Top 100 firme — Lucrări de pardosire și placare a pereților după marjă netă în 2023
2.206 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 78,2 %, iar liderul atinge 6.699,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DEGUST S.R.L.▲ 375 | Municipiul Aiud, Alba | 6.699,9 %▲ 10.829,6 % | ▲ 10.829,6 % | 46,9 K RON | |
| 2 | 2.CIBMARK SRL▲ 160 | Municipiul Arad, Arad | 2.703,6 %▲ 3.148,7 % | ▲ 3.148,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.LUX AMENAJARI INTERIOARE SRL▲ 2.017 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.114,5 %— | — | 184,6 K RON | |
| 4 | 4.D & M ALEX DUAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 460 %— | — | — | 230 RON |
| 5 | 5.DIMENSIONE LEGNO S.R.L.nou | Sat Râusor, Comuna Mândra, Braşov | 387,8 %— | — | 191,2 K RON | |
| 6 | 6.CADU DESIGN SRL▲ 1.957 | Municipiul Oneşti, Bacău | 350,8 %— | — | 183,3 K RON | |
| 7 | 7.F. F. ANACONS SRL▲ 1.943 | Municipiul Craiova, Dolj | 174,8 %— | — | 19,2 K RON | |
| 8 | 8.INTAM STIL SRL▲ 1.049 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 143,8 %▲ 592,2 % | ▲ 592,2 % | 577,4 K RON | |
| 9 | 9.TOADER MARIS CONSTRUCT SRL▲ 1.065 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Bogdan Vodă, Maramureş | 135,7 %▲ 576,5 % | ▲ 576,5 % | 136,9 K RON | |
| 10 | 10.TERRA GRANIT SRL▲ 1.615 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 110,8 %— | — | 3 mil. RON | |
| 11 | 11.BESTFLOOR S.R.L.nou | Sat Frata, Comuna Frata, Cluj | 98,8 %— | — | — | 68,3 K RON |
| 12 | 12.GAMAN PRO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,5 %— | — | — | 233,9 K RON |
| 13 | 13.PRO CASA FLUX RSS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,3 %— | — | — | 143 K RON |
| 14 | 14.BIL RENOVARI S.R.L.nou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 97,6 %— | — | — | 628,7 K RON |
| 15 | 15.SELCE KECH S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,4 %— | — | — | 239,7 K RON |
| 16 | 16.OCTAADI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bucşeneşti, Comuna Corbeni, Argeş | 97,3 %— | — | — | 30,2 K RON |
| 17 | 17.HUIANOVICI ART CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Poiana, Comuna Brusturi, Neamţ | 97,2 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 18 | 18.ALISADID CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Drăguşeni, Comuna Drăguşeni, Galaţi | 96,8 %— | — | — | 47,6 K RON |
| 19 | 19.IMPV PROMAX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,8 %— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 20 | 20.JOHN & LUCIA CONSTRUCTION S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 93,8 %— | — | — | 445,5 K RON |
| 21 | 21.NEGRA FOR PAV S.R.L.= | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 93,8 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.ALEPARQUET S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 93,8 %— | — | — | 2 K RON |
| 23 | 23.SACOVAS PET PAV S.R.L.▲ 26 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 93,2 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.ROXMAR MASSETTI S.R.L.▲ 64 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 92,7 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 840,2 K RON | |
| 25 | 25.MC.CRIS-RENOVATION S.R.L.nou | Oraş Ulmeni, Maramureş | 92,5 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 26 | 26.BOBKA NABAB S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 91,9 %— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 27 | 27.RNV CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 91 %— | — | — | 91 K RON |
| 28 | 28.MAF CONSTRUCT M&R S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 91 %— | — | — | 163 K RON |
| 29 | 29.ERIC DIAMOND S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,3 %— | — | — | 73 K RON |
| 30 | 30.PAX FACIL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 90,1 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 31 | 31.SINAI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 90 %— | — | — | 76,4 K RON |
| 32 | 32.SXL STONE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 89,7 %— | — | — | 60,3 K RON |
| 33 | 33.LAUDRA CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 89,2 %— | — | — | 217,9 K RON |
| 34 | 34.PAVAJ STAN S.R.L.nou | Sat Guruieni, Comuna Măgura, Teleorman | 89 %— | — | — | 82,7 K RON |
