Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Vrancea după lichiditate ridicată în 2010
429 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,3×, iar liderul atinge 14×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NACIROBĂD SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 14×▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 214,1 K RON | |
| 2 | 2.CERTIMPEX TRADING SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,7×▲ 113 % | ▲ 113 % | 4,3 K RON | |
| 3 | 3.FINE FOREST & TIMBER SRL▲ 3 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 12,2×▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | -22,9 K RON | |
| 4 | 4.HĂRĂBOR TRICOFIN SRLnou | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 11,8×▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 26,6 K RON | |
| 5 | 5.CEREALPROD SAnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,9×▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 43,8 K RON | |
| 6 | 6.M.G.M. 2001 SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,1×▲ 135,3 % | ▲ 135,3 % | 28,9 K RON | |
| 7 | 7.TU SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,7×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 71,3 K RON | |
| 8 | 8.GENEX CRACIUN SRLnou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 9,3×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 37,2 K RON | |
| 9 | 9.MICROMET SA▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,5×▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 339,4 K RON | |
| 10 | 10.IVACOM SERV SRL▲ 25 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 7,9×▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 17,5 K RON | |
| 11 | 11.MAXIM & COMPANY SRL▲ 57 | Municipiul Adjud, Vrancea | 7,1×▲ 380,3 % | ▲ 380,3 % | -8,4 K RON | |
| 12 | 12.ROSCA-CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,6×— | — | 4,1 mil. RON | |
| 13 | 13.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTA MODEI▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,4×▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -21,5 K RON | |
| 14 | 14.LAMITEX IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,2×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 27,1 K RON | |
| 15 | 15.NICOL ANDRA COM SRL▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,8×▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | 295,1 K RON | |
| 16 | 16.VESTIMENT SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,4×▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 12,5 K RON | |
| 17 | 17.R.EL.C SRL▼ 6 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 5,1×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 831 K RON | |
| 18 | 18.DORAS PRODCOM SRL▼ 1 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 5×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 14,4 K RON | |
| 19 | 19.LEMN FIN SRL▲ 11 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 4,7×▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 81 K RON | |
| 20 | 20.SAHASTRU FOREST SRL▼ 6 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 4,3×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -2,8 K RON | |
| 21 | 21.APPARATENBAU INDUSTRIE-MONTAGE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2×▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 59,9 K RON | |
| 22 | 22.ELATEL SERV SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 52,9 K RON | |
| 23 | 23.TEHNOPLAST SA▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -45,1 K RON | |
| 24 | 24.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM DRUMUL NOSTRU ADJUD▲ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3,8×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 68 K RON | |
| 25 | 25.AGROMEC PANCIU SAnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 3,7×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 5,4 K RON | |
| 26 | 26.PLASTCHIM PROD SRL▲ 33 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 3,7×▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 67,4 K RON | |
| 27 | 27.PRESTCOM SA▲ 148 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,6×▲ 355 % | ▲ 355 % | 1,5 K RON | |
| 28 | 28.PINOLA SRL▲ 101 | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | 3,6×▲ 260 % | ▲ 260 % | 216,8 K RON | |
| 29 | 29.APCOVIN IMPORT EXPORT SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,4×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 57,8 K RON | |
| 30 | 30.RIKORA FLM SRL▼ 23 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 3,4×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 472,5 K RON | |
| 31 | 31.GANIFMOD SRLnou | Sat Blidari, Comuna Cârligele, Vrancea | 3,4×— | — | — | 41,2 K RON |
| 32 | 32.ROPLASTICA SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 43 K RON | |
| 33 | 33.SORSTE SA▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 331,5 K RON | |
| 34 | 34.MODEX SRL▲ 188 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▲ 361,2 % | ▲ 361,2 % | 273,3 K RON | |
| 35 | 35.PRIMAT SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 9,8 K RON | |
| 36 | 36.FILTEX PROD SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 9,2 K RON | |
| 37 | 37.DUMALIN FOR SRL▼ 12 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 85,1 K RON | |
| 38 | 38.PRODCOOP SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 28,5 K RON | |
| 39 | 39.CASA DE VINURI ODOBESTI SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 2,9×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 8,9 K RON | |
| 40 | 40.EURO CONF INDUSTRIAL SA▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 191,5 K RON | |
| 41 | 41.FAIR-CO SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8×▲ 50 % | ▲ 50 % | 21 K RON | |
| 42 | 42.STIVAL COM SRL▼ 15 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 2,7×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -7,2 K RON | |
| 43 | 43.ANDRO COM SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -26,6 K RON | |
| 44 | 44.LECOSAN-CONF SRL▼ 15 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,6×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 30 K RON | |
