Top 100 firme — Colectarea deșeurilor nepericuloase după marjă netă în 2022
853 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 49,8 %, iar liderul atinge 1.187,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COLECT'OR GLASS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.187,1 %▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 14,6 mil. RON | |
| 2 | 2.AFIL PRODCOM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 674,5 %▲ 2.056,2 % | ▲ 2.056,2 % | 19,5 K RON | |
| 3 | 3.STINA SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 168,5 %— | — | 27,8 K RON | |
| 4 | 4.VESTSAL SOLUTION S.R.L.▲ 29 | Municipiul Oradea, Bihor | 108 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.REMAT TRUST AG SRL▲ 4 | Municipiul Caracal, Olt | 100 %0,0% | 0,0% | 78,4 K RON | |
| 6 | 6.DENISA VULCAN STAR SRL▲ 749 | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Olt | 99 %— | — | 3 K RON | |
| 7 | 7.DANCIU ECO RECYCLING S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 97 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 8 | 8.URBAN RECYCLING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 97 %— | — | 6,7 K RON | |
| 9 | 9.DECO CLEAN PUBLIC SRLnou | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 95,3 %— | — | 153,3 K RON | |
| 10 | 10.ENVIRO ECOLOGIC S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,7 %— | — | — | 146,2 K RON |
| 11 | 11.AUTOTRANS WHEELS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,6 %— | — | — | 277 K RON |
| 12 | 12.SĂBĂGREEN S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 90,2 %— | — | — | 12,4 K RON |
| 13 | 13.ADVANCED RECYCLING S.R.L.nou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 89,3 %— | — | 263,4 K RON | |
| 14 | 14.JTGRUP MANAGEMENT S.A.▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 89,2 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 128,4 K RON | |
| 15 | 15.RECYCLE DEPOT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 88,9 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 650,6 K RON | |
| 16 | 16.COLECT'OR MOLDOVA SRL▲ 2 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 88,7 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 513,5 K RON | |
| 17 | 17.SERVECOROM SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 88,3 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.DENDEN ROX INVEST S.R.L.nou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 87,6 %— | — | — | 22,1 K RON |
| 19 | 19.ZION ENVIRONMNET S.R.L.▼ 5 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 86,9 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.SMART GREEN WASTE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 86,6 %— | — | 320,5 K RON | |
| 21 | 21.ECORECYCLING ALEX SRL▲ 666 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 86,2 %— | — | 168,2 K RON | |
| 22 | 22.RAMOS GRUPO S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 85,2 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 46,6 K RON | |
| 23 | 23.FIER SERV COLECT S.R.L.nou | Sat Colibaşi, Oraş Mioveni, Argeş | 83,9 %— | — | — | 574 RON |
| 24 | 24.DAVIROM ECO SERVICES S.R.L.nou | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 82,4 %— | — | — | 44,9 K RON |
| 25 | 25.AXFAR SRLnou | Sat Tinca, Comuna Tinca, Bihor | 82,4 %— | — | 3,1 K RON | |
| 26 | 26.EOS CONCEPT SRL▲ 210 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81 %▲ 237,9 % | ▲ 237,9 % | 220,2 K RON | |
| 27 | 27.ALYSIA CONSULTING S.R.L.▼ 16 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 81 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 27,5 K RON | |
| 28 | 28.AUTENTIC TRADITIONAL PRODUCT S.R.L.▲ 478 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 80,7 %▲ 1.701,6 % | ▲ 1.701,6 % | 51,5 K RON | |
| 29 | 29.ECO BENDER CONCEPT S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 80,5 %— | — | — | 13,8 K RON |
| 30 | 30.ECO BEC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 80,2 %— | — | 182,5 K RON | |
| 31 | 31.NOVALIS SRL▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,3 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 32 | 32.RI WYS AUTO PARTS S.R.L.▲ 675 | Comuna Poroschia, Teleorman | 79,1 %— | — | 185,6 K RON | |
| 33 | 33.URBAN SETUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,7 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 34 | 34.VOLAMAR SRL▲ 64 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 76,5 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 570 K RON | |
