Top 100 firme — Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. după marjă netă în 2016
114 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -7,7 %, iar liderul atinge 1.983,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AQUAE DEA ENGINEERING S.R.L.▲ 111 | Sat Camna, Comuna Şilindia, Arad | 1.983,9 %— | — | 129 K RON | |
| 2 | 2.BALANTA SA▲ 111 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 365,4 %— | — | 833,2 K RON | |
| 3 | 3.PRESTIGE ENGINEERING S.R.L.▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 92,9 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 2,3 K RON | |
| 4 | 4.GARNIMOND SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 80,2 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 19,3 K RON | |
| 5 | 5.CEAN FILTRE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Arad, Arad | 60,4 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.ELECTROSYSTEM SRL▲ 18 | Municipiul Arad, Arad | 58,9 %▲ 198,5 % | ▲ 198,5 % | 96,8 K RON | |
| 7 | 7.MECANICA ROTES SA▲ 24 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 56,2 %▲ 224,6 % | ▲ 224,6 % | 683 K RON | |
| 8 | 8.AQUAPUR SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 54,2 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 55,7 K RON | |
| 9 | 9.LRE PROTEK S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,2 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 10 | 10.SECOTI SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 49,5 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 60,5 K RON | |
| 11 | 11.DAILY SOURCING & RESEARCH SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,3 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 77,9 K RON | |
| 12 | 12.H.T.A.INFO-TEHNIC SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 40,8 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.GLOBAL SERVICES PROVIDER RO SRL▲ 86 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,4 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.BISOTI SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,5 %▲ 1.466,4 % | ▲ 1.466,4 % | 68,9 K RON | |
| 15 | 15.SENTEC SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,9 %▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 16 | 16.VORTEX IMPERIA FLUID SRL= | Sat Gorganu, Comuna Călineşti, Argeş | 29,6 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 387,4 K RON | |
| 17 | 17.BRIO FRESH SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,3 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 18 | 18.FAMI ELECTRONIC SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,1 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 899,1 K RON | |
| 19 | 19.HIDROFILT WATER TREATMENT SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 22,5 %— | — | — | 130,7 K RON |
| 20 | 20.AQUASSEP HG S.R.L.nou | Oraş Măgurele, Ilfov | 21,9 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 295,5 K RON | |
| 21 | 21.ROGEVA COMEXAL SRL▲ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,9 %▲ 1.451,8 % | ▲ 1.451,8 % | 77,9 K RON | |
| 22 | 22.STINGATOR SERV SRL▲ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,7 %▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 42,6 K RON | |
| 23 | 23.GSC SELVIR SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 20,5 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 362,7 K RON | |
| 24 | 24.ADDACOR SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,9 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 96,7 K RON | |
| 25 | 25.SABLAST SRL▲ 5 | Sat Budiu Mic, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 19,9 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 184,8 K RON | |
| 26 | 26.UNITECH BLUE SISTEM SRL▼ 22 | Municipiul Blaj, Alba | 19,4 %▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 41,9 K RON | |
| 27 | 27.JET ENERGY SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,4 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 15 K RON | |
| 28 | 28.CENTRIMAX SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,1 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 48,3 K RON | |
| 29 | 29.AUTOMATIZARI INDUSTRIALE IMAT SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,3 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 58,9 K RON | |
| 30 | 30.H2O INTERNATIONAL SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,5 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 497,2 K RON | |
| 31 | 31.FLINTAB SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15,8 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.ALEX COM - STING SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,3 %▲ 298,4 % | ▲ 298,4 % | 55 K RON | |
| 33 | 33.TEHNO SAM SRL▲ 71 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 14,7 %— | — | 33,2 K RON | |
| 34 | 34.ELCEA HEARING PROTECTION SRL▲ 6 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 14,7 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.AUTOMATES ACM SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,2 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 214,4 K RON | |
| 36 | 36.INSERV AQUA SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 14,1 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 791,5 K RON | |
| 37 | 37.AQUA SYSTEM PLUS S.A.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 13,8 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 909,2 K RON | |
| 38 | 38.DEGRIZE INDUSTRIAL TECHNOLOGY SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,8 %▲ 158,5 % | ▲ 158,5 % | 344,8 K RON | |
| 39 | 39.NEDEIAS GROUP S.R.L.nou | Sat Budus, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 13,1 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 1 mil. RON | |
| 40 | 40.MASINA ENGINEERING S.R.L.▲ 18 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 10,1 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 393,2 K RON | |
| 41 | 41.SISTEM PACK SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,8 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 11,9 K RON | |
| 42 | 42.GEMA EASTERN EUROPE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,5 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 43 | 43.INDUSTRIAL ACTION SRL▲ 11 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 9,1 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 182,5 K RON | |
| 44 | 44.VULCAN '99 PRODUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,9 %— | — | 135,5 K RON | |
| 45 | 45.LASEDO SA▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,3 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 143,9 K RON | |
| 46 | 46.T-S-I.RO SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9 %▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 661,4 K RON | |
| 47 | 47.ROMIND T&G SRL▼ 22 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 7,8 %▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 883,9 K RON | |
| 48 | 48.OMCO ROMANIA SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6 %▲ 215,4 % | ▲ 215,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 49 | 49.EPUROM SA▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,2 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 157,8 K RON | |
