Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții după marjă netă în 2009
1.394 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16 %, iar liderul atinge 1.269 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HOME DIVERS SRL▲ 1.420 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.269 %— | — | 112,3 K RON | |
| 2 | 2.P.V.CRISTALIN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1.021,3 %— | — | — | 168,7 K RON |
| 3 | 3.CREATIVE AMBIENT STUDIO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 387,1 %— | — | — | 68,3 K RON |
| 4 | 4.PROMOTOR PRODIMPEX SRL▲ 1.308 | Municipiul Oradea, Bihor | 132,1 %— | — | 392,6 K RON | |
| 5 | 5.ECOPLASTO TERMO TEHNOLOGIE SRLnou | Sat Izvorani, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 100 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 6 | 6.G&G DULGHERU COMPANY SRL▲ 11 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 85,5 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 13,8 K RON | |
| 7 | 7.ANDISOP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,7 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 8 | 8.METALOPLAST POPA SNC▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 65 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 187,2 K RON | |
| 9 | 9.FEREASTRA LUX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 63,7 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 10 | 10.DELTAPI TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 63,6 %— | — | 175,3 K RON | |
| 11 | 11.PLAST SISTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,8 %— | — | — | 59,4 K RON |
| 12 | 12.OLIMP PLAST SRL▲ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 60,1 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 62,1 K RON | |
| 13 | 13.LAMAR COMPANY GROUP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 58,8 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 68,8 K RON | |
| 14 | 14.CIPRIS UTM GROUP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 58,3 %— | — | — | 44,4 K RON |
| 15 | 15.NIVI PLAST SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,2 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 86,1 K RON | |
| 16 | 16.ADRIAL STYL SRL▲ 123 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 58,1 %▲ 308,9 % | ▲ 308,9 % | 12,1 K RON | |
| 17 | 17.PERSIL IMPEX SRL▲ 1.396 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 57,1 %— | — | 13 K RON | |
| 18 | 18.ROLEMAX PRINT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 55,7 %— | — | — | 88,7 K RON |
| 19 | 19.VAVIS SRL▲ 794 | Sat Coltău, Comuna Coltău, Maramureş | 55 %▲ 14.360,5 % | ▲ 14.360,5 % | 15,1 K RON | |
| 20 | 20.TERMOCONF PRODINSTAL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 54,1 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 17,2 K RON | |
| 21 | 21.WESTWAY WIZARD GROUP SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 52 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 46,8 K RON | |
| 22 | 22.LAMAR CORPORATION SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 50,7 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 59,5 K RON | |
| 23 | 23.LAMAR PROD COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 50,4 %— | — | — | 59,1 K RON |
| 24 | 24.QUALITY CONSTRUCT SRL▲ 961 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49,3 %— | — | 42,8 K RON | |
| 25 | 25.AMUR COMPANY SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,7 %▼ 51 % | ▼ 51 % | 144 K RON | |
| 26 | 26.CRIPOLI SRL▲ 228 | Sat Bălăşeşti, Comuna Bălăşeşti, Galaţi | 48,3 %▲ 546,1 % | ▲ 546,1 % | 8,1 K RON | |
| 27 | 27.G.C.S. PROD-CONSTRUCT SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 47,7 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 20 K RON | |
| 28 | 28.TOP THERM IMPEX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,7 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 29 | 29.LIDERPLAST MONTAJ SRLnou | Sat Valea Lupşii, Comuna Lupşa, Alba | 46,5 %— | — | 10,1 K RON | |
| 30 | 30.PLASTIMET IMPEX SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,9 %▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 1,9 K RON | |
| 31 | 31.PSM EQUIPMENT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 45,7 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 55,1 K RON | |
| 32 | 32.TEHNO PLAST SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,5 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 126,1 K RON | |
