Top 100 firme — Fabricarea încălțămintei după marjă netă în 2010
1.118 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,8 %, iar liderul atinge 6.425,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMPRONTA SRL▲ 990 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6.425,9 %— | — | 2,9 mil. RON | |
| 2 | 2.COSY FLEX SHOES SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1.050,2 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 3 | 3.RAVCONFORT PRODEXP (LTD) SRL▼ 1 | Oraş Recaş, Timiş | 175,3 %▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 45,3 K RON | |
| 4 | 4.NIGER IMPEX SRL▲ 45 | Municipiul Zalău, Sălaj | 144,9 %▲ 184,4 % | ▲ 184,4 % | 5,8 K RON | |
| 5 | 5.KALZ FLEX SRL▲ 1.109 | Sat Vârciorog, Comuna Vârciorog, Bihor | 140 %— | — | 13,8 K RON | |
| 6 | 6.ANCONA-P SRL▲ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 109,1 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 18,1 K RON | |
| 7 | 7.FLAROS SA▲ 779 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97,4 %— | — | 3,5 mil. RON | |
| 8 | 8.MEC PROMPT SOLUTION SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92,6 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 479,2 K RON | |
| 9 | 9.GIPOLI PIELE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 84 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 10 | 10.RAMACOS SERVICE SRL▲ 22 | Municipiul Oradea, Bihor | 83,1 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 220,1 K RON | |
| 11 | 11.AS.SOULE SIBIU SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,8 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 157,1 K RON | |
| 12 | 12.DACOTERR AGRO SRLnou | Sat Valea Sângeorgiului, Oraş Călan, Hunedoara | 79,7 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 13 | 13.SITAR ALB SPECIALA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 79,1 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 295,5 K RON | |
| 14 | 14.DURA PAUL SPEDITIONE SRL▲ 34 | Sat Bârzava, Comuna Bârzava, Arad | 75,3 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 3,1 K RON | |
| 15 | 15.ERIKAXEL SRL▲ 6 | Municipiul Arad, Arad | 72,2 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 292,4 K RON | |
| 16 | 16.AIGO SHOES SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 68,5 %— | — | — | 265,9 K RON |
| 17 | 17.GAMAEMA SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 18,7 K RON | |
| 18 | 18.FINEX SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 66,2 %— | — | 144 K RON | |
| 19 | 19.CARMEN & GEORGIANA SRL▲ 20 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 64,6 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 46,3 K RON | |
| 20 | 20.REMATO SRL▲ 81 | Sat Sâniob, Comuna Sâniob, Bihor | 64,1 %▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 245,3 K RON | |
| 21 | 21.CNC ENTERPRISE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 62,8 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 260,5 K RON | |
| 22 | 22.ALLIGATOR SRLnou | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 60,8 %— | — | 4,4 K RON | |
| 23 | 23.MAN POWER-MA.PO. SRL▲ 680 | Municipiul Braşov, Braşov | 60,7 %— | — | 84,2 K RON | |
| 24 | 24.LILI SHOES SRL▲ 1.066 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 60,7 %— | — | 2,6 K RON | |
| 25 | 25.PRO SUD SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 58,7 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 26 | 26.PROD FARNAZ IMPEX SRL▲ 406 | Comuna Jilava, Ilfov | 56,9 %▲ 1.384,6 % | ▲ 1.384,6 % | 14,6 K RON | |
| 27 | 27.COMEX-OTERY SRL= | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 56,6 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 572,7 K RON | |
| 28 | 28.SOLETECH SRL▲ 359 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 56,4 %▲ 933,5 % | ▲ 933,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 29 | 29.EURO LI INDUSTRIAL GROUP SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 56,3 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 30 | 30.MERIDIONAL 2005 SRLnou | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 55,1 %— | — | 45,2 K RON | |
| 31 | 31.SEMNAL INTERNATIONAL SRL▼ 8 | Comuna Jilava, Ilfov | 53,2 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 246,3 K RON | |
| 32 | 32.COMPANY IZOLTERM INTENS SRL▲ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 53 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 11,7 K RON | |
