Top 100 firme — Alte servicii de cazare după marjă netă în 2023
1.838 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 68,1 %, iar liderul atinge 78.324,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.M.M. CONTEX SRL▲ 1.715 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 78.324,3 %— | — | 235 K RON | |
| 2 | 2.MIRAJ CASA IMPACT S.R.L.▲ 1.639 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4.652,1 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CRIS COM TURISM SRL▲ 568 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1.212,4 %▲ 3.308,6 % | ▲ 3.308,6 % | 964,6 K RON | |
| 4 | 4.MADYSTOUR SRL▲ 1.078 | Municipiul Brăila, Brăila | 751,5 %▲ 6.263,3 % | ▲ 6.263,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.RAGESOR SRL▲ 1.361 | Municipiul Bacău, Bacău | 590,9 %▲ 113.528,9 % | ▲ 113.528,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.ALEXOR SRL▲ 1.597 | Municipiul Turda, Cluj | 580,3 %— | — | 870,6 K RON | |
| 7 | 7.RODELA EXIM SRL▲ 886 | Municipiul Oradea, Bihor | 484,3 %▲ 2.319 % | ▲ 2.319 % | 408,7 K RON | |
| 8 | 8.IAN APARTMENTS SRL▲ 302 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 353,2 %▲ 557,5 % | ▲ 557,5 % | 571,5 K RON | |
| 9 | 9.BOJTE KREATIV SRLnou | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 223 %▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 246 K RON | |
| 10 | 10.ARCATUR SRL▲ 981 | Sat Sănăteşti, Comuna Arcani, Gorj | 220,8 %▲ 1.274,9 % | ▲ 1.274,9 % | 182 K RON | |
| 11 | 11.EZPIMA S.R.L.▲ 21 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 215,5 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 143,6 K RON | |
| 12 | 12.KRINON IMPEX SRL▲ 707 | Comuna Oşorhei, Bihor | 182,3 %▲ 554,5 % | ▲ 554,5 % | 131,3 K RON | |
| 13 | 13.DOWRYGRANT S.R.L.▲ 1.517 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 178,7 %— | — | 567 K RON | |
| 14 | 14.GREEN RESORT BRAN SRL▲ 652 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 173,6 %▲ 464,9 % | ▲ 464,9 % | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.BUSINESS GROUP SRL▲ 712 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 155,4 %▲ 463,9 % | ▲ 463,9 % | 119,5 K RON | |
| 16 | 16.8 EX SRL▲ 786 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 126,7 %▲ 426,1 % | ▲ 426,1 % | 615,2 K RON | |
| 17 | 17.COM LEMN DAC SRL▲ 1.703 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 123,2 %— | — | 25,1 K RON | |
| 18 | 18.PENSIUNEA MARIA PREDEAL SRL▲ 885 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 118,3 %▲ 501,6 % | ▲ 501,6 % | 206,8 K RON | |
| 19 | 19.MOISA M SRL▲ 1.370 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 115,7 %— | — | 207,7 K RON | |
| 20 | 20.RASARIT DE SOARE SRL▲ 57 | Sat Rotbav, Comuna Feldioara, Braşov | 107,2 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 84,3 K RON | |
| 21 | 21.ISABELL TOUR SRL▲ 1.062 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 101,4 %▲ 762,5 % | ▲ 762,5 % | 11,9 K RON | |
| 22 | 22.EVANDI CONSULT SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 101,3 %▲ 234,8 % | ▲ 234,8 % | 131 K RON | |
| 23 | 23.TRANSPYT TOMA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 100 %— | — | 1 RON | |
| 24 | 24.RINA DEVELOPMENT SRL▲ 434 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 97,9 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 115,4 K RON | |
| 25 | 25.LA MARISOIU SRL▲ 18 | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 97 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 7,4 K RON | |
| 26 | 26.OLARIU AGROTURISM SRL▲ 1.393 | Municipiul Lugoj, Timiş | 95,9 %— | — | 250,4 K RON | |
| 27 | 27.VILA DINI SRL▲ 49 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 94,2 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 280,3 K RON | |
| 28 | 28.I.L.CONTUR SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 92,5 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 48 K RON | |
| 29 | 29.SERVICII SI ECHIPAMENTE SPORTIVE S.R.L.▲ 78 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,3 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 439,6 K RON | |
| 30 | 30.CASA TEODORA S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 90 %— | — | 270 RON | |
| 31 | 31.EPIC IMOB S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,8 %— | — | — | 11 K RON |
| 32 | 32.CASA GIULIA OLĂNEŞTI S.R.L.▲ 235 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 88,1 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 170,5 K RON | |
| 33 | 33.CASA HAHN S.R.L.▲ 1.460 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87,4 %— | — | 3,8 K RON | |
| 34 | 34.LA BADEA SRL▲ 68 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 85,1 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 3,1 K RON | |
| 35 | 35.VALENTINA SRL▲ 1.588 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 84,9 %— | — | 20,8 K RON | |
| 36 | 36.FORSINED FOR SRL▲ 643 | Sat Dognecea, Comuna Dognecea, Caraş-Severin | 84,7 %▲ 180,5 % | ▲ 180,5 % | 3 mil. RON | |
| 37 | 37.EFREM RECONFORT S.R.L.nou | Sat Valea Largă, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 84 %— | — | — | 3 K RON |
| 38 | 38.DAVALICIA RESCOFOR S.R.L.▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 84 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 420 RON | |
| 39 | 39.PENSIUNEA CASA LAURA SRL▲ 144 | Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 83,9 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 60,1 K RON | |
| 40 | 40.HURBY APART SRL▲ 557 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,7 %▲ 144,8 % | ▲ 144,8 % | 20,8 K RON | |
| 41 | 41.ABIMAR TURISM S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 83,4 %— | — | — | 7 K RON |
| 42 | 42.PENSIUNEA GIULIA AFUMATI S.R.L.nou | Comuna Afumaţi, Ilfov | 81,7 %— | — | — | 54,8 K RON |
| 43 | 43.CAZARE FAINĂ S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,6 %— | — | — | 53,4 K RON |
| 44 | 44.SOKLAK S.R.L.▲ 196 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 81,4 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 58,8 K RON | |
| 45 | 45.MARI-HAUS S.R.L.nou | Sat Paltin, Comuna Şinca Noua, Braşov | 80,8 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 46 | 46.VILLAGE PITYU S.R.L.▲ 84 | Sat Subcetate, Comuna Subcetate, Harghita | 80,5 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 32,5 K RON | |
| 47 | 47.ARISTOCAT GUESTHOUSE S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 79,7 %— | — | — | 237 K RON |
| 48 | 48.LUCA VALEA ARGEŞULUI SRLnou | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 79,7 %— | — | 27,6 K RON | |
| 49 | 49.GREEN IVY SRL▲ 72 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,6 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 17,2 K RON | |
| 50 | 50.PANORAMIC GUEST HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 79,6 %— | — | — | 292,9 K RON |
| 51 | 51.CLUB VILA BRAN SRL▲ 1.221 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 79,5 %▲ 2.524,4 % | ▲ 2.524,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.GALAXY GLOBAL GROUP S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 79,5 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 53 | 53.BNE VERITAS S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 79,5 %— | — | — | 16,8 K RON |
| 54 | 54.TIBIRAM COMPANY SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 79,3 %— | — | 152,9 K RON | |
| 55 | 55.MACROFERM SRL▼ 30 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 79,2 %▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 176,4 K RON | |
| 56 | 56.JESS VOINEASA S.R.L.nou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 78,4 %— | — | — | 766,2 K RON |
| 57 | 57.YRADOR INVEST CONCEPT S.R.L.▲ 402 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 78,3 %▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 3,6 K RON | |
| 58 | 58.CASA PETRI ROSIA MONTANA S.R.L.▲ 113 | Sat Roşia Montană, Comuna Roşia Montană, Alba | 77,9 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 349,4 K RON | |
| 59 | 59.PERDEICA LUX SRL▲ 36 | Municipiul Lugoj, Timiş | 77,5 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 8,6 K RON | |
| 60 | 60.DREAM SUITES S.R.L.▲ 45 | Municipiul Reghin, Mureş | 77,2 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 398,7 K RON | |
| 61 | 61.COJO SRL▲ 25 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 77,2 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 339,7 K RON | |
| 62 | 62.HOINAR LAND S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,1 %— | — | — | 37 K RON |
| 63 | 63.AVE-COST SRL▲ 12 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 76,5 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 7,3 K RON | |
| 64 | 64.JO GREY CLASSY S.R.L.▲ 59 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,4 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 192,9 K RON | |
| 65 | 65.STAY INN REDIU S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,4 %— | — | — | 74,8 K RON |
| 66 | 66.KINGS R US S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 75,4 %— | — | 54,1 K RON | |
| 67 | 67.BEST POWER TRACK SRL▲ 442 | Sat Bucşeneşti, Comuna Corbeni, Argeş | 75,3 %▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 105,6 K RON | |
| 68 | 68.BRAICOR GARDEN S.R.L.▲ 477 | Sat Brăişoru, Comuna Sâncraiu, Cluj | 75,3 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 2,3 K RON | |
