Top 100 firme — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare după marjă netă în 2016
5.277 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 80 %, iar liderul atinge 66.734 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZEKAS PROD IMPEX SRL▲ 5.230 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 66.734 %— | — | 981,7 K RON | |
| 2 | 2.AXA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3.877 %— | — | 23,8 K RON | |
| 3 | 3.EVO COMAD SRL▲ 1.619 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 2.150,2 %▲ 31.197,7 % | ▲ 31.197,7 % | 63,4 K RON | |
| 4 | 4.GRIMI SRL▲ 2.220 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1.791,6 %▲ 44.690,5 % | ▲ 44.690,5 % | 3 K RON | |
| 5 | 5.GLOBAL REAL INVEST SRL▲ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1.186,1 %▲ 109,7 % | ▲ 109,7 % | 4,1 mil. RON | |
| 6 | 6.CREATON & ETERNIT SRL▲ 516 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 863,1 %▲ 3.599,4 % | ▲ 3.599,4 % | 93,5 K RON | |
| 7 | 7.CASTELONE CON IMPEX SRLnou | Sat Sărata, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 800 %— | — | 13 K RON | |
| 8 | 8.PATCAS CONSTRUCT SRL▲ 3.340 | Municipiul Oradea, Bihor | 617,5 %▲ 106.370,7 % | ▲ 106.370,7 % | 79,5 K RON | |
| 9 | 9.ROBAT CENTRU COMERCIAL SA▲ 641 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 534,8 %▲ 2.773,6 % | ▲ 2.773,6 % | 579,3 K RON | |
| 10 | 10.EUROBRAND DISTRIBUTION SRL▲ 5.241 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 506,9 %— | — | 110,5 K RON | |
| 11 | 11.IMPORT EXPORT TEXIK AL SRL▲ 5.236 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 458 %— | — | 11,8 K RON | |
| 12 | 12.ROMITALIA CONFORT IMPEX SRL▲ 5.197 | Municipiul Deva, Hunedoara | 433,4 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.BB DISTRIBUTION TRADE SRL▲ 274 | Sat Tâncăbeşti, Comuna Snagov, Ilfov | 386,8 %▲ 877,8 % | ▲ 877,8 % | 2,9 K RON | |
| 14 | 14.MI DISTRIBUTION SRLnou | Loc. Moara Grecilor, Municipiul Vaslui, Vaslui | 212,6 %— | — | 83,2 K RON | |
| 15 | 15.TOP CARS ACTIV CENTER S.R.L.nou | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 193,6 %▲ 5.234,4 % | ▲ 5.234,4 % | 7 mil. RON | |
| 16 | 16.MICRO THERMO-CENTRALE SRL▲ 4.595 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 179,3 %— | — | 55,5 K RON | |
| 17 | 17.PALASTORE SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165,8 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 147,8 K RON | |
| 18 | 18.ROIDEM SRL▲ 5.057 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 152,8 %— | — | 146,3 K RON | |
| 19 | 19.GESCHEFT & MANAGEMENT SRL▲ 160 | Loc. Livada Mică, Oraş Livada, Satu Mare | 152 %▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 264,9 K RON | |
| 20 | 20.TERRA NOVA LIV IMPORT EXPORT SRL▲ 4.828 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 130,7 %— | — | 112,1 K RON | |
| 21 | 21.TETRACON MARIO S.R.L.nou | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 121,6 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 22 | 22.STRONG CONSTRUCT SRL▲ 168 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 116,7 %▲ 126,3 % | ▲ 126,3 % | 128,2 K RON | |
| 23 | 23.BAVMAX SOLUTIONS SRL▲ 306 | Municipiul Roman, Neamţ | 113,1 %▲ 219,5 % | ▲ 219,5 % | 17,1 K RON | |
| 24 | 24.GETOMA COM SRL▲ 133 | Municipiul Craiova, Dolj | 103,5 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 147 K RON | |
| 25 | 25.MARIO SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 100 %— | — | 3,5 K RON | |
| 26 | 26.BANCONSTRUCT SRLnou | Sat Bărbăteşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 100 %— | — | 17,3 K RON | |
| 27 | 27.AVANTIS CONSTRUCŢII CIVILE SRL▲ 75 | Sat Ştefăneştii de Sus, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 100 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 102,2 K RON | |
| 28 | 28.METSOVITIS SPIROS DIAL SRLnou | Sat Gălăteni, Comuna Gălăteni, Teleorman | 97,7 %— | — | 1,4 K RON | |
| 29 | 29.FASTMED SRL▼ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 97,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 507 RON | |
| 30 | 30.PRODSERV ALLPREST S 92 SRL▲ 203 | Sat Valea Nandrii, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 97 %▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 13 K RON | |
| 31 | 31.GAMA LEMNCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | 15,3 K RON | |
| 32 | 32.CLEOCOM SRL▲ 40 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 97 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 21,2 K RON | |