| 35 | 35.HCON BUILDING HOME S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 88,9 %— | — | — | 480,7 K RON |
| 36 | 36.IMW HOLDING S.R.L.▲ 153 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 88,7 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.BERNER ALLESTIMENTI S.R.L.▲ 85 | Sat Deleni, Comuna Deleni, Iaşi | 88,5 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 380,9 K RON | |
| 38 | 38.MESERIAS LA MARMURA SI GRANIT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 87,3 %— | — | — | 387,6 K RON |
| 39 | 39.STUDIO PACASIM S.R.L.▼ 6 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 87,2 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 906 K RON | |
| 40 | 40.JULIE'S THINGS S.R.L.▲ 147 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 86,5 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 41 | 41.DANY MARIO S.R.L.nou | Sat Beciu, Comuna Beciu, Teleorman | 86,4 %— | — | — | 428,4 K RON |
| 42 | 42.ELIASUN REAL ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,3 %— | — | 37,5 K RON | |
| 43 | 43.CONCORDIA MOZAIQ S.R.L.▲ 1.378 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 86 %▲ 1.535,7 % | ▲ 1.535,7 % | 4,3 K RON | |
| 44 | 44.IONIK DESIGN CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 86 %— | — | — | 253,9 K RON |
| 45 | 45.COMPLET DELUX CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,7 %— | — | — | 40,7 K RON |
| 46 | 46.COSMIN PAVIMENT S.R.L.▼ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 85 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 367,5 K RON | |
| 47 | 47.HORVATH MATE & ENIKO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85 %— | — | — | 39,4 K RON |
| 48 | 48.EDIL ARTESTONE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 84,9 %— | — | — | 521,8 K RON |
| 49 | 49.DANIŞTIR & MANU SRL▲ 284 | Sat Bulgaruş, Comuna Lenauheim, Timiş | 84,7 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 123,1 K RON | |
| 50 | 50.SCAVARI PAVAJE LAMBRINO S.R.L.▼ 10 | Sat Cosmeşti, Comuna Cosmeşti, Galaţi | 84,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 21 K RON | |
| 51 | 51.MODYVA SERV PREST S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 84,5 %— | — | — | 280,5 K RON |
| 52 | 52.BREZAN GRG CONSTRUCT S.R.L.▲ 99 | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 84,4 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 413 K RON | |
| 53 | 53.RAISSA BESTCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Grojdibodu, Comuna Grojdibodu, Olt | 84,3 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 54 | 54.GABSTE DANMAR SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 84,3 %— | — | 18,9 K RON | |
| 55 | 55.CERAMIC SMART MONTAJ S.R.L.▼ 8 | Sat Sârbi, Comuna Sârbi, Bihor | 84,1 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 4,2 K RON | |
| 56 | 56.IZOFEL SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 84 %— | — | 210 RON | |
| 57 | 57.CRIBEN INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 84 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 1,3 K RON | |
| 58 | 58.EUROEDIL CONTRACT SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 84 %— | — | — | 42 RON |
| 59 | 59.AFN ANGHEL CONSTRUCT S.R.L.▲ 241 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 84 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 840 RON | |
| 60 | 60.MALE & MALE SRL▼ 33 | Municipiul Arad, Arad | 84 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 12,2 K RON | |
| 61 | 61.PAVAJ C-M S.R.L.nou | Sat Şerbăuţi, Comuna Şerbăuţi, Suceava | 84 %— | — | — | 52 K RON |
| 62 | 62.CONSTRUCTII COCHELA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 84 %— | — | 638 RON | |
| 63 | 63.CHIPZAH CONSTRUCT SRLnou | Sat Şesuri, Comuna Măgireşti, Bacău | 83,6 %— | — | 12,3 K RON | |
| 64 | 64.BONTA INTERIOARE S.R.L.nou | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 83,4 %— | — | 613 RON | |
| 65 | 65.BAVAL INT-EXT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 83,3 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 12,5 K RON | |
| 66 | 66.MARRYO TEPPICH VERLEGEN S.R.L.nou | Sat Baru, Comuna Baru, Hunedoara | 83,2 %— | — | 60,5 K RON | |
| 67 | 67.GIPSCARTONSOLUTIONS S.R.L.▲ 8 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 83,1 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 541,3 K RON | |
| 68 | 68.RED DRYWALL S.R.L.▲ 43 | Oraş Ghimbav, Braşov | 82,9 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 38,2 K RON | |
