Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vrancea după lichiditate ridicată în 2013
58 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 10,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MODEX SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,2×▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 228,9 K RON | |
| 2 | 2.DELARICONF SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 9,7×▲ 151,2 % | ▲ 151,2 % | 99,6 K RON | |
| 3 | 3.EURO CONF INDUSTRIAL SA▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 585,6 K RON | |
| 4 | 4.ŞTEMIT MODA SRL▲ 10 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 6,4×▲ 101,6 % | ▲ 101,6 % | 136,2 K RON | |
| 5 | 5.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTA MODEI▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,5×▼ 12 % | ▼ 12 % | 1,4 K RON | |
| 6 | 6.HĂRĂBOR TRICOFIN SRL▼ 3 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 5,3×▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 34,6 K RON | |
| 7 | 7.ZAMCAGIMA SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,6×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 513,3 K RON | |
| 8 | 8.ASEVDALEMAD SRLnou | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 4,6×— | — | — | 246,6 K RON |
| 9 | 9.ROSCA-CONF SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,5×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 5,6 mil. RON | |
| 10 | 10.ELSIMA CONF SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,4×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 595,9 K RON | |
| 11 | 11.CONFEX MARSIL S.R.L.▲ 6 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 3,6×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 165,5 K RON | |
| 12 | 12.VESTIMENT SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 4,3 K RON | |
| 13 | 13.ROMANS CONF S.R.L.▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5×▲ 59 % | ▲ 59 % | 687,1 K RON | |
| 14 | 14.CONFINTER TECHNOTEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1×— | — | — | 104,5 K RON |
| 15 | 15.TEX GIMBEST SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9×▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 306,5 K RON | |
| 16 | 16.FILTEX PROD SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 41,8 K RON | |
| 17 | 17.RAFFAELA CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×— | — | — | 363,7 K RON |
| 18 | 18.CERTIMPEX TRADING SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 8,4 K RON | |
| 19 | 19.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM DRUMUL NOSTRU ADJUD▼ 9 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,2×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | -40,9 K RON | |
| 20 | 20.RO-DESIGN SRL▲ 2 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 2,2×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 888,1 K RON | |
| 21 | 21.CHIVARITONIS SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 128,5 K RON | |
| 22 | 22.PRODECOM SRL▼ 6 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 2,1×▼ 20 % | ▼ 20 % | 500,4 K RON | |
| 23 | 23.CERTIMPEX INTERNATIONAL SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 8,9 K RON | |
| 24 | 24.ILTAMODIV SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×— | — | — | 108,6 K RON |
| 25 | 25.PANDORA PROD SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 12,3 mil. RON | |
| 26 | 26.KAILUA TEXTIL SRLnou | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 1,7×— | — | — | 81,5 K RON |
| 27 | 27.PRIORIS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 103,2 K RON | |
| 28 | 28.MARUŞCA STYLE SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 58,3 K RON | |
| 29 | 29.INDA TEXTIL SRL▼ 8 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 1,5×▼ 18 % | ▼ 18 % | 107,6 K RON | |
| 30 | 30.GEMINDES CONF SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4×▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 29 K RON | |
| 31 | 31.ALTEX PROD SRL▼ 4 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,4×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 10,5 K RON | |
| 32 | 32.IGNI-COMEX SRL▼ 7 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 1,3×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 227,7 K RON | |
| 33 | 33.RAY DESIGN PROD SRLnou | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Vrancea | 1,3×— | — | — | 261,6 K RON |
| 34 | 34.MARESOTTO CONF SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2×▼ 38 % | ▼ 38 % | 4 RON | |
| 35 | 35.INCOM-VRANCO SA▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 73,4 K RON | |
| 36 | 36.PRAIR SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 5,3 K RON | |
| 37 | 37.MASTER SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 15,4 K RON | |
| 38 | 38.CERTIMPEX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 588,7 K RON | |
| 39 | 39.SORSTE SA▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 24,9 K RON | |
| 40 | 40.TRICOTTON JUNIOR SRL▼ 4 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,8×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.GAMA PRESTIMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -17,3 K RON | |
| 42 | 42.VESTI-RO SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,7×▲ 6 % | ▲ 6 % | 38,9 K RON | |
| 43 | 43.PHONIX PROD SRL▼ 9 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,7×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -139,4 K RON | |
| 44 | 44.SOVRANICOM SRLnou | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | 0,7×— | — | — | 41 K RON |
| 45 | 45.PROXIMA MODA SRL▼ 8 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,7×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 32,1 K RON | |
| 46 | 46.INMARTEXTIL SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6×▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -496,7 K RON | |
| 47 | 47.MAZACOZEF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6×— | — | — | 55,7 K RON |
| 48 | 48.ROMAN & CO DIANA SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -131,1 K RON | |
| 49 | 49.LECOSAN-CONF SRL▲ 2 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,5×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 13,6 K RON | |
| 50 | 50.JELP SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,5×▲ 14 % | ▲ 14 % | 246,8 K RON | |
| 51 | 51.TOORICH SRL▼ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,5×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 3,2 K RON | |
| 52 | 52.ARTIFEX SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4×▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 53 | 53.ROPRODAL SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 10,1 K RON | |
| 54 | 54.KARIN COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 126 K RON | |
| 55 | 55.PLEXITY SRL▼ 9 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,3×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 23 K RON | |
| 56 | 56.DACII NOI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▲ 766,7 % | ▲ 766,7 % | 31,8 K RON | |
| 57 | 57.TRICOTAJE - R SA▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▼ 10 % | ▼ 10 % | -1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.SATURN SA▼ 2 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 0×▼ 25 % | ▼ 25 % | -102,4 K RON |