Top 100 firme — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare după marjă netă în 2014
11.958 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 86,8 %, iar liderul atinge 73.579,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALFA-SERCOM SRL▲ 12.257 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 73.579,6 %— | — | 136,9 K RON | |
| 2 | 2.TINATAV SRL▲ 12.170 | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 17.524,8 %— | — | 725,5 K RON | |
| 3 | 3.AXA TRADING SIB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8.685,5 %— | — | 488,6 K RON | |
| 4 | 4.ANDRAVERITAS COM SRL▲ 10.963 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 2.973 %— | — | 55 K RON | |
| 5 | 5.TOP IACOB SRL▲ 615 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1.369,5 %▲ 4.244,8 % | ▲ 4.244,8 % | 209,8 K RON | |
| 6 | 6.UNITOP SRL▲ 147 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 642,3 %▲ 785,3 % | ▲ 785,3 % | 41,5 K RON | |
| 7 | 7.IGS EXPERT COMPANY S.R.L.▲ 12.098 | Oraş Voluntari, Ilfov | 616 %— | — | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.EVANDI CONSULT SRL▲ 12.083 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 523,3 %— | — | 47,7 K RON | |
| 9 | 9.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM CONSUMCOOP DIOSIG▲ 11.310 | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 497 %— | — | 257,4 K RON | |
| 10 | 10.RIALI COLECTION SRL▲ 202 | Municipiul Buzău, Buzău | 470,5 %▲ 639,2 % | ▲ 639,2 % | 1,4 K RON | |
| 11 | 11.M I M IMPEXCOM SRL▲ 461 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 383,2 %▲ 887,3 % | ▲ 887,3 % | 94,4 K RON | |
| 12 | 12.VIOVAL SERVCOM SRL▲ 6.851 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 301 %— | — | 19,2 K RON | |
| 13 | 13.VIE VIN ODOBESTI SRL▲ 9.862 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 271,4 %— | — | 81,3 K RON | |
| 14 | 14.COOP. DE CONSUM GÎLGĂU SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 10.503 | Sat Gâlgău, Comuna Gâlgău, Sălaj | 250,2 %— | — | 29 K RON | |
| 15 | 15.MAVER-TRADING SRL▲ 10.364 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 219,9 %— | — | 192,4 K RON | |
| 16 | 16.MIANGELI COM SRL▲ 11.458 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 198,9 %— | — | 64,1 K RON | |
| 17 | 17.ALCRIS COM SRL▲ 570 | Municipiul Suceava, Suceava | 166,5 %▲ 403,1 % | ▲ 403,1 % | 4,8 K RON | |
| 18 | 18.IULIA COMPANY SRL▼ 5 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 150,4 %▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 6,9 K RON | |
| 19 | 19.KEVIN & BRIGI SRL▲ 11.238 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 142,6 %— | — | 8,9 K RON | |
| 20 | 20.AI-DOGAN INTERNATIONAL COM SRL▲ 11.456 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 139,3 %— | — | 140,3 K RON | |
| 21 | 21.GLOBAL EURO TRADE CORPORATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 124,9 %— | — | 114,8 K RON | |
| 22 | 22.COSMIN TRANS SRL▲ 8.153 | Municipiul Zalău, Sălaj | 124,7 %— | — | 1,7 K RON | |
| 23 | 23.T & T BESTPRICE COSMETICS SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 122 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 24 | 24.VANCOUVER COM SRL▲ 10.368 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 119 %— | — | 208 K RON | |
| 25 | 25.REVOLT SRL▲ 7.380 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 114,5 %— | — | 148,3 K RON | |
| 26 | 26.ANDEMA COM IMPEX SRL▲ 54 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 112,9 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 14,9 K RON | |
| 27 | 27.ADI & NINI DESIGN SRLnou | Sat Ciocârlia, Comuna Ciocârlia, Constanţa | 109,7 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 28 | 28.CRIMINA SRL▲ 8.488 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 109,1 %— | — | 29,7 K RON | |
| 29 | 29.COMALIMETEX S.R.L.▲ 752 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 107,6 %▲ 316,5 % | ▲ 316,5 % | 869,1 K RON | |
| 30 | 30.ADMIAL SRL▲ 11.961 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 106,7 %— | — | 1,2 K RON | |
| 31 | 31.SANIA PRODIMPEX SRL▲ 8.634 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 100 %— | — | 205 RON | |
| 32 | 32.NARCIS SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 100 %— | — | 421 RON | |
