Top 100 firme — Activități de consultanță în tehnologia informației după marjă netă în 2015
2.226 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 89,3 %, iar liderul atinge 1.944,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.QUERCUS CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.944,9 %— | — | 623,5 K RON | |
| 2 | 2.MOBILE NETWORKING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 985,9 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 3 | 3.E-TOP COMPANY SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 574,5 %— | — | — | 34,2 K RON |
| 4 | 4.LEAD SOFTWARE SRL▲ 190 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 270,1 %▲ 293,7 % | ▲ 293,7 % | 738,1 K RON | |
| 5 | 5.MEDIA MARK ALL SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 252,5 %▲ 160,9 % | ▲ 160,9 % | 8,8 K RON | |
| 6 | 6.INTROSPECT ARER SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 239,2 %— | — | — | 27 K RON |
| 7 | 7.SERIT SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 135,2 %— | — | — | 23,9 K RON |
| 8 | 8.59SEC SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 132,2 %— | — | — | 126,8 K RON |
| 9 | 9.AFTER HOURS SHOP SRL▲ 1.947 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 102,8 %— | — | 141,1 K RON | |
| 10 | 10.LAVAL IT SRL▲ 88 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 102,1 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 205,6 K RON | |
| 11 | 11.LEXI MKT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 100,4 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 211,6 K RON | |
| 12 | 12.STONIKBYTE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 100,2 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 156,1 K RON | |
| 13 | 13.CONSULTING LINKS SRL▲ 1.967 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 99,8 %— | — | 24,5 K RON | |
| 14 | 14.TSG SMART GROUP SRL▲ 1.852 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 98 %— | — | 97,4 K RON | |
| 15 | 15.ADISOFT SRL▲ 546 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 97,3 %▲ 192 % | ▲ 192 % | 292 RON | |
| 16 | 16.MCKAY & SWAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 5,6 K RON | |
| 17 | 17.CARBON MAR SRLnou | Sat Cărbuneşti, Comuna Cărbuneşti, Prahova | 97 %— | — | — | 485 RON |
| 18 | 18.C & C DATA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | 1,9 K RON | |
| 19 | 19.REDCODE NET.WORK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | — | 33,9 K RON |
| 20 | 20.SUN TZU SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 97 %— | — | — | 116,4 K RON |
| 21 | 21.AB CONSULTANCY SOFTWARE SRL▲ 20 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 97 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 4,6 K RON | |
| 22 | 22.MIREA INFORMATICS SRL▲ 15 | Municipiul Slatina, Olt | 97 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 84,5 K RON | |
| 23 | 23.PROMAXA INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,9 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 18,9 K RON | |
| 24 | 24.POSIX SYSTEMS SRL▲ 19 | Sat Tâncăbeşti, Comuna Snagov, Ilfov | 96,8 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 137 K RON | |
| 25 | 25.DMR CONSULTANTA IT SRL▲ 261 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 96,7 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 46 K RON | |
| 26 | 26.TAP TAP MOBILE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %— | — | — | 161,1 K RON |
| 27 | 27.DYF CONCEPT IT SRLnou | Sat Carbunari, Comuna Dumbravita, Maramureş | 96,6 %— | — | — | 210,6 K RON |
| 28 | 28.TOP TELECOM SATELIT ŞASE SRL▲ 69 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,6 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 132,7 K RON | |
| 29 | 29.OMOVI CONS SERV SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 96,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 73,4 K RON | |
| 30 | 30.INFRACO SOLUTIONS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,5 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 130,3 K RON | |
| 31 | 31.ASPECT REAL MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 251,1 K RON | |
| 32 | 32.ITMGT CONSULT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %— | — | — | 118,7 K RON |
| 33 | 33.TOP TELECOM SATELIT CINCI SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,4 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 118,8 K RON | |
| 34 | 34.TOKEO SOFTWARE SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 96,3 %— | — | — | 211,7 K RON |
| 35 | 35.GROENNERG TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,3 %— | — | 12,8 K RON | |
| 36 | 36.DEVNULL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,2 %— | — | — | 89,4 K RON |
| 37 | 37.PRATEL GROUP SRL▲ 537 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 96,2 %▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 59,8 K RON | |
| 38 | 38.ROMANIAN LINKS SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 13 K RON | |
| 39 | 39.TOP TELECOM SATELIT UNU SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 136,4 K RON | |
| 40 | 40.ROCOTEC SRL▲ 28 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 96 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 12,8 K RON | |
| 41 | 41.TOP TELECOM SATELIT PATRU SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 177,1 K RON | |
| 42 | 42.AVAELGO TRAINING S.R.L.▲ 79 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,9 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 253,3 K RON | |
| 43 | 43.CONCEPT ALECU S.R.L.▲ 20 | Sat Şincai, Comuna Şincai, Mureş | 95,8 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 51,3 K RON | |
| 44 | 44.SOFTMACHINE SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 206,9 K RON | |
| 45 | 45.NEXT GENERATION BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,6 %— | — | — | 172,1 K RON |
| 46 | 46.TOP TELECOM SATELIT DOI SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,6 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 96,1 K RON | |
| 47 | 47.NEST SOURCING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,6 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 48 | 48.DEXT SOFTWARE SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,6 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 139,1 K RON | |
| 49 | 49.TOURISM DEVELOPMENT & MANAGEMENT SRL▲ 872 | Sat Lăzăreşti, Comuna Cozmeni, Harghita | 95,5 %▲ 558,6 % | ▲ 558,6 % | 66,9 K RON | |
| 50 | 50.TOP TELECOM SATELIT TREI SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 125,6 K RON | |
