Top 100 firme — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) după marjă netă în 2020
3.175 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 92 %, iar liderul atinge 26.810,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EURO CONECTION'S D.G. TRADING SRL▲ 2.912 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26.810,9 %— | — | 3,9 mil. RON | |
| 2 | 2.AMEDEEA SRL▲ 386 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10.953,3 %▲ 21.090,4 % | ▲ 21.090,4 % | 219,1 K RON | |
| 3 | 3.XENABUSINESS SRL▲ 1.053 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6.809,3 %▲ 36.866,7 % | ▲ 36.866,7 % | 25,7 K RON | |
| 4 | 4.NATHALIE D SRLnou | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 5.551,2 %— | — | 319,4 K RON | |
| 5 | 5.CARRA WERTCONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.580,8 %— | — | — | 103,1 K RON |
| 6 | 6.TEX POGGIANA COM IMPEX SRL▲ 3.145 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.258,7 %— | — | 465,7 K RON | |
| 7 | 7.DRUMUL NOU SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.251,6 %▲ 1.028 % | ▲ 1.028 % | 3,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CROITORIM CU LĂCRĂ S.R.L.nou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 1.188,5 %— | — | — | 65,5 K RON |
| 9 | 9.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM CONSUMCOOP VIŞEU DE SUS▲ 3.107 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1.174,6 %— | — | 228,1 K RON | |
| 10 | 10.MT IMOBILIARE S.R.L.nou | Sat Lăpuş, Comuna Lăpuş, Maramureş | 1.160,3 %— | — | 118,2 K RON | |
| 11 | 11.TEO RUJA PREST SRL▼ 1 | Sat Arăneag, Comuna Târnova, Arad | 1.141,9 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 121,6 K RON | |
| 12 | 12.NISETRU PROD-COM SRL▲ 2.765 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1.104,1 %— | — | 179 K RON | |
| 13 | 13.ENY ANELY S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 936,7 %— | — | — | 96,1 K RON |
| 14 | 14.TRIHAVA PONCHO S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 806,1 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 15 | 15.COOTEX SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▲ 2.441 | Municipiul Oradea, Bihor | 698,5 %— | — | 3,9 mil. RON | |
| 16 | 16.ATELIER NORVEGIANA S.R.L.▲ 2.816 | Municipiul Săcele, Braşov | 585,2 %— | — | 14 K RON | |
| 17 | 17.LORA MODESIGN SRL▲ 222 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 542,9 %▲ 703,6 % | ▲ 703,6 % | 14,6 K RON | |
| 18 | 18.GAMA PRESTIMPEX SRL▲ 3.026 | Municipiul Focşani, Vrancea | 535,9 %— | — | 123,3 K RON | |
| 19 | 19.APIS PAUL S.R.L.▲ 88 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 485,1 %▲ 449,2 % | ▲ 449,2 % | 27,4 K RON | |
| 20 | 20.MARY&YOU CROITORIE S.R.L.nou | Sat Valea Teilor, Comuna Valea Teilor, Tulcea | 475 %— | — | — | 37,9 K RON |
| 21 | 21.CREATION HOUSE FLOEL DESIGN S.R.L.▲ 2.857 | Municipiul Buzău, Buzău | 400,8 %— | — | 86,6 K RON | |
| 22 | 22.VOINTA SOCIETATE COOPERATIVA▲ 2.552 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 355,5 %— | — | 2,9 mil. RON | |
| 23 | 23.BOTOS VM SRL▲ 194 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 353 %▲ 397 % | ▲ 397 % | 81,5 K RON | |
| 24 | 24.ELSASSER CONFECTII S.R.L.nou | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 350 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 25 | 25.STEILMANN BUKAREST SRL▲ 907 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 324,3 %▲ 1.359,9 % | ▲ 1.359,9 % | 4,7 mil. RON | |
| 26 | 26.DOCUMENT SERVICE CENTER SRL▲ 2.437 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 319,8 %— | — | 91,4 K RON | |
| 27 | 27.ATELIER BLUE SRL▲ 3.100 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 308,7 %— | — | 14,8 K RON | |
| 28 | 28.MIHAI FLEACU FASHION DESIGNER S.R.L.▲ 2.671 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 279,6 %— | — | 104,3 K RON | |
| 29 | 29.MODI ITAL TEXTIL SRL▲ 118 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 257,9 %▲ 221,5 % | ▲ 221,5 % | 17,2 K RON | |
| 30 | 30.IOVITEX SRL▲ 377 | Municipiul Oradea, Bihor | 247,2 %▲ 393,4 % | ▲ 393,4 % | 111,2 K RON | |
| 31 | 31.SPORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 2.369 | Municipiul Buzău, Buzău | 225,7 %— | — | 888,6 K RON | |
