Top 100 firme — Construcții, Vrancea după lichiditate ridicată în 2018
280 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2×, iar liderul atinge 36,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RESCONSTRUCT GREURUŞ SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,5×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 66,1 K RON | |
| 2 | 2.HOUSE CĂTĂLIN SRL▲ 9 | Sat Vizantea Mănăstirească, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 33,5×▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 205,8 K RON | |
| 3 | 3.CIKPALVIC CONSTRUCT SRL= | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 24,9×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.TWYNSTA EDIL SRL▲ 9 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 24,5×▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 558 K RON | |
| 5 | 5.AURCOLOR EDIL SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 21,8×▲ 434,8 % | ▲ 434,8 % | 282,1 K RON | |
| 6 | 6.SEREA STYLE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,9×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 333 K RON | |
| 7 | 7.ELECTRIC ENZO SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 18,1×▼ 96,1 % | ▼ 96,1 % | 122,6 K RON | |
| 8 | 8.GYLIEDILLEX SRL▲ 6 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | 16,7×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.LAZAVAS INSTAL 73 SRLnou | Sat Brădetu, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 16,7×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 203,8 K RON | |
| 10 | 10.ENICOM IMPEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,3×▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 105,8 K RON | |
| 11 | 11.IMPEX PETROSU SRLnou | Sat Prahuda, Comuna Paltin, Vrancea | 15,9×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 75,4 K RON | |
| 12 | 12.RESIDENCE COMPANY SRL▼ 10 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 13,8×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 967,9 K RON | |
| 13 | 13.DUPATYCONS SRL▲ 9 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 13,2×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 89,1 K RON | |
| 14 | 14.ALMACITUS BUILDING SRL▲ 23 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 12,2×▲ 158,8 % | ▲ 158,8 % | 557,6 K RON | |
| 15 | 15.A.L.G. ROOFEDIL SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 11×▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 53,6 K RON | |
| 16 | 16.M & I PREMA SRL▲ 214 | Sat Vetreşti-Herăstrău, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 10,9×▲ 4.454,2 % | ▲ 4.454,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.BAUGD CONSTRUCT SRL-D▲ 12 | Sat Vităneşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 9,9×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 172,4 K RON | |
| 18 | 18.TECNO ALEX IT SRLnou | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 9,5×▲ 4.884,2 % | ▲ 4.884,2 % | 667,2 K RON | |
| 19 | 19.FIELD COM SRL▼ 7 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 9,4×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 43,3 K RON | |
| 20 | 20.VALYVAS CONS SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 9,4×— | — | — | 146,1 K RON |
| 21 | 21.HARIDRA AMALAKI SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 9,3×▼ 87 % | ▼ 87 % | 127,3 K RON | |
| 22 | 22.MODRIX GRUP SRLnou | Sat Bordeştii de Jos, Comuna Bordeşti, Vrancea | 8,9×▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | 191,2 K RON | |
| 23 | 23.IONISTEMI SRL▼ 8 | Sat Slobozia Boteşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 8,9×▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 167,5 K RON | |
| 24 | 24.IVACONLAZ SRLnou | Sat Brădetu, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 8,9×▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 219,6 K RON | |
| 25 | 25.VOINEA INSTAL SRL▲ 7 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 8,8×▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 97,4 K RON | |
| 26 | 26.MARIAN DC SOLUTION S.R.L.nou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 8,6×— | — | — | 106,5 K RON |
| 27 | 27.JUNIROBLEX SRLnou | Sat Bordeştii de Jos, Comuna Bordeşti, Vrancea | 8,6×— | — | — | 145,2 K RON |
| 28 | 28.STUCKODECOR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,4×▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | 104,9 K RON | |
| 29 | 29.4US RISTRUTTURAZIONI SRLnou | Sat Hânguleşti, Comuna Vulturu, Vrancea | 8,3×▲ 16.480 % | ▲ 16.480 % | 251 K RON | |
| 30 | 30.ITALODREAMS CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8×▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 444,2 K RON | |
| 31 | 31.GESCON AVG SRL▲ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,8×▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | -7,3 K RON | |
| 32 | 32.EDILPOINT SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,2×▲ 82 % | ▲ 82 % | 431,7 K RON | |
| 33 | 33.IMOBILIARE COCIORVĂ SRL▼ 3 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 7,1×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 26,2 K RON | |
| 34 | 34.ROCCHEGIANO SIS SRLnou | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 7,1×▲ 368,2 % | ▲ 368,2 % | 87,2 K RON | |
| 35 | 35.ELLYADYS CONSTRUCT SRL▲ 75 | Sat Fitioneşti, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 7×▲ 382,2 % | ▲ 382,2 % | 902,8 K RON | |
| 36 | 36.UNIONCOR EXIM SRL▲ 10 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 7×▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 208,9 K RON | |
| 37 | 37.CTITORIA SRLnou | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 7×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -19,9 K RON | |
| 38 | 38.SEALUM FAŢADE SRL▼ 10 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 7×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 415,5 K RON | |
| 39 | 39.RATOCRIS CONS SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 6,8×▲ 535,5 % | ▲ 535,5 % | 118,9 K RON | |
| 40 | 40.GRUP EXCEEL SRL▲ 13 | Sat Bordeşti, Comuna Bordeşti, Vrancea | 6,7×▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 458,1 K RON | |
| 41 | 41.MIVALECON CONSTRUCT SRL▼ 40 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 6,5×▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 868 K RON | |
| 42 | 42.COS & ALEX SRL▲ 24 | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | 6,3×▲ 151,2 % | ▲ 151,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 43 | 43.GIOIAPAVIMENT SRLnou | Sat Râmniceanca, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 6,1×▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 51,7 K RON | |
| 44 | 44.BEDELEEM CONS SRL▼ 28 | Sat Căiata, Comuna Sihlea, Vrancea | 5,9×▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 297,6 K RON | |
| 45 | 45.YAS & EVI CONSTRUCT SRLnou | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 5,9×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 301,3 K RON | |
| 46 | 46.DIALUIZ TERMIC S.R.L.nou | Sat Brădetu, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 5,2×— | — | — | 55,2 K RON |
| 47 | 47.CONSTRUCTII INA SRL▼ 21 | Municipiul Adjud, Vrancea | 5,1×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 42,6 K RON | |
| 48 | 48.DAVIDEZ CONS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1×▲ 250,7 % | ▲ 250,7 % | 61,7 K RON | |
| 49 | 49.INOVATIV ELECTRICAL COMPANY SRL▲ 91 | Sat Adjudu Vechi, Municipiul Adjud, Vrancea | 5×▲ 346 % | ▲ 346 % | 164 K RON | |
| 50 | 50.GMA TOPCONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 5×— | — | — | 104,2 K RON |
| 51 | 51.IDNA POWER S.R.L.nou | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 4,8×— | — | — | 131,9 K RON |
| 52 | 52.FORAQUA PREST SERV S.R.L.nou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 4,8×— | — | — | 54,4 K RON |
| 53 | 53.HĂRĂBOR CONSTRUCT SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 4,7×▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 406 K RON | |
| 54 | 54.CONTRAST SRL▼ 30 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,7×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 199 K RON | |
| 55 | 55.MIDGARD INVESTMENTS SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,6×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 2,1 K RON | |
| 56 | 56.NEROALAN SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,4×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 6,1 K RON | |
| 57 | 57.CEPTER COMPANY SRL▲ 26 | Sat Vadu Rosca, Comuna Vulturu, Vrancea | 4,4×▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 208,8 K RON | |
| 58 | 58.ACOMICRIS SRLnou | Sat Pietroasa, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 4,3×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 25,2 K RON | |
| 59 | 59.STAMIDANIFCO SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 4,3×▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | 22,8 K RON | |
| 60 | 60.SIARCUDA CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Beciu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 4,2×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 283,9 K RON | |
| 61 | 61.EUROCAT 2006 SRL▲ 18 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 4,2×▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 183,9 K RON | |
| 62 | 62.PENTAGON SERVICE SRL▲ 99 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,1×▲ 329,2 % | ▲ 329,2 % | 85,8 K RON | |
| 63 | 63.SERVPAV INTERNAŢIONAL SRLnou | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | 4,1×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 103,5 K RON | |
| 64 | 64.PENCIU CREATEHNIC S.R.L.nou | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 4,1×— | — | — | 63,6 K RON |
| 65 | 65.ZOO-GREEN BEST FARM SRL▲ 74 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,9×▲ 237,1 % | ▲ 237,1 % | 95 K RON | |
| 66 | 66.GEVALEDIFICI SRLnou | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 3,9×▼ 84 % | ▼ 84 % | 184,6 K RON | |
| 67 | 67.GE - EL - SERV ELECTRIC SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 19,9 K RON | |
| 68 | 68.INFO-ECO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▼ 8 % | ▼ 8 % | 44,8 K RON | |
| 69 | 69.DMG LIFTS S.R.L.nou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 3,7×— | — | — | 348,3 K RON |
| 70 | 70.MIHĂESCU CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 3,7×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 147,2 K RON | |
| 71 | 71.ROSAMONT CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,6×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 758,3 K RON | |
