 709 RON | |
| 80 | 80.OPEN SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,5 %▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 4,3 K RON | |
| 81 | 81.VELDY IT CONSULTING SRL▲ 122 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,4 %— | — | 8,8 K RON | |
| 82 | 82.ICOR SERVICE MEDICA SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,7 %▼ 88 % | ▼ 88 % | 685 RON | |
| 83 | 83.AB CONCEPT SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 %▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | 4,7 K RON | |
| 84 | 84.E-SOURCING KNOW-HOW & SERVICII SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2 %▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 12,9 K RON | |
| 85 | 85.TOTAL WEB TECHNOLOGIES SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,9 %— | — | 363 RON | |
| 86 | 86.GLOBAL BUSSINES CLASS SRLnou | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 1,6 %— | — | 4,5 K RON | |
| 87 | 87.AFRODITA SOFT SRL▼ 79 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 %▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | 786 RON | |
| 88 | 88.ELITE DATA SYSTEM SRL▼ 8 | Sat Presaca, Comuna Păuca, Sibiu | 1,5 %▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 1,7 K RON | |
| 89 | 89.W ELECTRONICS SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 %▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | 1,9 K RON | |
| 90 | 90.HAŢEGAN DESIGN CO SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 %▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 688 RON | |
| 91 | 91.MONDONET SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 34,3 K RON | |
| 92 | 92.NET PLUG S.R.L.▲ 43 | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 1,2 %— | — | 1,2 K RON | |
| 93 | 93.LOGISTIX DRIVE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 %▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | 3,5 K RON | |
| 94 | 94.NETSISTEM SRL▲ 64 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1 %— | — | 255 RON | |
| 95 | 95.UNIVERSAL SERVICE 95 SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,8 %▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 4,2 K RON | |
| 96 | 96.RELEVAD SRL▼ 37 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 0,7 %▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | 297 RON | |
| 97 | 97.REPORTING SOFTWARE SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,7 %— | — | 10,8 K RON | |
| 98 | 98.POWER ENERGY INVEST SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0,7 %▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 2 K RON | |
| 99 | 99.ZIMOL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,4 %▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 4,3 K RON | |
| 100 | 100.TEHNODINAMIC PROFISERV SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,3 %— | — | 966 RON |