Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după lichiditate ridicată în 2022
356 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2×, iar liderul atinge 61,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DIP TRANS CARGOSPEED S.R.L.nou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 61,6×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 2 | 2.MAIOREX TRANS SRLnou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 36,3×▼ 53 % | ▼ 53 % | 252,9 K RON | |
| 3 | 3.CRINOSERV MONTAJ S.R.L.nou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 18,1×▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | 90,7 K RON | |
| 4 | 4.TAXITUV-ENK SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,1×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 75,6 K RON | |
| 5 | 5.ALIN CRUCEANU TRANS S.R.L.nou | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | 11,6×— | — | — | 114,7 K RON |
| 6 | 6.SADACOSMAR SRL▲ 5 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Vrancea | 11,3×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 141,6 K RON | |
| 7 | 7.NADIRADENIS SRL▲ 59 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8×▲ 323,5 % | ▲ 323,5 % | 203,4 K RON | |
| 8 | 8.SCRIMA EUROPEXPRES SRL▲ 12 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 10,5×▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | -196,5 K RON | |
| 9 | 9.CARMENIONI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,4×▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 118,3 K RON | |
| 10 | 10.STIAN COMPANY SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,3×▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 28,3 K RON | |
| 11 | 11.GYLFLOR TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,2×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 29,7 K RON | |
| 12 | 12.OVIBROSE EXPEDITION SRL▲ 105 | Sat Neculele, Comuna Vintileasca, Vrancea | 9,4×▲ 574,1 % | ▲ 574,1 % | 56,3 K RON | |
| 13 | 13.RĂZVI TRANS SRLnou | Sat Pătrăşcani, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 8,8×— | — | 231,8 K RON | |
| 14 | 14.POTORAC TRANS M&G S.R.L.nou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 8,8×▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 376,8 K RON | |
| 15 | 15.FAN 2002 SRL▲ 9 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 8,3×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 435,2 K RON | |
| 16 | 16.FABISOR PERFECT S.R.L.▲ 120 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 8×▲ 585,3 % | ▲ 585,3 % | 65,5 K RON | |
| 17 | 17.SOTJESS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,2×— | — | — | 61,9 K RON |
| 18 | 18.IONITRANSUNG SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,2×▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 79 K RON | |
| 19 | 19.ANDRI TRANS SRL▲ 6 | Sat Piscu Radului, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 7×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 206,2 K RON | |
| 20 | 20.IMOVDIMA CAR SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 65 K RON | |
| 21 | 21.TRANSBUCHI VAD S.R.L.▲ 23 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 6,9×▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 121 K RON | |
| 22 | 22.FORCE TRANS SRL▼ 16 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 6,8×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 626,4 K RON | |
| 23 | 23.MORINES 2006 SRL▲ 22 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 6,6×▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 29,5 K RON | |
| 24 | 24.LORENZZO TRANS IMPEX SRL▲ 32 | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | 6,3×▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 87 K RON | |
| 25 | 25.DORMAR TRANS SRL▲ 14 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 6×▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 227 K RON | |
| 26 | 26.MOLDEVROTRANS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6×▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 461,2 K RON | |
| 27 | 27.FLORANTO TRANSPORT S.R.L.▼ 13 | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | 5,5×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 51,6 K RON | |
| 28 | 28.CODENA 98 SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 5,4×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 89,7 K RON | |
| 29 | 29.PROADOMINIK TRANS LOGISTIC SRL▲ 73 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 5,3×▲ 215,5 % | ▲ 215,5 % | 356,6 K RON | |
| 30 | 30.FORTEAM MAP S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,3×— | — | — | 97,4 K RON |
| 31 | 31.SYO STYLE DECOR SRL▲ 229 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 5,2×▲ 1.391,4 % | ▲ 1.391,4 % | 345,3 K RON | |