| 32 | 32.ALEXIA TRADIȚII S.R.L.▲ 3.196 | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Gorj | 221 %— | — | 25,4 K RON | |
| 33 | 33.STEILMANN-MODEXIM SA▲ 21 | Municipiul Craiova, Dolj | 219,7 %▲ 120,8 % | ▲ 120,8 % | 21,1 K RON | |
| 34 | 34.OANA STROICI ATELIER SRL▲ 2.386 | Municipiul Suceava, Suceava | 212,6 %— | — | 212,9 K RON | |
| 35 | 35.CONFECTIA ABRUD S.R.L.nou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 190,2 %— | — | — | 72,2 K RON |
| 36 | 36.GRAVITY TEXTIL CONCEPT SRL▲ 1.341 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 150,1 %▲ 1.463,9 % | ▲ 1.463,9 % | 63,2 K RON | |
| 37 | 37.ESEMEL TEXTIL S.R.L.▲ 755 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 143,5 %▲ 421,5 % | ▲ 421,5 % | 19 K RON | |
| 38 | 38.DYNAMIC EXPERT PRODUCTION SRL▲ 1.177 | Municipiul Piteşti, Argeş | 138,9 %▲ 954,5 % | ▲ 954,5 % | 9,3 K RON | |
| 39 | 39.FASHION-UP GETA CONF SRL= | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 135,3 %0,0% | 0,0% | 5,5 K RON | |
| 40 | 40.MODEXIM SA CRAIOVA▲ 2.471 | Municipiul Craiova, Dolj | 129,7 %— | — | 2,7 mil. RON | |
| 41 | 41.ASIEL FASHION SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 129,4 %— | — | — | 51,7 K RON |
| 42 | 42.JOYFUL STYLE SRL▲ 3.035 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 119,7 %— | — | 90,2 K RON | |
| 43 | 43.ARISTINA TRADITIONAL SRLnou | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 118,5 %— | — | — | 15,8 K RON |
| 44 | 44.VLAPET SRL▲ 384 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 118 %▲ 141,1 % | ▲ 141,1 % | 30,1 K RON | |
| 45 | 45.HARMATRIC SRL▲ 1.369 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 109,3 %▲ 1.172,9 % | ▲ 1.172,9 % | 616,8 K RON | |
| 46 | 46.ISTZSOKPIR S.R.L.▲ 155 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 107,4 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 225,6 K RON | |
| 47 | 47.STESIL TEX PUTNA SRL▲ 1.829 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 106,4 %▲ 6.811,7 % | ▲ 6.811,7 % | 21,6 K RON | |
| 48 | 48.KAPPAREL ART S.R.L.▲ 43 | Municipiul Focşani, Vrancea | 104,7 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 56,3 K RON | |
| 49 | 49.ANTO BLUE RETUS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 100 %— | — | — | 110 RON |
| 50 | 50.AMETIST CROCHET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98,3 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 51 | 51.BELLERAMUR SRLnou | Sat Amărăştii de Sus, Comuna Amărăştii de Sus, Dolj | 97,8 %— | — | 2,4 K RON | |
| 52 | 52.CLASIC TEX SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 97,1 %— | — | 4,3 K RON | |
| 53 | 53.ADELE CONF SRL-D▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97,1 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 13,6 K RON | |
| 54 | 54.CIPRATEX SRL▲ 2.976 | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 163 RON | |
| 55 | 55.SIMPLY WILD BEAUTY S.R.L.▲ 2.959 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | 1,9 K RON | |
| 56 | 56.POSHLOVE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 97 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 57 | 57.BELLA CREATION S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 97 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 58 | 58.I.B. CRISTIANA SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 776 RON | |
| 59 | 59.POPATEX SRL▲ 1 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 97 %0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 60 | 60.LUCIA FASHION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97 %— | — | — | 582 RON |
| 61 | 61.FLORIANA CONF SRL▲ 3 | Sat Copăceşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 873 RON | |
| 62 | 62.HAASBOGD CONFEX SRL▼ 2 | Loc. Vârț, Oraş Rovinari, Gorj | 97 %0,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 63 | 63.CROYAL NM S.R.L.▲ 239 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 776 RON | |
| 64 | 64.MICHAEL RAIMENT S.R.L.nou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | — | 970 RON |
| 65 | 65.CFV TAILORING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 66 | 66.MINGEN FRUMOS S.R.L.nou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 97 %— | — | — | 120 K RON |
| 67 | 67.CRISDENIMAR SRL▼ 8 | Sat Codreşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 97 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 5,9 K RON | |