| 33 | 33.DIMICRIS ELECTRIC SRL▲ 131 | Sat Dascălu, Comuna Dascălu, Ilfov | 97 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 1,5 K RON | |
| 34 | 34.N & D SORDINT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 97 %— | — | 31,9 K RON | |
| 35 | 35.PIVIMEX - MASLO SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 97 %0,0% | 0,0% | 19,3 K RON | |
| 36 | 36.ADICON COM GENERAL SRL▲ 290 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 97 %▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 17,2 K RON | |
| 37 | 37.TRUVIOS CENTER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | 926 RON | |
| 38 | 38.AMA IMPEX 12 EAST GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96,8 %— | — | — | 104,7 K RON |
| 39 | 39.CHIM ELEMENT TEHNOLOGIE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 96,8 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 52,1 K RON | |
| 40 | 40.DOMUS LIFE SRL▲ 626 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 96,6 %▲ 434,6 % | ▲ 434,6 % | 14,5 K RON | |
| 41 | 41.NICAL CULTE SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 96,3 %— | — | — | 77 K RON |
| 42 | 42.PRO KAMARAD SRL▼ 28 | Comuna Sântandrei, Bihor | 96,2 %▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 101 RON | |
| 43 | 43.JH GARDENING EXPERTS SRL▲ 4.593 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 96,1 %— | — | 73 K RON | |
| 44 | 44.EUROSIB 2000 SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 96,1 %— | — | 48,1 K RON | |
| 45 | 45.BDB PROCONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 96 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 19,2 K RON | |
| 46 | 46.ANAITIS EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 96 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 54,2 K RON | |
| 47 | 47.EVERSTYLE BRICK SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,4 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 11,7 K RON | |
| 48 | 48.DIXON SRL▲ 78 | Sat Lacu Babei, Comuna Bogdana, Vaslui | 95,4 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 114,6 K RON | |
| 49 | 49.AFTENI EXPERT DEVELOPERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 95,3 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 50 | 50.MONDOCONS COMPANY SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 95,2 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 51 | 51.GABRIEL B EXIM 94 SRL▲ 5.150 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,2 %— | — | 4,1 K RON | |
| 52 | 52.CARPEN RUNC SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 94,6 %— | — | 946 RON | |
| 53 | 53.DECORAMA PLUS SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 17,4 K RON | |
| 54 | 54.DEPOZIT& DISTRIBUŢIE LEMN S.R.L.▲ 4.345 | Sat Ciucurova, Comuna Ciucurova, Tulcea | 94,2 %— | — | 2,3 K RON | |
| 55 | 55.FINAS PELET SRLnou | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 94,1 %— | — | — | 78,5 K RON |
| 56 | 56.PAVI ESTEBAN CONSTRUCT SRL▲ 452 | Sat Brâncoveanca, Comuna Plopii-Slăviteşti, Teleorman | 94 %▲ 291 % | ▲ 291 % | 73,8 K RON | |
| 57 | 57.KAYA AHŞAP INVEST SRL▲ 1 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 93,6 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 98,5 K RON | |
| 58 | 58.INSOACTIV S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,3 %— | — | 112,6 K RON | |
| 59 | 59.DDM INTERNATIONAL SRL▲ 59 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 92,4 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 99,8 K RON | |
| 60 | 60.CAMA APALTI SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 92,3 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 440,1 K RON | |
| 61 | 61.ROMANIAN-CHINESE TRADE AGENCY SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 92 %— | — | 17,5 K RON | |
| 62 | 62.LUX GHEBERITE INSTAL SRL▲ 4.792 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,9 %— | — | 38 K RON | |
| 63 | 63.GGS EXPERT 2014 SRL▼ 11 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 91,8 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 72,6 K RON | |
| 64 | 64.IGRASTOP DISTRIBUTIE SRL▲ 4.257 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,8 %— | — | 19,7 K RON | |
| 65 | 65.ARNY TRUCKSYSTEM SRL▼ 6 | Oraş Livada, Satu Mare | 91,8 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 69,6 K RON | |
| 66 | 66.CML STEEL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 91,8 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 67 | 67.ROMFORDEX INTERNATIONAL S.R.L.▲ 122 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 91,7 %▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 15,8 K RON | |
| 68 | 68.DB ALUSTAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,2 %— | — | 34,4 K RON | |
| 69 | 69.MUNTEAN QUALITY SRLnou | Sat Craciuneşti, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 91,1 %— | — | — | 283,9 K RON |
| 70 | 70.ZYPGROUP SRL▲ 3.969 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 90,9 %— | — | 23,4 K RON | |
| 71 | 71.GEMIRALI COM SRL▲ 5.054 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,5 %— | — | 34 K RON | |
| 72 | 72.BALANTA COM IMPEX SRL▲ 5.094 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90,5 %— | — | 38 RON | |
| 73 | 73.VKLB INVEST SRL▲ 603 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 89,8 %▲ 401,7 % | ▲ 401,7 % | 279,8 K RON | |
| 74 | 74.GERO TRANS SRLnou | Sat Răzvad, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 89,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 87,5 K RON | |
| 75 | 75.PACODESIGN SRL-D▲ 3.780 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 89,3 %— | — | 1,7 K RON | |
| 76 | 76.RAYAN UNITED CONSTRUCT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 89,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 311,7 K RON | |
| 77 | 77.WOOD FOREST SĂPÂNŢA SRL-D▲ 353 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 88,5 %▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 10,2 K RON | |
| 78 | 78.IDEA GO EXCLUSIVE SRL▲ 120 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,5 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 50,3 K RON | |
| 79 | 79.BENY & ANDREY FOREST SRL▲ 30 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 87,9 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 226,1 K RON | |
| 80 | 80.ADIPLAST AZIGO SRL▼ 10 | Sat Turia, Comuna Valea Mare, Olt | 87,8 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 28,1 K RON | |
| 81 | 81.PELIVAN SRL▲ 57 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 87,7 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 57,6 K RON | |
| 82 | 82.EDIL TECHNOLOGY SRL▲ 229 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 86,2 %▲ 136,2 % | ▲ 136,2 % | 158,7 K RON | |
| 83 | 83.MAZ INTERNATIONAL SRL▼ 46 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 85,9 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 75,6 K RON | |
| 84 | 84.RECLAIM WORLD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,9 %— | — | — | 85,4 K RON |
| 85 | 85.PIGMENT BETON SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,8 %— | — | — | 160,5 K RON |
| 86 | 86.VMG COMSERV SRL▲ 642 | Municipiul Roman, Neamţ | 85,4 %▲ 413,4 % | ▲ 413,4 % | 32,5 K RON | |
| 87 | 87.SANSTEL SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 85,1 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 64,1 K RON | |
| 88 | 88.DND CONSTRUCT CORP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 84,5 %— | — | 17 K RON | |
| 89 | 89.DAS COM IDEAL SRL▲ 391 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 83,5 %▲ 230,6 % | ▲ 230,6 % | 44,9 K RON | |
| 90 | 90.AD ROOF CONSULTING SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 82,9 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 91 | 91.MCALEX EXPLORE UP S.R.L.▲ 7 | Sat Cadar, Comuna Tormac, Timiş | 82,8 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 178,8 K RON | |
| 92 | 92.LDG CONSTRUCT SOLUTIONS SRL▲ 3.844 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 81,9 %— | — | 20 K RON | |
| 93 | 93.E-SCHARX FACTORY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,5 %— | — | — | 69,2 K RON |
| 94 | 94.DREAM HOUSE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,3 %— | — | — | 41,3 K RON |
| 95 | 95.LUK TRANS SISTEM SRL▲ 662 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 81,2 %▲ 402,7 % | ▲ 402,7 % | 35,3 K RON | |
| 96 | 96.DANI EURO PARTENER D & D SRL▲ 2.538 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 81,1 %▲ 3.092,9 % | ▲ 3.092,9 % | 98,6 K RON | |
| 97 | 97.ASIG ELECTROCONSTRUCT SRLnou | Sat Cetatea Veche, Comuna Spanţov, Călăraşi | 81,1 %— | — | 199,6 K RON | |
| 98 | 98.RAHAL SRL▼ 24 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 80,5 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 128,3 K RON | |
| 99 | 99.HELVETIC KRYPTON CONSTRUCTII SRL▲ 5.093 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 80,4 %— | — | 20,1 K RON | |
| 100 | 100.OMNIA DISTRIBUTION SRL▼ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 80 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 163,8 K RON |