| 32 | 32.YASUO TRANS S.R.L.▲ 18 | Sat Ploscuţeni, Comuna Ploscuţeni, Vrancea | 5,2×▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 10,6 K RON | |
| 33 | 33.TEXDATA LOGISTICS AND DISTRIBUTION SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1×▼ 73 % | ▼ 73 % | 271,5 K RON | |
| 34 | 34.ODOTRANSPORTING DAR S.R.L.= | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 5×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 179,2 K RON | |
| 35 | 35.IULIUBORNDEP S.R.L.nou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 4,8×— | — | — | 61,9 K RON |
| 36 | 36.PUFYDRAYV S.R.L.▼ 24 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 4,8×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 78,4 K RON | |
| 37 | 37.BOZGONETE CONSTRUCT BRAV S.R.L.▲ 203 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8×▲ 937 % | ▲ 937 % | 246,1 K RON | |
| 38 | 38.GENILYZ COMEX SRL▲ 19 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 4,7×▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 864 RON | |
| 39 | 39.TRANS RUSALEX S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 4,4×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 58 K RON | |
| 40 | 40.JITCAMI SRL= | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 4,4×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 439,9 K RON | |
| 41 | 41.CUCOŞ CRISTITRANS S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,3×▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 37,9 K RON | |
| 42 | 42.LADORMA SRL▲ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 83,5 K RON | |
| 43 | 43.PRENŢU TRANSPORTURI SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 39,2 K RON | |
| 44 | 44.COS & ALEX SRL▼ 25 | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | 3,6×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 962,8 K RON | |
| 45 | 45.SAFANES TRANS S.R.L.▲ 29 | Sat Igeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 3,6×▲ 50 % | ▲ 50 % | 77,7 K RON | |
| 46 | 46.INFOBOX EXPRESS SERVICES S.R.L.nou | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 3,6×— | — | 100,3 K RON | |
| 47 | 47.ECOMAN TRANS SRL▲ 135 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Vrancea | 3,6×▲ 332,5 % | ▲ 332,5 % | 252,1 K RON | |
| 48 | 48.ROXALEX TRANS SRL▼ 20 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Vrancea | 3,6×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 30,5 K RON | |
| 49 | 49.DIDAN LOGISTIQUE SRL▼ 32 | Sat Goleştii de Sus, Comuna Coteşti, Vrancea | 3,5×▼ 59 % | ▼ 59 % | 274,8 K RON | |
| 50 | 50.AENOGUG EXPRESS S.R.L.nou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 3,4×▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 82,1 K RON | |
| 51 | 51.ARITONANDRA SPEED SRL▲ 72 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2×▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 163,4 K RON | |
| 52 | 52.SOVEJANA ADYCOM SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 174,9 K RON | |
| 53 | 53.BANCOM TRANS SRL▼ 10 | Sat Pietroasa, Comuna Boloteşti, Vrancea | 3,1×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 305,1 K RON | |
| 54 | 54.TRANSPORT PUBLIC SA▲ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 16,4 K RON | |
| 55 | 55.NICUS MIXTCOM SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 23,1 K RON | |
| 56 | 56.INCOME ZANZIBAR S.R.L.▲ 15 | Sat Valea Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 3×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 602,9 K RON | |
| 57 | 57.WIND EXPRES SRL▲ 21 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 3×▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 182,6 K RON | |
| 58 | 58.LSP-COSMA TRANS RUTIER S.R.L.▲ 51 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 3×▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 34 K RON | |
| 59 | 59.ELIMSIL SPEED S.R.L.▲ 143 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 3×▲ 344,8 % | ▲ 344,8 % | 328,1 K RON | |
| 60 | 60.AUTOTRANSPORT SRL▲ 5 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 2,9×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 5,1 K RON | |
| 61 | 61.BRH CRISGABMAD S.R.L.nou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 2,9×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 26,1 K RON | |
| 62 | 62.COVICO SRL▲ 146 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9×▲ 352,4 % | ▲ 352,4 % | 212,4 K RON | |
| 63 | 63.OIATRANS SRL▲ 26 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,8×▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 226,4 K RON | |
| 64 | 64.ADL PIRLOG COM S.R.L.▼ 62 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8×▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 153 K RON | |
| 65 | 65.MANZALA LOGISTIC TAXI S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 23,3 K RON | |