| 33 | 33.ADEGYONGY SRL▲ 116 | Municipiul Oradea, Bihor | 52,8 %▲ 185,8 % | ▲ 185,8 % | 46,3 K RON | |
| 34 | 34.BOOTS STORE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,3 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 35 | 35.BRAND-NEW MANUFACTURE SRL▲ 55 | Municipiul Arad, Arad | 51,9 %▲ 77 % | ▲ 77 % | 33,1 K RON | |
| 36 | 36.VARLAM SHOES SRL▼ 16 | Sat Felnac, Comuna Felnac, Arad | 51 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 23,6 K RON | |
| 37 | 37.BLACK & NOIR SHOES SRL▼ 12 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 50,3 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 212,7 K RON | |
| 38 | 38.EVE NATURE PRODUCTION SRL▲ 45 | Sat Sânpetru German, Comuna Secusigiu, Arad | 49,4 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 792,6 K RON | |
| 39 | 39.FORMIFICIO FB SRL▲ 1.134 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 47,2 %— | — | 5,3 K RON | |
| 40 | 40.ROMIDOR MODA SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 46,7 %— | — | — | 803,2 K RON |
| 41 | 41.KUL MIRAKUL SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 46,6 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 42 | 42.BROMBICOM SRL▲ 19 | Municipiul Huşi, Vaslui | 46,2 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 235,1 K RON | |
| 43 | 43.EMADORI PROD SRL▲ 55 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,4 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 23,8 K RON | |
| 44 | 44.VERAMIRPROD SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 45,2 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 45 | 45.DACOSTA TERR SRL▲ 57 | Sat Valea Sângeorgiului, Oraş Călan, Hunedoara | 45,2 %▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 32,5 K RON | |
| 46 | 46.AMIKARO SRL▼ 15 | Municipiul Salonta, Bihor | 44,2 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 59,2 K RON | |
| 47 | 47.MEDOREX IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,7 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 901,4 K RON | |
| 48 | 48.AIRYN SHOES SRLnou | Loc. Săcueni, Oraş Săcueni, Bihor | 43,5 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 49 | 49.DRIMCAM SRL▲ 1.095 | Sat Chiribiş, Comuna Tăuteu, Bihor | 42 %— | — | 11,4 K RON | |
| 50 | 50.BREUS INCALTAMINTE SRL▲ 1.014 | Sat Voivozi, Comuna Popeşti, Bihor | 41,6 %— | — | 172,1 K RON | |
| 51 | 51.ARAMIS GLOBAL SRLnou | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 41,3 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 52 | 52.NEDA COMPANY SRL▼ 14 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 41 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 15,3 K RON | |
| 53 | 53.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ TRAPIEL▲ 737 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,8 %— | — | 8,9 K RON | |
| 54 | 54.PAIMASERV SRL▲ 192 | Sat Gura Văii, Comuna Stănileşti, Vaslui | 39,7 %▲ 257,9 % | ▲ 257,9 % | 209,8 K RON | |
| 55 | 55.ANDREAXBEN TOP SRL▲ 192 | Municipiul Topliţa, Harghita | 39,3 %▲ 254,6 % | ▲ 254,6 % | 35,6 K RON | |
| 56 | 56.SINCO SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 875 | Municipiul Piteşti, Argeş | 38,9 %— | — | 268,4 K RON | |
| 57 | 57.DOROS IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Craiova, Dolj | 38,7 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 58 | 58.ALGERO DOI SRL▲ 208 | Sat Toboliu, Comuna Toboliu, Bihor | 38,6 %▲ 287,1 % | ▲ 287,1 % | 22,7 K RON | |
| 59 | 59.FLORA-TEX SRL▲ 11 | Municipiul Topliţa, Harghita | 38,3 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 92,8 K RON | |
| 60 | 60.C.E.P. CENTRAL EUROPE PRODUCTION SRL▲ 259 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,2 %▲ 386,5 % | ▲ 386,5 % | 75,5 K RON | |
| 61 | 61.EXCODU 74 PRO 2M SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,2 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 116,2 K RON | |
| 62 | 62.COGENCY SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 37,9 %— | — | — | 113,7 K RON |
| 63 | 63.MIHALIV SRL▲ 1.000 | Sat Hamba, Comuna Şura Mare, Sibiu | 36,8 %— | — | 37,8 K RON | |
| 64 | 64.DANIMAR-CONF SRL▲ 533 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 36,2 %▲ 4.661,8 % | ▲ 4.661,8 % | 143,3 K RON | |
| 65 | 65.DIAMANT SHOES SRLnou | Sat Cefa, Comuna Cefa, Bihor | 36,2 %— | — | — | 33,3 K RON |
| 66 | 66.IMAV PRODSERV SRL▲ 313 | Municipiul Gherla, Cluj | 35,9 %▲ 517,2 % | ▲ 517,2 % | 7,4 K RON | |