| 45 | 45.PANI GOLD SRL▲ 22 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 2,6×▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 43,3 K RON | |
| 46 | 46.INDY TRANS SRL▼ 27 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 2,6×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -24,2 K RON | |
| 47 | 47.TEHNOSTAR FOCSANI SRL▲ 37 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 2,5×▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 27,6 K RON | |
| 48 | 48.DANSAN COM SRL▲ 180 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 2,5×▲ 283,1 % | ▲ 283,1 % | 51,1 K RON | |
| 49 | 49.PROD 3 D SRL▼ 5 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 2,5×▲ 6 % | ▲ 6 % | 98,5 K RON | |
| 50 | 50.HUIBANA SRL▲ 6 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 2,4×▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 26,2 K RON | |
| 51 | 51.CAMMBALO SRL▲ 383 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Vrancea | 2,4×▲ 11.650 % | ▲ 11.650 % | 29,9 K RON | |
| 52 | 52.ROMELECTRO PROD SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -2,6 K RON | |
| 53 | 53.AGROMEC FOCSANI SA▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | -36,3 K RON | |
| 54 | 54.AUTO GABRIEL SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 35,7 K RON | |
| 55 | 55.HYSOLDAMOD SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1×— | — | — | 115,7 K RON |
| 56 | 56.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ RAMPROD▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 841 RON | |
| 57 | 57.ADO STYLE SRL▲ 194 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1×▲ 264,9 % | ▲ 264,9 % | 79,7 K RON | |
| 58 | 58.ANONIMOS PREST SRL▲ 21 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 2,1×▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 38,1 K RON | |
| 59 | 59.RIDEX OIL 2007 SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 130,4 K RON | |
| 60 | 60.CASA DE VINURI COTEŞTI SRLnou | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 2×▲ 286,5 % | ▲ 286,5 % | 1,4 K RON | |
| 61 | 61.RITMIC SERV SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×▲ 135,3 % | ▲ 135,3 % | 14,2 K RON | |
| 62 | 62.MIGMOV CONF SRL▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 511,4 K RON | |
| 63 | 63.ZEFIR CONF SRLnou | Loc. Mândreşti-Moldova, Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×▲ 246,4 % | ▲ 246,4 % | 248,2 K RON | |
| 64 | 64.INTERCOMVAL SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 34,4 K RON | |
| 65 | 65.MICROSTEEL SRL▲ 158 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | -4,9 K RON | |
| 66 | 66.PANEXPERT SRL▼ 42 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 122,3 K RON | |
| 67 | 67.IMOD 2000 SRL▼ 52 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 1,9×▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 11 K RON | |
| 68 | 68.PANJUNIOR 2001 SRLnou | Sat Bizigheşti, Comuna Garoafa, Vrancea | 1,8×▲ 181,3 % | ▲ 181,3 % | 106,8 K RON | |
| 69 | 69.ECLESSIA BIZANTINOS SRL= | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 1,8×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -130,5 K RON | |
| 70 | 70.LUISVAL SRL▼ 52 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 1,8×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -45,9 K RON | |
| 71 | 71.SUCEVEANA-COM SRL▲ 47 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,7×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 79,7 K RON | |
| 72 | 72.VERTO-SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 24,2 K RON | |
| 73 | 73.JEMIMATOS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 65,4 K RON | |
| 74 | 74.VEF SA▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 59,1 K RON | |
| 75 | 75.TOPAZ SRL▲ 39 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 1,6×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 70,9 K RON | |
| 76 | 76.ELSIMA CONF SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 417,7 K RON | |
| 77 | 77.ARBORETA COM SRL▲ 85 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6×▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | -111,7 K RON | |
| 78 | 78.INTREPRINDEREA DE BERE SI PRESTARI SERVICII SRL▼ 20 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,6×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -124,6 K RON | |
| 79 | 79.BRILIANTUL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -14,9 K RON | |
| 80 | 80.INOX-CONSTRUCT SRL▲ 45 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 51 % | ▲ 51 % | -3,8 K RON | |
| 81 | 81.ROMAN & CO DIANA SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 277,7 K RON | |
| 82 | 82.ANALISA STAR SRL▲ 21 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 1,5×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 8,4 K RON | |
| 83 | 83.LEOLIAN SERV SRL▼ 31 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 1,5×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -2,3 K RON | |
| 84 | 84.ALTEX PROD SRL▲ 12 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,5×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 2,7 K RON | |
| 85 | 85.EDITURA ANDERSEN SRL▼ 9 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,5×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 3 K RON | |
| 86 | 86.DIAPLAST PROD SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 56,9 K RON | |
| 87 | 87.MEDDRAG TRANS SRL▼ 2 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 1,5×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 5,8 K RON | |
| 88 | 88.CUBITT SRL▲ 33 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,5×▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 17,9 K RON | |
| 89 | 89.CONTERRA SA▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.DELMOS-EXIM SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 84,7 K RON | |
| 91 | 91.CODRU DESS SRL▼ 40 | Sat Angheleşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 1,4×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | -89,9 K RON | |
| 92 | 92.SEREX SRL▲ 5 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 1,4×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 446 RON | |