| 68 | 68.ZENFASHION BOUTIQUE S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 2,4 K RON | |
| 69 | 69.TFC FASHION COLLECTION S.R.L.▲ 2.487 | Municipiul Piteşti, Argeş | 97 %— | — | 5,2 K RON | |
| 70 | 70.MESTESUGUL DIANEI S.R.L.nou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 97 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 71 | 71.LEOCADIA ART DESIGN S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 97 %— | — | — | 798 RON |
| 72 | 72.CECIL FASHION SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96,9 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 126,1 K RON | |
| 73 | 73.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA PROGRESUL▲ 2.177 | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 96,9 %— | — | 47,6 K RON | |
| 74 | 74.KEMLI WHITE S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,7 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 75 | 75.SACOMET STILCONF S.R.L.nou | Sat Comani, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 96,6 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 76 | 76.LAURENTIU RENT INVEST S.R.L.▲ 107 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 96,5 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 151,1 K RON | |
| 77 | 77.LILIA CEBOTARI SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 750 RON | |
| 78 | 78.CRIS CONF CONCEPT SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 96,4 %— | — | 49,4 K RON | |
| 79 | 79.CDC TAILORING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 %— | — | 22,8 K RON | |
| 80 | 80.CASA D'ELY SRL▲ 2.884 | Municipiul Zalău, Sălaj | 96,2 %— | — | 495,8 K RON | |
| 81 | 81.YALISAMARA SRL▲ 372 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 95,9 %▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 15,8 K RON | |
| 82 | 82.FOLK CONTEMP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,8 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 83 | 83.ZIP CONFECTION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 95,8 %— | — | — | 195,5 K RON |
| 84 | 84.RĂDUICĂ FLORIN S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 95,6 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 85 | 85.EVA CLOTHING SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,5 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 943 K RON | |
| 86 | 86.YASMOD COMPANY S.R.L.▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 125,3 K RON | |
| 87 | 87.SPORT TEXTIL TEAM S.R.L.▲ 784 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 95,4 %▲ 291,9 % | ▲ 291,9 % | 10,5 K RON | |
| 88 | 88.UNDA COLLECTIVE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 95,3 %— | — | — | 46,1 K RON |
| 89 | 89.PROPELLO COM SRL▲ 2.796 | Municipiul Braşov, Braşov | 95,1 %— | — | 1,9 K RON | |
| 90 | 90.B.A.D. STYLE SRL▲ 146 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 11 K RON | |
| 91 | 91.CRO & BRO S.R.L.nou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 95 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 92 | 92.XENIA FASHION HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,7 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 93 | 93.FAIRY DUST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 276,6 K RON | |
| 94 | 94.ESTIVAL TEX SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 92,9 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 55,3 K RON | |
| 95 | 95.ALEX PREMIER TOP CLOTHING SRL▼ 3 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 92,8 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 259,1 K RON | |
| 96 | 96.TAILOR ART'DESIGN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 92,5 %— | — | — | 89,7 K RON |
| 97 | 97.SARTORIA ANOUK SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 92,2 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 26,9 K RON | |
| 98 | 98.MATO SERV PREST SRL▲ 1.142 | Municipiul Piteşti, Argeş | 92,2 %▲ 630,4 % | ▲ 630,4 % | 835,3 K RON | |
| 99 | 99.ANASI DESIGN IMPEX SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 92,1 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 2,9 K RON | |
| 100 | 100.CARMELIZ SERVIMPEX EXIM SRL▲ 3.116 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 92 %— | — | 2,9 K RON |