| 69 | 69.MAIDHOF CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Runcu, Comuna Runcu, Gorj | 82,8 %— | — | 2,9 mil. RON | |
| 70 | 70.MARBLE POSE S.R.L.▼ 25 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 82,8 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 8,6 K RON | |
| 71 | 71.COSTIN CONCRET PAV S.R.L.▼ 6 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 82,7 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 206,1 K RON | |
| 72 | 72.JURGEN ROGNEAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.749 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 82,6 %— | — | 509,5 K RON | |
| 73 | 73.SFC FLOOR CONSTRUCTION GRUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,5 %— | — | — | 805,8 K RON |
| 74 | 74.PREMIER EPOXY WORKS S.R.L.▲ 866 | Municipiul Dej, Cluj | 82,4 %▲ 214,8 % | ▲ 214,8 % | 5,6 K RON | |
| 75 | 75.AYAN CĂLIN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 82,2 %— | — | — | 100,8 K RON |
| 76 | 76.ROMI BUILD & PAINT S.R.L.nou | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 82,2 %— | — | — | 58,5 K RON |
| 77 | 77.STELIAN FINIS S.R.L.nou | Sat Tulca, Comuna Tulca, Bihor | 81,8 %— | — | — | 40,9 K RON |
| 78 | 78.LEONE NAVAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 81,6 %— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 79 | 79.MARMO EXPERT S.R.L.nou | Sat Săvârşin, Comuna Săvârşin, Arad | 81,3 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 80 | 80.C.A.H. ANDREEACONS SRL▲ 1.364 | Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti, Neamţ | 81,2 %▲ 1.729,7 % | ▲ 1.729,7 % | 236,8 K RON | |
| 81 | 81.MAYA DECOR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,2 %— | — | — | 272,2 K RON |
| 82 | 82.DSD DESIGN AMENAJĂRI SRL-Dnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81 %— | — | 3,9 K RON | |
| 83 | 83.CGL CONSTUCTION S.R.L.nou | Sat Măerişte, Comuna Măerişte, Sălaj | 80,9 %— | — | — | 6 K RON |
| 84 | 84.CRISMAG LAR FORTIS S.R.L.▼ 32 | Sat Umbrăreşti, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 80,9 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 10,2 K RON | |
| 85 | 85.TEORUTH DESIGN SRL▲ 264 | Municipiul Arad, Arad | 80,6 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 90,9 K RON | |
| 86 | 86.P.R.L. VIC-DECOR S.R.L.▼ 8 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Dolj | 80,1 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 390,8 K RON | |
| 87 | 87.LUPPAV S.R.L.nou | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 79,8 %— | — | — | 24,7 K RON |
| 88 | 88.BUSUCYP STRUCTURE & DESIGN SRL▼ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,7 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 181,9 K RON | |
| 89 | 89.GESO SOLUTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 79,6 %— | — | — | 377,9 K RON |
| 90 | 90.ALEX SUPER BUILDING S.R.L.▼ 37 | Sat Pîrîu Crucii, Comuna Pogăceaua, Mureş | 79,4 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 51,2 K RON | |
| 91 | 91.PROF-FLIESEN S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 79,2 %— | — | — | 179,8 K RON |
| 92 | 92.NIGRICOMI. CONSTRUCT S.R.L.▼ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 78,7 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 39,3 K RON | |
| 93 | 93.YULI & YNA FAMILY S.R.L.▲ 115 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 105,1 K RON | |
| 94 | 94.BSC-CONS-CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 78,6 %— | — | — | 285,5 K RON |
| 95 | 95.ROYAL GIPS S.R.L.▼ 56 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 78,6 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 225,9 K RON | |
| 96 | 96.JOHNNY SURFFACE’S S.R.L.nou | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 78,4 %— | — | — | 77,5 K RON |
| 97 | 97.REZICOM ITAL SRL▲ 177 | Sat Cărăpceşti, Comuna Corod, Galaţi | 78,3 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 787,7 K RON | |
| 98 | 98.FAPADOM CONS S.R.L.▲ 23 | Sat Zăuan, Comuna Ip, Sălaj | 78,2 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 15,4 K RON | |
| 99 | 99.DANI EDMUND CONS S.R.L.nou | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 78,2 %— | — | — | 73,3 K RON |
| 100 | 100.COLANTAREFASHION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 78,2 %— | — | — | 20,3 K RON |