| 51 | 51.C.T.S. EVOLUTION SRLnou | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 95,3 %— | — | — | 226,7 K RON |
| 52 | 52.ARIA INTEGRATION SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,2 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 119,2 K RON | |
| 53 | 53.OSBSOL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 95,2 %— | — | — | 34,8 K RON |
| 54 | 54.VSI PROJECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,2 %— | — | — | 44,6 K RON |
| 55 | 55.DEVIT SECSOFT S.R.L.▲ 28 | Oraş Mioveni, Argeş | 95 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 22,5 K RON | |
| 56 | 56.REASON CONSULT SRL▼ 45 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 94,9 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 29,9 K RON | |
| 57 | 57.LILL33 SUNSATION SRL▲ 24 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 94,8 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 14 K RON | |
| 58 | 58.RISTE CONSULT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 94,7 %— | — | — | 154,8 K RON |
| 59 | 59.WHITE LIST SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 94,7 %— | — | — | 32,2 K RON |
| 60 | 60.E DIGITAL SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 94,4 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 41,3 K RON | |
| 61 | 61.PRO PHARMA ITC CONSULTING SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 94,3 %— | — | — | 206,6 K RON |
| 62 | 62.LIMELIGHT SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 94 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 191,6 K RON | |
| 63 | 63.BIOBUN SRL-D▼ 19 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 93,7 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 8,5 K RON | |
| 64 | 64.WEBMEDIA SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 93,7 %— | — | — | 203,4 K RON |
| 65 | 65.REAL TELECOM MK2 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,6 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 66 | 66.SECURELINK CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,4 %— | — | — | 65,4 K RON |
| 67 | 67.LIDER 4 IT JUNIOR SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 93,2 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 243,8 K RON | |
| 68 | 68.PRO CERC SRL▲ 25 | Sat Iasi-Gorj, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 92,8 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 5,3 K RON | |
| 69 | 69.EKJ CREATIVE MEDIA SERVICES SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 92,7 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 49,3 K RON | |
| 70 | 70.AQUA JUMP SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 92,6 %— | — | — | 185,2 K RON |
| 71 | 71.DYNAMIC MEDIA SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 92,5 %— | — | 14,8 K RON | |
| 72 | 72.EVOSOFT GROUP SRL▲ 129 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 92,5 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 65,9 K RON | |
| 73 | 73.NETSYSADMIN SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 92,4 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 74 | 74.NIVELMAR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 92,3 %— | — | 29 K RON | |
| 75 | 75.MAINTENANCER ORG SRLnou | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 92,2 %— | — | — | 770 RON |
| 76 | 76.PRACTIS SERVICII SI CONSULTANTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 92,2 %— | — | 2,8 K RON | |
| 77 | 77.NETVOIP SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 92,2 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 78 | 78.DAILY EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 92,2 %— | — | — | 58,9 K RON |
| 79 | 79.TDSOFT CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,9 %— | — | — | 28,5 K RON |
| 80 | 80.BLUE GEMINI CONSULTING SRL▼ 42 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,8 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 191,4 K RON | |
| 81 | 81.AXIOMA-GRAFEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 91,7 %— | — | — | 109,6 K RON |
| 82 | 82.BD NEWTECH SRL▲ 138 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 91,6 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 11 K RON | |
| 83 | 83.AMIGASOFT SRLnou | Sat Voroveşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 91,6 %— | — | — | 12,2 K RON |
| 84 | 84.MASSYSTEMS SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 91,5 %— | — | — | 50 K RON |
| 85 | 85.ONE ACTIVBIT SRL▲ 43 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 91,5 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 63 K RON | |
| 86 | 86.TECHWARE SRL▲ 182 | Municipiul Suceava, Suceava | 90,9 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 243,4 K RON | |
| 87 | 87.ELECTROPC WEB SERVICE SRL▼ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,8 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 50,3 K RON | |
| 88 | 88.ALTERNATIV P.C. SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,7 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 133,9 K RON | |
| 89 | 89.ENSOLVA IT SERVICES AND CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,5 %— | — | — | 56,5 K RON |
| 90 | 90.MOOV-IT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 90,4 %— | — | — | 254,2 K RON |
| 91 | 91.MAD CODE MANAGEMENT SRL▲ 316 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,3 %▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 154,7 K RON | |
| 92 | 92.APOLLO HARDWARE CONSULTING SRL▲ 1.899 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,2 %— | — | 1,4 K RON | |
| 93 | 93.NEW MOON CONSULTING SRL-Dnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 90 %— | — | — | 12,1 K RON |
| 94 | 94.NERVEWORKS SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 89,9 %— | — | — | 16,2 K RON |
| 95 | 95.MOLOTOV INFOCONSULT SRL▲ 1.851 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 89,9 %— | — | 3,8 K RON | |
| 96 | 96.TEHNOSYS SRL▼ 48 | Sat Buhalniţa, Comuna Hangu, Neamţ | 89,8 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 26 K RON | |
| 97 | 97.ROSSIM SRLnou | Sat Mustăţeşti, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 89,5 %— | — | — | 12,9 K RON |
| 98 | 98.LOSALFAR CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,5 %— | — | — | 72,1 K RON |
| 99 | 99.CIMAD TRADING SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 89,4 %— | — | — | 63,2 K RON |
| 100 | 100.LOGIC SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▼ 45 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 89,3 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 164,5 K RON |