| 33 | 33.FANPRED 2010 SRLnou | Sat Predeşti, Comuna Predeşti, Dolj | 100 %— | — | — | 10 RON |
| 34 | 34.AMMODYTES SRL▲ 11.032 | Municipiul Focşani, Vrancea | 100 %— | — | 4,7 K RON | |
| 35 | 35.BOGALEX ACTIV SRL▲ 456 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 99,5 %▲ 163,2 % | ▲ 163,2 % | 945 RON | |
| 36 | 36.TETA COM SRL▲ 11.410 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 99,3 %— | — | 217,8 K RON | |
| 37 | 37.LILID'S JEWLERY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,8 %— | — | 11,8 K RON | |
| 38 | 38.AL QUADRO BUSINESS SRLnou | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 97,6 %— | — | — | 270,9 K RON |
| 39 | 39.DANUBIU-MIVA SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 97,5 %— | — | — | 872 RON |
| 40 | 40.ADRIJAN SRL▲ 38 | Municipiul Băileşti, Dolj | 97,1 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 657 RON | |
| 41 | 41.ERIAN WOOD SRLnou | Sat Cioroiaşi, Comuna Cioroiaşi, Dolj | 97 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 42 | 42.KICK SRL▲ 11.052 | Municipiul Craiova, Dolj | 97 %— | — | 4,7 K RON | |
| 43 | 43.TINAGOLD SRL▲ 12.066 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97 %— | — | 5,4 K RON | |
| 44 | 44.ANGI PET COM SRL▼ 5 | Oraş Chitila, Ilfov | 97 %0,0% | 0,0% | 13,5 K RON | |
| 45 | 45.CONFEXMET SRL▲ 9 | Municipiul Craiova, Dolj | 97 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 31,4 K RON | |
| 46 | 46.LORI-MACOVEI PRODCOM SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 97 %0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 47 | 47.BRICK TOP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97 %— | — | 155,4 K RON | |
| 48 | 48.STEFI PLACO PROFIL SRL▲ 1 | Sat Popteleac, Comuna Gârbou, Sălaj | 97 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 24,1 K RON | |
| 49 | 49.TDTRAVEL RO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 194 RON |
| 50 | 50.PENEFANCLUB SRLnou | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 97 %— | — | — | 23,6 K RON |
| 51 | 51.BASARAB PARTY SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 97 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 52 | 52.INDEPENDENT SRL▲ 115 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 36,1 K RON | |
| 53 | 53.ROBEEA STIL SRL▼ 16 | Municipiul Arad, Arad | 97 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 3,5 K RON | |
| 54 | 54.SEDCOM GROUP SRL▲ 240 | Municipiul Focşani, Vrancea | 97 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 1,6 K RON | |
| 55 | 55.FAISTOS CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,9 %— | — | — | 281,9 K RON |
| 56 | 56.TETA MARIUS COM SRL▲ 10.789 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 96,7 %— | — | 81 K RON | |
| 57 | 57.ALFA TRADING 2006 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,6 %— | — | 13,2 K RON | |
| 58 | 58.SILURIAN SRL▲ 4 | Sat Banca, Comuna Banca, Vaslui | 96,5 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 605 RON | |
| 59 | 59.ADMIN CONSULTING & MANAGEMENT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,4 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 12,3 K RON | |
| 60 | 60.ANDOPILAND SRL▲ 321 | Loc. Plostina, Municipiul Motru, Gorj | 95,9 %▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 209 K RON | |
| 61 | 61.NEW FEELING SPORTS SRL▲ 12.040 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,8 %— | — | 12 K RON | |
| 62 | 62.KONYFLOR SRL▲ 92 | Sat Fizeş, Comuna Băiţa, Hunedoara | 95,7 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 21,8 K RON | |
| 63 | 63.MIRRA ARIBA SRL▲ 10.961 | Sat Dorobanţu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 95,6 %— | — | 2,1 K RON | |
| 64 | 64.CREANT COLECTION I.D. SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,2 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 199,5 K RON | |
| 65 | 65.ION & AND SRL▲ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 94,8 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 34,9 K RON | |
| 66 | 66.LILICA ELEGANT SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 94,5 %— | — | 28,7 K RON | |
| 67 | 67.MARIAV SONG 24 SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 94,5 %— | — | — | 52,5 K RON |
| 68 | 68.SILK MARKETING&DISTRIBUTION SRL▲ 409 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,1 %▲ 144,2 % | ▲ 144,2 % | 10,6 K RON | |