| 33 | 33.ANA BUSINESS GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,6 %— | — | — | 88,4 K RON |
| 34 | 34.PISIKAT INTERNATIONAL SRL▲ 1.366 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,5 %— | — | 11,5 K RON | |
| 35 | 35.MCD TEODORA CONSTRUCT SRL▲ 222 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41,3 %▲ 455 % | ▲ 455 % | 12,8 K RON | |
| 36 | 36.IZOPLUS SRL▼ 18 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 40,8 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 29,7 K RON | |
| 37 | 37.TERMO TRANS CONSTRUCT SDN SRL▲ 1.378 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 40,7 %— | — | 13,9 K RON | |
| 38 | 38.SISTEM ECO PLAST SRL▲ 1.334 | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 40,2 %— | — | 59,1 K RON | |
| 39 | 39.DECOFINIMENTI SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 39,9 %— | — | — | 113,8 K RON |
| 40 | 40.JIP 2007 SRL▲ 460 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 39,8 %▲ 1.601,3 % | ▲ 1.601,3 % | 110 K RON | |
| 41 | 41.MEGA FLADAR SRL▲ 577 | Sat Vurpăr, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 39,5 %▲ 2.893,9 % | ▲ 2.893,9 % | 23,4 K RON | |
| 42 | 42.H&H PLAST SRL▲ 1.419 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 39,4 %— | — | 14,1 K RON | |
| 43 | 43.ALEXANDRU IMPEX 93 SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38 %▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 59,3 K RON | |
| 44 | 44.TERMOPAN SAMBATA SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 37 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 45 | 45.ATCHIM PLASTIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,5 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 46 | 46.FENSTER CONSTRUCT SRL▲ 869 | Sat Pestera, Comuna Moieciu, Braşov | 35,5 %▲ 118.166,7 % | ▲ 118.166,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 47 | 47.DUAL PLAST SYSTEM SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,7 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 57,5 K RON | |
| 48 | 48.CATSYN MEDIA SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 33,6 %— | — | — | 65,6 K RON |
| 49 | 49.ADA TERMOPLAST SRL▲ 1.078 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 33,6 %— | — | 29,5 K RON | |
| 50 | 50.CONIO YOKO COMPANY SRL▲ 1.432 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 33,4 %— | — | 7,7 K RON | |
| 51 | 51.RODIAN INVEST SRL▲ 571 | Sat Voiceşti, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 29,6 %▲ 2.175,4 % | ▲ 2.175,4 % | 396,3 K RON | |
| 52 | 52.WINBY SRL▲ 1.052 | Sat Cioroiaşi, Comuna Cioroiaşi, Dolj | 29,2 %— | — | 8,6 K RON | |
| 53 | 53.TERMOTOTAL SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 29 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 54 | 54.EURO TERA AL PLAST SRL▲ 1.236 | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 28,9 %— | — | 14,8 K RON | |
| 55 | 55.PROMT SRL▲ 72 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,1 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 33 K RON | |
| 56 | 56.PLAST DEC SRL▲ 1.355 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,4 %— | — | 16,6 K RON | |
| 57 | 57.IZOPLAST SRL▲ 56 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 26,2 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 11,5 K RON | |
| 58 | 58.WINMAR SRL▲ 29 | Sat Sfarcea, Comuna Braloştiţa, Dolj | 25,8 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 21,8 K RON | |
| 59 | 59.PROCONTERM SRL▲ 1.393 | Municipiul Roman, Neamţ | 25,3 %— | — | 17,8 K RON | |
| 60 | 60.EDUARD MULTIFUNCION RO SRL▲ 1.005 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25 %— | — | 20,7 K RON | |
| 61 | 61.ANAPLAST SRL▲ 290 | Municipiul Oradea, Bihor | 24,3 %▲ 431,3 % | ▲ 431,3 % | 18,6 K RON | |
| 62 | 62.M.B. GRUPP COM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 24 %▲ 3.762,9 % | ▲ 3.762,9 % | 12,2 K RON | |
| 63 | 63.PRODUCT PROMPT SERV SRL▲ 1.361 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,7 %— | — | 13,9 K RON | |
| 64 | 64.GEOGIM SRL▲ 1.391 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 23,5 %— | — | 12,7 K RON | |
| 65 | 65.SPRINT PLAST SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 23,3 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 203,4 K RON | |
| 66 | 66.TERMOPAN-FORCE SRL▲ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,8 %▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 121,1 K RON | |
| 67 | 67.PIMAPEN PVC SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 22,5 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 68 | 68.MIHNO STAR SRL▲ 227 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 21,8 %▲ 275,3 % | ▲ 275,3 % | 11,6 K RON | |
| 69 | 69.ASTRA-ROGER SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,8 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 70 | 70.VENUS GRUP CLAS SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 21,7 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 71 | 71.MAZIMAR COM SRL▼ 37 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 21,5 %▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 1,6 K RON | |
| 72 | 72.LUCIA TRANS IMPEX SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,4 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 4,5 K RON | |
| 73 | 73.QUALITY PLAST SRL▼ 53 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21,2 %▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 11 K RON | |
| 74 | 74.LIDO PLAST SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 20,9 %▲ 586,2 % | ▲ 586,2 % | 22,7 K RON | |
| 75 | 75.IMPERIAL SECURITY SRLnou | Sat Saradis, Comuna Feleacu, Cluj | 20,8 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 76 | 76.TECTONIK FLUX SRL▼ 19 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 20,6 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 218,5 K RON | |
| 77 | 77.METALSISTEM SRL▲ 90 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,2 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 154,2 K RON | |
| 78 | 78.PANTERMO SRL▲ 13 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 20 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 18,3 K RON | |
| 79 | 79.ACROM TERM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 79,3 K RON | |
| 80 | 80.WELT CONSTRUCT INVEST SRL▲ 1.290 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,9 %— | — | 110,2 K RON | |
| 81 | 81.MADACONS DESIGN SRL▲ 424 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,9 %▲ 757,3 % | ▲ 757,3 % | 53,8 K RON | |
| 82 | 82.ORPLASTIC SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 19,9 %— | — | — | 39,6 K RON |
| 83 | 83.LAVALENTI COMIMPEX SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 19,5 %— | — | — | 90,4 K RON |
| 84 | 84.GHEOLARIS SRL▲ 178 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 19,3 %▲ 168,1 % | ▲ 168,1 % | 313,2 K RON | |
| 85 | 85.JOHN MAT PROFIL SRL▲ 87 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 19,2 %▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 9,4 K RON | |
| 86 | 86.VIGDEM TRADE SRLnou | Sat Mişca, Comuna Chişlaz, Bihor | 18,9 %▲ 457,7 % | ▲ 457,7 % | 153,3 K RON | |
| 87 | 87.TERMOPLAST EXPERT SRL▲ 515 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,8 %▲ 1.216,8 % | ▲ 1.216,8 % | 89,5 K RON | |
| 88 | 88.NICU TAXI SRL▲ 1.059 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 18,8 %— | — | 9,3 K RON | |
| 89 | 89.THERMO STOLLAR SRL▲ 949 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 18,8 %— | — | 105,1 K RON | |
| 90 | 90.CM CONSTRUCT TERMO SRL▼ 61 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 18,7 %▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 5,3 K RON | |
| 91 | 91.STEFITERM SRL▲ 8 | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 18,1 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 9,1 K RON | |
| 92 | 92.V&P ANA CONSTRUCT SRL▲ 1.386 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,3 %— | — | 28,3 K RON | |
| 93 | 93.ARTEMIS DESIGN SRL▲ 1.030 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16,9 %— | — | 13,9 K RON | |
| 94 | 94.DIAMAR SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 16,6 %▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 5,9 K RON | |
| 95 | 95.MEŞTER MANOLE SRL▲ 933 | Municipiul Buzău, Buzău | 16,6 %— | — | 5,4 K RON | |
| 96 | 96.TERMOPOR INTERNATIONAL SRL▲ 120 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 16,2 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 50 K RON | |
| 97 | 97.LUK PLAST COMPANY SRL▲ 1.366 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 16,1 %— | — | 4,9 K RON | |
| 98 | 98.IZOLATORUL S.R.L.▼ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 358,3 K RON | |
| 99 | 99.CRIBER NET SRL▼ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16 %▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 582,1 K RON | |
| 100 | 100.EQUS CONSTRUCT SRL▲ 153 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16 %▲ 113,1 % | ▲ 113,1 % | 34,9 K RON |