| 69 | 69.SIG TOURISM SRL▲ 380 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 75,1 %▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 481,7 K RON | |
| 70 | 70.PANORAMIC CONFORT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 75 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 207,7 K RON | |
| 71 | 71.CASA LUKALEX2016 S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 74,7 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 434,4 K RON | |
| 72 | 72.A&S CONTINENTAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,6 %— | — | — | 130,3 K RON |
| 73 | 73.PENSIUNEA & VILA AVY S.R.L.nou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 74,1 %— | — | — | 221,5 K RON |
| 74 | 74.SALI CHALET S.R.L.nou | Sat Muntele Băişorii, Comuna Băişoara, Cluj | 73,5 %— | — | — | 341,3 K RON |
| 75 | 75.MES-TEA HOUSE S.R.L.▲ 1.033 | Municipiul Oradea, Bihor | 73,3 %▲ 584,8 % | ▲ 584,8 % | 20,8 K RON | |
| 76 | 76.DORM FACILITIES S.R.L.▲ 529 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 73,3 %▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 7,5 mil. RON | |
| 77 | 77.CASA ANA DELTA RESIDENCE S.R.L.▲ 14 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 73,2 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 28 K RON | |
| 78 | 78.VASIS SRL= | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 72,7 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 6,4 K RON | |
| 79 | 79.FLEXTATE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72,5 %— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 80 | 80.TRANS ALEX SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 71,8 %▲ 235,7 % | ▲ 235,7 % | 190,4 K RON | |
| 81 | 81.CETINA COMPLET SERVICII S.R.L.▲ 1.626 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 71,6 %— | — | 2,1 K RON | |
| 82 | 82.NUCA WELLNESS S.R.L.nou | Sat Nucşoara, Comuna Nucşoara, Argeş | 71,2 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 83 | 83.MIAS COM SRL▲ 1.294 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,2 %▲ 37.357,9 % | ▲ 37.357,9 % | 308,2 K RON | |
| 84 | 84.BRICI JUNIOR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,1 %— | — | — | 129,6 K RON |
| 85 | 85.PENSIUNEA NORBERT SRL▲ 171 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 70,4 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 155,7 K RON | |
| 86 | 86.RETROINN SRL▲ 138 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,2 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 367,4 K RON | |
| 87 | 87.ANTESO TURISM S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 70,1 %— | — | — | 83,1 K RON |
| 88 | 88.HUNRO TEAM S.R.L.nou | Loc. Băile Homorod, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 69,9 %— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 89 | 89.CABINET DE TERAPIE CU OXIGEN HIPERBAR S.R.L.▼ 44 | Sat Băltiţa, Comuna Măneşti, Prahova | 69,7 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 1,3 K RON | |
| 90 | 90.SORADA SRL▲ 125 | Sat Haieu, Comuna Sânmartin, Bihor | 69,3 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 383,7 K RON | |
| 91 | 91.GEO-COLANI 2006 SRL▲ 86 | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 69,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 32,5 K RON | |
| 92 | 92.VLAD ALEXIS I.T.C. SRL▲ 33 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 69 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 93 | 93.RETRO TRAVEL SRL▲ 194 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,9 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 233,9 K RON | |
| 94 | 94.COU-MIC SERVCOM SRL▲ 35 | Sat Chişcău, Comuna Pietroasa, Bihor | 68,5 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 95 | 95.COLINA CU BRAZI ÎNTORSURA S.R.L.▲ 146 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 68,5 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 17 K RON | |
| 96 | 96.MEMENTO HAUSE SRL▲ 351 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 68,4 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 141,5 K RON | |
| 97 | 97.FILIP-MOIA SRL▲ 345 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,3 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 17,4 K RON | |
| 98 | 98.MARBIC PET SRL▲ 197 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,2 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 160,6 K RON | |
| 99 | 99.LA CETATE SRL▲ 251 | Sat Căpăţânenii Ungureni, Comuna Arefu, Argeş | 68,1 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 202,8 K RON | |
| 100 | 100.CASA DIN LIVADA P.M. S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 68,1 %— | — | — | 49,7 K RON |