| 50 | 50.TEHNO STAR PRODIMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 %▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 190,6 K RON | |
| 51 | 51.REPROIND SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,6 %▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 23,7 K RON | |
| 52 | 52.CELLPROF SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 53 | 53.ETANSARI GRAFEX SRL▼ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3 %▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 350,9 K RON | |
| 54 | 54.AQUALITY INDUSTRY SRL▼ 49 | Comuna Berceni, Ilfov | 5,2 %▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 22,3 K RON | |
| 55 | 55.BAUTECH SYSTEMS SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 5 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 17,9 K RON | |
| 56 | 56.EUROPEAN CONS-STIL SRL▼ 11 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 4,9 %▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 49,8 K RON | |
| 57 | 57.GEFIL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,9 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 614,2 K RON | |
| 58 | 58.WUNDER INTERNATIONAL SRL▼ 30 | Comuna Domneşti, Ilfov | 4,8 %▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 19,4 K RON | |
| 59 | 59.ANGELS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 %▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 32 K RON | |
| 60 | 60.ISIS DEVELOPMENT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,5 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.ETIS SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 4,5 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 158,2 K RON | |
| 62 | 62.MURES HIDRAULICI SRL▼ 21 | Comuna Livezeni, Mureş | 3,9 %▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 125,4 K RON | |
| 63 | 63.CATITERA SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7 %▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 45 K RON | |
| 64 | 64.OZONFIX SRL▼ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 3,6 %▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 30 K RON | |
| 65 | 65.POLYPACK RO SRL▲ 5 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 3,5 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 199,7 K RON | |
| 66 | 66.QTM SOLUTIONS SRL▲ 39 | Municipiul Dej, Cluj | 3,2 %— | — | 1,1 K RON | |
| 67 | 67.EMFIPS SRL▼ 30 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,1 %▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 6,5 K RON | |
| 68 | 68.C.& B.SERVICE SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 %▲ 1.455,6 % | ▲ 1.455,6 % | 39,2 K RON | |
| 69 | 69.VICTORIA INDUSTRY FIRE S.R.L.▼ 56 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 2,7 %▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | 620 RON | |
| 70 | 70.ADISS SA▲ 4 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 2,3 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 572,1 K RON | |
| 71 | 71.SEMTEC UNIVERSAL SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,1 %— | — | 6,2 K RON | |
| 72 | 72.SERVMETRO SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,9 %▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 18,1 K RON | |
| 73 | 73.PHILRO INDUSTRIAL SRL▲ 8 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 1,9 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 216,3 K RON | |
| 74 | 74.TEC INDUSTRIES & SERVICES SRL▼ 71 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8 %▼ 98 % | ▼ 98 % | 27,1 K RON | |
| 75 | 75.HIDROTEH SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 11,3 K RON | |
| 76 | 76.EXQUISITE SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 %▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | 49,2 K RON | |
| 77 | 77.IASISTING GRUP SRL▼ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 %▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 212,1 K RON | |
| 78 | 78.DEWA-ROMANIA SRL▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 %▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 30,4 K RON | |
| 79 | 79.ISROM IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 84 K RON | |
| 80 | 80.GLUON SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 1 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 10,5 K RON | |
| 81 | 81.JET CLEAN S.R.L.▼ 2 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 0,9 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 8,7 K RON | |
| 82 | 82.WATER PROPERTIES S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,9 %▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 112,4 K RON | |
| 83 | 83.MESON SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 35,3 K RON | |
| 84 | 84.DIGITECH SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0,8 %▼ 95 % | ▼ 95 % | 52,3 K RON | |
| 85 | 85.ROBOMET INDUSTRIAL SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8 %▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | 765 RON | |
| 86 | 86.SCALEIT SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,7 %▲ 393,3 % | ▲ 393,3 % | 55,9 K RON | |
| 87 | 87.GENERAL INDCOM SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 0,6 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 653 RON | |
| 88 | 88.REUTCOM-UTB S.A.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 11,3 K RON | |
| 89 | 89.STINGAL SA▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 0,4 %▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 23,7 K RON | |
| 90 | 90.NEXTROM INDUSTRIES SRL▼ 25 | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 0,3 %▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | 13,2 K RON | |
| 91 | 91.MMG MACHINERY & TOOL SRL▼ 40 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,3 %▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 404 RON | |
| 92 | 92.ROMPROFILTER SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,2 %▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 348 RON | |
| 93 | 93.MENAROM P.E.C. SA▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2 %▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 70,1 K RON | |
| 94 | 94.SERES PROD COM SRL▼ 23 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 0,1 %▼ 98 % | ▼ 98 % | 1,9 K RON | |
| 95 | 95.BIOPT SRL▼ 49 | Municipiul Piteşti, Argeş | -0,8 %▼ 107,4 % | ▼ 107,4 % | -506 RON | |
| 96 | 96.INTREPRINDEREA DE PROIECTARE SI EXECUTIE ECHIPAMENTE ELECTROTEHNICE BUTI SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -3,8 %— | — | -2,4 K RON | |
| 97 | 97.ASIO ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -4,5 %— | — | -98 K RON | |
| 98 | 98.HILDEBRAND INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | -4,5 %— | — | -241,4 K RON | |
| 99 | 99.FILTRATION GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | -6,9 %— | — | — | -1,9 mil. RON |
| 100 | 100.EVOCA MANUFACTURING ROMANIA S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -7,7 %— | — | — | -931,3 K RON |