| 72 | 72.PODGORIA COTESTI SRL▲ 2 | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 3,6×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 613,7 K RON | |
| 73 | 73.CRYSALESIA EDIL SRL▲ 99 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 3,4×▲ 307,1 % | ▲ 307,1 % | 707,9 K RON | |
| 74 | 74.PAVGRUP SRL▼ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,4×▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 56,8 K RON | |
| 75 | 75.VALMIH APV CONSTRUCT SRL▲ 58 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 3,2×▲ 160,5 % | ▲ 160,5 % | 433,8 K RON | |
| 76 | 76.MAJIALIS CONSTRUCT SRL▼ 55 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2×▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 110,5 K RON | |
| 77 | 77.DUBALEDILCON SRLnou | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Vrancea | 3,2×▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 172,4 K RON | |
| 78 | 78.ADV REZIDENTIAL INVEST SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2×▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | 240,8 K RON | |
| 79 | 79.ANDRIPOP EDIL S.R.L.nou | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 3,2×— | — | — | 91,3 K RON |
| 80 | 80.DOB A & A SRL▲ 55 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2×▲ 159 % | ▲ 159 % | 21 K RON | |
| 81 | 81.CAVOTESTER ELECTRIC SRL▼ 16 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 3,2×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 47,2 K RON | |
| 82 | 82.TUDOR ELECTRONIC SERVICE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3×▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 290,9 K RON | |
| 83 | 83.PORUMBOIU CONSTRUCT SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 2,7×▼ 94 % | ▼ 94 % | 20 K RON | |
| 84 | 84.ISDERA SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▲ 31 % | ▲ 31 % | 12,2 K RON | |
| 85 | 85.ALBACOM IMOBIL SERVICE GROUP SRLnou | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 2,6×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 25,2 K RON | |
| 86 | 86.ELECTROUNION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,5×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 42,7 K RON | |
| 87 | 87.ELECTRIC TOTAL SRL▼ 17 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 2,4×▲ 3 % | ▲ 3 % | 7,2 K RON | |
| 88 | 88.TITPET IMPEX SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 2,4×▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1 K RON | |
| 89 | 89.REBERONY CONSEDIL SRL▼ 47 | Sat Vizantea Mănăstirească, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 2,4×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 117,8 K RON | |
| 90 | 90.PLUSSERVICE SRL▼ 41 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 2,3×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 92 K RON | |
| 91 | 91.SELENA DISTRIBUTION SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 549,1 K RON | |
| 92 | 92.MAFTOSERV SRL▲ 49 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,2×▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 30,3 K RON | |
| 93 | 93.BENIDAYS SRL▼ 66 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 10,5 K RON | |
| 94 | 94.LUROPAD CONSTRUCT SRL▲ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 106,6 K RON | |
| 95 | 95.EXCLUSIVE PRO ESTATE SRL▼ 45 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 256,6 K RON | |
| 96 | 96.CRB SOLATIUM SRL▼ 44 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 2,2×▼ 38 % | ▼ 38 % | 26,7 K RON | |
| 97 | 97.VRIG BUILD SRL▲ 41 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 2,1×▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 110,2 K RON | |
| 98 | 98.TOPGAZ SRL▼ 10 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 2×▲ 3 % | ▲ 3 % | 344,8 K RON | |
| 99 | 99.PEDROFAST EUROEDIL SRLnou | Sat Oreavu, Comuna Gugeşti, Vrancea | 2×▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 46,9 K RON | |
| 100 | 100.CERNICA SERV SRL▼ 46 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -86,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vrancea
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
539 firme · 393,5 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
153 firme · 376,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
88 firme · 275,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
53 firme · 169 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
50 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
44 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
36 firme · 14 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 11 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
11 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
31 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 902,1 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 887,1 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 460,2 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 315,3 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 243,8 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 240,7 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 190,9 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
7 firme · 63,6 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 0 RON