| 66 | 66.PAM MIT LINE SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 71,5 K RON | |
| 67 | 67.ADSTEAM E.A.G. SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -15,5 K RON | |
| 68 | 68.EUSEDAN TRANS SRL▼ 59 | Sat Blidari, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 2,7×▼ 77 % | ▼ 77 % | -72 K RON | |
| 69 | 69.GHELIVTRANS SRL▲ 58 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 2,6×▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | 44,7 K RON | |
| 70 | 70.GABYLUNGUVAS S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 70,2 K RON | |
| 71 | 71.MONDO GAB80 SRL▼ 12 | Sat Româneşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 2,6×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,7 K RON | |
| 72 | 72.STAVARCOCO SRL▼ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 23,3 K RON | |
| 73 | 73.REGAL CONTRAST SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 244,2 K RON | |
| 74 | 74.COSALETRANS MARICONS S.R.L.nou | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 2,6×▲ 678,8 % | ▲ 678,8 % | 42,9 K RON | |
| 75 | 75.MARINESCU SPEED S.R.L.▼ 28 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,5×▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 16,8 K RON | |
| 76 | 76.TRANSFRUCT SRL▲ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,5×▲ 82 % | ▲ 82 % | 56,6 K RON | |
| 77 | 77.TRANSARYANNA ANAMARIA S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,5×▲ 258,6 % | ▲ 258,6 % | 100,9 K RON | |
| 78 | 78.TRAVENTIN SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,5×▲ 30 % | ▲ 30 % | 19 K RON | |
| 79 | 79.MANUPLAST SRLnou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 2,4×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -259,9 K RON | |
| 80 | 80.ECHIMON FOREST S.R.L.nou | Sat Ploştina, Comuna Vrâncioaia, Vrancea | 2,4×▼ 97 % | ▼ 97 % | 42,2 K RON | |
| 81 | 81.TRANSER RAREŞ SRL▼ 44 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 2,4×▼ 46 % | ▼ 46 % | 35,5 K RON | |
| 82 | 82.CROITORU LOGISTIC S.R.L.▼ 21 | Sat Văleni, Comuna Rugineşti, Vrancea | 2,4×▼ 13 % | ▼ 13 % | 480 RON | |
| 83 | 83.AZECLATAX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 104 K RON | |
| 84 | 84.EURO AVA TRANS SRL▼ 29 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 2,3×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 320,1 K RON | |
| 85 | 85.RMC TRANSINTER S.R.L.▲ 26 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 2,3×▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | -6,3 K RON | |
| 86 | 86.LIANA EUROTRANS SRL▼ 82 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 2,3×▼ 88 % | ▼ 88 % | 86,6 K RON | |
| 87 | 87.KANDASIA COLECT S.R.L.▲ 74 | Sat Slobozia Bradului, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | 2,3×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 223 K RON | |
| 88 | 88.R.E.D. INTERNATIONAL SRL▲ 61 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3×▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 2,1 K RON | |
| 89 | 89.TRANS NICOLE 2007 SRL▼ 16 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 2,3×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 68,7 K RON | |
| 90 | 90.ZEBOA COLLECTION S.R.L.nou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 2,2×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 66,2 K RON | |
| 91 | 91.SLV EXPRESS-TRANS S.R.L.▲ 30 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 2,2×▲ 64 % | ▲ 64 % | 211,8 K RON | |
| 92 | 92.DONEA TRUCK'S S.R.L.▼ 56 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,2×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 184,7 K RON | |
| 93 | 93.RMZX ROGOTRANS S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 95,2 K RON | |
| 94 | 94.LIVIAN CAR TAXI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▲ 2.050 % | ▲ 2.050 % | 101 K RON | |
| 95 | 95.HUPO AUSLAND TRANS S.R.L.▲ 25 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Vrancea | 2,1×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 710,5 K RON | |
| 96 | 96.GERASPEED FAN SRL▼ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 9,3 K RON | |
| 97 | 97.GMN DIACOS MIK SRL▲ 68 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1×▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 240,7 K RON | |
| 98 | 98.MAVIDRALEMN S.R.L.▼ 50 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,1×▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -18,4 K RON | |
| 99 | 99.ALE-KAR LOLATRANS S.R.L.▲ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 59,7 K RON | |
| 100 | 100.VALEMI TRANS SRL▼ 47 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2×▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 63,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON