Top 100 firme — Transporturi de marfă pe calea ferată după marjă netă în 2021
69 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -7.468,5 %, iar liderul atinge 1.850 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CHROMTEX COMPANY SRL▲ 60 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1.850 %— | — | 235,7 K RON | |
| 2 | 2.ROMPETROL LOGISTICS SRL▲ 60 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 123,3 %— | — | 709,1 K RON | |
| 3 | 3.BIRMY EVCONT S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 94 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 4 | 4.ANSETT HUBTRADE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,2 %— | — | — | 61,2 K RON |
| 5 | 5.DELTA SPED RAIL SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 52,8 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 337,4 K RON | |
| 6 | 6.DAVIDINOVATIVTRANSPORT S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 51,5 %▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 88,5 K RON | |
| 7 | 7.SPEED MATEO S.R.L.= | Municipiul Oradea, Bihor | 50 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 105,3 K RON | |
| 8 | 8.GUALPA CONFORT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,7 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 23,4 K RON | |
| 9 | 9.DELTA TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 39,3 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 10 | 10.SEAAGRO SRL▲ 40 | Municipiul Timişoara, Timiş | 31,7 %— | — | 141,1 K RON | |
| 11 | 11.VALDRIX S.A.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 27 %▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 4,4 mil. RON | |
| 12 | 12.TRANSPORT OPERATIV FEROVIAR DE MARFĂ SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 24,6 %▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.ALEXANDRU TRADING SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 20,8 %— | — | — | 40,2 K RON |
| 14 | 14.TRADE TRANS COMBI SRLnou | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 18,2 %▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.DARIUS HONEY SPEDITION SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17 %— | — | 77,7 K RON | |
| 16 | 16.M.I.S. GRUP TRANSPORT FEROVIAR SA▲ 3 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 16,8 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 399,6 K RON | |
| 17 | 17.UNICARDANANA TRANS S.R.L.nou | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 16,4 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 23,9 K RON | |
| 18 | 18.CONSTANTIN GRUP SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,9 %▲ 127 % | ▲ 127 % | 13,3 mil. RON | |
| 19 | 19.COM IONUT 94 SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 14,8 %▼ 64 % | ▼ 64 % | 39,9 K RON | |
| 20 | 20.CONSTANTE TAXI S.R.L.nou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 14,3 %▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 3,7 K RON | |
| 21 | 21.ANDREI ŞI ALESIA TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,7 %▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 133,5 K RON | |
| 22 | 22.RAIL FORCE SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,2 %▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 23 | 23.SILVA LOGISTIC SERVICES SRL▼ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 10,6 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 24 | 24.TRANS RAIL SRL▲ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,2 %— | — | 159,3 K RON | |
| 25 | 25.UNICOM CARGO SERVICES SRL▲ 32 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 9,5 %— | — | 118 K RON | |
| 26 | 26.CARGO TRANS VAGON SA▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,5 %— | — | 7,4 mil. RON | |
| 27 | 27.RELOC SA▼ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 8,8 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 10,8 mil. RON | |
| 28 | 28.KAIROS SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,1 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.UNITED RAILWAYS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 7 %— | — | — | 234,3 K RON |
| 30 | 30.EUROFER TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3 %▲ 242,6 % | ▲ 242,6 % | 367,8 K RON | |
| 31 | 31.RAIL&SEA TRACTION S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,6 %▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 452,2 K RON | |
| 32 | 32.ADVANCED TRANSPORT SOLUTIONS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,3 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 33 | 33.LTE-RAIL ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,1 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 34 | 34.VIA TERRA SPEDITION SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,1 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,3 %— | — | — | 459 K RON |
| 36 | 36.PSP CARGO GROUP S.A.▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9 %▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 37 | 37.TEHNOTRANS FEROVIAR SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 38 | 38.ROFERSPED SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 %▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 39 | 39.ANSETT LOGISTICS S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 40 | 40.BENOMAIA TRANSIT SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 2,8 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 26,3 K RON | |
| 41 | 41.GP RAIL CARGO S.A.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7 %— | — | 1 mil. RON | |
| 42 | 42.VEST TRANS RAIL SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 43 | 43.DEUTSCHE BAHN CARGO ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,2 %▲ 2.110 % | ▲ 2.110 % | 6,1 mil. RON | |
| 44 | 44.FEROTRANS S.A.▼ 23 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2 %▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 12,5 K RON | |
| 45 | 45.GRUP FEROVIAR ROMAN SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 %▼ 61 % | ▼ 61 % | 13,9 mil. RON | |
| 46 | 46.DEVEGA RAIL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,3 %▲ 167,4 % | ▲ 167,4 % | 162 K RON | |
| 47 | 47.TRAIN HUNGARY MAGANVASUT IPARI,KERESKEDELMI ES SZOLGALTATO KORLATOLT FELELOSSEGU TARSASAG BUDAPESTA-SUCURSALA CRAIOVAnou | Municipiul Craiova, Dolj | 0,8 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 48 | 48.UNICOM TRANZIT SA▼ 10 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0,8 %▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 49 | 49.CER ROMANIA CARGO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8 %— | — | — | 2 K RON |
| 50 | 50.RAIL CARGO CARRIER - ROMANIA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,7 %▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 429,2 K RON | |
| 51 | 51.E-P RAIL SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,6 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 52 | 52.RAIL CONTAINER SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,6 %— | — | 174,2 K RON | |
| 53 | 53.GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L.▼ 43 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,3 %▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | 34,1 K RON | |
| 54 | 54.TIM RAIL CARGO SRL▼ 12 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 0,1 %▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 375,3 K RON | |
| 55 | 55.CER - FERSPED S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -1,5 %— | — | -1,6 mil. RON | |
| 56 | 56.AUTOGAS IMPEX SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -3,2 %— | — | -1,2 mil. RON | |
| 57 | 57.TRANSBLUE SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -3,7 %▼ 122,4 % | ▼ 122,4 % | -143,2 K RON | |
| 58 | 58.D.R.Y.M. TRANSCOM S.R.L.nou | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | -16 %▼ 175,6 % | ▼ 175,6 % | -44,2 K RON | |
| 59 | 59.TRANSFEROVIAR GRUP SA▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -16,3 %— | — | -10,1 mil. RON | |
| 60 | 60.EURO TIP SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | -17,3 %— | — | -132,2 K RON | |
| 61 | 61.EXPRESS FORWARDING SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -21,7 %— | — | -7,1 mil. RON | |
| 62 | 62.BALKAN RAIL LOGISTIC SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -25,4 %▼ 462 % | ▼ 462 % | -21,9 K RON | |
| 63 | 63.TRANS CAMELIAS S.R.L.▼ 18 | Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, Arad | -32,3 %▼ 6.829,2 % | ▼ 6.829,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.CAPTRAIN ROMANIA SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -38,5 %▼ 12.943,3 % | ▼ 12.943,3 % | -587,8 K RON | |
| 65 | 65.SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -68,6 %— | — | -351,8 mil. RON | |
| 66 | 66.CONTAMIXT COMEXIM SRL▼ 58 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -115,7 %▼ 362,6 % | ▼ 362,6 % | -27,1 K RON | |
| 67 | 67.AUTOTRED CENTER SRL▼ 7 | Municipiul Dej, Cluj | -125,6 %— | — | -67,9 K RON | |
| 68 | 68.CRISNICDOR SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -475,5 %▼ 1.201,1 % | ▼ 1.201,1 % | -41,3 K RON | |
| 69 | 69.TRANSCOMBI SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | -7.468,5 %— | — | -62,7 K RON |