Top 100 firme — Fabricarea uneltelor după marjă netă în 2021
125 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -3,8 %, iar liderul atinge 98,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PARSEC SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 98,9 %▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 96,9 K RON | |
| 2 | 2.ALEX TOOLMAKERS S.R.L.-D.▲ 1 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 97,4 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 22,2 K RON | |
| 3 | 3.GM MAG INVEST S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 97,1 %— | — | — | 114,2 K RON |
| 4 | 4.AG ENGINEERING FOR POLIMERS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,9 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 315,3 K RON | |
| 5 | 5.SHARA MARIA & ALEX S.R.L.= | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 92,9 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 233,2 K RON | |
| 6 | 6.MECH SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 92,5 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 105,1 K RON | |
| 7 | 7.DELTA ADVANCED MOLD SRL▲ 19 | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 90,7 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 925,4 K RON | |
| 8 | 8.VA ȘTANȚE ȘI MATRIȚE S.R.L.nou | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 90,4 %— | — | — | 45,8 K RON |
| 9 | 9.NICOMI DIES S.R.L.nou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 88,4 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 10 | 10.SAW BAND SRL▲ 60 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 85,6 %▲ 1.411,7 % | ▲ 1.411,7 % | 17 K RON | |
| 11 | 11.COMTEX CORNEL S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 84,9 %— | — | — | 88,9 K RON |
| 12 | 12.JOBSTER AGENCY S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 81,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 68,7 K RON | |
| 13 | 13.MECHANIC MOLD S.R.L.▼ 4 | Sat Caloteşti, Comuna Budeasa, Argeş | 78,2 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 224,4 K RON | |
| 14 | 14.BRUNO MIB S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 77,1 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 208,6 K RON | |
| 15 | 15.FINCOS RO S.R.L.nou | Sat Casian, Comuna Grădina, Constanţa | 76,1 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 16 | 16.TOP MODEL STEM SRL= | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 74,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 131,9 K RON | |
| 17 | 17.DASCĂLU TOOLMAKERS S.R.L.▲ 15 | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 71,4 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 114,3 K RON | |
| 18 | 18.VALI MAT-ŞTAN-PRES TOP S.R.L.▲ 3 | Sat Poienari, Comuna Poienarii de Muşcel, Argeş | 67,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 55,5 K RON | |
| 19 | 19.TEHNIC GAB ASIAN SRL▼ 4 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 67,4 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 231,1 K RON | |
| 20 | 20.MGA TOOLS SERVICE SRL-D▲ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 66,2 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 240,4 K RON | |
| 21 | 21.PROFIL INDUSTRY SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,5 %— | — | 27,1 K RON | |
| 22 | 22.RELLYAN SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 58,6 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 205,9 K RON | |
| 23 | 23.DIAMETAL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,9 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 160,4 K RON | |
| 24 | 24.SECURE MATRICE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 57,3 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 12 K RON | |
| 25 | 25.STEFAN LORANT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Carei, Satu Mare | 56,6 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 109,7 K RON | |
| 26 | 26.TEKNO CUT STEEL INDUSTRY S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 55,7 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 938,2 K RON | |
| 27 | 27.TEODORA NEW TTG SRL-D▲ 58 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 52,9 %▲ 8.563,9 % | ▲ 8.563,9 % | 8,5 K RON | |
| 28 | 28.THERMOFORM PROCESS S.R.L.▲ 1 | Sat Calopăr, Comuna Calopăr, Dolj | 51,5 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 465,6 K RON | |
| 29 | 29.WILLSEMAR SERVCOM SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 49,8 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 57 K RON | |
| 30 | 30.CONTMETAL TRADING SRL▲ 6 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 47,5 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,6 mil. RON | |
| 31 | 31.PÂNZE BANZIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 46 %— | — | — | 137,2 K RON |
