Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după marjă netă în 2015
1.763 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 57,5 %, iar liderul atinge 2.965,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STAR DEVELOPMENT CONSULT SRL▲ 1.454 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2.965,7 %— | — | 340,3 K RON | |
| 2 | 2.CAFFE VENDING SERVICE SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 648,4 %— | — | 616 RON | |
| 3 | 3.PREZENT & PERFECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 602,6 %— | — | 7,5 K RON | |
| 4 | 4.PROVES CAFFE SRL-D▲ 615 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 445,9 %▲ 5.782,9 % | ▲ 5.782,9 % | 437 RON | |
| 5 | 5.AL MA ST ROMENO SRL▲ 267 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 142,1 %▲ 391 % | ▲ 391 % | 128,9 K RON | |
| 6 | 6.FIRST CAFFE SRL▲ 1.526 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 132,2 %— | — | 6,1 K RON | |
| 7 | 7.PAVEL MAR SRL▲ 1.186 | Municipiul Piteşti, Argeş | 114,2 %— | — | 13,5 K RON | |
| 8 | 8.ALINUTZA ALBINUTZA SRL-D▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 3,7 K RON | |
| 9 | 9.NATURAL LOOK SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 10 | 10.ALDA-SIM IMPEX SRL▲ 25 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 97 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 17,1 K RON | |
| 11 | 11.WAMED LINEA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 97 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 2 K RON | |
| 12 | 12.GUSTOSI CAFFE SRL▲ 1.277 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 97 %— | — | 1,2 K RON | |
| 13 | 13.UNCBA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 96,8 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 54,6 K RON | |
| 14 | 14.PIASSONI TELECOM SRL▲ 130 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96,7 %▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 163 K RON | |
| 15 | 15.2016 MANAGEMENT FIRME SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 96,2 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 202,1 K RON | |
| 16 | 16.TEHNO DISTRIBUTION SRL▲ 1.618 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 95,4 %— | — | 150,6 K RON | |
| 17 | 17.KATYA MARKETING SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 95 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 72,8 K RON | |
| 18 | 18.CAD HEALTH PRODUCTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,9 %— | — | — | 47,3 K RON |
| 19 | 19.ALTIGRIAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,6 %— | — | — | 77,7 K RON |
| 20 | 20.MATOLNETVIL SRL▼ 3 | Sat Vălenii de Mureş, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 93,1 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 7,5 K RON | |
| 21 | 21.GP PRIMELINE SRL▲ 1.221 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 91,9 %— | — | 5,6 K RON | |
| 22 | 22.GHIOCEL MARKETING SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 91,7 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 69,6 K RON | |
| 23 | 23.SMILE DESIGN LABORATORY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,5 %— | — | — | 92,1 K RON |
| 24 | 24.AUGUSTERRA 2015 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 25 | 25.GEOPREST FASHION SRL▲ 115 | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 90,8 %▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 23,5 K RON | |
| 26 | 26.MARETRO INVESTMENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90,2 %— | — | 58,5 K RON | |
| 27 | 27.CORFIL INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90,1 %— | — | — | 73,5 K RON |
| 28 | 28.PRIMAGE AD SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 89,6 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 64,8 K RON | |
| 29 | 29.HAMMER INVEST & SERVICES SRL▲ 1.229 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 87,9 %— | — | 40,5 K RON | |
| 30 | 30.NIKOL 21 MARKETING SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 87,4 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 20,5 K RON | |
| 31 | 31.STAR MARKETING SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 87,3 %— | — | — | 164,7 K RON |
| 32 | 32.NUTRILIFE GLOBAL SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,1 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 16,4 K RON | |
| 33 | 33.SCAFE AND BUSINESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 85,2 %— | — | — | 125,3 K RON |