| 69 | 69.PATRA COM SRL▲ 6.593 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 94 %— | — | 3,4 K RON | |
| 70 | 70.ALICIA CONSTRUCT SRL▲ 3.135 | Municipiul Buzău, Buzău | 94 %▲ 2.740,5 % | ▲ 2.740,5 % | 11,3 K RON | |
| 71 | 71.STORIS IMPEX SRL▲ 42 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 93,8 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 10 K RON | |
| 72 | 72.TYRAS KARA SERV SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,5 %— | — | — | 263 K RON |
| 73 | 73.MONDAN FLORIAN SRL▼ 13 | Sat Dunăvăţu de Sus, Comuna Murighiol, Tulcea | 93,4 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 2,4 K RON | |
| 74 | 74.ELIMAR O.E.I. SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,3 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 75 | 75.DIGITAL ART SRL▲ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 93,1 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 931 RON | |
| 76 | 76.AMERICAN MODEL MARKETING SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 92,1 %— | — | 20,8 K RON | |
| 77 | 77.DUALPAN SERV SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 91,8 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 78 | 78.ROBYCOM GENERAL SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 91,8 %0,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 79 | 79.GEPALEXIM SRL▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 91,7 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 40,7 K RON | |
| 80 | 80.APOLLO CONCEPT SRLnou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 91,2 %— | — | — | 26,4 K RON |
| 81 | 81.PRACTIC CENTER SRL▲ 11.246 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 91,1 %— | — | 158,2 K RON | |
| 82 | 82.HORTENSIA SRL▲ 6 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 91 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 75 K RON | |
| 83 | 83.IZVORUL CORABIEI SRL▲ 6.720 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 90,9 %— | — | 245,5 K RON | |
| 84 | 84.ADERO COM SRL▲ 7.824 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 90,5 %— | — | 438 K RON | |
| 85 | 85.MISMAR SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 90 %— | — | 45 RON | |
| 86 | 86.ECORESPECT ABC SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 90 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 87 | 87.GENERAL UZ CASNIC SRL▲ 45 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 89,8 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 13,4 K RON | |
| 88 | 88.SICORO SRL▼ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 89,4 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 52,8 K RON | |
| 89 | 89.AKUSTIK GIPS CONSTRUCT S.R.L.▼ 21 | Municipiul Arad, Arad | 89,1 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 11,7 K RON | |
| 90 | 90.NIVES IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 88,8 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 111,7 K RON | |
| 91 | 91.SCARPA SCARPETTA SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 88,6 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 195 K RON | |
| 92 | 92.DON FELE SRL▲ 755 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,5 %▲ 270,4 % | ▲ 270,4 % | 89,8 K RON | |
| 93 | 93.VIAL SRL▲ 8.247 | ***localitatea negasita***, Prahova | 88,5 %— | — | 34,1 K RON | |
| 94 | 94.CLLAPIS COM SRL▲ 1.413 | Sat Moceşti, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 88,1 %▲ 585,2 % | ▲ 585,2 % | 10,1 K RON | |
| 95 | 95.TYENT WATER SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 87,7 %— | — | — | 34,2 K RON |
| 96 | 96.SWEETY SWITZ SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 87,7 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 184,2 K RON | |
| 97 | 97.CRISTALIS BC COM SRL▲ 5.938 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 87,6 %— | — | 38,2 K RON | |
| 98 | 98.RES-UM CONSULT SRL▲ 9.900 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 87,5 %— | — | 3 K RON | |
| 99 | 99.TAMARA SRL▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,9 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 32,5 K RON | |
| 100 | 100.MASE PLASTICE SRL▼ 24 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 86,8 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 18,2 K RON |