Top 100 firme — Activități ale agențiilor de știri după marjă netă în 2024
102 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -1.061,7 %, iar liderul atinge 260,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EX MEDIA S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 260,7 %▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 2 | 2.INFOSEC MEDIA REPORTING SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 95,7 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 686,3 K RON | |
| 3 | 3.N.RO AGENȚIA DE ȘTIRI SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91 %▲ 368,1 % | ▲ 368,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 4 | 4.LOCAL INSIGHT MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 81,1 %— | — | — | 38,9 K RON |
| 5 | 5.OBSERVATORUL NAȚIONAL TV S.R.L.▼ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 80,3 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 79,9 K RON | |
| 6 | 6.2MNEWS-MARAMUREŞ SRL▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,9 %▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 432,9 K RON | |
| 7 | 7.CREATIV WEBMEDIA SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 78,8 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 301,7 K RON | |
| 8 | 8.COMPACT MEDIA NEWS BUZĂU S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 78,6 %— | — | 31,1 K RON | |
| 9 | 9.ALESSIA CHRISTINE ENTERPRISE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,5 %▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 129,6 K RON | |
| 10 | 10.CONSTITUTIV CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 72,4 %— | — | 109,6 K RON | |
| 11 | 11.BMVTNT S.R.L.nou | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 72,4 %— | — | 82,7 K RON | |
| 12 | 12.MEDIA IMAGE GROUP SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,3 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 862,4 K RON | |
| 13 | 13.EWIGER EXITUS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 70,2 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.PRODI COUTURE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 70 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 210 K RON | |
| 15 | 15.MELINFORM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,8 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 125,1 K RON | |
| 16 | 16.STRAXXUS S.R.L.▼ 5 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 69,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 195,8 K RON | |
| 17 | 17.MATLI MEDIA S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 69,3 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 112,8 K RON | |
| 18 | 18.MRA STRATEGY MEDIA AND CONSULTING S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 68,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 187,8 K RON | |
| 19 | 19.ATELIERUL DE PRESA SI COMUNICARE S.R.L.▲ 25 | Sat Văleni, Comuna Pogăceaua, Mureş | 65,7 %▲ 220,3 % | ▲ 220,3 % | 494 K RON | |
| 20 | 20.JURNAL VASLUIAN S.R.L.▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 61,5 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 4,5 K RON | |
| 21 | 21.BIAMAR BOUTIQUE S.R.L.nou | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 61,1 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 162,8 K RON | |
| 22 | 22.LOGOVISION SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,6 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 334,7 K RON | |
| 23 | 23.TETRAGON PUBLISHING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,8 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.DEMNEWS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 59,2 %— | — | — | 6 K RON |
| 25 | 25.SEO-WIKI CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 57,5 %— | — | — | 71,7 K RON |
| 26 | 26.MEDIA COMMUNITY S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,4 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 369,6 K RON | |
| 27 | 27.MONTANA PRESS SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 55,1 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 589,4 K RON | |
| 28 | 28.STIRI DIN SURSE MEDIA S.R.L.▲ 51 | Municipiul Buzău, Buzău | 51,8 %— | — | 85,1 K RON | |
| 29 | 29.MEDIA INDEPENDENT SIB S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 230 K RON | |
| 30 | 30.MPRESS INVESTMENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 48,6 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 91,8 K RON | |
| 31 | 31.DAHMEN EVENTS S.R.L.▲ 31 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 46,5 %▲ 675,7 % | ▲ 675,7 % | 10,8 K RON | |