| 34 | 34.MD SOLUTIONS HUB SRL▲ 471 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,2 %▲ 536 % | ▲ 536 % | 8,8 K RON | |
| 35 | 35.BOLOCAN INVEST SRL▼ 8 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 84,8 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 3,3 K RON | |
| 36 | 36.SUPERSALE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 84,8 %— | — | — | 68,5 K RON |
| 37 | 37.WE GIFT 4 YOU SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 82,6 %— | — | — | 82,6 K RON |
| 38 | 38.WISE GENERAL TRADE SRL▲ 1.168 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,3 %— | — | 108 K RON | |
| 39 | 39.LOCAL VENDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 82 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 40 | 40.JARAFILTER S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 80,9 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 41 | 41.GOLDEN ROYAL TEAM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 80,8 %— | — | — | 84,7 K RON |
| 42 | 42.LIFE KEY TRAINING COMPANY SRL▲ 516 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 80,5 %▲ 666,4 % | ▲ 666,4 % | 57,2 K RON | |
| 43 | 43.MELNICGET SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,7 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 3,2 K RON | |
| 44 | 44.GEANY LUC MAR SRL▼ 14 | Municipiul Arad, Arad | 77,4 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 35,3 K RON | |
| 45 | 45.ANACONDA SERV COM R & V SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,4 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 8,6 K RON | |
| 46 | 46.GREEN CARS MOBILITY S.R.L.▲ 504 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 76,3 %▲ 602,4 % | ▲ 602,4 % | 36,8 K RON | |
| 47 | 47.ALPET N.V.F. SRLnou | Comuna Stoeneşti, Olt | 75,9 %— | — | 3,1 K RON | |
| 48 | 48.B.D.L. XTREME SALE SRLnou | Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 75,2 %— | — | — | 49 K RON |
| 49 | 49.VIVA PERFORMANCE SRL▲ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 74,9 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 59,8 K RON | |
| 50 | 50.VENDING MANAGEMENT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74,9 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 112,7 K RON | |
| 51 | 51.SD VISION COSMETICS SRLnou | Sat Şeica Mică, Comuna Şeica Mică, Sibiu | 74,8 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 52 | 52.VOICU PREMIUM CLEANING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 74,7 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 53 | 53.ROMULUS & REMUS IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 74,7 %— | — | 15,6 K RON | |
| 54 | 54.TOTAL VEND TIM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 73,9 %— | — | — | 43,6 K RON |
| 55 | 55.IULHOR PROD SRL▲ 642 | Oraş Teiuş, Alba | 73,2 %▲ 1.313,7 % | ▲ 1.313,7 % | 100 K RON | |
| 56 | 56.MARCIAN PK 77 SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 72,9 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 82,8 K RON | |
| 57 | 57.DEEP SKY SEARCH SRL▲ 1.499 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 72,8 %— | — | 3,6 K RON | |
| 58 | 58.SERVIVENDING CAFE SRL▲ 1.617 | Municipiul Piteşti, Argeş | 72,3 %— | — | 27,7 K RON | |
| 59 | 59.JUST CONSTRUCTION S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 70,6 %— | — | — | 37,4 K RON |
| 60 | 60.EXPRESIMOBILIAR S.R.L.▲ 966 | Municipiul Oradea, Bihor | 70,4 %— | — | 32,1 K RON | |
| 61 | 61.ARGES WWT CONCEPT S.R.L.nou | Oraş Chitila, Ilfov | 70,3 %— | — | 123,1 K RON | |
| 62 | 62.TABACCO VENDING SRL▲ 1.483 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,1 %— | — | 4,9 K RON | |
| 63 | 63.PROMPTASIG MARKETING SRL▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,2 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 60,2 K RON | |
| 64 | 64.ACTIVE MARKETING & ADVERTISING SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 69,2 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 78,6 K RON | |
| 65 | 65.NADROX TIM SRL▲ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | 68,7 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 42 K RON | |
| 66 | 66.VIO GRANDE CAFFE SRL▲ 153 | Sat Zilişteanca, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 68,6 %▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 23,1 K RON | |
| 67 | 67.DRIM SHOP SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 68 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 146 K RON | |
| 68 | 68.RIOCARGO MDR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68 %— | — | 58,7 K RON | |
| 69 | 69.EVE & VLADY BET SRL▲ 522 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,7 %▲ 675,5 % | ▲ 675,5 % | 34,5 K RON | |
| 70 | 70.CORTEA DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,3 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 71 | 71.RUS & TETH SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,5 %— | — | 73,6 K RON | |
| 72 | 72.BILECIK SERV SRL▼ 5 | Sat Dragomireşti-Vale, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 66,5 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 44,6 K RON | |
| 73 | 73.CAFFEE DU SOLEIL S.R.L.nou | Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea | 66,5 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 74 | 74.NIKOS IDEAL CONSULTING SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 66,4 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 58,3 K RON | |
| 75 | 75.CIOBIMARKET SRL▲ 91 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 66,3 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 17,5 K RON | |
| 76 | 76.ZAGROSS GLOBAL 2011 SRL▲ 21 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 66,2 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 326,7 K RON | |
| 77 | 77.KARYNA COFFE TIME SRL▼ 11 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 65,8 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 22,2 K RON | |
| 78 | 78.FRESH COFFE SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 65,2 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 13 K RON | |
| 79 | 79.LEX BERRY GRUP COMPANY S.R.L.▲ 41 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 63,7 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 11 K RON | |
| 80 | 80.TOP SHOP IRINEL ORIENTAL SRL▲ 1 | Sat Şoimari, Comuna Şoimari, Prahova | 63,5 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 2,9 K RON | |
| 81 | 81.KING'S SMOKE S.R.L.nou | Sat Tâncăbeşti, Comuna Snagov, Ilfov | 63,1 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 82 | 82.SILI SV S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 62,9 %— | — | — | 14,6 K RON |
| 83 | 83.SYNOPTIK VISION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,8 %— | — | — | 135,8 K RON |
| 84 | 84.YOPPI TRANSILVANIA SRL▲ 839 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 62,7 %▲ 19.500 % | ▲ 19.500 % | 368,4 K RON | |
| 85 | 85.AIRFIT SERV SRL▼ 13 | Municipiul Câmpina, Prahova | 62,6 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 60,1 K RON | |
| 86 | 86.MACO INSTAL SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 62,5 %— | — | — | 90,7 K RON |
| 87 | 87.KST DUALE COMPANY SRL▲ 46 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 62,1 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 52,2 K RON | |
| 88 | 88.BDG MANAGEMENT CONSULTING GROUP SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 61,5 %— | — | — | 122,9 K RON |
| 89 | 89.TS VENDING DOMAIN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,3 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 90 | 90.BUNTELMOB PROD S.R.L.nou | Sat Săud, Comuna Bunteşti, Bihor | 60,5 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 91 | 91.RAINBOW IBITIM SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 60,3 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 29 K RON | |
| 92 | 92.C4PRO ENGINEERING SRL▲ 251 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60 %▲ 165,4 % | ▲ 165,4 % | 49,7 K RON | |
| 93 | 93.HEALTH PRODUCTS TEAM SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,6 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 130,1 K RON | |
| 94 | 94.LOGOS DEVELOPMENT SRL▲ 888 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 59,1 %— | — | 47,9 K RON | |
| 95 | 95.SUVENIR TRANSILVANIA SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,1 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 88,4 K RON | |
| 96 | 96.PRIMAUTO SP DISTRIB SRL-Dnou | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 58,7 %— | — | — | 259 RON |
| 97 | 97.COMPARTIMENTUL PROIECTARE SRL▲ 1.581 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 57,9 %— | — | 8,7 K RON | |
| 98 | 98.ORANGE FRESH UNIVERSAL SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 57,9 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 113,2 K RON | |
| 99 | 99.PECABO DIAMOND SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,6 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 100 | 100.DANI CAFFE COMPANY SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 57,5 %— | — | — | 10,8 K RON |