| 32 | 32.VAIC INC S.R.L.▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,3 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 33,9 K RON | |
| 33 | 33.CAR TOOLING DIE TRY OUT SRL▼ 14 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 41,2 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 87,1 K RON | |
| 34 | 34.NORBERT BOGLARKA IMPEX S.R.L.▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 39,9 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 105,6 K RON | |
| 35 | 35.UNITECH SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 39,9 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 40,1 K RON | |
| 36 | 36.NAXAN MOULD & PLASTIC S.R.L.▲ 8 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 39,8 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 80,5 K RON | |
| 37 | 37.GRADIMOD SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,5 %▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 491,5 K RON | |
| 38 | 38.TECHNO-VAL WIRE SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 38,3 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 588,6 K RON | |
| 39 | 39.TEKNO CUT STEEL SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,4 %▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.PROSPERITY TOOLS PARTENER S.R.L.▼ 27 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 35,9 %▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 125,3 K RON | |
| 41 | 41.MP TOOLS & TRANS SPEDITION SRLnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 34,9 %— | — | 213,4 K RON | |
| 42 | 42.COP TOOLS & DIES S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 34,4 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 43 | 43.NT METAL FORM TOOLING S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 369,3 K RON | |
| 44 | 44.BERTI STANŢE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 33,3 %— | — | — | 65,3 K RON |
| 45 | 45.FERO-PACT SRL▼ 3 | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 32,7 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 692,1 K RON | |
| 46 | 46.MODELL KRECH SRL▲ 11 | Comuna Crişcior, Hunedoara | 31,4 %▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 444,8 K RON | |
| 47 | 47.TYREX TEHNOLOGY S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 31,1 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 420,5 K RON | |
| 48 | 48.CARSOTIB SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 28,2 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 493 K RON | |
| 49 | 49.TUNGSTEN CARBIDE TOOLS SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,1 %▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 89,7 K RON | |
| 50 | 50.KARMATECH PREMET S.R.L.▲ 17 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 26,3 %▲ 240,2 % | ▲ 240,2 % | 335,1 K RON | |
| 51 | 51.BLADE WORLD SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,5 %▲ 369,9 % | ▲ 369,9 % | 333,3 K RON | |
| 52 | 52.ITAL ŞTANŢE SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25 %▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 271,2 K RON | |
| 53 | 53.SENS SRL= | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 24,9 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 296,6 K RON | |
| 54 | 54.P.A.P.S. SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 23,2 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 553,8 K RON | |
| 55 | 55.TECNA GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,5 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.FABRICĂRI ŞI ASCUŢIRI DE SCULE S.R.L.▲ 15 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 22,5 %▲ 314 % | ▲ 314 % | 39,3 K RON | |
| 57 | 57.PLASMETAL SRL▼ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 21,8 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 153,6 K RON | |
| 58 | 58.T.T. TAROPA SRL▼ 7 | Municipiul Codlea, Braşov | 21,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 224,6 K RON | |
| 59 | 59.DURO TOOLS INDUSTRY SRL▼ 21 | Municipiul Craiova, Dolj | 21,5 %▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 208,2 K RON | |
| 60 | 60.MECANEX SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,6 %▲ 5.627,8 % | ▲ 5.627,8 % | 3,1 K RON | |
| 61 | 61.POPA SRL▼ 9 | Municipiul Codlea, Braşov | 20,1 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 62 | 62.ROM CASI MATRITE IMPORT EXPORT SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6 %▲ 1.549,6 % | ▲ 1.549,6 % | 234 K RON | |
| 63 | 63.STAMP TEH SERVICE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 19 %— | — | 20,4 K RON | |
| 64 | 64.VDA HARD METAL SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,5 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 876,5 K RON | |