| 32 | 32.EVEELIS MEDIA PRODUCTION S.R.L.▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,9 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 6,7 K RON | |
| 33 | 33.ROMANATI MEDIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 43,6 %— | — | — | 36,7 K RON |
| 34 | 34.AMBEX ABSTRACT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,4 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 72,4 K RON | |
| 35 | 35.PMK MEDIA NETWORKONLINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41,8 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 178,7 K RON | |
| 36 | 36.DOBROGEA EXPLORE S.R.L.▼ 6 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 40,9 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 31,8 K RON | |
| 37 | 37.MEDIA SET IMAGE SRL▼ 21 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 40,3 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 92,4 K RON | |
| 38 | 38.NOVUMINITIUM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,5 %— | — | — | 28,3 K RON |
| 39 | 39.AS MEDIA SRL▼ 36 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 38,3 %▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 413,7 K RON | |
| 40 | 40.MOTOR HEADS PUBLISHING SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 36,8 %— | — | 95,5 K RON | |
| 41 | 41.WEBMASTERS CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,9 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 709,8 K RON | |
| 42 | 42.DIGITAL WORKFORCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,6 %▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 7,4 mil. RON | |
| 43 | 43.MEDIA KOMPASS SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,6 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 44 | 44.POWER DATA CENTER S.R.L.nou | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 29,9 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 61,9 K RON | |
| 45 | 45.AGENŢIA DE PRESA RNEWS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,7 %▲ 66 % | ▲ 66 % | 307,3 K RON | |
| 46 | 46.PUBLINTERNATIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26,1 %▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 182,5 K RON | |
| 47 | 47.UNITED MOTORS MEDIA SRL▼ 19 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 24,2 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 137,1 K RON | |
| 48 | 48.ORGANIC SPORT S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,9 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 45,2 K RON | |
| 49 | 49.SERVICIUL TERITORIAL DE ŞTIRI ROMNEWS SRL▼ 8 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 23,5 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 11,8 K RON | |
| 50 | 50.ECOMMREFORM VISION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,2 %— | — | 40,1 K RON | |
| 51 | 51.QUALITY TRINFO MEDIA S.R.L.▼ 32 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 21,7 %▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 7,9 K RON | |
| 52 | 52.FINMA EXPERT S.R.L.▼ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,5 %▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 48,2 K RON | |
| 53 | 53.VISTA COMMUNICATION S.R.L.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,1 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 227,3 K RON | |
| 54 | 54.SUIRAM COMMUNICATIONS & PR S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 18 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 44,6 K RON | |
| 55 | 55.INFOARQ MEDIA SRL▲ 25 | Municipiul Arad, Arad | 17,9 %— | — | 89 K RON | |
| 56 | 56.BIHOR PRESS SRL▲ 20 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 17,4 %— | — | 32,5 K RON | |
| 57 | 57.AGENŢIA REGIONALĂ DE PRESĂ S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,9 %— | — | 38,1 K RON | |
| 58 | 58.DIRECT CONSULTING & ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,6 %▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 410,8 K RON | |
| 59 | 59.CATALYST MEDIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,3 %▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 19,1 K RON | |
| 60 | 60.DARY BIS SRL▼ 43 | Sat Păclişa, Comuna Toteşti, Hunedoara | 14,2 %▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 41,4 K RON | |
| 61 | 61.OBSERVATOR MEDIA INFO S.R.L.▲ 2 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 12,8 %▲ 169,3 % | ▲ 169,3 % | 10,7 K RON | |
| 62 | 62.MEDIA DEFENDER SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,8 %▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 23,8 K RON | |
| 63 | 63.SAY YES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,9 %▼ 85 % | ▼ 85 % | 89,1 K RON | |
| 64 | 64.ANCORE MEDIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,6 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 688,6 K RON | |
| 65 | 65.GP SHOW CONCERT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,1 %▲ 143,8 % | ▲ 143,8 % | 16,4 K RON | |
| 66 | 66.SURSA ZILEI MEDIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,9 %— | — | 28,9 K RON | |
| 67 | 67.TP FINTECH S.R.L.▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 314 K RON | |
| 68 | 68.REUTERS NEWS & MEDIA ROMANIA S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,9 %▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 46,5 K RON | |
| 69 | 69.INFORMEDIA S.R.L.▼ 38 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,6 %▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | 16,3 K RON | |
| 70 | 70.AGENŢIA MONITORING NEWS SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5 %▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 5,9 K RON | |
| 71 | 71.PROFESIONAL MEDIA PRESS SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 7,3 K RON | |
| 72 | 72.JUVENTUS MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,5 %— | — | 3,8 K RON | |
| 73 | 73.ATELIERUL DE INTERNET SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 %▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | 123,6 K RON | |
| 74 | 74.TODA PRESS SRL▼ 7 | Municipiul Turda, Cluj | 2,2 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 47 K RON | |
| 75 | 75.EURAFRICA - PRESS&NEWS S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,2 %— | — | 66 RON | |
| 76 | 76.VARIANTA MEDIA SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 %▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 22,9 K RON | |
| 77 | 77.M.F.G. NEWS SRL▼ 23 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 0,2 %▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | 475 RON | |
| 78 | 78.HIGH WEB SERVICES S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -0,2 %▼ 101,1 % | ▼ 101,1 % | -288 RON | |
| 79 | 79.PRIVESC.EU WEB SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -0,8 %— | — | -823 RON | |
| 80 | 80.DREI MEDIA CONSULTING SRL▼ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | -3,7 %▼ 128,8 % | ▼ 128,8 % | -10,4 K RON | |
| 81 | 81.C-G MEDIA TEMP SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -4 %▼ 284,8 % | ▼ 284,8 % | -2,1 K RON | |
| 82 | 82.FLANDI-SERV SRL▼ 9 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -4,5 %— | — | -30,4 K RON | |
| 83 | 83.LUXURIA MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -12,2 %— | — | — | -9,4 K RON |
| 84 | 84.MADRILON S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -14,3 %— | — | -6,5 K RON | |
| 85 | 85.DAY NATIONAL MEDIA S.R.L.▼ 61 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -15,2 %▼ 136,1 % | ▼ 136,1 % | -7,7 K RON | |
| 86 | 86.SPOT AGENCY S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -18,3 %— | — | -259,8 K RON | |
| 87 | 87.ROMANIANLIDER SRL▼ 26 | Oraş Bragadiru, Ilfov | -24,4 %▼ 436,5 % | ▼ 436,5 % | -23,9 K RON | |
| 88 | 88.LE PETIT JOURNAL ROUMANIE S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -25,7 %— | — | -8,9 K RON | |
| 89 | 89.EUROPONTIS.COM SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -27,4 %▼ 214,3 % | ▼ 214,3 % | -57,6 K RON | |
| 90 | 90.UZINA MEDIA SRL▼ 4 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | -34,7 %— | — | -9 K RON | |
| 91 | 91.ZIARMM SRL▼ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -46,1 %▼ 378,6 % | ▼ 378,6 % | -29,6 K RON | |
| 92 | 92.DC EU S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -52,2 %— | — | — | -14,4 K RON |
| 93 | 93.ZOOSKA NETWORK SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -55,3 %▼ 178,1 % | ▼ 178,1 % | -166,5 K RON | |
| 94 | 94.AD MEDIA DEVELOPMENT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -64,3 %— | — | -13 K RON | |
| 95 | 95.COMPLIANCE INTEGRITY SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -122 %— | — | — | -30,3 K RON |
| 96 | 96.JUSTNEWS PRESS S.R.L.▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -124,1 %▼ 27.686,7 % | ▼ 27.686,7 % | -24,7 K RON | |
| 97 | 97.NEWSIN AGENCY PRESS SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -136,2 %— | — | -13,6 K RON | |
| 98 | 98.TISZTA BESZÉD SRL▼ 33 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | -155,9 %▼ 3.518,2 % | ▼ 3.518,2 % | -9,7 K RON | |
| 99 | 99.AGENTIA DE PRESA A.M.PRESS SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -361,4 %— | — | -72,2 K RON | |
| 100 | 100.LOFT COMMUNICATIONS SRL▼ 86 | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | -1.061,7 %▼ 1.762,6 % | ▼ 1.762,6 % | -97,4 K RON |