| 93 | 93.MASTER SRL▲ 83 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4×▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 291,1 K RON | |
| 94 | 94.PRIORIS SRL▲ 71 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 173,4 K RON | |
| 95 | 95.IULDORA SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×0,0% | 0,0% | 17,9 K RON | |
| 96 | 96.GROPEC METAL SRLnou | Comuna Goleşti, Vrancea | 1,3×— | — | — | 14,9 K RON |
| 97 | 97.COROLA FOCŞANI S.R.L.▼ 19 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,3×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 18,4 K RON | |
| 98 | 98.CEPROINV SA▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 661,1 K RON | |
| 99 | 99.WOODEN DOORS INTERNATIONAL SRL▼ 22 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,3×▼ 5 % | ▼ 5 % | 232,6 K RON | |
| 100 | 100.LUK PRODCOM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×— | — | -1,6 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Vrancea
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
92 firme · 479,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
19 firme · 383,1 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 371 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
12 firme · 277 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
14 firme · 228,4 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
64 firme · 167,9 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
74 firme · 117,9 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
34 firme · 99,7 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
100 firme · 75,8 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
6 firme · 72,6 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 66,7 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
27 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
6 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
86 firme · 48,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
21 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
42 firme · 37,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
6 firme · 35,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
26 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
9 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
23 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
25 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
21 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
19 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
12 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
2 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
24 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
7 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
9 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
22 firme · 8 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
9 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
5 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
21 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
2 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
28 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
6 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 2342
Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
7 firme · 948,7 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 842,5 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 768,9 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
2 firme · 725,2 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 719,2 K RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 624,5 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
1 firme · 605,6 K RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 561,4 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
4 firme · 521,6 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 501,4 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 461,3 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 450,4 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 418,6 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
3 firme · 401,6 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 387,5 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 386,7 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
2 firme · 383,6 K RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
2 firme · 380,6 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 338,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2 firme · 335,6 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 283,8 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 262,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
1 firme · 246,2 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
2 firme · 189,6 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
6 firme · 162,8 K RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 162,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 126,3 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 122,4 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 118,1 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 110,9 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 107,6 K RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
1 firme · 97,5 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 59,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 48,5 K RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 39,3 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 28,7 K RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
1 firme · 19,2 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
1 firme · 18,7 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 6,7 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 6,7 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 2,5 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 0 RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 0 RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 0 RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 0 RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
3 firme · 0 RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 0 RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 0 RON