| 67 | 67.PANTERA SA▲ 30 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 35,3 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 104,3 K RON | |
| 68 | 68.BELLA SHOES SRL▲ 28 | Sat Oţetoaia, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 35,2 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 290,2 K RON | |
| 69 | 69.GAIA INVESTIMENTI SRLnou | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 34,2 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1 mil. RON | |
| 70 | 70.SEVEROM PROD SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,2 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 71 | 71.RAMVAL START INVEST SRLnou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 33,7 %— | — | — | 61,8 K RON |
| 72 | 72.ZODRA-DORI SRLnou | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | 33,4 %— | — | — | 93,1 K RON |
| 73 | 73.MARTELINO SHOES SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 33,2 %— | — | — | 281,6 K RON |
| 74 | 74.RAZVAN SHOES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 32,9 %— | — | — | 76 K RON |
| 75 | 75.E&C IMPEX SRL▲ 73 | Municipiul Reghin, Mureş | 32,6 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 28,4 K RON | |
| 76 | 76.MIDOSTEF SRL▲ 93 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Vaslui | 32,3 %▲ 93,5 % | ▲ 93,5 % | 37,9 K RON | |
| 77 | 77.ESTORI 2005 SRL▲ 264 | Municipiul Carei, Satu Mare | 31,6 %▲ 359,2 % | ▲ 359,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.ORMATECH SRL▲ 132 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 31,4 %▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | 366,7 K RON | |
| 79 | 79.SANFLOREX SRL▲ 839 | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 31,1 %— | — | 314,9 K RON | |
| 80 | 80.RAIDORBRUN SRL▲ 36 | Municipiul Oradea, Bihor | 31,1 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 9,3 K RON | |
| 81 | 81.COMIXTA SRL▲ 109 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 30,8 %▲ 101 % | ▲ 101 % | 274,3 K RON | |
| 82 | 82.FLOURO COMEX SRL▲ 134 | Municipiul Oradea, Bihor | 30,7 %▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 159,7 K RON | |
| 83 | 83.DACOMA SRL▲ 975 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,7 %— | — | 278,1 K RON | |
| 84 | 84.MOSERVIR SRL▲ 41 | Municipiul Huşi, Vaslui | 30,6 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 120,4 K RON | |
| 85 | 85.CALZATURE B&B BRAND SRL▼ 59 | Municipiul Arad, Arad | 30,6 %▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 34,7 K RON | |
| 86 | 86.DAIDA SHOES SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 30 %— | — | — | 191,5 K RON |
| 87 | 87.LORANIZONO SRL▲ 867 | Loc. Olosig, Oraş Săcueni, Bihor | 29,6 %— | — | 31,9 K RON | |
| 88 | 88.STOINEA SRL▲ 133 | Municipiul Huşi, Vaslui | 29,4 %▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 10,3 K RON | |
| 89 | 89.DIA COMIMPEX SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,2 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 104,4 K RON | |
| 90 | 90.CAUPEM-PROD-COM-SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,7 %— | — | 6,8 K RON | |
| 91 | 91.AURAMIA COMIMPEX SRL▲ 842 | Municipiul Craiova, Dolj | 28,5 %— | — | 7,4 K RON | |
| 92 | 92.BEST FACTORY 2009 SRL▲ 176 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 28,1 %▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 26 K RON | |
| 93 | 93.AMEXIM 93 SRL▲ 1.029 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 27,9 %— | — | 13,2 K RON | |
| 94 | 94.GINO'S P & C SRL▲ 16 | Comuna Feldioara, Braşov | 27,8 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 845 K RON | |
| 95 | 95.DAVIDOFF GROUP SRL▲ 724 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 27,7 %— | — | 20,9 K RON | |
| 96 | 96.SIFA INTERNATIONAL SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 27,5 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 5,3 mil. RON | |
| 97 | 97.EL DORADO SRL▲ 32 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 27,5 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 98 | 98.TEO JONY SRL▼ 23 | Municipiul Huşi, Vaslui | 27,3 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 20,6 K RON | |
| 99 | 99.MEGA STAR PRODIMPEX SRL▲ 57 | Municipiul Oradea, Bihor | 27,1 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 294 K RON | |
| 100 | 100.TOMAIFICIO BRIO SRL▼ 48 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 26,8 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 1,1 mil. RON |