| 65 | 65.SPARKLE BIMETAL SRL▼ 26 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 16,5 %▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 40,6 K RON | |
| 66 | 66.FABRICA DE SCULE RASNOV SA (FSR SA)▼ 6 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 16,1 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.PALLZOLKA SRL▼ 56 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 16,1 %▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 16,3 K RON | |
| 68 | 68.MAVIOR TOOLS S.R.L.▲ 1 | Oraş Broşteni, Suceava | 15,2 %▲ 122 % | ▲ 122 % | 324,6 K RON | |
| 69 | 69.EDUARD TOOLS S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 14,3 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 70 | 70.METAMOB SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,5 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 71 | 71.LUCKTAV IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,4 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 560,6 K RON | |
| 72 | 72.RH SERV SIB S.R.L.nou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 10 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 35,8 K RON | |
| 73 | 73.ROMSEH TOOLS SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10 %▲ 313,3 % | ▲ 313,3 % | 579,4 K RON | |
| 74 | 74.FUSTELLIFICIO AGRI PROD SRL▲ 14 | Municipiul Oradea, Bihor | 8,4 %▲ 2.297,1 % | ▲ 2.297,1 % | 155,2 K RON | |
| 75 | 75.IRON WOOD TOOLS S.R.L.▲ 3 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 8,3 %▲ 261,6 % | ▲ 261,6 % | 481,6 K RON | |
| 76 | 76.MATRIS SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,8 %— | — | 22,4 K RON | |
| 77 | 77.EVOLUZIONE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6 %▲ 255,4 % | ▲ 255,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 78 | 78.INTERNATIONAL TOOLS CORPORATION ITC SRL▼ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 5,9 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 200,4 K RON | |
| 79 | 79.METAL FURNITURE PRODUCTION 78 SRL-D▼ 24 | Sat Agriş, Comuna Agriş, Satu Mare | 5,6 %▼ 71 % | ▼ 71 % | 4,5 K RON | |
| 80 | 80.IUS SA▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 %— | — | 814,4 K RON | |
| 81 | 81.PCM TOOLING PROGRESS SRL▼ 19 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 5 %▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 42,1 K RON | |
| 82 | 82.TOOL GRIND SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 5 %▲ 231,8 % | ▲ 231,8 % | 103,4 K RON | |
| 83 | 83.FEPO STEEL ENGINEERING S.R.L.▲ 18 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 4,9 %— | — | 73,6 K RON | |
| 84 | 84.TECHRUS S.R.L.▲ 20 | Municipiul Arad, Arad | 4,9 %— | — | 137,5 K RON | |
| 85 | 85.LEBARIO RO SRL▼ 11 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 4,7 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 552,1 K RON | |
| 86 | 86.BESTFOAM SRL▼ 27 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 4,6 %▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 662,2 K RON | |
| 87 | 87.HISPANO GRUP TRADE SRL▲ 8 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 4,4 %— | — | 8,9 K RON | |
| 88 | 88.NOVO COMEXIM SRL▼ 12 | Municipiul Salonta, Bihor | 3,8 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 32,4 K RON | |
| 89 | 89.MARFORM EXPERT SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,6 %▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | 74,9 K RON | |
| 90 | 90.MOLDOPLAST SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,3 %▲ 101,9 % | ▲ 101,9 % | 8,7 K RON | |
| 91 | 91.VFL CONSTRUCT SRL▼ 57 | Sat Răscruci, Comuna Bonţida, Cluj | 3,1 %▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 623 RON | |
| 92 | 92.EMANOIL MATRIŢE S.R.L.nou | Sat Pucheni, Comuna Pucheni, Dâmboviţa | 1,8 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 93 | 93.CXV AUTO PLUS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 %▲ 655,6 % | ▲ 655,6 % | 33,3 K RON | |
| 94 | 94.EUROPROGRES SERVICE SRL▼ 59 | Loc. Budăi, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 1,2 %▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | 1,8 K RON | |
| 95 | 95.GENERAL TURBO TOOLS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,7 %— | — | 18,5 K RON | |
| 96 | 96.ROSAR SA▼ 6 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,2 %▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 3 K RON | |
| 97 | 97.S F TOOLSHOP SRL▼ 29 | Municipiul Arad, Arad | 0,2 %▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | 38,4 K RON | |
| 98 | 98.MATPLAST SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0 %— | — | 507 RON | |
| 99 | 99.KUKA AUTOMATIZARE ROMANIA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -1,9 %— | — | -1,5 mil. RON | |
| 100 | 100.BRAVA 2000 SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -3,8 %— | — | -230,2 K RON |