| 35 | 35.SDG ARGES COMPLET SRL▲ 2 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 75,5 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 36 | 36.ECOTEXTIL ALBATROS SRL▲ 339 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 74,4 %▲ 478,2 % | ▲ 478,2 % | 1,3 K RON | |
| 37 | 37.ANIMAL CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,1 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 38 | 38.IOANA FOTA STUD S.R.L.▲ 450 | Sat Studina, Comuna Studina, Olt | 73,3 %▲ 1.334,3 % | ▲ 1.334,3 % | 14,3 K RON | |
| 39 | 39.STERYSIN GLOBAL SERVICES S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 72,1 %— | — | — | 150,4 K RON |
| 40 | 40.DROA TECHNICS S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,9 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.DALELIV PRESTARI SERVICII S.R.L.nou | Loc. Buciumi, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 70,6 %— | — | — | 62,4 K RON |
| 42 | 42.TOPAF PREST SRL▲ 14 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 70,2 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1 mil. RON | |
| 43 | 43.QUICK TIME WASH SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 70,1 %▼ 52 % | ▼ 52 % | 229,6 K RON | |
| 44 | 44.TMM DESEURI RECICLABILE S.R.L.▼ 14 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 69,1 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 45 | 45.PLASTBOX S.R.L.nou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 69 %— | — | — | 101,1 K RON |
| 46 | 46.VDL MEDIU CURAT S.R.L.▲ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 67,9 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 85,6 K RON | |
| 47 | 47.ECO BYA PLAST S.R.L.▲ 49 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 67,8 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 118,8 K RON | |
| 48 | 48.SILASOF MASTER CONSTRUCTIONS S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 67,2 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 62,2 K RON | |
| 49 | 49.FERCON IND S.R.L.▲ 115 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 66,7 %▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 652 K RON | |
| 50 | 50.OLD RECYCLING DLP S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 66,5 %— | — | — | 26,4 K RON |
| 51 | 51.ECO SERV CONCEPT S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 65,5 %— | — | — | 15,7 K RON |
| 52 | 52.IONUT TATUATU S.R.L.▲ 13 | Sat Dudoviceşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 64,7 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 14,7 K RON | |
| 53 | 53.GREEN NEEDS NATURE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,6 %— | — | — | 186 K RON |
| 54 | 54.LAROMET REMAT CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64,4 %— | — | — | 96,7 K RON |
| 55 | 55.FILECO BUSINESS COLECT S.R.L.nou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 64,3 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 56 | 56.BSC ECOLAND S.R.L.▼ 41 | Sat Motoci, Comuna Mischii, Dolj | 63,8 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.LOREJADE RECICLARE S.R.L.nou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 63,7 %— | — | — | 32,1 K RON |
| 58 | 58.DESIGN CONSTELAȚII SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 63,7 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.ECO WISE RECYCLE S.R.L.▲ 104 | Sat Valea Stâlpului, Comuna Teişani, Prahova | 63,5 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 177,7 K RON | |
| 60 | 60.VLADOREX SRL▲ 21 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 62,7 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.GREENGARBAGE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62 %— | — | — | 46 K RON |
| 62 | 62.ROCO OIL COMPANY S.R.L.▼ 2 | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 61,8 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 868,1 K RON | |
| 63 | 63.J & C SMART CLEAN CITY S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 61,8 %— | — | — | 167,3 K RON |
| 64 | 64.SYLEVY CLEANING S.R.L.▲ 228 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 61,7 %▲ 223,5 % | ▲ 223,5 % | 3 mil. RON | |
| 65 | 65.GOODECO BUSINESS S.R.L.nou | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 61,1 %— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 66 | 66.EURO PROECO SRL▲ 50 | Sat Romaneşti, Comuna Româneşti, Iaşi | 59,8 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 240,6 K RON | |
| 67 | 67.DANYREM PLAST CLEAR SRL▲ 183 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 59,7 %▲ 161,8 % | ▲ 161,8 % | 220,7 K RON | |
| 68 | 68.RECMIL COM SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,5 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 69 | 69.ZAKO CAT S.R.L.▼ 12 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 59,5 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 735,1 K RON | |
| 70 | 70.RECI VEST S.R.L.▲ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 59,4 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 480,9 K RON | |
| 71 | 71.WORDECO SRL▼ 68 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 59,3 %▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 166,1 K RON | |
| 72 | 72.NEOLTIPRIX S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,5 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 146,3 K RON | |
| 73 | 73.R.E.G. CLEANING NAVAL SRL▼ 39 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 58 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.REMAT CLAS METAL S.R.L.▲ 373 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 57,1 %▲ 678,3 % | ▲ 678,3 % | 138,6 K RON | |
| 75 | 75.GREEN ECOPLANET S.R.L.▲ 76 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 57,1 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 3,9 K RON | |
| 76 | 76.REFI DEX BUSINESS GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 56,6 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 774,4 K RON | |
| 77 | 77.ADRAZ CONCEPT HOLDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 56,3 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 78 | 78.SALV. NATUR. DELTA DUNĂRII SRL▲ 371 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 56 %▲ 677,1 % | ▲ 677,1 % | 3,3 K RON | |
| 79 | 79.ECOPAC COLECTARE RECICLARE S.R.L.▲ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 56 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,9 mil. RON | |
| 80 | 80.ECO SENS SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 55,8 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 81 | 81.ALE BIO RANGE SRL▼ 9 | Municipiul Codlea, Braşov | 55,7 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 482,3 K RON | |
| 82 | 82.ECO SAVE RECYCLE S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 55,4 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 4,1 mil. RON | |
| 83 | 83.TED SALUB SRL▲ 3 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 54,9 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 782,2 K RON | |
| 84 | 84.ECO-HART COLECT S.R.L.▲ 189 | Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău | 54,3 %▲ 164,5 % | ▲ 164,5 % | 54,1 K RON | |
| 85 | 85.NICODOL STAR SERV SRL▼ 44 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 54,2 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 16,2 K RON | |
| 86 | 86.ORIENT CHIMIC S.R.L.nou | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 54 %— | — | — | 216 RON |
| 87 | 87.ROMETAL RECICLARE MUNTENIA S.R.L.nou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 54 %— | — | — | 187,6 K RON |
| 88 | 88.PARTENER - IRINA SRL▼ 30 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 53,8 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 143,4 K RON | |
| 89 | 89.STĂNESCU FERONE SRLnou | Sat Poiana Mare, Comuna Poiana Mare, Dolj | 53 %— | — | — | 654,3 K RON |
| 90 | 90.ROSAM PROD SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,5 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 780,7 K RON | |
| 91 | 91.CIOCIOSANU SRL▼ 16 | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 51,9 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 674,8 K RON | |
| 92 | 92.ECO NATURE SRL▲ 203 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 51,8 %▲ 173,9 % | ▲ 173,9 % | 569,3 K RON | |
| 93 | 93.OCTOGREEN S.R.L.▼ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 51,6 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 209,2 K RON | |
| 94 | 94.ECOPLANNET SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 51,6 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 197,6 K RON | |
| 95 | 95.ELCOWASTEE S.R.L.▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,4 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 96 | 96.MONDO ROSLUK INVEST SRLnou | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 51,1 %— | — | 308,3 K RON | |
| 97 | 97.ECOVER RECYCLING S.R.L.▼ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,6 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 390,5 K RON | |
| 98 | 98.RECORWOOD SRL▲ 32 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 50,6 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 1,5 mil. RON | |
| 99 | 99.GLASS PET RECICLARE S.R.L.nou | Sat Gavojdia, Comuna Gavojdia, Timiş | 50,2 %— | — | — | 180,5 K RON |
| 100 | 100.NICA ANDREEA COLECT S.R.L.▲ 15 | Sat Maxenu, Comuna Ţinteşti, Buzău | 49,8 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 205,1 K RON |